Трудно ли се гледа дете без баби и дядовци???

  • 18 838
  • 215
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 24 467
Judy,   таксата е градината е 40 лв, а бавачката не вярвам да е толкова.
Освен това в градината детето се подготвя за училище, да има респект от учителите и да се научи на режим и комуникация с другите деца, защото така или иначе няма как да се избегне това.
Това мисля, че е причината , тези които има финансовата възможност  дават детето си в частна градина , вместо за бавачка.
За останалите много ясно, че финансовата страна не е за пренебрегване.
...

Да, тук съм съгласна, едва ли някой мисли нещо коренно различно от това, значи в основата си остава финансовият фактор- честно е да се признае.
За мен детето до 3 годишна възраст определено нищо няма да изпусне, ако не посещава детско заведение. За нас си решихме нещата точно по този начин- до тази възраст в къщи с избрана от нас жена, която също го занимава и с която определено се чувства по- добре и по- качествено обслужвано, от колкото това би сталано в яслата. И детето има с кого да играе- има деца и на неговата възраст и около нея. Малките деца обаче не играят с други малки деца /мога да цитирам и голям брой книги в тази насока, не се базирам само на личен опит/, а играят с играчки и най- вече с възрастни или с по- големи деца, които ги учат.
След тази възраст, т.е. след 3 години- в ДГ именно с оглед изложеното до тук. Мога да продължа с бавачката до училище, но не го намирам за добре за детето.
Намирането на добра бавачка не е толкова трудно. Трудно изглежда на тези, които не са се занимавали с това. И двете си деца съм гледала по този начин. Много съм доволна. На бавачките си не съм оставяла домашна работа. Изрично съм се споразумяла да се занимават изключително и само с децата. С бавачката избираме ние, в ДГ и яслата ви "избират" вас. Разликата е огромна. Там вие се съобразявате с условията, не друг- с вашите. За бебе /такива са за мен децата до 2-3 годишна възраст/ определено предпочитам избрания от нас вариант.
Майка ми и баща ми /съответно родителите на съпруга ми/ имат своите права, които не желая да накърнявам. Те са в близки отношения с внуците, но не са длъжни да ми работят. Не мога да юркам пенсионерки да ми тичат подир хлапетата по цял ден.
Та ако се върнем пак на темата- нищо трудно няма ако не се ползват безплатните им услуги, зависи как човек ще уреди нещата си.

# 166
  • Мнения: 3 268
Нямам миялна. Sad

# 167
  • Мнения: 9 052
айде сега Флинтстоун имат ти да нямаш  ooooh!

# 168
  • Мнения: 3 268
айде сега Флинтстоун имат ти да нямаш  ooooh!
Не бе,просто обичам да мия чинии.Честно!

# 169
  • Мнения: 9 052
айде сега Флинтстоун имат ти да нямаш  ooooh!
Не бе,просто обичам да мия чинии.Честно!

ами уволни гледачката бе човек. то все едно някой да ти иzяде семките. Ама ха , ще ти мие чиниите  Wink

# 170
  • Мнения: 19
Направо се възхищавам на родителите, които се справят сами да си гледат децата. Аз имам  дъщеря на 1,10г. и до сега съм получила много помощ от майка ми. Но за в бъдеще, бременна съм с второ, май ще трябва сама да се справям, което малко ме плаши, но се надявам да имам сили, че моята щерка е голяма палавница и не я приеха в детска градина, та ще трябва да се гледаме с двете.
Най-много ме притеснява как се опазват да не се заразяват едно от друго децата или просто е невъзможно и всички прекарват болестите?

# 171
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Трудно е-да,но не и невъзможно.
И не е вярно,че става все по-трудно.

Фантичка, аз съм била без помощ и когато дъщеря ми беще в градина, и когато беше в училище.
Повярвай, че като тръгне на училище проблемите стават повече Peace То не е само училището и занималнята, воденето и вземането, имаш извънкласни мероприятия, имаш курсове или спорт, имаш рожденни дни.
Естествено, че не е невъзможно. Просто обръщайки се назад виждам, че организацията с малко дете ми е била по-лесна отколкото със средно голямо дете.

 И сега ходят на спорт и извън класни занимания,тичането е голямо,но се справяме.
 Избрах училището до работат си,от другата страна на улицата е,за спорта и езика ще викаме каката.
 Ще се пробвам и малкото да преместя тук на градина,но се съмнявам да стане.Но и тази,в която ходи в момента не ми е чак толкова неудобна.Май най-големия зор ще е докато малката тръгне на училище,поне да ги водя в една посока. ooooh!

# 172
  • Мнения: 3 268
айде сега Флинтстоун имат ти да нямаш  ooooh!
Не бе,просто обичам да мия чинии.Честно!

ами уволни гледачката бе човек. то все едно някой да ти иzяде семките. Ама ха , ще ти мие чиниите  Wink
Жабке,тънката ирония винаги ти е убягвала...но и темата не е за миялни машини все пак

# 173
  • Мнения: 24 467
А може би е редно да помислим върху въпроса що е това "помощ".
За някои това е полагане на 9- часов ежедневен труд и постоянно присъствие на бабата /дядото. Това за мен си е чист труд, не помощ. Който и възложител на този вид повинност да запиташ, никой няма да ти каже, че е заплашил или принудил работещият, то е ясно. Ей я на, моята позната- споделя с мен, но си казва чистосърдечно, че й е неудобно да го каже на сина/ снахата. Българският манталитет просто е такъв, оправдано е от тази гл. точка.
За други помощ е да ти погледат детето за уикенда или за след работа, за по 1-2 седмици /при някои- месеци/ през отпуската ти. Само че в този случай аз нямам контакта с децата. Ако не ги гледам и тогава- кога? Ако си бях в къщи това би било помощ, определено, но в моето положение- не е.
Та да попитам- какво точно разбирате под "помощ" от баби/дядовци?
Ще споделя за нас какво е това чудо- това беше да се води/взима големият от училище, когато малкият беше съвсем малък /баща ми работи и ходи на работа с колата, до в къщи е отбиване за точно 5 минути, връщаше го майка ми само в І клас/. Помощ е ако някой ми тури едно рамо в чистенето, готвенето, но не съм питала, не са ми предлагали точно това. Ако ми дотежи- ще си наема жена, на която ще плащам почасово и хич не ме е срам. Помощ е ако ми вземат бебото за да отидем в "Метро"- нормално, там с него не пускат. Помощ е да го погледат, за да отида на род. среща, да се заведем тримата по- големи на театър. Помощ ми е дядото да заведе големия на басейн- такива работи. За ваканцията не съм оставяла децата по баби за седмици, най- много за два дни и то веднъж на 1-2 месеца.
Но- ходим на работа и все пак не сме си постоянно у нас с хлапетата, та не ни е писнало чак толкова много. 

# 174
  • Мнения: 3 268
За мен помощ означава това,че ето сега ми я гледат през лятото.Там прекарва около 2 месеца.Много съм им благодарна за това.

# 175
  • София
  • Мнения: 62 595
Така е, Джуди. Мога да разкажа много примери през годините на водене на децата по разни занимания и на училище. Масово бабите се оплакват, че са ги превърнали в крепостни селяни - търчат с внуците денем, а вечер ги гледат пак, защото младите ходят на гости или само киснат на работа. И на всичко отгоре младите са недоволни и имат претенции към качеството на работата, а един лев не се бръкват да дадат на родителите си. Не можете да си представите какви работи гледам и чувам. За едно дете в семейството се грижат по два комплекта баби и дядовци и практически това дете не познава родителите си, а само спи при тях понякога като всички живеят в същия град.

# 176
  • Мнения: 9 052
айде сега Флинтстоун имат ти да нямаш  ooooh!
Не бе,просто обичам да мия чинии.Честно!

ами уволни гледачката бе човек. то все едно някой да ти иzяде семките. Ама ха , ще ти мие чиниите  Wink
Жабке,тънката ирония винаги ти е убягвала...но и темата не е за миялни машини все пак

 Laughing

# 177
  • Мнения: 9 990
Явно не ги схващам аз нещата, но и в гледането на дете както и във всичко останало винаги съм се стремяла да намаля до максимум негативните си усещания и да увелича позитивните, което води и до същото при детето ми.

Тук е разковничето.Който успял да вникне-ок, останалите-да се жалват.

# 178
  • Мнения: 604
Да трудно е, особено когато и двамата родители работят през лятната ваканция·

# 179
  • Мнения: 9 052
Явно не ги схващам аз нещата, но и в гледането на дете както и във всичко останало винаги съм се стремяла да намаля до максимум негативните си усещания и да увелича позитивните, което води и до същото при детето ми.

Тук е разковничето.Който успял да вникне-ок, останалите-да се жалват.

zначи, като ми се налага да полzвам клечки, zа да си подпирам клепачите да не zаспя да полzвам роzови клечки, а не някакви там черни ... zа да не иzлеzна черногледа  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт