ОКТОМВРИЙЧЕТО не спи лудува, да подритва мама то не се срамува

  • 10 300
  • 291
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 817
manana, радвам се, че сте си изкарали добре почивните дни, даже малко ти завиждам за тази вила  Blush Благодаря ти за списъка за болницата, конкретно за мен ти си най-достоверният източник, но и за другите момичета вярвам, че ще е полезен.
Sisilia, ще добавиш ли до името ми, моля те Втора градска болница  Peace
ina.gg, Да ти кажа и аз оная вече имах нови и различни за мен ритничета. Тъй като си бях сложила ръката на корема, когато бебка ме ритна и усетих нещо по-остричко, което не бях усещала до сега. Според мен е петичка или цяло краченце, може би.

# 31
  • Мнения: 697
Здравейте и от мен. Видях, че момченцата са с едно по-малко от момиченцата и реших да се включа в тяхна подкрепа. Моля да ми сложите синьото щъркелче.  Laughing
Искам да попитам за отзиви за раждане в болницата на Щерев, София.


На мен там ми следят бременността и съм се насочила там и да раждам.  Доста хубави неща съм чувала за повечето доктори, а и условията са си като хотел Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 1 531
Здравейте!
Добре дошли на новите мами!  bouquet

Наистина в повечето болници не разрешават наши нощници, но е хубаво да са ви в багажа, защото много често се случва посред нощ да се оцапате от кървенето или от течаща кърма/колоастра и докато ви дадат нова нощница да има с какво да се преоблечете.

Инче
, винаги съм си мечтала и аз да видя някоя издутинка както по снимките. С предишната ми бременност не видях нищо такова. Сравнявайки със сегашните ритници които получавам установявам, че Соня почти не е шавала. Това сега рита много повече.

Одеалцето на Пуки съм виждала на много места и ние имаме такова, синичко, но беше на каката. Беше на фирма Комес. Сега съм хвърлила око на едно много по хубаво, но като намеря снимка ще ви покажа.

Имах да казвам още хиляди неща... newsm78

# 33
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Едно въпросче - къде в София могат да се купят колички на Бертони. Една приятелка пита и искам да и помогна. Мерси предварително Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 183
Не мога да ви смогна  #Crazy Прочела съм диагонално какво сте писали и надали ще отговоря на всеки, за което моля да ме извините.

Първо искам да благодаря на Съни и Мими, че са толкова солидарни с квартирните ни проблеми. Те си знаят за какво точно  Wink

Вчера привечер мама си тръгна и сега пак съм сама. Толкова хубаво ми беше... Cry

Някой пита за кошчето - взехме го за 100лв.

След малко ще пусна списъка за багажа за болницата, който изрових от някъде.

Пуки, и аз ще си търся тавъв вид пухкаво одеалце с цип, което се трансформира на чувалче.  През зимата е страхотно за количката. Ако разбера от къде да се купи ще споделя  Peace Може и колети да пращаме  Wink

Честито на мамите, които ходят по изпити и ги взимат успешно.

Сев, и аз напипах петичка преди няколко дни. Докато се чудех какво е ме шутира и ми се изясни  Simple Smile

Еличка_мама, дано бързо си намериш заместничка!
И аз утре съм на ЖК, да видим какво е положението. Малко ми е притеснено, но то е нормално. От месец не съм си виждала съкровището. Абе като гледам как се върти и прави салта, не мисля, че ако ми кажат, че е с главата надолу е окончателно. Иначе предимно ме рита малко под ребрата.

Манана, блазе ви за вилата...искам и аз  Simple Smile Ама ти вече си пуснала списъка за болницата,  мисля, че е достатъчно изчерпателен. Ще го сравня с моя ако има нещо за добавяне.

Вие вече говорили ли сте за раждането с доки? Аз още не съм отворила дума за това, чудех се дали не е рано. Аз още незнам как ще мога да родя. Може би предпочитам по-отрано да се настроя психически.

Последна редакция: пн, 21 юли 2008, 14:36 от mylili

# 35
  • Мнения: 11 091
Здравейте, момичета-кокичета - честита ни нова тема и по-лека нова седмица (поне по-прохладна обещават от утре).

Ние покрай обикалянето в събота и неделя по магазини за мебели и майсторлъци (сигурно съм казвала тук, че сме от онези, които обзавеждат нова квартира), направихме първи шопинг за госпожицата. В началото ми беше много неуютно -  както и досега, като влизах и питах из разни магазини. Но в събота бяхме с таткото и поради факта, че неговото невежество е по-голямо и от мойто Simple Smile, заех друга роля. Купихме си един комплект от десет части - водят ги "за изписване", но де факто не можеш да облечеш и десетте неща едновременно Simple Smile, две много сладурски бодита и един гащеризон. По-сериозните количества тепърва предстоят Simple Smile

По широко обсъжданата тема с количките искам да кажа, че аз до момента съм харесала две - ABC Design Astro и Inglesina Zippy. И двете не са от марките, които се обсъждат най-често тук и в другите мамски теми. Искам само да обърна внимание на насочилите се към Kengaroo (ако са ги гледали само в интернет), че са покрити с изключително некачествена, мачкаща се, евтина изкуствена материя.

Адашката г-ца Димитрова беше писала за втора ФМ. Аз ще ходя през август също, но според мен 30-а седмица е раничко (на мен ми е другата). Препоръчаха ми да е в 8-ия месец, т.е. от 32-а натам. Естествено, определящо е и за кога ще успея да си запиша час Simple Smile



# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Майлили, sunlight7 е писала писмо на Ибей, за което много й благодаря. Тя е направила запитване, дали няма да изпратят такова одеялце все пак и до България. Ако се съгласят, може да направим една поръчка ако и ти искаш такова и после ще ти го изпратя. А sunlight7 ще има много да я черпим.  bouquet

# 37
  • Мнения: 48
Привет и от мен след едномесечно и малко повече отсъствие.Любимият мъж замина за Англия пак и ще си дойде средата на септември.И сега съм на линия вече във форумя.Рядко влизах и набързо ви препрочитах.Починах си много добре далеч от жегите в Пловдив.Ходихме и на море в Гърция за 5 дни на Халкидики беше много хубаво,плувах и в морето и в басейна на хотела, много добре ми се отрази.Иначе аз се чувствам добре, бебчето ме подритва активно всеки ден.В срядя съм на 4Д ехограф да видим как е бебока и да кажат пола най накрая.С нетърпение чакам прегледа.
Сега ще мога да ви чета редовно и да драсвам по някой ред.
Лека и прохладна седмица на всички сладурки Hug

# 38
  • София
  • Мнения: 183
За втората (тя всъщност е трета за цялата бременност) ФМ Марков ми каза, че няма нужда да я правим, но нали не видяхме личицето на бебка, таткото поиска пак да отидем да си начешем крастата. Въпреки, че аз тайно се надявам пак да е с главата надолу (все пак ще сме в 30-та седмица) дори и да не я видим, че не ми се ражда секцио само заради седалищно разположение.  Wink Пък като се роди ще има да си я гледаме....

Толкова ми е хубаво сред вас, все ще се намери кой да удари едно рамо за нещо   remybussi

# 39
  • Мнения: 625
Здравейте и от мен!Отдавна ви чета,но никога не съм писала във форума.Аз съм бъдеща октомврийска мама на момченце(второ),иска ми се да споделям от време на време радостите и тревогите си от оставащите 3 месеца.Не знам как е при вас,но аз съм с доста голям корем,но по принцип не съм никак дребна,а и татито ни е много едър.Иначе се чувствам добре,като изключим нощното безсъние,храня се чудесно,изследванията ми са добри.Поздрави на всички!!!

# 40
  • Мнения: 817
Добре дошла, mama Veni! Радвам се, че си решила да се присъединиш към нас.  bouquet

Преди време обемняхме информация коя от кой квартал е и имаше една мама от Стрелбище, но за съжаление забравих коя  Embarassed. Ще съм много благодарна да ми пише, защото имам едно питане към нея.

# 41
  • София
  • Мнения: 183
Направо пускам целия списък, който бях намерила в нета, въпреки че този на Манана също е много подробен. Предимно трябва да знаете в болницата, в която ще раждате кое е излишно от всичко долуизброено.

"ИЗПИТАН СПИСЪК ЗА РОДИЛНИЯ ДОМ (и в частност Токуда):

- Нощници – 1-2 бр. (В Токуда има много сладки нощници за 1лв/ден, но малко се бавят с пералнята и е добре да имате временно резервен вариант, ако вашата е изцапана)
- Превръзки (От най-огромните и с крилца, защото след първия ден лигнинът вече е неудобен)
- Лигнин стерилизиран (В Токуда дават колкото ти трябва, но един пакет за всеки случай не е излишен – примерно за през нощта да не будиш сестрите)
- Гащи – В Токуда не те карат да ходиш без гащи. Тези за еднократна употреба, които си купихме от магазин Слънчице не се оказаха супер функционални, особено за по-пълничките като мен. Моите са XXL, но ластикът им горе е доста стегнат. А и единият чифт се оказа дефектен (точно първият и аз реших, че всичките са такива) и беше размер поне М. Най-добър вариант си остават памучните бабешки гащи за по 1.50-2 лв. По-удобно е да не са много дълбоки, а да минават под корема.
- Джапанки
- Халат/Жилетка/Суетшърт (в първия ден след раждането много родилки, вкл. и аз, вдигат температура и им е много студено)
- Чорапки (по гореописаните причини)

- Козметични принадлежности:
Паста и четка за зъби
Четка за коса
ластик за коса
Шампоан за коса + балсам
Душ гел/сапун
Дезодорант
Тоалетно мляко + тампони за почистване
Тоник за лице
Крем за лице
Крем за тяло
Самобръсначка
Пяна за бръснене

- Хавлии – минимум 2 бр. големи, 1 бр. за гърди, 1 бр. за лице (големите да са с по-тъмен цвят или шарени, за да не си личат после много евентуално петната от кръв, ако не могат да се изперат добре)
- Мокри кърпички и салфетки
- подплънки за кърма
- Тоалетна хартия (Евентуално за всеки случай. В Токуда си има, но пак ако свърши през нощта, както се случи с мен, е по-сложно да си поискаш ново руло.)
- Чаша за пиене
- Книга, списания за четене
- Мобилен телефон и зарядно за него

- Минерална вода
- Натурален сок
- Нещо за хапване за след раждането (След глад и жажда толкова часове, определено има нужда от подсилване)
- Фотоапарат
- Документи
– направление за хоспитализация (без него е абсурд да ви приемат), обменна карта (в краен случай може и без нея, на мен не ми бяха дали), лична карта. После за бебето трябват и копия от личната карта на таткото и свидетелството за брак (ако има такъв)

- Спрей за рани Bivacyn (ако има шевове, а после и за пъпчето на бебето)
- Обезболяващи лекарства (Бусколизин или Но-шпа, макар че лекарите казват, че не е много препоръчително да се пият)
- Крем за разранени гърди (Гармастан или някой друг)
- Силиконови зърна за кърмене (в случай на много болки при кърмене)
- Помпа за кърма (само да се избере и после купи от таткото в случай на нужда)
- Биберон-залъгалка за бебо (В Токуда бебетата са при майките от 6 сутринта до 12 вечерта. Хубаво е да има биберон, ако много плачат, но не знам как се стерилизира. Предполагам, че може да се помолят сестрите да го стерилизират заедно с бебешките шишета.)

- За изписването:
Дрехи за изписване
Гримове
Сутиен
Подложки за под сутиен (за да не мокри кърмата, дай Боже да има кърма!)
Дрехи за бебчо

- Допълнителни от други списъци, които няма нужда да се носят в Токуда:
Памперси за новородени
Прибори за хранене
Мокри кърпички за бебе
Разслабителни
(В Токуда дават Дуфалак или рициново масло, ако до втория ден не си отишъл по голяма нужда)"

Очевидно има и много ненужни неща. Бях чувала, че за Шейново се карали ако замъкнеш всичко наведнъж при приемането. Нещата, които трябвали след самото раждане трябвало таткото да ги донесе впоследствие. Може би защото те разнасят от стая в стая и багажът също трябва да се мести.

# 42
  • Мнения: 275
Здравейте  Hug И аз се завърнах от морето. Страхотно е да смениш обстановката -
вече място не си намирах в тая София.
Сега отново на работа. Понасъбрали са се задачки, та не мога да ви изчета

Иначе на бебчо морето му се отрази страхотно, съдейки по активността му последните дни Simple Smile Мамите, които
могат да си позволят да отскочат до моренцето, да не се колебаят Simple Smile


Добре дошли на новите мами и честито на всички, които са имали поводи напоследък!

Последна редакция: пн, 21 юли 2008, 15:31 от syconium

# 43
  • Мнения: 80
  Ихаааааа,егати списъка.Че аз трябва да отида с два куфара направо  Joy.Представям си как ще ме изгледат всичка ако се изтипосам с толкоз багаж.Извинявам се все пак,това си е само мое мнение Peace.

# 44
  • Мнения: 5
Благодаря ти, mimisofia. Аз също имам много хубави впечатления от клиниката. Мен ме наблюдава д-р Савова - прекрасен лекар.

Общи условия

Активация на акаунт