За секциото...

  • 5 366
  • 82
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 034
... завеждат те в реанимация за час - 2 и после - в леглото. След 5 - 6 часа тръгваш на разходка.
Да бе... само че не си в реанимация 2, а 24 часа и не хукваш на разходка след 5-6 часа, а се раздвижваш лека-полека едва на следващия ден...  Rolling Eyes

не знам ти защо си била толкова дълго в реанимация и не са те радвижили, но проблемът явно е бил конкретен. аз в реанимация стоях 3 часа, докато ме пусне напълно упойката (спиналната, иначе вливането на обезболяващи си продължи от системата). вдигнаха ме на 6-тия час, а на 8-мия ме изстреляха под душа, което тогава ми се стори брутално, но се радвам че ме накараха и ме беше срам да се дърпам  Mr. Green

превръзката не съм имала, трябваше около седмица да слагам по една марля отгоре за хигиена, после останаха само едни малки лепенки, които са перпендикулярни на разреза и го задържат - допълнителна гаранция да подсигури шевовете.

белегът ми е една тънка червеникава линия и още не мога да повярвам, че е само това тъничкото нещо  Grinning

П.С. Пуканка, и в твоята тема беше казано, че има много такива теми - просто хората се уморяват и не пишат толкова подробно в един момент. аз лично съм разказвала минимум четири пъти супер подробно и вече не ми се пише. затова е в интерес на авторката да потърси по-подробните разкази. и на теб се опитах да ти намекна да се разтърсиш за упойката, по-скоро в медицински източници, но ти не ме разбра или просто това е по-лесният вариант.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Ами никакво изпитание не е. Просто отиваш, лягаш, слагат ти упойка и чаршаф, влиза оператора... малко по - късно ти показват бебето... завеждат те в реанимация за час - 2 и после - в леглото. След 5 - 6 часа тръгваш на разходка.

 Peace

Само да коригирам часовете за резходка  Laughing . Аз се разходих на следващия ден. Явно си зависи от болницата как практикуват  Peace . Чувала съм, че други мами стават на 2-рия час.  newsm78 .

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз станах за раздвижване на другия ден-родих със спинална упойка-бебето го видях веднага щом го извадиха

# 33
  • Мнения: 168
Аз сред секциото имах ужасни болки от контракциите на матката.
Направо ревях.. Това продължи часове и дни.
Някой има ли идея при нормалното раждане дали е така?

# 34
  • Мнения: 9 903
няма значение как си родила, просто при някои жени постродилните контракции са по-интензивни, силни и съответно болезнени.

донатела, лохиите могат да продължат и до 40-50 дни.

# 35
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз сред секциото имах ужасни болки от контракциите на матката.
Направо ревях.. Това продължи часове и дни.



 Аз все още имам рани по ръката.Хапех си я за да не пищя от болки.При нормалното ми раждане нямаше такова нещо. Confused

# 36
  • Мнения: 46 511
... завеждат те в реанимация за час - 2 и после - в леглото. След 5 - 6 часа тръгваш на разходка.
Да бе... само че не си в реанимация 2, а 24 часа и не хукваш на разходка след 5-6 часа, а се раздвижваш лека-полека едва на следващия ден...  Rolling Eyes

не знам ти защо си била толкова дълго в реанимация и не са те радвижили, но проблемът явно е бил конкретен ...

Едва ли е бил конкретен, просто има болници, в които 24 часа задължително си там, в моята също беше така и важеше за всички след секцио.

# 37
  • Мнения: 384
Практиката в болниците също си има изключения. В "Шейново" по принцип раздвижването и излизането от реанимация е на следващия ден. Бяхме три жени в стая и през нощта някъде към 1-2 ч. пристигнаха и съобщиха на китайката, която беше оперирана първа, че трябва да освободи леглото, защото имало друга родилка за него. Натовариха я на един стол без никакво раздвижване. Така я сгънаха, че тя само изпъшка и не мръдна. Даже се разтревожиха, че й е станало нещо. На мен ми казаха: "Готви се, че и за твоето легло има кандидатка". Не ме изритаха, но от нерви не мигнах до сутринта.
Въпреки всичко болките, които изпитвах онези осем часа, в които се мъчих да родя нормално, са несравними с тези след операцията. Секциото ми се видя песен.

Последна редакция: пн, 21 юли 2008, 20:46 от Puhka

# 38
  • София
  • Мнения: 1 262
Секциото е супер  thumbsup Най-неприятната част е поставянето на катетъра  Rolling Eyes
Контракциите, които изживях бяха по-болезнени от болките след операцията - на сутринта на третия ден бях като нова  Grinning

# 39
  • Мнения: 1 336
Секциото е супер  thumbsup Най-неприятната част е поставянето на катетъра  Rolling Eyes
Контракциите, които изживях бяха по-болезнени от болките след операцията - на сутринта на третия ден бях като нова  Grinning
Това се казва реклама!  Laughing Но все пак след всичко написано дотук се чувствам по-спокойна.
Благодаря!   bouquet

# 40
  • София
  • Мнения: 1 890

 Най-неприятната част е поставянето на катетъра  Rolling Eyes


   Ей от това ме е най - много страх !  Confused Сигурно като наближи, ще пусна отделна тема за катетъра ( дано има повече живот от тая за клизмите  Laughing  Twisted Evil ).

# 41
  • Мнения: 3 034
катетърът ми го сложиха след упойката (спиналната). никой не слага вече преди да е хванала упойката. предполагам, че можете да се договорите с лекар/сестра или който ще я слага  Peace

# 42
  • Мнения: 1 531
за да не си повтарям мненението, ще повторя "пусни търсачката"  Hug

# 43
  • София
  • Мнения: 1 890
катетърът ми го сложиха след упойката (спиналната). никой не слага вече преди да е хванала упойката. предполагам, че можете да се договорите с лекар/сестра или който ще я слага  Peace

   То това ясно, ама ако е с пълна упойка, си усещаш всичко. А дори и да не е, докато дойде време да ти го махат, вече си в пълно съзнание... абе гадна работа си е май !  Sick
   Сори за оффа, ама все пак си е част от секциото, и то не маловажна...  newsm78

# 44
  • Мнения: 3 034
ммм... не знам как ще усещаш нещо изобщо ако си с пълна упойка  newsm78 с каквато и упойка да си, все нищо няма да усетиш от кръста надолу. а махането аз изобщо не го разбрах. сестрата ми каза "сега ще ти махна катетъра" и в един момент малко ми се допишка, това беше. болка изобщо, ама изобщо никаква не съм усетила, нито някакъв дискомфорт. като ви чета ми се струва, че проблемът е в медицинския персонал, а не в процедурата. нито поставянето на упойката, нито катетърът би следвало да ви болят. знам, че е възможно да установите топли отношения с отговорните анестезиолози/сестри/санитарки и май е най-добре натам да насочите усилия  Peace

Общи условия

Активация на акаунт