ОКТОМВРИЙЧЕТО не спи лудува, да подритва мама то не се срамува

  • 10 299
  • 291
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8
Добре дошла на мама Вени-много хубаво синче имаш ,предполагам че то е на снимката.Добре дошла и на майката героиня с трите моми и малкия мъж -да са ви живи и здрави и много да ви радват!
Вени и моят корем е бая голям ,а аз съм  и по-дребничка и всички ме питат -кога,скоро а?-и като кажа че има още 3 месеца и  #Crazy,ама важното е бебо да е добре ,по-добре да му е по-широко.Това ме подсеща че скоро не съм слагала снимки в албума с коремчетата-ще го направя довечера да видите тумбачето ми.Качила съм 8 кг. засега,предимно на корем и гърди,ама добре го казах засега....

# 46
  • София
  • Мнения: 183
Хаха, Съни, и аз така гледах един татко, който мъкнеше на изписването на щерка  му един куфар карета от най-огромните, едва го вдигаше на стълбите  Joy  Списъка е подробен, сигурно, защото има мами, които винаги мъкнат много багаж.И всеки да си прецени кое ще му трябва. Във Вита, а и в други частни болници до колкото разбрах ти искат само четка за зъби и чехли, другото ти го дават. Е, надали дават чорапи  Mr. Green

# 47
  • София
  • Мнения: 368
Запис и от мен, аз докато изчета предишните две, за да наваксам и си имаме нова темичка! Да ни е честита и изпълнена с много хубави вълнения!
Благодаря за топлото посрещане!  Hug Почивката ми се отрази много добре, бебка и тя беше доволна ако се съди по щуреенето в корема ми! Имах малко контракции, но нищо страшно, овладях ги на време! Искам пак да отида на чист въздух истискам палци да ми се отвори парашута през август!
Коментирали сте много и все интересни неща, но сами разбирате, че с моята бременна кратуна не помня всичко!
Добре дошли на новите мамчета, дано се чуствате добре сред нас!
Честито на разбралите пола на бебчовците!
Добре дошли на всички, завърнали се от почивка, а на заминаващите желая приятна почивка, изпълнена само с хубави емоции!
Честито на Сев за дипломирането!
Благодаря за списъците, аз вече мисля най - сериозно да се заемам с пазаруването и подготовката за раждането на беба!
Успех на всички, които търсят квартира, знам какъв ад е да се занимаваш с огледи и ви съчуствам и стискам палци бързо да намерите вашите нови домове!
Толкова за сега от мен!
 

# 48
  • София
  • Мнения: 278
Здравейте и от мен!Отдавна ви чета,но никога не съм писала във форума.Аз съм бъдеща октомврийска мама на момченце(второ),иска ми се да споделям от време на време радостите и тревогите си от оставащите 3 месеца.Не знам как е при вас,но аз съм с доста голям корем,но по принцип не съм никак дребна,а и татито ни е много едър.Иначе се чувствам добре,като изключим нощното безсъние,храня се чудесно,изследванията ми са добри.Поздрави на всички!!!
Добре дощла при нас  Hug Пиши за кога ти е определен термина, за да те добавя на първа страничка.

# 49
  • Мнения: 899
Брей, сутринта жива душа нямаше, сега - стълпотворение  Laughing. Добре дошли на всички морски, покажете тен де, не се срамувайте  Wink
Нинка Маслинка, снощи като гледах пловдивските снимки (много красиви мами пловдивчанки бе  Whistling) се сетих, че е време да се появяваш, но реших, че не можеш да се откъснеш от любимия и не го пускаш да си ходи  Mr. Green
И моя отпуск почва на 4 септември, нали термина ми е като на Надежда. Наде, само да не почнеш да раждаш в деня на защитата  Joy
Привет на Мама Вени от Монреал, дано се чувстваш добре сред нас  Hug
Пуканка, "маймунските" букви са много свежи, ще е гот следващата тема да е с тях  Heart Eyes
Майлили, ти пълничка ли си  Shocked? Или имаш предвид, че в момента на коремчето стягат гащите? Не знам защо винаги си те представям много слабинка и крехка, нещо като Северинка  newsm78
Сикониум, как е мъжа ти, имаше проблеми ? Звучиш доста по-добре от последните ти постове  Hug

# 50
  • Мнения: 1 336
Добре дошли на новите мами  Hug
Когато раждах сина ми постъпих с един сак все едно на поичвка за 20 дни съм тръгнала  Joy този път мисля да си спестя повечето безумия, които влачех  Simple Smile
Имайте предвид, че при нормално раждане имате 3 дни престой, а при секцио максимум 7  Peace
Направо пускам целия списък, който бях намерила в нета, въпреки че този на Манана също е много подробен. Предимно трябва да знаете в болницата, в която ще раждате кое е излишно от всичко долуизброено.

"ИЗПИТАН СПИСЪК ЗА РОДИЛНИЯ ДОМ (и в частност Токуда):

- Нощници – 1-2 бр. (В Токуда има много сладки нощници за 1лв/ден, но малко се бавят с пералнята и е добре да имате временно резервен вариант, ако вашата е изцапана)
- Превръзки (От най-огромните и с крилца, защото след първия ден лигнинът вече е неудобен)
- Лигнин стерилизиран (В Токуда дават колкото ти трябва, но един пакет за всеки случай не е излишен – примерно за през нощта да не будиш сестрите)
- Гащи – В Токуда не те карат да ходиш без гащи. Тези за еднократна употреба, които си купихме от магазин Слънчице не се оказаха супер функционални, особено за по-пълничките като мен. Моите са XXL, но ластикът им горе е доста стегнат. А и единият чифт се оказа дефектен (точно първият и аз реших, че всичките са такива) и беше размер поне М. Най-добър вариант си остават памучните бабешки гащи за по 1.50-2 лв. По-удобно е да не са много дълбоки, а да минават под корема.
- Джапанки
- Халат/Жилетка/Суетшърт (в първия ден след раждането много родилки, вкл. и аз, вдигат температура и им е много студено)
- Чорапки (по гореописаните причини)

- Козметични принадлежности:
Паста и четка за зъби
Четка за коса
ластик за коса
Шампоан за коса + балсам
Душ гел/сапун
Дезодорант Не е препоръчително да се ползват парфюми, когато си в близък контакт с новородени !!!!
Тоалетно мляко + тампони за почистване Едва ли ще ви е до грим в болницата, така че това може да се спести, препарат за измиване на лице, който обикновено ползвате вечер е достатъчен
Тоник за лице
Крем за лице
Крем за тяло - Въпрос на лична козметика, кой каквото си ползва ежедневно
Самобръсначка - това не знам за какво ви е, аз принципно се обезкосмявам с кола маска и епилатор и 1 седмица мога да удържа без да си махам косми Пяна за бръснене

- Хавлии – минимум 2 бр. големи, 1 бр. за гърди, 1 бр. за лице (големите да са с по-тъмен цвят или шарени, за да не си личат после много евентуално петната от кръв, ако не могат да се изперат добре)  - Най - добре е да сте с 1 за баня и 1 за лице ако има нужда таткото ще донесе или подмени
- Мокри кърпички и салфетки
- подплънки за кърма
- Тоалетна хартия (Евентуално за всеки случай. В Токуда си има, но пак ако свърши през нощта, както се случи с мен, е по-сложно да си поискаш ново руло.) - Имаш лиглин при спешност ако ти потрябва толкова
- Чаша за пиене- 10 бр за еднократна употреба ще са ок
- Книга, списания за четене - 1бр., като го проетеш ще ти донесат друга
- Мобилен телефон и зарядно за него

- Минерална вода
- Натурален сок - Има кафе във всеки родилен дом няма нужда си носиш сок в багажа
- Нещо за хапване за след раждането (След глад и жажда толкова часове, определено има нужда от подсилване) - все някой нещо ще ти донесе таткото, бабите...
- Фотоапарат
- Документи
– направление за хоспитализация (без него е абсурд да ви приемат), обменна карта (в краен случай може и без нея, на мен не ми бяха дали), лична карта. После за бебето трябват и копия от личната карта на таткото и свидетелството за брак (ако има такъв)

- Спрей за рани Bivacyn (ако има шевове, а после и за пъпчето на бебето) Във всяка болница си те дезифенкцират и преглеждат  с техни материали
- Обезболяващи лекарства (Бусколизин или Но-шпа, макар че лекарите казват, че не е много препоръчително да се пият) - Ако лекарите считат че имаш нужда ще те обезболят, не се пият лекарства на своя глава, особенно когато предстои кърмене
- Крем за разранени гърди (Гармастан или някой друг) - Не ти е необходим за болницата
- Силиконови зърна за кърмене (в случай на много болки при кърмене) - Едва ли ще стигнеш до тях в болницата
- Помпа за кърма (само да се избере и после купи от таткото в случай на нужда)
- Биберон-залъгалка за бебо (В Токуда бебетата са при майките от 6 сутринта до 12 вечерта. Хубаво е да има биберон, ако много плачат, но не знам как се стерилизира. Предполагам, че може да се помолят сестрите да го стерилизират заедно с бебешките шишета.) - Не мисля е е необходимо да се дава залагалка на току що родено бебе, общо взето то плаче преди да хапне и после спи
- За изписването:
Дрехи за изписване
Гримове
Сутиен
Подложки за под сутиен (за да не мокри кърмата, дай Боже да има кърма!)
Дрехи за бебчо

- Допълнителни от други списъци, които няма нужда да се носят в Токуда:
Памперси за новородени
Прибори за хранене
Мокри кърпички за бебе
Разслабителни
(В Токуда дават Дуфалак или рициново масло, ако до втория ден не си отишъл по голяма нужда)"

Очевидно има и много ненужни неща. Бях чувала, че за Шейново се карали ако замъкнеш всичко наведнъж при приемането. Нещата, които трябвали след самото раждане трябвало таткото да ги донесе впоследствие. Може би защото те разнасят от стая в стая и багажът също трябва да се мести.

# 51
  • Мнения: 275
alliss3, , вече е доста по-добре. Стои си вкъщи и се занимава с
домакинство - нали аз все още съм на работа Simple Smile
Наистина ни поразмина черното настоение

# 52
  • Мнения: 498
manana, това много ми допадна за гащите за еднократна употреба. Кажи само къде се продават, че аз не съм виждала (не че съм търсила де)... ама само прашки ли продавата (такива има в козметичните салони) или си има и обикновени бикини?

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 33
 smile3523 и ще чета!
manana, това много ми допадна за гащите за еднократна употреба. Кажи само къде се продават, че аз не съм виждала (не че съм търсила де)... ама само прашки ли продавата (такива има в козметичните салони) или си има и обикновени бикини?

И на мен ми стана интересно.

# 54
  • София
  • Мнения: 183
Кате, явно всяка болница има различни изисквания, а и всяка родила мама разказва различни неща. За самобръсначка - ами като ми е забранено да се скубя сега заради контракциите все ще ми трябва. Кой с какво ще си почиства лицето е въпрос на предпочитание, Аз също ползвам измиващи гелове. Примерно на мен надали ще ми е до крем за тяло ако едва гледам. Снаха ми ражда в Шейново и трябваше тя да си носи Бивацина. Аз също съм лежала там и едно хапче не ми дадоха, всичко мъжът ми тичаше да купува, ами ако ми притрябва в момент, когато него го няма?! За хапване и пийване - май наистина във всяка болница има от къде да си купиш нещичко. Тоалетна хартия в Шейново нямаше изобщо.
Най-добре си вземете готов списък с необходимия багаж от конкретната болница, защото само така ще знаете кое ще ви бъде осигурено.

Алис, аз този списък съм го копирала от нета и коментарите не са мои. Заради гащите ли остана с впечатление, че съм дебела?  Joy Не съм и слаба де. Точно като забременях бях 59кг, 172см висока. Сега съм 5-6 кг отгоре и съм далеч от слаба въпреки уверенията на мъжа ми.
Гащи за еднократна употреба има по аптеките, бебешките магазини и в нета. Но някои мами казват, че не им били удобни и ги зарязали. По-добре предварително да видите за какво става въпрос. Аз си взех цветни памучни бикини от Метро за 10лв 5 бр. Пробвах ги и въпреки, че ми беше смешно в началото се оказаха много удобни. Все едно съм без гащи, ластиците не стягат и най-важното не ми се изпотява з..ка вече.  Laughing Пък еротичното бельо след октомври  Flutter

# 55
  • Варна
  • Мнения: 1 576
В Данет продават такива гащи за еднократна употреба, но не съм си поръчвала,защото не мога да си придставя какво представляват. Да не е нещо дебело като памперс. hahaha Иначе от там съм си поръчвала бикини за бременни и съм доволна.
А с тоя списък направо ме хвърлихте в музиката. Много неща бе.То на курорт отиваме с по-малко. Но сложете го на първа страница, защото ще ни дотрябва като почнем да стягаме багажите.

# 56
  • София
  • Мнения: 183
От няколко дена се каня да ви питам:
Случва ли ви се да ви се зачервят бедрата от горната страна, корема и дланите на ръцете? На мен ми се случва почти всяка вечер, а дланите са ми всекидневно червени. Като изгоряла на слънцето. Много ми е странно. Като се пипна се получават бели отпечатъци. Мислех си, че може да е от новия крем за стрии, защото точно с тези места има досег, но от два дни не го ползвам и няма промяна. Друго, което ми хрумва е да не е от лекарствата.  newsm78 Аз поне за такива зачервявания не бях чувала. Ще питам и доки де, но ми беше интересно да разбера само  аз ли съм така.

# 57
  • Мнения: 558
Я да кажа и аз как беше при нас с баткото в болницата:
1. Докато бяхме там ни даваха пакети Хъгис за малкия и едни ужасни превръзки за мен, както и гащи за еднократна употреба, даже и вкъщи ме проводиха с един пакет с десетина чифта: мрежести и хлабави, кройка като за баба.
2. Пак по време на престоя можеше да ползваме и "служебни" дрехи, пелени и одеалца за бебето, които донякъде ми бяха полезни докато се окопитя, пък и техните блузки имаха захлупени ръкавчета, та да не се драска с нокти малкия (ръкавичките ги бях забравила, естествено) а в магазините не бях обръщала внимание на тоя тип дрехи.
3. Престоя ни въпреки секциото (непланирано!) беше около 3 нощи и 4 дни, бебето беше с нас през цялото време. така че време за четене и слушане на музика нямах.
4. Тук не правят клизми и не те карат да се бръснеш- питала бях и за 2те неща предварително и рекоха, че ако има нужда, те щели да се погрижат.
5. Сестрите тук са много мили и усмихнати, носеха ми лед за сока, сякаш съм на хотел с рум сървиз.
6. Храна- макар и не най- любимата ми носеха с еднократни прибори.

Това в местната ни болница, която е на 3 минути с кола от къщи, и в която живот и здраве планирам да раждам пак... щото вече ми е позната, иначе в даунтаун има една много голяма и известна, която всички ми хвалят, но искам да си спестя стреса от непознатото там.

п.с. розовите ми джапанки, тип "налъм" и ластика за коса ми бяха най- нужното нещо, както и дрехи, които да не ми убиват на шева на корема...

Последна редакция: пн, 21 юли 2008, 18:27 от [sfkbfk]

# 58
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Мразя понеделник и петък-в понеделник винаги започваме като на война, а в петък завършаваме като на живот и смърт Close
Другото,което мразя е непрекъснатото ми съобразяване с глупави хора, от което получавам само контракции smile3538
Тъй
Пароходчик, тази втора ФМ вероятно ще ми е и последна, защото като ходих на първата, лекаря каза,че няма нужда от трите, но тази е хубаво да се направи
Написал ми е да отида м/у 30 и 32 седмица, но сега се замислям, че може и да го изтърва и да излезе в отпуска,иначе за записването-часове има,стига да отида да чакам ред
ЕДнократни гащи мисля,че има и в бебешките магазини,поне от юлските мами имаше такива,които си бяха купили от там
Майлили, нямам такива червени петна, защо си мислиш ,че може да е от лекарствата-сменяла ли си някои от тях?
Мама Вени-здравей и добре дошла  bowuu

Инче, благодаря ти за обясненията,относно пробожданията Simple Smile

# 59
  • Мнения: 95
mylili, да си кажа за зачервяването, което изглежда като изгоряло от слънцето. Не знам каква е причината да се появи, но и аз го имам, само че при мен е по гърдите и раменете. Аз си мислех, че е от ходенето ми по улиците(ходя с потници и рокли с тънки презрамки), но сега като попита ме накара да се замисля. Определено не е от крем, не си мажа раменете с нищо, а гърдите мажа с една емулсия, което си бях забъркала по съвет на EkaterinaM. Но с нея се мажа и по корема, и по бедрата, а там този ефект не се наблюдава. Най-вероятно има някаква друга причина. Може би е по-кръвоснабдено мястото или там сме сложили повечко килограми  newsm78 От лекарства се съмнявам да е, поне при мен - пия само витамини и магнерич.
П.П. Ужас, тоя пост го писах един час  Crazy

Последна редакция: пн, 21 юли 2008, 19:13 от barabina

Общи условия

Активация на акаунт