Епилепсия - тема 4

  • 44 445
  • 435
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 3 540
pepi1963,първото важно нещо при епилепията е да се улучи точния медикамент с който да се стопират пристъпите.А когато се появат сранини ефекти,е добре е се консултирате със това с лекуващия ви невролог!
Тъй като почти всички,които са минали ,а и минават по този път ,са запознати ,че почти при всички антиепилептични медикаменти може да се очакват сранични ефекти.Важното е да не нанасят сериозни здравословни проблеми!
А сега нещо и за пубертета.всички знаем ,че през този период в организма на човек,има големи изменения!
Тогава децата са по чувствителни и избухливи,хормоните бушуват,но щом засега отдържате самите пристъпи,радвайте се,че се справяте,въпреки трудния житейски период!
Ако имате цикъл,следете си колко е редовен.
А щом помни всичко ,значи ,че при самия пристъп,не е блокирал ,целия мозък,а само определена част от мозъка!
Засега това се сещам,но обещавам,въпреки проблеми с нета да намеря начин и ако има питания да отговарям! Peace

# 391
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Vanq66 благодаря ти за подкрепата.Хубаво е като споделиш нещата с хора ,които те разбират.Защото повечето хора като чуят епилепсия и се плашат.В началото и аз бях така,защото имах възрастна колежка ,която страдаше от същото и получаваше гърчове,които преминаваха след полови час и после поне още 1 час беше неадекватна.Може би оттам идва и моя голям страх ,като чуя диагноза епи.Виждам ,че и на теб никак не ти е леко но си носиш твоя кръст с достойнство.Трябва ние майките на деца с епи да се подкрепяме. Hug newsm10

# 392
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
За в момента цикъла на дъщеря ,ми е редовен ,но е доста обилен ,не е както виждам при другите майки да закъснява.Може би е улучен точния медикамен защото сме на него от 3 години.

# 393
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Незнам как да започна затова давам по сьЩество. Оставих сьпруга ми и малкия да си  играят ,а аз отидох до кухнята. Малкия се навежда(тия дни се крие като си навежда главата кьм крачетата),а като се изправил очите му били бели,сьпруга ми започнал да го вика и да му удря леки Шамарчета ,извика ме ,аз го заварвам с затворени очи и мн отпуснат,все едно мн му се спи,гуШках го ,викахме го,опитва да си отвори очите,но неможе, реШих да го оставя да видя дали Ще заспи,повьртя се малко ,леко по леко си отвори очите и сега дивее все едно ниЩо не е станало. Случвало ли ви се е подобно неЩо? Какво може да е? Пристьп?

# 394
  • Мнения: 186
estrella_bg,
това, което описваш има две (дори три) от нещата, които винаги са се случвали при нас по време на пристъп: 1. не отговаря на въпроси/не реагира на докосванията; 2. сънлив е около час след това(дори когато не е имало потрепвания на крайниците); 3. и само понякога очетата гледат някъде под клепачите.

Разбира се има най-различни епи пристъпи, а и пристъпи, които не са епи. Ако имаш телефони на доктори звънни им и им разкажи.

# 395
  • Мнения: 511
естрелла,какво стана с детенце,успя ли д а се свържиш с някой лекар
Дали няма да е добре да се направи едно еег,за да се види дали наистина е имало пристъп

# 396
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
И аз си мисля,че може би е пристьп,но наШите пристьпи са винаги по време на сьн,доста по различни от това което му се случи сноЩи а и доста по продьлжителни,а сноЩи всичко свьрШи за мах 10мин. Но пьк сьм чувала за пристьпи,който се изменят,знам ли? Сега е добре,искара нормално ноЩа,закуси си както винаги и сега спи(на ден спи по 3или4 пьти), а ЕЕГ имаме назначено др месец,изследвания на крьвта сьЩо и среЩа с невролога на 22,01 мисля ,че беШе

# 397
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
estela ,за пръв път ли му се случва това на детенце.Защо веднага не се обади на доктор.Според мен може и да е гърч.Моята дъщеря като беше на 1-2 годинки получи гърчове от висока температура и състоянието и беше почти същото каквото го описваш,но тогава още нямахме епи тя се появи след прекаран менингит в 5 клас.

# 398
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Честита Нова година:santa2: santa2  madnoel Nature Snowman на всички мами и да си пожелаем през 2009 година нещата да са по-добри за нас и нашите деца.Защото те са нашите специални деца.

# 399
  • Мнения: 1 040
Честита Нова Година  santa2
Нека Новата Година
Ви прегърне вместо мен!  love001

Нека тя ви целуне с целувката на вечната младост
и озари пътя ви на едно щастливо бъдеще!
Нека под кристалния звън на чашите в новогодишната вечер
се сбъднат всички ваши мечти и желания!
НАЗДРАВЕ  Wine Glass

Последна редакция: ср, 31 дек 2008, 17:44 от emа-диди

# 400
  • Мнения: 3 098
Весело посрещане на Новата 2009 Година!
Вси4ки ваши ме4ти и желания са мои най-искрени благопожелания!
Нека вси4ки пишещи в тази тема да имат пове4е щастливи моменти през идната година!

# 401
  • Мнения: 1 035
Много здраве на дечицата ни през 2009г! newsm17

# 402
  • Мнения: 511
Честита да е Новата година,
с блясъка на идващите дни,
нека радостта не Ви отмине,
с щастие и радост Ви дари!
Наздраве! Wine Glass cook Tada

# 403
  • Мнения: 3 540
Честита Нова 2009година!

Много здраве,колкото се може,да сме силни,дечицата ни да са усмихнати и щастливи! Hug

# 404
  • Мнения: 1 035
ЗА МНОГО ГОДИНИ, МОМИЧЕТА!!! Tada

какво се падна на дечицата ви от новогодишната баница? Laughing
на моята щерка се падна ЗДРАВЕТО newsm44   ДАНО СЕ СБЪДНЕ КЪСМЕТЧЕТО Й! newsm17

принципно... на мен мин. година ми се падна МЪРЗЕЛА и цяла година съм безработна (заради заболяването на Дебс).... дано тази се сбъдне нейното късметче...  newsm17

Общи условия

Активация на акаунт