Не иска да ходи

  • 12 577
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 804
Всяко нещо с времето си !
Когато се почувства сигурно ще проходи .
Не се измъчвай с въпроси от този род .
Моите две по големи проходиха рано на 9 месеца бяха , но аз не съм ги държала никога за ръка за да вървят .
Остави го сам да се пребори със страха си и ще видиш , че скоро ще тръгне .
Има и друго - да не е падал и да сте го стреснали с възклицания ?
Това също оказва влияние .
Аз никога не реагирам като паднат , само при наличието на кръв разбира се , но слава богу не сме имали инциденти големи .
Успех .

# 16
  • Мнения: 1 155
Дъщеря ми беше по абсолютно същия начин, с тази разлика че дори не пълзеше. Ходеше си, но само ако я държа за ръка. Като я пуснех и сядаше на земята. Проходи сама почти на 1,3 г.  Просто детето не се чувства сигурно още да се пусне, не се притеснявай..................а за тия дето много питат им кажи, че детенцето си е с характер и просто още не е решило да се пусне. Много ги обичам тия "все знещите и все питащите" #Cussing out

# 17
  • Мнения: 1 691
Синът ми проходи на 1г и 3 м - навършени. Дотогава само пълзеше и се придвижваше по мебелите. После още дълго не се осмеляваше навън да се пусне сам (а вкъщи ходеше) - може би повече от 2 месеца. Бяха ме побъркали всичките роднини, съседки-клюкарки и т.н. Само мнението на ортопеда ме крепеше - колкото по-късно проходи, толкова по-добре за костите му.

# 18
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Спокойно!
Моят син пълзеше от 7 месечен , от 9 месечен се изправи подпирайки се помебелите.
Всички казваха, че скоро ще проходи - да, ама не. На него му беше по-лесно да пълзи като стоножка.
Миналото лято се прегърбих като камила да го придържам да върви, хем иска, хем го беше страх. в парка се пусна 2 пъти и падна лошо.
Явно се уплаши, защото после не искаше да ме пусне и за миг.
На 1г. и 4м. в къщи се пусна и започна направо да бяга и да се смее... и от тогава не мога да го хвана  Blush

# 19
  • Мнения: 2 908
Дъщеря ми пълзеше от 9-месечна,проходи чак на 1г и 2 месеца.До тогава ходеше само за ръка хваната и не смееше да се пусне.Трябва време,има деца прохождат и на 1г и 3-4 месеца,така,че няма защо да се притесняваш.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Както всички други мами са ти каза всяко дете си е с индивидуални способности и умения и не може всички да се слагат под общ знаменател.Какво слушаш околните,те просто си хвалят и изтъкват тяхното си гардже.Твоето пък нещо друго ще да е направило по-добре или по-рано от другото дете и така.Ти нали си се консултираш с педиатър и отй казва,че всичко е наред,другото не те интересува.Гледай си спокойно детето и му се радвай.

# 21
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аби ти какво се връзраш на хорски въпроси, следващия път като те питат дали е проходил, ти кажи "Да, проходи" и толкоз.

Пък и сама казваш, че детето ходи с пръстче!

# 22
  • Мнения: 594
То май е излишно, но и аз да ти кажа да не се притесняваш. Недей да сравняваш детето си с другите децата. Всички се развиват различно. Дъщеря ми например проходи на 1г.и 3м. (тогава за пръв път въобще се пусна самостоятелно), а нейните връстници вече отдавна ходеха ...

# 23
  • Мнения: 1 596
Здравейте момичета, интересно ми е вашите дечица кога проходиха,защо моя тарикат се научи да пълзи и не иска да ходи.Когато сме навън се хваща за пръста ми и ходи, но ако реша да го пусна кляка и гледа да положи дупе, а вече е почти на 1г и 2м.Страхува се да тръгне сам.Отърве ли ръката ми веднага почва да се клатушка и се цопва на земята, а като сме у дома пълзи е и като тротинетка.
Всички ме питат:"Айде Филип проходи ли?" и на мен ми става гадно щото аз какво мога да направя ...освен да има кажа със сведена глава:"Ами не е"

Какво ти пука каква казват някакви си хора?
Детето ще си проходи когато му дойде времето!
Просто е въпрос на дни,на настройка....
Не се безпокой Heart Eyes

# 24
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Остави ги хората #Cussing out все ще се бъркат и ще ти дават съвети и ще те притесняват напразно.
Всяко детенце си е индивидуално. Според мен вече прохожда бебчето, като проходи и хукне ще има да го гониш Hug сигурна съм, че скоро ще се случи, до броени дни Peace
Не слушай никой и не им обръщай внимание, пък камо ли да се притесняваш от чуждото мнение Sick
Чакаме да пишеш като проходи само бебчето ииииии да знаеш ooooh! много е тежко все да тичаш по него Hug

# 25
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Не се притеснявай. Няма възрастен, който да се придвижва на 4 крака, освен ако не е пиян  Joy. Детето ще проходи само, тогава, когато се почувства сигурно. Не го насилвай и травмирай. Щом няма физиологичен проблем е ОК.

# 26
  • Мнения: 23
Моето дете проходи на 1г. и 2м. Детето на нашите кумове проходи на 1г. и 4м. Знам че е притеснително, ако детето не тръгне до 1г. и 6м. и тогава трябва да се заведе при специалист. Така че не се притеснявай!

# 27
  • Мнения: 5 026
На 1г2м се пусна сам д аходи.

# 28
  • Мнения: 1 477
Синът ми е на 1г.и3м.Все още не ходи сам.Търси ме и ме дърпа за ръката.Последните седмици прави па 5-6 крачки сам, но когато се усети, че не съм до него сяда.И аз като теб се притеснявах много, но ,повярвай ми, няма смисъл.Всяко дете си е различно.Като му дойде времето ще се престрашат.А хората да си говорят каквото искат  ooooh!

# 29
  • Варна
  • Мнения: 558
Хич не се притеснявай  Hug. Ще му дойде времето на детето. Явно прилича на малката ми калпазанка. До преди 10-тина дни си мислех, че цяло лято ще ме държи за пръста, а ето, че в един ден просто реши, че вече не и трябва и тръгна от раз. Но трябваше да се почувства сигурна и да ходи стабилно, за да се пусне. Голямата ми дъщеря пък беше наопаки. Щом се пусна на 10 месеца повече не ме и потърси. Падаше ставаше и пак продължаваше докато не проходи стабилно. Децата проста са различни.

Общи условия

Активация на акаунт