Болница ТОКУДА-2

  • 135 918
  • 1 282
  •   1
Отговори
# 1 215
  • София
  • Мнения: 3 581
Момичета, имам следния проблем:
Ходя при д-р Димитров на консултации, имах час за 13 юли за преглед, но ми се обадиха и казаха, че той ще отсъства целия юли. Макар че термина ми е август, понеце чакам близнаци има вероятност раждането да бъде и юли. ЧУдя се при положение че той няма да бъде на работа, а аз отида в болницата дали няма да ме върнат?!? Дали не трябва да говоря и с друг лекар? Имате ли представа? Направо много съм се притеснила!  ooooh!
А на д-р Димитров няма GSM- номер, евентуално да говоря с него.

Ако почнеш да раждаш юли, най-вероятно ще те изроди дежурния. Стискам палци да е д-р Диков тогава на смяна, не че другите не са добри, но имам отзиви да него и той ще ми прави операцията / той юли ще си е на работа/

# 1 216
  • Мнения: 2 592
Не се притеснявай, щом си пациентка на д-р Димитров и той е поел ангажимент към теб, бъди сигурна, че ще го спази - т.е. ако го няма, ще те прехвърли към друг лекар, който ще го замества. А иначе ако ти трябват координати на д-р Димитров, за да уточниш това с него, ми пиши на ЛС, ще ти дам номера на мобилния му.

# 1 217
  • Мнения: 196
Аз да попитам при евентуални разкъсвания от раждането после като те шият използват ли някакви обезболяващи в Токуда или не при условие, че раждаш без упойки?

# 1 218
  • Мнения: 1 475
Ами аз си бях заявила упойката предварително, с епизотомия съм, като упойката ми я сложиха на 10 см, разкритие, като се беше показала главичката, шиенето го усещах, половината неболезнено,  другата половина, упойката ме отпусна и ме наболяваше, но се търпеше! Simple Smile

# 1 219
  • София
  • Мнения: 540
[Друг е въпросът, че щом на Токуда не им стигат парите по ЗК да си обявят официален ценоразпис, а не да искат "дарения".
Щом манипулацията минава по ЗК, други пари нямат право да искат. Ако не им стигат - трябва да са обявени предварително и официално в ценоразписа.

Възмущаваме се защото в Токуда за да пръднеш, трябва първо да си платиш, а някакъв доктор дарение ще иска.  Close


Абсолютно си права. За всяко нещо си плащаш, направо са като печатница. Онзи ден, за да ми издадат 45 дневния болничен, ми казаха, че първо трябва да мина през касата, за да си платя за преглед или ЖК, иначе нямало как да ме "вкарат" в системата. Направо побеснях, защото аз съм там на ЖК и всички документи и т.н. ,и се водят там, не съм отишла случайно да си вадя болничен.
И ако ще работят със здравната каса - да работят, ако не - да си се обявят за частна болница и толкова. Какво е това - избор на екип, ама задължителен  newsm78 Толкова да ме ядосват всеки път, ама ... като се следя там и не ми се ще да ходя да раждам на друго място  newsm78

Аз да попитам при евентуални разкъсвания от раждането после като те шият използват ли някакви обезболяващи в Токуда или не при условие, че раждаш без упойки?

А за обезболяване при разкъсване - е не вярвам да са такива садисти, че да не те обезболят поне с местна упойка докато те шият, ама знае ли човек.

# 1 220
  • София
  • Мнения: 11 127
Здравейте пак.
Операцията мина успешно и всичко е ОК. Детенце е вече вкъщи ....
Относно оплакването, оплаках се, но се оказа, че няма смисъл от оплакване, защото плащането на "дарения" си е практика. Нямали друг законов начин да взимат пари и бла бла ... Била частна болница, пътеките били недофинансирани и т.н. Така, че си платихме.
Доволна съм от грижите и всичко в болницата, но не би трябвало да заблуждават хората, че работят по ЗК, защото това не е вярно.

# 1 221
  • Мнения: 196
Работят по здравна каса, но само по някои клинични пътеки имат сключени договори по НЗОК - не по-всички, което не зависи само от тях, но и от здравната каса.

# 1 222
  • София
  • Мнения: 11 127
Работят по здравна каса, но само по някои клинични пътеки имат сключени договори по НЗОК - не по-всички, което не зависи само от тях, но и от здравната каса.

Не са няколко а са над 200 клинични пътеки!
При приемане на детето подписах декларация, че не заплащам нищо и всичко се поема от ЗК по клинична пътека, но уви не е така ...

# 1 223
  • Мнения: 196
Работят по здравна каса, но само по някои клинични пътеки имат сключени договори по НЗОК - не по-всички, което не зависи само от тях, но и от здравната каса.

Не са няколко а са над 200 клинични пътеки!


Не съм написала няколко, а някои клинични пътеки - разликата е огромна  Laughing . В крайна сметка важното е че всичко е минало благополучно.

# 1 224
  • София
  • Мнения: 11 127
Работят по здравна каса, но само по някои клинични пътеки имат сключени договори по НЗОК - не по-всички, което не зависи само от тях, но и от здравната каса.

Не са няколко а са над 200 клинични пътеки!


Не съм написала няколко, а някои клинични пътеки - разликата е огромна  Laughing . В крайна сметка важното е че всичко е минало благополучно.

Оп, извинявам се за недоглеждането...  Embarassed
Исках да кажа, че дори за клиничните пътеки за които имат договор искат доплащане.

# 1 225
  • София
  • Мнения: 12 621
Работят по здравна каса, но само по някои клинични пътеки имат сключени договори по НЗОК - не по-всички, което не зависи само от тях, но и от здравната каса.

Не са няколко а са над 200 клинични пътеки!


Не съм написала няколко, а някои клинични пътеки - разликата е огромна  Laughing . В крайна сметка важното е че всичко е минало благополучно.

Оп, извинявам се за недоглеждането...  Embarassed
Исках да кажа, че дори за клиничните пътеки за които имат договор искат доплащане.

Изглежда това доплащане е официално, нали така? Като избор на екип при раждане, избор на екип за операция и прочее, а не подкуп за лекар както излизаше от предишните ти постове. Наистина е нормално в частна болница, с видимо по- добри условия да се доплаща.  То и в държавните отдавна нищо не е само срещу осигоровка, но в повечето случаи парите се дават под масата на някой лекар. Колко пари ви взеха?

# 1 226
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Аз не виждам нищо странно, не знам само дали е официално обявено. Ако не е, тогава е меко казано подло. Но е по-добре, отколкото да даваш пари под масата.

Помислете си само. Всички раждаме там по здравна каса. Ако не сме здравно осигурени цените са в пъти по-големи суми. Мислите ли че с 400 лв на родилка могат да покрият стандарта, който поддържат? Тия 400 лв не могат дори заплатата на една акушерка да покрият. Какво остава за скъпа апаратура и прочие. И така както родилката не е само една, така и акушерката не е само една. Колкото и да не ми е приятно здравеопазването е адски скъпо удоволствие.

Моля, не си мислете, че ги оправдам.  Naughty Но нека все пак бъдем реалисти. И аз не искам да плащам, но се налага. Обаче аз лично не съжалявам за нито стотинка дадена в тази болница.

# 1 227
  • София
  • Мнения: 11 127
Бояна Ламбер, доплащането уж е официално, но не е предварително обявено, което не е редно. Все пак трябва да знам, а не да ме сюрпризират, както се случи... Не всеки може да си позволи тези суми. Редно е това да бъде регламентирано. Не съм намеквала за подкуп, защото ставаше дума за "избор на екип" или "дарение", по избор. Недоволствах за това, че ми обявиха тези суми, след като се бяхме уговорили за дата на операцията и пр. Аз дори и не подозирах за тези доплащания, нали болницата работи по ЗК.
Както казах не съжалявам за парите, защото всичко беше на ниво.

# 1 228
  • Мнения: 196
Жгмъц миналата година ми правиха абразио по медицински причини заради мисед аборт, по принцип е безплатно по здравна каса и наистина си минах по касата, но както ти казваш се заплаща допълнително 200лв. за избор на екип и това ми го казаха още на регистратурата, а после съответно и лекарката ми го каза, преди да си уговорим ден и час за постъпване. Оттам нататък всякакви изследвания и т.н. са ми правени безплатно, дори и за престоя в болницата нищо не съм плащала.

# 1 229
  • София
  • Мнения: 11 127
Да, редно е да се знае, а не да се заблуждава...
Както цялата болница е пълна с листовки, нека там някъде да пише, че е задължително доплащането ... Така е честно.

Общи условия

Активация на акаунт