Смешни истории по големия свят

  • 23 256
  • 169
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 517
 Joy  Joy  Joy

Моя позната отива на работа в Италия. В един от първите дни се вози в една кола: кара българин, тя отпред до него, а отзад шефката и и още един италианец. Нашенците не знаят италиански. По едно време италианката, която все била начумерена взела да бута моята позната и да вика: "Курва синистра, курва синистра". Били на някакъв кръстопът и жената им казвала да завият на ляво, защото те запердашили напред, а нашенката решила, че и казват друго, обърнала се и се облещила:  "Не съм курва и не съм от Силистра, а от Суворово".

# 16
  • Мнения: 714
В старата работа дойде един колега от Хърватска. Ние сме опънали софричка на масата за срещи, всеки извадил по нещичко, я сандвич, я друго, пийваме кола, фанта и т.н. Приближава се момчето и с най-добри чувства ни казва "Добър тек".
Ние:  Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Човекът ни пожелавал добър апетит. Wink

В същата работа, колега македонец. Ходил по магазините и питал имат ли кАпути. Търсел палто човека  ooooh!  ooooh!

# 17
  • София
  • Мнения: 38 499
Като каза за добър апетит...
Като бях в Испания ако някой познат те види на маса /примерно в заведение/ ти казва: "Ке апровече!", което на нас ни звучеше като "Добър вечер". И ние викаме "Добър вечер" и се хилиме и се чудим откъде го знаят това испанците!
Пък то било "Добър апетит''! Mr. Green

# 18
  • Мнения: 1 367
Годината е 1987-ма.С родителите ми и още едно семейство правим голяма обиколка из западна Европа,така че не мога да се сетя къде точно се развива действието.Единствената,която знаеше английски тогава,беше дъщерята на другото семейство,тя беше натоварена да комуникира с останалия свят.Тук само да вметна,че например в Италия или Унгария това беше доста трудна задача,тъй като тогава малко хора там говореха английски.Но да не се отклонявам.В един огромен магазин за хранителни стоки сме.Обикаляме,цъкаме с език и преглъщаме на сухо,щото сме бедни българчета и почти нищо не можем да си купим.В един момент попадаме на стелажи с бира.Мъжът от другото семейство взема една стъклена бутилка и с оттренирано движение я обръща с дъното нагоре към светлината,за да види дали вътре няма някакви боклуци.Нали се сещате,по това време бирата у нас често беше "облагородена" с всевъзможни боклучета и ни беше навик да проверяваме бутилките,преди да купим.Докато дъщеря му види какво прави и викне ужасено "Нееее,сваляй бутилката,не сме си у нас!",вече беше дотичал управителят и със загрижен вид ни питаше какъв е проблемът.Червихме се като за световно.
В друг магазин сме,по времето на същата екскурзия.Скъпо,скъпо...На един щанд обаче откриваме супер едтина козметика-шампоани,сапуни,балсами-шаренки такива и приятно ухаещи.Натоварихме в количката солидно количество.На касата жената с усмивка ни каза,че сигурно имаме много кучета,щом купуваме толкова много....кучешка козметика! EmbarassedСрам не срам,тръгнахме да връщаме всичко,защото нито едно от двете семейства нямаше куче.И наистина точно над щанда имаше  нарисувана голяма кучешка глава,ама кой да види...Ние просто се хвърлихме на евтинкото... Embarassed

# 19
  • Мнения: 1 517
Не знам дали е съвсем по темата, но все пак:

Баща ми работи в Русия. В един от пътите, когато си идва насам, минава през Букурещ (с колата). Уж има карта, по едно време се усетил, че се загубил и не може да излезе от града и да хване път за България. Питал 100 човека (той говори руски и турски), били отзивчиви хората, но татко така и не разбрал верния път. По едно време се приближил някакъв човек. Бутнал баща ми по рамото и с жестове му показал, че не може да говори. После пак с жестове го питал какво точно иска и пак с жестове започнал да обяснява. И баща ми разбрал: след колко светофара да завие, на къде и т.н.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 099
Франция. С любимия (от онова време) обикаляме света и се веселим. Той ползва доста езици. По време на някаква екскурзия сядаме за обяд в ресторант и на масата сме 5 двойки. Не се познаваме. Ние имаме наздравица - кратка и звучна компилация от гръцки и арабски, нещо като "Наздраве! (гръцки) - Хвани ме за... (арабски)". Римувано, красота... Последната капка здрав разум и усет за опасност, ме погна да възпра жизнерадостния порив у него да спази традицията и да вдигне такъв тост (към мен) - оказа се, че чаровната двойка интелигентни люде на средна възраст точно до нас са египетски лекар и жена му... Голямо срамуване щеше да падне...

# 21
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Аз може да съм дърта, ама всички к.рове, които съм строшила през живота си ти ги сложа на гърба, ще заприличаш на таралеж smile3532
Joy Joy Joy

# 22
  • Мнения: 4 514
Рамбо Силек, цяла вечер съм се кискала с тази "вотър уит бльом-бльом".  hahaha Още ми държи.
Даже мисля да седна на кафе някъде и да си поръчам вода с бльом-бльом.  hahaha

# 23
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
а аз се спуках снощи от смях на курва синистра Joy цяла вечер си представях мацката ,която не е курва и не е от силистра а от Суворово  Joy Joy Joy

# 24
  • Мнения: 4 514
Пък аз съм. От Силистра де, не другото.  Mr. Green Синистра не беше ли дясно?  newsm78 Не че има значение в случая.

# 25
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Пък аз съм. От Силистра де, не другото.  Mr. Green Синистра не беше ли дясно?  newsm78 Не че има значение в случая.
Курва синистра -завой наляво  Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 15 466
Миналата година в Брюксел, пътувам към центъра с автобуса.Качват се жена към 38 г и момиче към 15 годишно. Майката явно работи там, а дъщеря и е дошла на гости.Момичето непрекъснато коментира хората в автобуса по нашенски си обичай.По едно време вижда,че ги гледам и казва:Тая па какво ме зяпа?Аз само се наведох към него и казах,че не е хубаво така да коментира, защото не се знае кой ще я разбере.

# 27
  • Мнения: 11 747
записвам се да чета, много приятна тема. Жалко, че нямам или поне не се сещам за такива случки, за да разкажа.

# 28
  • Мнения: 329
Утре в 17h нека се чакаме на "курва синиста",ке да се "караме" до Македония и ке пием една "вотър уит бльом-бльом". Flutter

# 29
  • Мнения: 4 916
Миналата година в Брюксел, пътувам към центъра с автобуса.Качват се жена към 38 г и момиче към 15 годишно. Майката явно работи там, а дъщеря и е дошла на гости.Момичето непрекъснато коментира хората в автобуса по нашенски си обичай.По едно време вижда,че ги гледам и казва:Тая па какво ме зяпа?Аз само се наведох към него и казах,че не е хубаво така да коментира, защото не се знае кой ще я разбере.

Хехе, сетих се аз какъв срам брах с мои колеги в един автобус в Брюксел точно заради такова коментиране  #Crazy обаче от тогава знам, че във всеки автобус там има поне по двама българи.

Общи условия

Активация на акаунт