Не иска да ходи

  • 12 580
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 183
Моят син проходи на 1 година и 4 месеца.
Не се тревожи, всяко дете се развива със свои си темпове!

# 31
  • Мнения: 1 987
Ако ходи стабилно хванато за ръчичка, няма проблем. И моята малка принцеса се пусна на 1 г и 3 м. Преди това само за ръчичка. Като я пуснех, веднага сядаше на земята. Тръгна самостоятелно, когато се почувства сигурна.
И ние минахме през рехабилитации, защото е родена 45 дни преди термина и имаше изоставане в двигателното развитие, което навакса към 9тия месец.
Ако все пак много се притесняваш, можеш да направиш консултации с невролог, ортопед и т.н.

# 32
  • Мнения: 396
Не
О и аз не съм го слагала по проходилки и не съм го вризвала с колани.Абсолютно съм против, но свекърва ми постоянно опява, че нейните синове проходили преди годинка.Все ми дудне, че ако съм му взела проходилка вече щял да ходи и да тича даже.

Да ти кажа, не се вързвай на никой!!!! Ни свекърва ни който и да е!!!!! И на мен ПОСТОЯННО ми правят сравнения, като винаги моето е "по-долно качество". Mr. Green #2gunfire
За всяко дете е индивидуално! Дъщеря ми проходи на 9м, НО беше много лека!
НЯМА  НОРМАЛНО РАЗВИТО ДЕТЕ, ДЕТО ДА НЕ Е ПРОХОДИЛО! Naughty

# 33
  • Мнения: 259
Споко! Ще проходи. Може да е падал и сега да го е страх да се пусне. И аз много се притеснявах за дъщеря ми. Тя поначало си беше мързелива, дълго не можеше да се обръща настрани (без да е изобщо пълна), не правеше никакви опити да лази, не обикаляше стаята, подпирайки се и т.н. И ми ставаше още по-зле, когато другите майки се хвалеха със своите деца. Проходихме на 1 год. и 10-тина дни и като хукнахме...... Разбирам притеснението ти, но всичко ще дойде на мястото си. Чела съм, че е нормално до 1 год. и 5-6 месеца. Друга крайност-една позната започна да учи детето си да ходи след 1 год. и 7-8 мес. Така, че не се засягай от хорските приказки и се радвай на бебчо.

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 194
Само ей това не го разбрах - защо трябва да сравняваш детето си с другите деца, че и да се срамуваш.
Аз съм върла привърженичка на самостоятелното прохождане и никога не съм учила децата ми да ходят - не съм ползвала проходилки, колани, ръце и т.н. Оставях ги да пълзят или да ходят, подпирайки се по мебелите. Едната проходи на 1 г. и 3 месеца, а другата на 1 г. и 4-5 месеца. Просто се престрашиха, пуснаха се и тръгнаха. И от самото начало проходиха спокойно и стабилно - не са тичали на пръсти, не са се спъвали, не са падали.
 
 Информирай модератор    
____________________________________
Напълно съм съгласна с Azaf, и аз по никакъв начин не съм "подпомагала" прохождането на дъщеря ми-след пълзене и изправяне държейки се за мебелите, проходи стабилно на 1 година, месец и половина.

# 35
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Моето дете не е лазило, проходи на 1г.5м.Не се "връзвай" на чуждите приказки.Когато му дойде времето на детето ще проходи.

# 36
  • София
  • Мнения: 5 079
Я не се тревожи за глупости! Naughty Ами се радвай на бебо... Това са ви най - съкровените моменти сега, най - бързо отлитащите...
Не го сравнявай  с другите деца, всяко детенце е уникално и несравнимо.
Синът ми също проходи на 1г и 2м, предпочиташе да пълзи като изтребител и го беше страх да се пусне. Колко съм се тръшкала (ненужно) няма да ти казвам...  Embarassed
Сега пък ми е притеснено, че още не говори...  Crazy Така сме майките, все трябва да си усложняваме живота. Embarassed
Гуш от мен и ТЪРПЕНИЕ, ще му дойде прозрението Mr. Green и ще се отпусне, спокойно.  Hug Hug Hug

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И моите деца не лазеха-синът ми проходи в 9-я месец,а дъщеря ми в 11-я

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 23
Дъщеря ми проходи малко преди да навърши година и три месеца, без преди това да е пълзяла. В парка до нас има много гълъби, които така са свикнали с хората, че ако се доближиш даже не си правят труда да литнат, а ходят. Избирах някой гълъб и тръгвахме след него.... и така...  Grinning

# 39
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Спокойно. И ние си пълзим без желание за ходене.Всяко едно дете е различно  Hug

# 40
  • Мнения: 9 814
Сама си го казала- страхува се да ходи.
Моят племенник се държеше за ръката на някой до 1 г. и 6 м., а първите си крачки направи едва 10 месечен.

# 41
  • София
  • Мнения: 39 775
Синът ти сам ще си покаже кога е готов.
Дияна проходи на 1,2г. Мама я изпусна, Дияна малко се стресира, на следващият месец обаче се пусна.

# 42
  • Мнения: 27 524
Е, ее, спокойно, де  Hug Криско проходи точно на година и 6 месеца, като преди това не е ходил за ръчичка или за нещо друго хванат. Всяко дете е различно и не обръщай внимание на тъпи подмятания  Grinning

# 43
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Моята дъщеря беше по същия начин и няколко дена преди да стане на 1 и2 месеца изведнъж се пусна. Една комшиика има син който проходи на 10месеца и после дъщеря й отказваше дори и на проходилката да стъпи, но на 1 и 5месеца изведнъж на улицата пред очите ми се изправи от количката слезе и затича подир батко си. Ако някой ми го беше казал нямаше да повярвам.

# 44
  • Мнения: 4 784
Стига бе - то все не бива.
Моето като проходи рано-рано ме обвиняваха, че явно съм го насилвала и на тренировки към го подлагала, че да се фукам едва ли не.
Аз не виждам нищо за притеснение или срам в това, че дете на годинка и един месец не е проходило.
Приятелката ми, живееща в Германия, твърди, че децата там не се поощряват да ходят до преди годинка и два-три месеца. Естествено, не знам колко е вярно това и дали важи за всички немски ортопеди (това го пиша, за да не ме нападнат майки "германки"), но нейното момиченце направи първите се самостоятелни стъпки на годинка и половина и според тях това си е съвсем в реда на нещата.
Горе главата и се радвай на спокойствието, че като проходи - жална ти майка  Simple Smile Peace Hug

Общи условия

Активация на акаунт