Смешни истории по големия свят

  • 23 254
  • 169
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 491
Баща ми пътува с корабите. Един път в Испанско пристанище с колеги трябвало да си сменят долари за евро. Влезли в първата банка, но  разговора е бил силно затруднен, поради не говорене на чужди езици от двете страни. В крайна сметка нашите разбрали, че в тази банка няма да им сменят и трябва да търсят "Отро банк" където според тях ще им обменят доларите ( в превод "Отро банк" означава друга банка), но те от къде да знаят? Laughing И така, започнали те търсене на Отро банката по следния начин : намират поредната банка, ядосват се, че и тя не се казва така, застават пред нея и задават въпрос на  минувачите -"Отро банк?" и получават упътване за следващата и така- омагьосан кръг ooooh!
много сладко  Grinning Grinning
И мен развесели Peace Grinning

# 151
  • Мнения: 1 209
Малко и от мен  Simple Smile

-Франция, на 12 съм, първото ми посещение, в зората на прехода.  Мотам се по цял ден с мама из Париж, надвечер се виждаме на вечеря из заведенията с френските роднини. Аз тъкмо съм минала подготвителен клас в езиковата и ме е срам да говоря, но разбирам. Те ме стимулират да се отсрамя като ме разпитват разни неща. Държат се мило. Същия ден бяхме ходили на пазар в голям търговски център, където силно се впечатлих от магазин за копринени тапети. Та, питат ме къде и какво сме разглеждали днес и аз изцепвам на френски, т.е. мисля си че това казвам: "Днес прекарахме няколко часа в един магазин, харесах много едни тапети, искам да си занесем в България, там няма такива." Сега заменете тапети с "гейове", защото това значи и ще си обясните защо странно ме гледаха и се смяха много после. А на мен думата "тапет" ми се стори толкова френска, че реших, че няма начин да е другояче. .

- Тази не е моя, но бях участник. Командировка. Вечера отивам с колега към басейна на хотела. Хотелът пълен с руснаци, а с колегата ние и двамата сме руси и бели. Седим във фоайето пред басейна  и се мотаме нещо, той подхвърля портфейла. Тъкмо си го прибира в джоба на плувките, когато служител се приближава и казва на руски, явно решил, че сме от руските групи, ако желаем да си оставим парите в сейф на рецепцията или в стаите, че бара към басейна за гостите е безплатен и няма да са ни нужни. Колегата му казва на руски: „ Аз портфейла ще си го мушна в джоба и няма да ми падне като плувам”. Служителят се пули, а колегата все по-убедително: аааа, джобът ми е дълбок ще си ги мушна добре („жоб” на руски е задник) .

-Лондон , возим се с колеги и с шефа (на около 50г. ) на покрива на един дъбълдекер и до нас едни момчета около 20-тина годишни. Обсъждат ни. За мен: „я каква е русичка, на нашенка прилича, дали е рускиня, не -полякиня, а този с нея е мургав и гледа сърдито”.  Дали й е гадже, а не доста по-възрастен е , дали й е баща, не - май е млад. Почнаха и по пикантно да се изразяват за това кой -кой е . По едно време ще слизаме вече , аз се обръщам и ги информирам на руски, че това е началникът ми. Те загубиха ума и дума и слязоха с нас, попитаха ни защо сме ги оставили да се изложат така.Оказаха се гастърбайтери от Прибалтика. Накрая всички се смяхме доста.

-Брюксел, мотаем се с една колежка в един Мол,  а тя е много, ама много, гладна . Влизаме в Бъргър кинг наблизо, а там обслужват с нежелаение и са доста бавни. Ние разбира се уцелваме най-бавния касиер. Тъкмо идва нашия ред и едно момиче се прережда и се готви да вземе поръчка, която е дало преди малко. Но служителят не е приготвил нещата й, мотае се и тепърва, съвсем бавно започва да слага в плик и да опакова поединично- десерт, сандвич, кола, картофи. Колежката вече ръмжи, ядосва се и ми казва на български- „Ох! тази пък рошла, кой знае колко неща ще взима още, ще припадна !” Момичето се обърна и каза: „Няма да взимам повече, но мога да искам да ги преопакова пак”.

Хайде докато се сетя за друга издънка, стига толкоз   Mr. Green

# 152
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
Две мои колежки отиват на екскурзия в ГДР, пътуват с влак.
Едната е мълчалива, а другата с един пиперлив език ooooh!
Влакът почти спира на перона, колежките гледат през прозореца
и  някакъв мъж, явно харесал пиперлийката, й казал на български:
Как бих ти го набутал! Оная побесняла и му се разкрещяла: Що ти
не е.а мамата аз като сляза. Оня щял да припадне.

С мъжа ми, още гаджета, се връщаме от море със самолет.
На седалките  пред нас имаше мъж и жена, говореха на немски
и си подаваха бутилка с коняк, целуваха се непрекъснато и
на мен ми писна та изкрещях на мъжа ми (в Анчетата шумът е
нетърпим): Тия още малко и ще се нае..т в самолета. Мъжът се
обърна към мен с широка усмивка, подаде ми бутилката и на
чист български ме покани: Ще пийнете ли заедно с нас? Идеше
ми да се завра под седалките.


# 153
  • Мнения: 130
Смях се сама с глас и си припомних една случка в Гърция - точно в този месец, но през 1985 г.
Разхождаме се с приятелско семейство по много оживена улица в Атина и приятелят ни реши да си купи кожен колан от сергия. Оглежда, мери и се колебае та след половин час реши и плати. Тръгнахме пак по улицата, а той брои рестото/че то сложна работа в драхми/ ресто има но няма колан, защото го забравил но не се и усещаме. Продавача- честен човек търчи по тротоара и как, как, да ни извика ?  Вика  ЖИВКОВ ! ЖИВКОВ!  ...  hahaha и ние разбрахме, че вика точно на нас!

# 154
  • Мнения: 4 965
...
-Брюксел, мотаем се с една колежка в един Мол,  а тя е много, ама много, гладна . Влизаме в Бъргър кинг наблизо, а там обслужват с нежелаение и са доста бавни. Ние разбира се уцелваме най-бавния касиер. Тъкмо идва нашия ред и едно момиче се прережда и се готви да вземе поръчка, която е дало преди малко. Но служителят не е приготвил нещата й, мотае се и тепърва, съвсем бавно започва да слага в плик и да опакова поединично- десерт, сандвич, кола, картофи. Колежката вече ръмжи, ядосва се и ми казва на български- „Ох! тази пък рошла, кой знае колко неща ще взима още, ще припадна !” Момичето се обърна и каза: „Няма да взимам повече, но мога да искам да ги преопакова пак”.
...

Хммм. Това в началото на декември 2008 г. ли се случва, защото точно на същото място изживях точно същото. Е, не чух епитета, с който ме определиха, но бях в ролята на "рошлата".

# 155
  • Мнения: 1 209
2008 със сигурност. Месец не помня, тъй като пътуваме често натам. Но като нищо, защото бе студено.... Embarassed
По смомен - момичето бе около 20-22 брюнетка , доста екстраваганто облечена (Емостил)  - ако се познаеш.

# 156
  • Мнения: 4 965
2008 със сигурност. Месец не помня, тъй като пътуваме често натам. Но като нищо, защото бе студено.... Embarassed
По смомен - момичето бе около 20-22 брюнетка , доста екстраваганто облечена (Емостил)  - ако се познаеш.

Аз не оговарям на описанието, но моята колежка, която беше с мен - да. Подобни случки, обаче, често ми се случват в други държави, та може и да е просто съвпадение на ситуацията. Mr. Green

# 157
  • Мнения: 1 209
Е, и съвпадение да е - не е добре  Mr. Green , нито, ако ситуацията се повтаря  Mr. Green

А защо ти се случват често? С извинение за спама

# 158
  • UK
  • Мнения: 1 918
Имах гадже поляк в Щатите и той живееше с двама други поляци, ама пред мене почти през цялото си време говореха на полски, а аз някоя думичка разбирах, обаче като почваха един разговор:
-Курва....
-Курва, курва.....курва
И все си мислех, че за мене говореха, много тъпо се чувствах Joy

Пак там работех в един хотел и имаше един българин със зелена карта, който дума английски не знаеше и работеше като камериер. Чукаше на вратите на стаите и хората като му отваряха той вместо да извика "Housekeeping" или нещо подобно правеше въртеливо-въпросително движение с китката на едната ръка и бавно на български казваше: "Нужда, нещо?"...с приятелката ми се попикавахме от смях.

Другата случка е отскоро. В СЛовения сме с братовчедка ми в китайски ресторант. Аз говоря сръбски, английски, руски, български и италиански. В Словения почти всички говорят много добър английски или поне разбират малко сръбски, бях сигурна,че ще се разберем. Идва сервитюорката китайка и на словенски ни казва, че ще дойде тази, която говори английски,за да ни обслужи. Идва друга китайка, която започва да ни говори на китайски, ние се пулим с братовчедка ми и нищо не разбираме. Като ни видя китайката, направи знак да почакаме, отиде да вземе хартия и взе да ни пише на листа на китайски. Умряхме от смях..горката си беше помислила, че ако не разбираме говорим китайски, то поне писмения не ни беше проблем Joy #Crazy

# 159
  • Мнения: 4 965
Е, и съвпадение да е - не е добре  Mr. Green , нито, ако ситуацията се повтаря  Mr. Green

А защо ти се случват често? С извинение за спама

Случва ми се, защото пътувам почти постоянно /почти всяко седмица/ и често на места, където пътуват и много други българи по работа. А отдавна открих колко цапнати са българите в устата, когато мислят, че наоколо не ги разбират. Twisted Evil

# 160
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
Случката не е моя, разказвали са ми, наши познати работеха в Алжир много отдавна, вървят си по улицата, виждат един много дебел човек, черен един такъв, с мустаци, жената възклицава: Лелеееееее, това къде е расло, къде е пасло.... А той се обръща и се сопва: Където и ти!

# 161
  • Мнения: 94
Миналата година бяхме на екскурзия за абитуриентския бал в Гърция.
И като престигнахме,разбира се вечерта отиваме на дискотека.
Гърците като невидели се свалят с момичетата,но нашите страхливи и каквото ги питат,отговарят с НЕ,тъй като бъкел гръцки не знаем Simple Smile
(Аз преди това бях ходила няколко пъти и горе долу знаех някоя и друга думичка,ама си мълча. Twisted Evil)
Та викат си нашите-не,не и така до края на вечерта...
Накрая се качваме всички дружно в рейса да се пребираме към 4.00 сутринта и екскурзоводката казва с насмешка:
-Тъй като някои от момичетата са отговаряли на гърците с 'не',което на гръцки означава 'да', Mr. Greenсега няколко коли ще ни последват до хотела,а като стигнем ще се обадим в полицията. Mr. Green
И наистина ни следваха до хотела 3 коли,ама после се оправиха с полицаите и си заминаха набързо. Crazy
И наистина на гръцки 'не' е 'да',а 'охи' е 'не'... Crazy

# 162
  • Мнения: 1 464
Един съученик отива да иска от рецепцията и вика на момчето:Имаме аинц пепелник,а ни трябват поне цвайнц пепелник.

Това ме подсети за стар виц,на който много съм се смяла:
Българин в Париж.Не знае френски,но знае,че слагат "льо" пред всяка дума.Идва сервитьора и след дълго умуване нашенеца проговаря:
-Една"льо супа",ако обичате!
-Добре,че съм "льо българин",щото иначе щеше да ми ядеш "льо х.я"

# 163
  • Мнения: 1 446
Прибирам се от Хелзинки към Барселона. Качваме се в самолета, пред мен вървят три руски девойки, зад тях един мачо испанец, който се задява с тях. Застанали на пътеката и флиртуват. Едната рускиня му вика "А вие за къде летите?". На това място не издържах (цял самолет чакаме да си седнем на местата) и отговарям: "Искрено се надявам целия самолет да лети за Барселона!"

# 164
  • Мнения: 2 784
Записвам се, темичката е много свежа.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт