Понякога не искам да гледам дъщеря си... :(

  • 11 167
  • 106
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 851
Първо честито за второто бебенце. Може би като се роди бебето и вие пренасочите част от вниманието си към него тя ще се промени. Надявам се да стане по-отговорна и самостоятелна и това вероятно ще реши някои проблеми. /но за съжаление това е по-скоро мое предположение Rolling Eyes/ Стискам ти палци да ти стане по -лесно занапред. А темата ти ми беше много полезна, защото и аз имам един своенравен скорпион вкъщи и видях доста бъдещи проблеми в описанията ти. Те засега са само заявки при нас, но ще се постарая да не се проявят Hug
Успех в нелеката ти задача и лека бременност  bouquet

# 61
  • Мнения: 150
моята племенница също е РАК, така че това което пишете ми е много познато, науми ли си нещо го прави, а е само на 2 годинки, само от дядо си поне има респект.

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Дъщеря ми е зодия рак. Направо ми разказва играта, но аз не и се давам де. Като бебе ревеше и не ядеше. След 3 години взе, че прояде поне, но е палава и крива колкото си искаш. Но мерки взимам, често е наказана, игнора също помага,не и се купува всеки ден нещо- както при повечето деца и ефект много няма, но до кога всичко това...Май ще си е такава. Нещо някъде греша може би..

# 63
  • София
  • Мнения: 1 231
Loran, във всяка една написана от теб дума все едно виждам себе си и 2-годишната си дъщеря със същата зодия "Рак".........единствената разлика е май тази, че моята хубавица все още не ходи на ясла и целодневно сме си заедно. Какви ли не варианти като подход съм пробвала, но резултата е нулев......нито с добро, нито с лошо става......старая се да съм търпелива, но търпението и нервите ми са в критичната граница вече и се чудя докога ще успея да удържа положението. В един от постовете ти имаше нещо за това, че в детската градина са те питали дали детенцето ти нямало "проблеми със слуха"...........е, има моменти в които и аз си задавам същия въпрос за моето.........вече си мисля, че стената по-може да ме чуе и разбере, отколкото дъщеря ми. Ще пробвам някои от предложените варианти, както и да намеря и прочета книжката на д-р Додсън.
Успех на теб и на всички с подобен проблем  Peace

# 64
  • София
  • Мнения: 62 595
Престанете да намесвате зодиака в поведението. Нещата са много прости - на майката й е дошло до гуша, чувства се зле и не може да се справи. Едва ли опира до самото дете, защото всяко дете може в едни моменти да е като ангелче, а после да му щукне нещо друго. Няма дете, които да не изисква грижи и внимание, дори и най-кроткото. Всичко е в нагласата на майката. Ако й е писнало и не издържа да търси помощ, за да възстанови равновесието си.

# 65
  • Мнения: 2 448
Уффффф, с тези зодии!  doh

И аз съм рак, и кво от тва?  newsm78 Сина ми е Козирог. Направете ми хороскопа и казвайте как да се справям, че да не полудявам.  ooooh!

# 66
  • София
  • Мнения: 1 231
Не мисля някой да е казал, че всичко се дължи единствено на зодията та да се впечатлявате толкова Peace

# 67
  • Мнения: 2 448
Не мисля някой да е казал, че всичко се дължи единствено на зодията та да се впечатлявате толкова Peace

Споменаването, че изобщо нещо се дължи на зодията ме впечатлява много.   Wink

# 68
  • Мнения: 1 171
А чувала ли си за "3 годишния инат"? Нас ни "хвана" на 2г и още ни държи  Mr. Green. Напълно те разбирам, но такива са децата. Не знам защо, но имам чувството, че момиченцата са по-инати newsm78

# 69
  • София
  • Мнения: 62 595
Затова ли максимум на 3 години всеки гледа да си разкара детето на ДГ? За да мине по-безболезнено през 3-годишния инат?  Laughing

# 70
  • Мнения: 4 380
И моята дъщеря е рак- разбирам те отлично. Бяхме същата картинка. С тази разлика че не и обръщах никакво внимание. Давах да яде само когато сама поиска и потърси. Инатът и истериките шокираха околните, но аз си и бях свикнала. Laughing Тя моя инат не може да пребори. 3 годишната възраст беше кошмар. После малко отшумява, но като цяло, рачето такова си и остава. Моята от малка си е тартор и командир, а сега в тинейджърска възраст е направо непоносимо. Sick

И аз съм ги изпитвала същите чувства като теб и в момента ми е накипяло, та също не мога да я гледам, ама.... newsm78 какво да го правиш! Такива са си супер-особени тази зодия и не можеш да го промениш... Можеш само собственото си отношение към нейния характер да измениш. Гледай спокойно на нещата, не я оставяй да те командва че само това чака (в един момент ако и се поддадеш може да ти се качи на главата). Колкото и странно да е, и на 3 годинки могат да ни водят за носа, да ни командват и манипулират. Само че...шамари нищо не решават- точно обратното. Могат само да влошат ситуацията. Просто избери вярната тактика на поведение и разговор с нея.

# 71
  • Мнения: 4 300
Понякога себе си не мога да гледам, пък какво остава за останалите Mr. Green
Мисля, че зодията няма нищо общо. На всеки човек му прекипява по различно време и от различни неща, но не вярвам да има някой, който никога, ама никога не повишава тон, не се чувства безсилен, слаб, отчаян и безпомощен. Ако не е детето, ще е мъжа, ако не е мъжа ще е свеки, а ако не са те - колегите.
Идеята за детския психолог е чудесна, ако нямаш възможност пробвай наред различни варианти за справяне със ситуацията- такива, които да помогнат и на теб и на детето, защото проблемът винаги има две страни. Универсални решения обаче няма, това което помогне на теб, може би няма да помогне на мен. Оставяй я да се инати и да се тръшка, пробвай да не угаждаш за всяко нещо, изобщо опитай се да намериш равновесието между нейните желания и твоите възможности.
Моят син е още малък, но той също проявява характер- иска непрекъснато да ходи, най вече в локвите и съответно реве, когато го сложа в количката. И винаги се намира някой доброжелател, който ми прави забележка на улицата как може това дете да се дере така. И на мен не ми е особено приятно да слушам непрекърнат рев в продъление на един час, но все пак е по разумно отколкото да го пусна да джапа в ледените локви. А и човек свиква с всичко.

# 72
  • Мнения: 196
Ей не се притеснявай чак толкова много и моят син е същия звяр,но ако продължаваш да й се връзваш на детинските истории тя ще бъде много доволна и щастлива.Аз се успкоявам,че колкото по-буен е сина ми сега,толкова по-спокоен ще е като порасне.Не се впрягай чак толкова ами дете е все пак само на 3 е.Моят не може да говори още,т.е. избира си по 2 букви от думата и така,например ма пу де,което в превод значи:мамо пусни ми детско.И така ще видиш,че ще се подобрят нещата.

# 73
  • Мнения: 723
Аз съм била точно като дъщеричката ти едно време. Овен съм, ако това има значение, и съм била (а и досега май съм) най-големия инат. Точно както описваш - влачели са ме по улицата, ако не ми дадат това, което искам - сядам на средата на улицата и точка. Отказвала съм да се събличам като се приберем от разходка, както и да  се облека, за да излезем преди това.  Аз съм стигала и до по-шокиращи практики, поне за родителите ми - когато много съм искала нещо и те твърдо са ми отказвали - съм посинявала, забелвала съм очи и съм спирала да дишам  - от инат..  Те се шашкали много - реши ли са, че ще се мре и толкова.. 3-4 пъти ми угаждали след подобни изпълнения и ме завели на детски психолог после (той и баща ми е психолог и се е осъмнил, че има нещо тука) и човекът им е казал следващия път просто да ме оставят така....колкото и майка ми да я е било страх, че се задушавам и ще умра. 
И така - следващия път аз почвам моя си номер, навън сме... те ме оставали да си лежа, седнали на тротоара, запалили по една цигара и аз като съм видяла, че 5 мин никой не ми обръща внимание съм станала и повече не съм го направила този номер...  някои деца са страшни манипулатори... и много добре усещат при кой може и при кой не може да мине номера..

# 74
  • Мнения: 18
Аз имам син на 3г.нещо страшно е,нищо не иска такъв инат е че нямам думи.Имало е моменти не го издържам,като сложим и че е злояд картинката е страхотна.Но си ми е детенце,и се надявам този период ще мине.А какво да кажа като трябва да се облече,той сам си ги избира около 30мин.Просто трябва да имаме малко търпение.

Общи условия

Активация на акаунт