Смешни истории по големия свят

  • 23 259
  • 169
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 959
UK. Всяка втора дума на поляците е курва.
Нещо като нашето мамка  му, по дяволите.
В началото е доста стряскащо.

Американски колеж. Нашата БГ героиня прави джогинг.
Решава да мине напряко през игрищата. Създава пълен хаос сред играещите мач.
Зад гърба й се просъсква на български-Да ти е... гъската...
Тя отвръща - спокойно, отлитам...

Франция. БГ девойки напускат хотела със съпътстващата мероприятието гюрултия.
Приближава ги чернокож.
-А, вие от България? -Да, ние от България. -А някой от Русе?
Изпъчва се човека и започва да се бие в гърдите-Ти не гледай мене черен негър. Аз българин, от Русе...
Многонационалните русенски общежития на ВТУ...

# 76
  • Мнения: 4 514
 hahaha  hahaha  hahaha Аз българин от Русе....  Joy И за гъската, дето отлита много се смях.
Олинце, дай още бисери на мъж ти!  Praynig
Аз сега се сещам за разказ на моя колежка от университета. Баща й е родом от Сибир, нейде. Учи в България по време на социализЪма, съквартирант му е негър. Зимата бащата на моята колежка си е свикнал да спи на отворен прозорец, студа хич не му пречи. На чернокожото момче обаче хич не му е било приятно и след няколко нощи мъчение и тормоз, отива при съквартиранта си, раздрусва го яко, за да го събуди и процежда през зъби: "Ти искаш мой черен труп замине за Африка, нали?!"  Laughing

# 77
  • Мнения: 11 747
"Ти искаш мой черен труп замине за Африка, нали?!"  Laughing

 Joy ooooh! Laughing Joy

# 78
# 79
# 80
  • Мнения: 2 891
Майка ми идва да живее в Б-я, но не знае и думичка български. След инструктаж от баща ми, се решава да отиде до магазина за хляб, като чинно е заучила важната фраза - "Един хляб, моля!". Реди се на опашката. ИИдва нейният ред и тя гордо:

- Един хляб, моля!
А отсреща продавачката:
- Бял или добруджа?  Laughing
- Един хляб, моля! - отново.

Следват 10 минути стрес и сочене с всички сили, докато се разберат.

# 81
  • Мнения: 1 959

Подсети ме за една друга история-
В общежитието на ИЧС настаняват двама чернокожи (на етажа на бившия ми мъж)
Домакинката преценила, че е най-удачно да ги сложи в една стая-
и двамата от Африка, сходен език, манталитет-да са си дружки.
От къде да знае горката, че двамата били от враждуващи племена!
Щели да се избият, гонели се с ножове по коридора...

# 82
  • Мнения: 30
Случката не е моя, а на приятелка.
Преди години от гимназията ходиха на екскурзия по Европата. Не си спомням в коя държава е станала случката, но е следната:
Обикалят по забележителностите и виждат на едно място коне, с които може да се прави обиколка. Отива нашата до един кон и пита човека, дали може да го пипне на английски. Той не я разбира, тя пита пак, той не я разбира, тя пита на френски/ френска гимназия бяхме/, той отново не я разбира. Видимо изнервена, тя му вика" Мо'е ли да го пипнем, бе тъпанар?!" , а той:"Е, така кажи, де, какво ме мъчиш с тия езици"

 smile3532 smile3532 smile3532




Американски колеж. Нашата БГ героиня прави джогинг.
Решава да мине напряко през игрищата. Създава пълен хаос сред играещите мач.
Зад гърба й се просъсква на български-Да ти е... гъската...
Тя отвръща - спокойно, отлитам...

smile3532 smile3532

П.П. Тези двете просто са великолепни!  smile3532 ИСКАМ ОЩЕ !
П.П. 2 За съжеление не съм излизал извън България ,че и аз да ви разказвам за мойте случки ,но с удоволствие се хиля на вашите!  newsm10 smile3534

# 83
  • Страната на чудесата - ако може от утре :)
  • Мнения: 291
Много сте ми сладки - развеселявате ме ежедневно, защото съм се абонирала за темата   bouquet

Живях известно време в Норвегия и по това време ходех на курс по норвежки. Там бяхме събрани от доста националности и беше много интересно. Основния език, който говорехме беше английски. Учителя ни Ерланд - много приятен човек ни учеше, както казват руснаците много "осторожно". Един ден трябваше да разкажем какво ни каресва и какво не на норвежки. Дойде моя ред и аз започвам. Харесва ми северното сияние (бях очарована от това явление), харесват ми милите и усмихнати хора, харесва ми спокойствието, с което се отнасяте към всяка една ситуация. И после - не михаресва, че храната е много ГАДНА. При което Ерланд замръзва  Joy и ме пита Теди, ти сигурна ли си че това искаше да кажеш и аз "Да, храната е много, ама много гадна в сравнение с други държави" му отговарям усмихнато, сигурна, че говоря правилно, защото той преди това ме беше похвалил, че много бързо усвоявам езика. После на английски се разбрахме, че съм искала да кажа, че храната е много скъпа, но думите са близки и аз съм се объркала, но оставих човека в размисли до края на часа  Joy

Бяхме три приятелки - двете българки - аз и още едно момиче. Аз знам български, руски, английски и италиански, а тя български и норвежки, а третата - арабка, знаеше английски, арабски и норвежки и ставаше една каша, когато си говорехме (а това само да кажа не беше никак рядко) - аз говоря с едната на български, тя превежда на норвежки, когато говоря с арабката на английски, после или аз превеждам на български или арабката й превежда на норвежки. Арабката се казваше Ракия и при всяко обръщение в началото към нея, с българката се хилихме като луди, но пък после милата след като опита питието, на което е кръстена, разбра защо сме били такива нахилени в началото. Доста се забавлявахме тричките, че то иначе си беше голяма скука.

На моята приятелка - българка, мъжа й е норвежец и беше казал, че иска да научи български, защото лятото щели да ходят на гости при родителите й и искал да знае малко повече думим и изрази на нашия език. Мой приятел от Бг имаше един лаф като им отида на гости и седнем на масата да каже: "Ежти и плюскайти, вашта мама". Та една вечер сядаме на масата и аз му казвам: "знаеш ли как е добър апетит на български - "Ежти и плюскайти, вашта мама". Бях сериозна, но след като той започна да се пробва много внимателно да го каже, приятелката ми падна под масата от смях и ме издаде, а как ми се искаше още малко да го послушам как се труди Simple Smile Представила си как сядат с нейните родители на масата и го изръсва.

Общо взето съм имала доста издънки с грешки на езика

# 84
  • Мнения: 806
Снощи имаме гости за вечеря, семейство Българи.  Мъжът ми пече пиле.  Научил той думата пиле, пиленце, пате, патка.... все пилешки работи.  Знае и, яжте, лапаме, и съставя изречение като учтиво подканва гостите, след като е сервирал:
- Моля лапаме ми патката, да ви е сладко!  Shocked
 Joy
Горкичкото ми то, така се засрами след нашият продължителен смях.

# 85
  • Мнения: 4 514
 Joy  Joy  Joy
Ох, попиках се от смях!  hahaha

Сещам се и за още една история. На "бригада" сме в Щатите, току-що пристигнали, не всичко с езика ни беше "на шест", има какво да учим още.  Grinning Приятелката ми си намери работа в един ресторант до нас. На втори-трети ден влиза клиент в ресторанта и пита къде са "the restrooms" (сиреч - тоалетните). Да, ама от къде да знае моята дружка, че в Америка така им викат на кенефите и му казала: "Нямаме!". После разбрахме кви ще да са тези "стаи за почивка" и се пукнахме от смях. И приятелката ми казва "Абе аз се чудех този що така шашнато ме гледа, като му казах, че нямаме, ама си излезе човека, какво да прави".  Laughing

# 86
  • Мнения: 30
Случва се на един мой приятел.На почивка в Германия с баща си ,вече ще се връщат в България и са на летището!Баща му казва: ,,Чакай ме тук и не мърдай!'' ,моя приятел казва : ,,Добре''
Доближава се един полицай към него и му посочва сака и му говори нещо.Нашия човек не разбира и думичка немски и вика :,,Не знам кво ми говориш!'' ,ама полицая продължава да говори и да посочва сака!,,Бонбонките ли ми искаш?'' пита моя приятел ,а то отгоре сака имало ментови бонбони!Полицая продължава да си посочва сака и да говори на немски. ,,Какво ми има на бонбоните ве?На дръж тъпанар такъв!'' -отговоря моя приятел и му подава бонбоните.Полицая си взима казва : ,,Благодаря!'' на български и  заминава! Оказа се ,че ченгето е било българин ,а сака така и така не го е проверил ,защото се е спукал от смях!
Надявам се да ви харесва!

# 87
  • Мнения: 494
Снощи имаме гости за вечеря, семейство Българи.  Мъжът ми пече пиле.  Научил той думата пиле, пиленце, пате, патка.... все пилешки работи.  Знае и, яжте, лапаме, и съставя изречение като учтиво подканва гостите, след като е сервирал:
- Моля лапаме ми патката, да ви е сладко!  Shocked
 Joy
Горкичкото ми то, така се засрами след нашият продължителен смях.
Е не Joyще умра от смях
Още една от мен :Един познат арабин с беше научил само на две думи на български: луканка и ти плящa...

# 88
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Братовчед ми учи във Върна, МЕИ. Негов състудент негър живее с българин.  На един купон негъра чува "бъзикам " Разпитва какво е и му обясняват - "закачам" . След няколко дни, българина пита съквартиранта си негъра : "Къде си оставил кърпата" "Ей, там  на стената съм я забъзикал""! Joy

# 89
  • Мнения: 27 524
В Брюксел сме, попадаме в задръстване лятно време и един негър запушва всички възможни изходи с колата си и мъжът ми му тегли една люта нашенска и негърът се подава през прозореца и размахва пръст срещу нас - аааа, майката нехубаво, нехубаво майката  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт