За Бога,карайте по-бавно!!!

  • 3 800
  • 82
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 430
Хубав е призивът ти, но се съмнявам тези, които карат бясно, въртят гуми и шофират пияни да четат в този форум. Crazy

Особено лятото  ме е страх да тръгна на път.  Пътищата се напълниха с паметни плочи .
Наистина,магистралите ни станаха на гробища,надгробни плочи и цветя!За ужас все се увеличават,тази събота минавах през Хемус,толкова загинал народ,толкова плочи,некролози и цветя

# 61
  • Мнения: 662
Хубав е призивът ти, но се съмнявам тези, които карат бясно, въртят гуми и шофират пияни да четат в този форум. Crazy

Особено лятото  ме е страх да тръгна на път.  Пътищата се напълниха с паметни плочи .
Наистина,магистралите ни станаха на гробища,надгробни плочи и цветя!За ужас все се увеличават,тази събота минавах през Хемус,толкова загинал народ,толкова плочи,некролози и цветя

Да, и въпреки всичко много хора продължават да се мислят за безсмъртни ooooh!. Много обичам, когато някой ми заобяснява как той е отличен шофьор, нищо, че кара с 200, преценил си е рисковете, на него това не може да му се случи... #Crazy

# 62
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
[Да, този път е предпоставка за ПТП, но ако се кара със съобразена скорост, няма проблем. Поне докато някой луд не изкочи от насрещното платно. А такива, дал Господ.

Каква според теб е подходящата за там скорост?
С колко точно трябва да караш, за да не си разбиеш колата зловещо на трите така весели пропадания едно след друго?

Пътят е скапан.
Ако не го познаваш добре си обречен да си останеш без кола там.
Абсурд е да караш дори със "законната" скорост на места.

Да споменавам ли как се асфалтират дупки в града?
ИЗВЕДНЪЖ, без НИКАКВА маркировка по улиците се появяват дупки с остри ръбове на най-неочаквани места. Стоят така със седмици.
Шофьорите са принудени да навлизат в насрещното, а най-забавно е да минеш от такова място вечер, ако вали дъжд.

Никъде в чужбина не съм видяла полицаи да кесят на гюме както тук.

Идиоти винаги ще има...но нужно ли е зорлем да се убиваме с пътища?
Кой ще потърси отговорност за унищожените европейски фондове? В чий джоб отидоха пътищата ни?
Мисля си, че никой не се интересува. Винаги можем да наплюем шофьорите, да ги глобим и да им вземем книжките.
Какво има да си тровим живота със сложни въпроси и действия...

# 63
  • Мнения: 2 755
Идиоти винаги ще има...но нужно ли е зорлем да се убиваме с пътища?
Кой ще потърси отговорност за унищожените европейски фондове? В чий джоб отидоха пътищата ни?
Мисля си, че никой не се интересува. .....
Какво има да си тровим живота със сложни въпроси и действия
...
Само за пътният фонд ли? Ами защо ни отрязаха, всичките онези 500 милиона Евро, които трябваше да получим от ЕС? Докога ще ни ограбват разни обръчи от фирми управлявани от татко, батко, кака, баджанака, шурея и шуранайката ...... В нормалните страни при такова престъпление си отива цялото правителство. Отвращявам се от онези гнусни, алчни, безкрупулни, продажни, бездарни наглеци, наречени управляващи. Всъщност, май им направих комплимент.  Sick #Cussing out

Та, Reza, това е друга тъжна тема за разговор. В тази тема, доколкото схванах, ставаше дума за ПТП-тата и как да ги избегнем. Причините са ясни. Пътищата са лоши и това го знаят всички. Важното е въпреки тях да успеем да оцелеем на пътя. А, това зависи и от нас, нали? Peace

П.П. Между другото, очаквах тук да има гореща тема по повод спрените пари от ЕС, а не видях. Аз ли изпуснах нещо? newsm78

# 64
  • Мнения: 799
Аз пак ще кажа, че не е луд този който яде баницата, а този, който му я дава.
Докато няма контрол - сульо и пульо ще правят каквото си искат - ще си карат с 200 км/ч, ще си крадат от еврофондовете, ще си стоят на гюме и т.н.

# 65
  • Мнения: 2 478
Българите сме много смешно (да не кажа жалко) племе - значи призоваваме се "със За Бога, карайте по-бавно", а не със "Скапана Държаво, изпълнявай си задълженията и контролните си функции, оправи си пътищата, за които плащаме данъци и винетни такси, и т.н.".

pachikrak като автор на темата,може би мен визираш като жалко и смешно племе,което призовава за по бавно  каране.
Ако беше прочела първия пост,щеше да разбереш,че въпросната катастрофа на която бях свидетел е вследствие на несъобразена скорост.Всеки който знае мястото,което съм описала,ще ти каже че там пътната мрежа е изрядна.Но завоят е остър и дълъг.В комбинация с високата скорост ...и ето това се получава.

# 66
  • Мнения: 743
Понякога се чудя, тези с високите скорости, дето бързат за там от където няма връщане, НЯМАТ ЛИ ДЕЦА? Не се ли сещат, че в къщи ги чакат жени, родители, близки? Безразсъдството е признак не само на липса на възпитание, а и на липса на инстинкт за собственото ти оцеляване.

# 67
  • Мнения: 799
Българите сме много смешно (да не кажа жалко) племе - значи призоваваме се "със За Бога, карайте по-бавно", а не със "Скапана Държаво, изпълнявай си задълженията и контролните си функции, оправи си пътищата, за които плащаме данъци и винетни такси, и т.н.".

pachikrak като автор на темата,може би мен визираш като жалко и смешно племе,което призовава за по бавно  каране.
Ако беше прочела първия пост,щеше да разбереш,че въпросната катастрофа на която бях свидетел е вследствие на несъобразена скорост.Всеки който знае мястото,което съм описала,ще ти каже че там пътната мрежа е изрядна.Но завоят е остър и дълъг.В комбинация с високата скорост ...и ето това се получава.
Не знам дали ти прави впечатление, навсякъде говоря в 1 лице, мн.ч., а именно: СМЕ. С това искам да кажа, че по никакъв начин не се изключвам от общата маса, защото и моята първосигнална реакция е такава. Ако исках по някакъв начин да конкретизирам, щях да използам 2 л., ед.ч.
Но категорично съм зад мнението си, че в случая призива трябва да бъде към контролните органи, които следва да изпълняват задълженията си. Както казах някъде по-горе - не мога и не желая да разчитам на гражданската съвест на хората.

# 68
  • Мнения: 662
Понякога се чудя, тези с високите скорости, дето бързат за там от където няма връщане, НЯМАТ ЛИ ДЕЦА? Не се ли сещат, че в къщи ги чакат жени, родители, близки? Безразсъдството е признак не само на липса на възпитание, а и на липса на инстинкт за собственото ти оцеляване.

За съжаление, тези с високите скорости, обикновено убиват няколко невинни по пътя си, а те самите се разминават и без драскотина. Просто не знам как след това могат да се качат на автомобил и да продължават да косят човешки животи ooooh!.

# 69
  • Мнения: 2
A и проблема е и в това ,че тези "пилоти" обикновено карат по-нови автомобили с по висок клас на сигурност и обикновено те оцеляват а не невинните на пътя.

# 70
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Вчера се върнахме от морето и на няколко пъти сърцето ми се "качваше" в гърлото- имаше много изпреварващи коли, навлизащи в насрещното без да се съобразяват дали там няма кола. Мъжът ми на няколко пъти трябваше да скача върху спирачките и да отбива. Само се молех да стигнем живи и здрави до магистралата.

# 71
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Откакто оправдаха Максим Стависки не ми се говори за закони, свързани с движението по пътищата...

# 72
  • Мнения: 662
Вчера се върнахме от морето и на няколко пъти сърцето ми се "качваше" в гърлото- имаше много изпреварващи коли, навлизащи в насрещното без да се съобразяват дали там няма кола. Мъжът ми на няколко пъти трябваше да скача върху спирачките и да отбива. Само се молех да стигнем живи и здрави до магистралата.

О, да-и нас редовно някой ни изблъсква от пътя #Cussing out. Само като се сетя и ме хваща злобата направо. По едно време сериозно се бях замислила да си купя една фадрома и да газя "пилотите" наред... Само, че е доста бавна Crossing Arms. Не мога да разбера, на доста места вече има камери, какво става с тези записи, не са достатъчно доказателство, за да бъде отнета нечия книжка? Thinking

# 73
  • Мнения: 506
За съжаление това е ежедневие и навсякъде.Напоследък ми се налага да карам по-често и направо съм възмутена от масовото неспазване на знаците и правилата за движение!!!
Не казвам че аз съм най-изрядния шофйор,ама не може така!

# 74
  • Мнения: 532
В България да си шофьор е равно да си факир! Скапани и тесни пътища,дупки,каруци,раздрънкани камиони ..изобщо бол предпоставки да се утрепеш с кеф!!

Общи условия

Активация на акаунт