Епилепсия - тема 4

  • 44 444
  • 435
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 1 040
Здравей Пепи моя син като беше на 7-8 месеца пиеше трилептал за един месец  не му влияеше добре пищеше и пристипите стана по-тежки и веднага му смениха трилептала с ривотрил,но ти най-добре се консултирай с Литвиненко той най-добре ще прецени,и ние сме при него и благодарение на него спряха пристъпите успех и на вас. Hug

# 421
  • София
  • Мнения: 1 333
За много години мили приятели  Hug

Нека през 2009 година са здрави децата ни  Praynig, нека имат напредък във всяко едно отношение  Praynig , нека социалната, здравната и образователни  системи са по-добри и в полза на децата ни  Praynig , Нека всички ние сме по-спокойни, по-търпеливи и по-щастливи  Praynig

Дай Боже всекиму Здраве, Щастие и Берекет!!!

# 422
Здравейте, дъщеря ми е на 1г и 5 мес. През лятото направи 3 припадъка - първо пи convulex, но се отрази зле на черния дроб и го смениха с trileptal сироп. Пие по 4 мл на ден. В момента имам сироп за още 3 дена, а се оказа, че никъде го няма по аптеките в София. Иззети са всички сиропи, защото срокът им изтичал през март, а новата партида ще пристигне другата седмица  Sad . Ако някой има случайно останал сироп trileptal, моля да ми се обади на 0888 941381 или да пише в skype на vandreeva - ще си платя каквото трябва. Много благодаря предварително!!!

# 423
  • Мнения: 3 540
vandreeva,писах ти на скайпа ,но  и тук да те запитам от къде сте и от колко грама ви е опаковката сироп!
Току що звънах в една от нашите най-големи аптеки ,но за съжаление наистина има проблем с доставката на сиропа Трилептал!
Ако на някой се намира такъв сироп ,който е останал поради смяна на лечението ,моля да пише! Praynig
 

# 424
Здравейте отново, успях да намеря сироп trileptal от Виена. Дано на никой, да не му се случва да търси лекарство и да го няма никъде...

# 425
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Ема -диди благодаря за отговора ,ние не сме имали тези проблеми,а сме на трилептал от 3години,при нас нещата започнаха в пуберитета.ще последвам твоя съвет ,пък и аз си мисля  също да го питам доктор Литвиненко и ако и са силни лекарствата  да намали дозата,защото той ни дава надежда,че ще отмине този вид епилепсия до няколко години.Надявам се наистина да е така,но досега не съм чула някой да се е оправил.vandreeva  радвам се ,че си намерила сироп трилептал.При такива проблеми защо не се обърнеш към лекуващия лекар,може да смени лекарството с друго.

# 426
  • Мнения: 48
Малко със закъснение,но Честита Нова Година и от мен!Честито и на всички именици!Пожелавам на всички една нова БЕЗ БОЛЕСТИ щастлива година! Peace

# 427
  • Мнения: 209
Здравеите и от мен и за много години, пожелавам на всички дечица, много ,много, много ЗДРАВЕ.Ние от днес започваме психотерапия за наакването,вчера ходих да оправям протокола за безплатния "Депакин"-Кошмар.Една невроложка ми отказа,по неясни за мен причини Sadестественно бях бясна.Намерих друг невролог и сега трябва да правим абсолютно всички изследвания наново,кръв,еег,консулт с психиатър #2gunfireправено е всичко но сега касата ги изисквала пак.Ще пиша пак как се развиват нещата при нас HugСлед 4 дневния престои в болница пак оставаме с неизяснена диагноза Thinking

# 428
  • Мнения: 209
Някой има ли представа дали невролог има право да отказва протокол?

# 429
  • Мнения: 2 336
Някой има ли представа дали невролог има право да отказва протокол?
доколкото знам протокол ти изписва невролога при който се водиш диспансеризирана, и съответно няма право да ти откаже протокол.

# 430
  • Мнения: 1 035
момичета, заете ли дали мога да давам едновременно за деня Кепра хапчета и сиропа?

дъщеря ми е малка за хапчетата... отказва да пие всякакви... а сиропа ни след 4 дни ще свърши Sad  вкъщи все някак ще й ги стривам и със сок ще я накарам да ги пие, но единия прием е по обяд в градината, където едва ги навих сиропа да й дават... като предварително им го слагам в спринцовка в торбичка и от тях се иска само да й го вкарат в устичката...а за хапчетата ще е война. Sad
доц.Божинова не отговаря цял ден днес на мобилния... а с всеки ден сиропа ни намалява.
бяха ни го дали от Св.Наум... 2 шишета + 2 кутийки хапчета... да ни стигнат до 01.03., когато ни е следващата консултация.... но с хапчетата ще имаме проблем. а пък нямам протокол за сиропа... и нямам идея колко струва без протокол Thinking

в голяма чуденка съм.... сега пак ще звъня на Божинова, дано вдигне Praynig

# 431
  • Мнения: 3 540
Приятели ,заповядайте в новата ни ТЕМА!

# 432
Zdravejte, moeto dete e momichence na 1godina i 2 meseca i ot tri sedmici zapochna da poluchava garchove, napraviha mu izsledvania v Detskata nevrologia na 4-ti kilometar (d-r Slavkova) i ni izpisaha sas sindrom na West- niama hips-aritmia i na trite EEG-ta, skenera ne pokaza nisho, sadiat po garchovete i po izostavene v psiho-morotnoto razvitie. V momenta sme na Konvulex, 1ml-1ml-2ml (sutrin-obed-vecher), no garchovete oshte ne sa spreli. MOlia vi za savet i da spodelim opit.

# 433
  • Мнения: 155
Здрвей dnmd75,

Това, че нямате хипсаритмия е добре - пожелавам ти бързо да овладеете гърчовете - това веднага води и до забързване и в развитието на детето.

пиши в новата ни тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=375942.315;topicseen

(тази темичка не се ползва вече)

# 434
здравейте на всички  Hug
не съм влизал отдавна тук. Не можах да изчета всичко , затова може и да повтарям темата , но искам да ви попитам някой лекува ли детето си lyrica. Има ли някакви отзиви за лекарството.
Благодаря предварително .

Общи условия

Активация на акаунт