"Неуговорено и непланирано" раждане в Шейново

  • 30 695
  • 150
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 171
На мен д-р Велев ми каза, че влиза в тези 900 лв.

Така е Peace. Аз затова се замислих дали е било регламентирано тогава плащането за избор на екип, защото при първото ми раждане не беше и си платих на касата само упойката 150 лв, а отделно си дадох на ръка пари на моя доктор.

# 76
  • Мнения: 83
Платих си избор на екип 800лв и отделно упойката. Сега не споря как е защото все пак съм раждала там преди повече от година,а нещата се променят много бързо. Сега ако са го направили упойката да влиза в цената за екипа ще е добре

# 77
  • София
  • Мнения: 75
Аз също минах по реда си за раждането Simple Smile и съм изключително доволна от болница Шейново, въпреки че бях без избор на екип. При самото раждане присъстваше цял екип (анестезиолог, лекар и поне 3-4 акушерки) и през цялото време бяха при мен. Родих много бързо, естествено включиха ми система с окситоцин, за да ускорят процеса.
Отношението беше еднакво към всички, запознах се с много майки в болницата (тъй като имах удължен престой) - всички бяха доволни от раждането и че имат живи и здрави бебенца, а на условията в болницата не трябва да се обръща внимание...все пак в България сме.
Много съм доволна от Неонтологичното отделение, там полагат наистина необходимите медицински грижи за бебета.  Peace
Акушерките, отговарящи за бебетата ни даваха допълнителни пояснения, винаги бяха готови да отговорят на въпроси.

# 78
  • Мнения: 294
а кога и кого трябва да попиташ за ВИП стая?
аз също мисля да раждам без уговорка, но ми се иска таткото да присъства...ако разбира се това е възможно без избор на екип newsm78

# 79
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
а кога и кого трябва да попиташ за ВИП стая?
аз също мисля да раждам без уговорка, но ми се иска таткото да присъства...ако разбира се това е възможно без избор на екип newsm78
Не може. Ако искаш таткото да присъства трябва да избираш екип, да си платиш за вип и отделно за присъствието на таткото.
В цената за избор на екип 900 лв вече влиза епидуралната, която иначе е 300 лв

# 80
# 81
  • Мнения: 4
Момичета, някой да е бил - цитирам: В малкия ВИп- на 4 тия етаж!
 така каза лекарят ,който ще ме изражда - секцио да поясня, ще съм ви благодарна ако някой каже нещо затази стая.

# 82
  • Мнения: 1 167
deisy_stefi ако става въпрос за стаите на последния етаж на централния корпус - в стаята има маса с два стола, нощно шкафче, мивка, хладилник, ТВ, балкон. Приятна слънчева стая, от която се виждат короните на дърветата. WC и баня няма- една е на етажа и е за още 5-6 стаи някъде.

# 83
  • Мнения: 2 171
Момичета, някой да е бил - цитирам: В малкия ВИп- на 4 тия етаж!
 така каза лекарят ,който ще ме изражда - секцио да поясня, ще съм ви благодарна ако някой каже нещо затази стая.

Малкия ВИП е в гинекологията на последния етаж. Стаите са ремонтирани скоро, на теракот, нови легла, климатик, тв и хладилник. Иначе са малки - има само легло, нощно шкафче и бюро. Една баня с тоалетна (също след ремонт) на две такива стаи с общо коридорче. Персоналът в това отделение е страхотен, санитарките идваха да чистят стаята по два пъти на ден, носеха ми храната в стаята, акушерките също бяха много внимателни. Много положителни спомени имам от престоя там, почти като на хотел Simple Smile

# 84
  • София близо до Витоша
  • Мнения: 469
Аз съм ужасно недоволна,отидох с доверие да раждам в Шейново ,а то какво стана. Приеха ме през нощта , на смяна беше д-р Лазаров с още няколко стажанта,които се обучаваха на мен  Sad  При самото раждане са ми засегнали нерв , и около три седмици не можех да сядам на дупето си.  #2gunfire При изписването ми казаха, че конците са ми животински и ще паднат сами, еми на 40-тия ден ходих във Вита да ми ги махнат- враснали в кожата ми, вече гноясали и изненада !! при прегледа се оказа, че влагалището ми е възпалено, защото са използвали нехигиенични материали при раждането. Просто да ги разцелуваш.  Heart Eyes Мен ме остави , но за бебка това е грехота - бяха и ударили главичката , кръвта се изми преди седмица _тя вече е  на два месеца/ , не и бяха мили крачетата и като се прибрахме в къщи видях че са в екзема.Трето бяха и замърсили оченцето и с ходене по лекари и разни капки за очи се оправиха преди седмица.

# 85
  • Мнения: 146
Аз съм ужасно недоволна,отидох с доверие да раждам в Шейново ,а то какво стана. Приеха ме през нощта , на смяна беше д-р Лазаров с още няколко стажанта,които се обучаваха на мен  Sad  При самото раждане са ми засегнали нерв , и около три седмици не можех да сядам на дупето си.  #2gunfire При изписването ми казаха, че конците са ми животински и ще паднат сами, еми на 40-тия ден ходих във Вита да ми ги махнат- враснали в кожата ми, вече гноясали и изненада !! при прегледа се оказа, че влагалището ми е възпалено, защото са използвали нехигиенични материали при раждането. Просто да ги разцелуваш.  Heart Eyes Мен ме остави , но за бебка това е грехота - бяха и ударили главичката , кръвта се изми преди седмица _тя вече е  на два месеца/ , не и бяха мили крачетата и като се прибрахме в къщи видях че са в екзема.Трето бяха и замърсили оченцето и с ходене по лекари и разни капки за очи се оправиха преди седмица.
                                                                                                                                                                                                                                                                  Просто не мога да повярвам. :shock                                                                                                                                                                                                              Аз също съм раждала без избор на екип и тн.Всичко,което мога да кажа е едно голямо благодаря,че се грижиха добре за мен и детето,което се роди в8м.Много съжалявам за вас.

# 86
  • Мнения: 4 393
Аз съм ужасно недоволна,отидох с доверие да раждам в Шейново ,а то какво стана. Приеха ме през нощта , на смяна беше д-р Лазаров с още няколко стажанта,които се обучаваха на мен  Sad  При самото раждане са ми засегнали нерв , и около три седмици не можех да сядам на дупето си.  #2gunfire При изписването ми казаха, че конците са ми животински и ще паднат сами, еми на 40-тия ден ходих във Вита да ми ги махнат- враснали в кожата ми, вече гноясали и изненада !! при прегледа се оказа, че влагалището ми е възпалено, защото са използвали нехигиенични материали при раждането. Просто да ги разцелуваш.  Heart Eyes Мен ме остави , но за бебка това е грехота - бяха и ударили главичката , кръвта се изми преди седмица _тя вече е  на два месеца/ , не и бяха мили крачетата и като се прибрахме в къщи видях че са в екзема.Трето бяха и замърсили оченцето и с ходене по лекари и разни капки за очи се оправиха преди седмица.

То пък кое ли са направили като хората значи  newsm78 Направо не мога да повярвам, че си говорим за персонала на Шейново, за мен тия хора са направо супер-професионалисти.

# 87
  • Мнения: 389
Надявам се заглавието на темата да е разбираемо, ако не - ето за какво става въпрос Rolling Eyes
Както виждате ми предстои раждане живот и здраве. Насочила съм се към Шейново, но без уговорки или избор на екип. Просто идва момента, хващам чантата и "със здраве", както се казва Grinning
Но колко чета и чувам напоследък, всеки казва, ооо така нахалост недей, ние платихме на еди кой си и сме доволни. Ама защо Шейново, а не Тина Киркова. Ама как така ставаш и тръгваш, нямаш ли познат нещо. Еми нямам - нямам познат, нямам протежета, нямам и пари за избор на екип, който в крайна сметка и не познавам и пак ще бъде препоръчан от някой, който е бил доволен, пък друг от него въобще и се въртя в омагьосан кръг Crazy
Та въпроса ми е, има ли мами, родили в Шейново - непланирано, неангажирано и както там искате го наречете и да са доволни. Моля Ви само ми спестете случки с ужасиии т.н., нямам нужда от това сега Rolling Eyes, просто искам да разбера дали има все пак и такива като мен и да са доволни. Hug


 това пита момичето,мен също ме интересува.....  виждам че е от миналата готина ,но сега пак   актуална тази тема   така ,че...
не кой колко е плати или може да плати за избор или за Вип стая

# 88
  • Мнения: 1 167
valeske аз съм раждала неуговорено и непланирано два пъти в шейново. Ходих и на консултация там. И когато настъпи "момента" просто си отидох и родих. Даже първия път не разбрах името на докторката, която ме израждаше.

# 89
И аз раждах скоро там и мога да дам по пресни впечатления. Та както писах в една тема бях просто ужасена от отношението на акушерките в пред родилна зала.Толкова груби и с такъв остър език просто.... Shocked Аз се чудя като не могат да се държат нормално,просто да си мълчат(защото има хора и хора),а не да сипят обидни думи в/у родилката без причина.Не знам още кво да напиша,толкова съм разочарована от тях. Но акушерките след родилно са супер мили. За докторите кво да кажа.Тръгнеш ли да раждаш вече се появяват,до тогава трудна работа да ги видиш о/о себе си освен ако не си си платила може би.

Общи условия

Активация на акаунт