Понякога не искам да гледам дъщеря си... :(

  • 11 149
  • 106
  •   1
Отговори
# 45
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Току що почна предаването,ако имаш възможност го гледай.

# 46
  • Мнения: 2 448
Разбирам те.  Confused
Аз също съм с доста трудно дете с проблеми, което гледам сама без помощта на баби и роднини. В редки случаи таткото помага. И аз съм изпадала в отчаяние и безизходица и ми е идвало да не бях го раждала, ама ми минава. Като дойде и ме гушне, когато е на кеф и забравям...... до следващия му изблик.  ooooh!
С възрастта става по добре, така че се успокоявам.  Party

# 47
  • Мнения: 227
Напълно те разбирам и съчувствам.
Моят син е също много своенравен и инато дете.Науми ли си нещо,трудно го разубеждавам,много трудно.
Откакто сме тръгнали с него по автобусите(нямаме автомобил),той никога не е искал да седне в мен.Никога.Все си иска да си седи сам на седалката.По този случай аз седя права до него.Онзи ден настаних него и кака му на двойна седалка,един до друг-тя да го пази евентуално.Като скочиха едни лелки-ама как така съм го оставяла...после ако станело нещо,шофьора щял да ми бъде виновен.Как да им обясня,че за тяхното тихо и спокойно пътуваве е най-добре дребния да си седи сам на седалката.
Този пример е една малка част от неговите сцени навън..пък и вкъщи.Честно-вече чакам с нетърпение да тръгне на градина. Confused

# 48
  • София
  • Мнения: 1 056
ПРЕПОРЪЧВАМ ТИ ДА ПРОЧЕТЕШ КНИГАТА НА д-р. ФИЦХЮ ДОДСЪН "ИЗКУСТВОТО ДА БЪДЕШ РОДИТЕЛ"

Както и други негови книги. Специално тази можеш да си я изтеглиш от ИЗВОРИТЕ(май там беше)

Там много добре се описват етапите на развитие на детето и се дават страхотни съвети как да реагират родителите при определени ситуации и ЗАЩО децата стват такива каквито са...

Препоръчвам я на всички тази книга!

Личното ми мнение - децата са нашето огледало!
 

# 49
  • Мнения: 569
   Здравей! Първо искам да ти кажа , че напълно те разбирам и че наистина има много трудни деца, без това да значи , че родителите им са неадекватни такива!
   Ние още сме малки и не проявяваме чак такива своенравия , макар че напоследък започва да се инати и да се тръшка когато не стане на неговото , макар и по малко по- бебешки начин Crossing Arms
    А това моментално кара една лампичка да светне в моето съзнание... знам , че ще е своенравен- личеше му по погледа още от бебе! И да-има деца , които още по рождение си им личи че ще са по - буйни ,по- неконтролируеми , и такива , които те гледат като ангелчта и са си просто кротки и дори "свити"... Ние сме зодия  овен Wink Wink
   Но именно защото някак си съм подготвена за това се опитвам да науча максимално повече за това , какво се очаква от нас като родители занапред и се опитвам да го наблюдавам и да го опозная много , много щателно ,всяка една минута , как реагира , какво върши работа и какво не...
   Знам че и ти си минала през това , и аз не съм сигурна че ще успея , времето ще покаже...
   При нас също има едно англииско предаване , казва се Super Nanny- невероятно е какво прави тази жена със семействата и децата за период от 3-4 седмици!
   Накратко:
     -всеки път когато вашата дума не е чута , за нещо наистина важно и сериозно( не за незначителни неща , защото тогава се получава обратен ефект) следва наказание- избирате си място където трябва да остане точно 3 минути( на колкото годинки е) и да остане там , като и бъде обяснено , че е наказана , защото....отначало няма да стои , но се иска много постоянство ,ама много
     - когато 3-те минути изтекът, трябва да и се обясни , че трябва да се извини , защото... после я гушкаш , целуваш, и и казваш че я обичаш!
     - ако нещата наистина излезнат от контрол и се затръшка , , дори изпадне в исерия , плаче- игнорация, колкото и ужасно да звучи- с всеки изминал път ще се тръшка по- малко
      - много помага ако измислите някаква игра или занимание , когато тя е сърдита и двамата с мъжа ти , започнете да се забавлявате, дори преигравате , колко е интересно и забавно, но не я каните първоначално... децата не обичат да са изолирани и да не участват в забавата- сама ще потърси вниманието
       -всеки път , когато направи нещо хубаво , мило , смело, красиво- на момента не пропущай да я похвалиш , просто на такива деца трябва стократно повече да им се повтаря , че са умни , добри , смели, и т.н. ...... има невероятен ефект, започват да търсят все повече и повече похвали и се опитват да бъдат добри!
    Дано и при вас скоро да стане така! Искремо ти стискам палци!
   

# 50
  • Мнения: 6 206
Много добре знам за какво говориш
Да, знам също, че сама съм си го направила донякъде
Винаги съм искала самостоятелно, самоуверено дете
Е, имам го в излишък
От опит мога да кажа, че викове и бой не помагат
Много приказки, убеждаване, обяснения и търпение

# 51
  • Мнения: 16
Аз не мога да дам съвет от опит тъй като моя дявол е още малък, но сме вече на фаза тръшкане и крещене.
Исках само да спомена че тук в Австралия много говорят за проблема ADНD ( Attention-deficit hyperactivity disorder). Не казвам че дъщеря ти го има но бих ти препоръчала да прочетеш по този въпрос просто защото и тя може да се мъчи със всичките тези емоции и да не може да ги контролира. Също така понякога само ограничаването на храните с много захар и оцветители помагат за успокояването на едно дете ( разбирам че проблема не е в яденето)
Желая ти много сила и успех   bouquet Hug

# 52
  • Мнения: 192
  bouquet  bouquet  bouquet
Безкрайно благодаря на всички Вас за отзивчивостта и съветите, които ми давате и за интереса, към проблема ми.
Dina767, много е интересно това, което пишеш и ще тествам такъв подход  Hug
Lidmilana, ще прочета тази книга, както и всичко, на което попадна. Сигурна съм,че ако не друго поне ще ми помогнат да погледна по-философски в кризисни ситуации. Иначе формула на готово не очаквам да открия Rolling Eyes


Личното ми мнение - децата са нашето огледало!
 

Може и така да е! newsm78 Едва ли съм идеалния родител, дори сигурно съм доста далеч от този образ. Но все пак това значи ли, че щом сме такива, каквито сме, всичките ни деца ще бъдат еднакви??? newsm78. Щот` ако е така да се замисля за смяна на конфигурацията поне на таткото за следващото хлапе Laughing Майтапя се, така или иначе вече съм вътре с двата крака - чакаме второ бебе  Crazy
Сега сериозно - не мисля, че трябва да надскачаме сянката си и да се опитваме да излизаме от своята същност, за да бъдем добър (или идеален)образ на подражание на децата си. Стремежът към по-добро естествено трябва да е непрекъснато на ход, но това понякога не е достатъчно. Наистина ще прочета повече по тези въпроси, защото явно съм изчерпана и губя търпение и контрол...

# 53
  • Мнения: 641
Всъщност от кога са тези прояви и в кой месец е бременността ти?
Мисля, че всичко си идва по местата. Laughing

# 54
  • Мнения: 192
В четвърти месец, но малката винаги си е била такава. Като естествено на моменти е по-сговорчива, в други по-опърничева, но като цяло винаги си е била своенравна.

# 55
  • Мнения: 2 197
Според мен проблема е, че много се впечатляваш от ината и. Тя вижда, че се ядосваш и нарочно продължава в същия дух. Първо трябва да престанеш да се стараеш да и угаждаш с храна - след като не иска да яде не я карай насила. Когато види, че не се скъсваш да я умоляваш сама ще престане да бъде толкова придирчива.  Всъщност злояди деца няма - родителите им ги правят такива с безкрайните монолози "айде, хапни, моля ти се..."По същия начин седи въпроса и с другия ти проблем - трябва да се определят правила - ръцете се мият тогава и тогава, зъбите - аналогично, почиства се след изцапване и т.н. Ако не направи нещо или се наказва или просто се кара да го направи. Примерно дъщеря ми също е голям инат, но когато и кажа, че ако не направи нещо няма да има еди-какво си и веднага се съгласява. Е, при нея случая с храненето е обратен, така че просто и казвам, че няма да и дам храна Grinning. Мога да ти гарантирам, че дъщеря ти ще продължи да бъде инат, но ако се постараеш би могла да постигнеш някакъв оптимален вариант. И не забравяй, че всеки си е с характера. Аз лично се радвам, че моята е такава.

# 56
  • Мнения: 641
Това е от мен последно: http://www.vbox7.com/play:1e3396e8

# 57
  • Мнения: 592
Мдам, на една позната малката й дъщеря беше същата на тази възраст. Правеше всичко на инат.
Казват й:
-Хайде, Яна, сега ще си легнем да си починем.
 А тя веднага  отвръща:
- Аз няма да лягам!
И така за абсолютно всичко.
Накрая  обърнаха тактиката.
-Хайде, сега всички хора ще си легнат да си починат. Само ти, Яна,  няма да лягаш!
 А тя на инат решава:
- Няма пък, ще си легна!
 Laughing
- това е много добро и при нас действа.
Иначе, като не иска да яде оставете я. Баща ми казва: "При имане на ядене, никой не е умрял от глад!" - так, че рискувай и я остави гладна и два дена да неяде нищо няма да и стане. Не, че мога да давам някакви съвети, но смятам, че важното е да разбере, че по начина който си е избрала да си постига нещата няма да се получи.

# 58
  • Мнения: 192

 rotfImbo rotfImbo rotfImbo
Ако направя това, най-много мъж ми да се върже и да умре от страх, че съм тотално превъртяла, а Лора ще падне от смях. Joy

# 59
  • Мнения: 2 099
Успокой се,мойта щерка е с хиперактивност и деф.на конц.Всяка разходка се превръща в Сървайвър.Има и по-зле от вас,не е успокоение,но дано ти стане по-добре Grinning

Общи условия

Активация на акаунт