Епилепсия - тема 4

  • 44 441
  • 435
  •   1
Отговори
# 405
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА newsm68
 Нека 2009г ни донесе много здраве на дечицата newsm17

# 406
  • Мнения: 249
Честита Нова 2009 година!
Нека тя донесе на всички здраве,щастие,любов,късмет и сбъднати мечти.  love001
 tedka относно късметчето в баницата на Кевин се падна: smile3534Твоите паласки няма да се отърват от ласки . smile3534 smile3503

# 407
  • Мнения: 2 336
Честита нова 2009 година!
Желая много здраве на всички!
Аз да се изфукам ходих до Чехия върнах се и нямах проблеми на границата с лекарствата, въобще не ги интересуваше , но аз се бях заредила здрав с документи  Grinning
Ето и малко фото ако ви се гледа http://www.ted28.snimka.bg/album.php?album_id=323984

# 408
  • Мнения: 161
Честита Новата 2009 година!  bouquet Hug
Нека донесе много здраве на децата  и семействата ви,много късмет и сбъднати мечти!
Бог да ни пази! Hug Hug Hug

# 409
  • Мнения: 161
По повод късметчетата на сина ми се падна"Мъдрост,здраве и късмет ще имаш в дните занапред" Praynig

# 410
  • Мнения: 249
Здравейте!
Хубави снимки ted_ .
една позната има момиченце с епи на 8 год.Назва че пият депакин и ламиктал от които  се оплаква ,че малката започнала да се напикава често и предизвикват гадене а и наскоро обилно повръщане.След консултация с лекар той и казал че не е възможно обилното повръщане да е от тях,така поне твърди тя.Тя се е отчаяла дори е решила да смени доктора и да направи консултация с доц.Божинова.В момента лекуващият лекар им е др.Литвиненко.Понеже Кевин никога не е пил тези лекарства не знам дали от тях се предизвикват такива реакции.Знае ли някой възможно ли е. Hug

# 411
  • Мнения: 3 540
За нощното напикаване може да е от депакина,при нас беше така и когато намалихме дозата проблема ни се изпари!
Но,тозава ЕЕГтата ни бяха добри и самата лекарка ни предписа намаление,а самата тя отказваше напикаването да е от депакина! #Crazy
Едва след около 2години при поредно ЕЕГ,доцента ,който го разчиташе каза ,че и при други пациенти приемащи депакин се наблюдавало изпускането!
За нас лично беше голям кошмар!
А за обилното повръщане да направи консулт с детски гастроентереолог!

# 412
  • Мнения: 1 040
Гергана не ми се вярва да е от ламиктала защото Диян също пиеше конвулекс и ламиктал и не повръщал другаде е проблема според мен не съм толкова компетентна като някои други хора това е мое мнение. Напълно подкрепям мнението на Ванчето

Последна редакция: сб, 03 яну 2009, 23:16 от emа-диди

# 413
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
kevi_geri,моето момче е на Депакин,от юни месец, почти постоянно му се гади,рядко поврьЩа ,но се случва, и сме с разстройство то близо 3месеца....незнам дали е от дапакина,но този месец имаме среЩа с гастроентереолог потози повод. Нека и твоята позната направи една консултация както те е посьветвала Ваня. За изпускането нямам наблюдения,заЩото ние оЩе сме с памперс.

# 414
  • Мнения: 544
За много години!Здраве,щастие,късмет и берекет!Повече усмивки и веселие през новата 2009г да има! Heart Eyes Simple Smile

# 415
  • Мнения: 314
ВНИМАНИЕ!!!!
Депакин и конвулекс ,активното вещество на които е едно и също-валпроат са абсолютно противопоказни при метаболитни нарушения.
Ако повръщането е упорито а не отмине за 3,4 дни внимавайте.
Лошото е че тези изследвания по време закъсняват и някой вече е започнал да ви лекува детето за епилепсия.
В листовките на лекарствата го пише но лекарите много много не се замислят и когато се оплачеш от повръщане казват -ще отмине.
Казвам лекарите ,Но с изключение на доц. Божинова.Тя се светна веднага, но да спра  депакина реших сама.
Това обаче не означава че всичко остана без последствия.
Това ми се случи на мен ,тоест на сина ми.
 

# 416
  • Мнения: 249
Благодаря ви момичета за съветите които ми дадохте.Познатата ми каза,че са спрели ламиктала след което гаденето и повръщането е спрялоно пък ще видат на сегашното еег, което им предстои какво ще покаже като се има в предвид че предишното еег не е било много добро предния път.

# 417
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Аз да се *похваля*(немога да си намеря кавичките на клавиатуарата Embarassed), днес Криси пак има пристьп Sad, този прилчаШе на неговите,стана по време на сьн,но беШе мн краткротраен,за 1мин. му мина. Пак с отворени очи,гледаЩи на никаде,започна да му посинява устната,сложих го да легне на страни,повьрна , и малко по малко започна да се врьЩа нормалния му цвят на устните,след секунди вече се смееШе. Понеже мн му се спеШе веднага си заспа и сега е добре. Утре тук е празник,обадих се да питам дали невролога ни е в кабинета си,но са запразнили оЩе рано_рано,такче Ще се наложи да изчакаме до сряда за да ни види.Май Ще се наложи смяна на лекарството  Thinking
Днес бяхме и да ни види гастроентереолог,Ще направим някой изследвания на акото и после Ще видим какво Ще каже.

# 418
  • Мнения: 3 540
estrella_bg,щом ще ходите в сряда,опитай се да опишеш както те бях посъветвала ,кога и как са протекли самите пристъпи и покажи на невролога!
А ако до тогава успееш да заснемеш и друг ,дано да нямате де,покажи му го!

# 419
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Момичета ,а има ли някоя от вас на трилептал и дали им се вие свят на децата от това.Ние скоро ще ходим в София на контролен преглед с дъщеря ми    и ще попитам доктор Литвиненко,но все пак да попитам,щото чета ,че повечето сте на други хапчета.някой ако има информация да пише.

Общи условия

Активация на акаунт