Фенове на Тери Пратчет- да се преброим

  • 38 788
  • 747
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 401
Девойки, привет.
Не познавам автора, но оня ден чедото си купи  "Само ти можеш да спасиш света". Чудих се дали е подходяща за него (книжарките не можаха да ми кажат), но вече я чете и му харесва. Бихте ли  препоръчали и други, които според вас ще бъдат интересни на 10 год. момче.

# 691
  • Мнения: 0
Мисля, че трилогията за номите е най-близо до тази възраст - няма магии и много свръхестествни неща. От детска гледна точка дори може да мине за почти автентична.
Естествено, сега децата не са онези десетгодишни хлапета, които ние бяхме. Cry Cry Cry Laughing

# 692
  • София
  • Мнения: 39 807
Моята дъщеря също проявява интерес, но например към "Цвета на магията". И то защото гледа филма.
Съгласна съм с morrt, че може би номите също ще му е интересна.
Или някои от малките разказчета.

Друго, за което се сещам е Билбо Бегинс от Толкин. Е не е Пратчет де Simple Smile

# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 5 024
Щерка ми чете фентъзи.
Харесва четирилогията за Ерагон: http://www.book.store.bg/p11964/eragon-kristofyr-paolini.html 
Сега чакаме да излезе последната четвърта част.

Както и "Страната на сънищата: Любими попътечо. ": http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=34414
Не е Пратчет.  Mr. Green

На Пратчет още не е чела нищо, макар че, имаме почти всичко, излязло до момента на БГ. Мисля че, е още малка... newsm78

# 694
  • София
  • Мнения: 39 807
И аз мисля, че са още малки за Пратчет. Особено моята. Ако все пак прояви интерес и започне да чете, няма да я спирам.
Ако не й е интересно ще остави книгата, и ще я прочете като й дойде времето Simple Smile

# 695
  • Мнения: 3 405
Малки са Simple Smile Ники опита да ги чете, но ги остави. А и мисля, че още няма да разберат особения хумор на Пратчет. Има време Simple Smile

# 696
  • Враца
  • Мнения: 2 281
и аз харесвам тери пратчет. любима ми е Еманципирана магия.
друго, което много харесвам, е поредицата с главни герои- вещиците. много са ми сладурски  Crazy

# 697
  • София
  • Мнения: 17 592
Аз пък мисля, че е вероятно 10 - годишните, проявяващи наклонност към фентъзи, да харесат Пратчет. Не непременно да го разберат. Така както 5 - годишните едва ли разбират Мечо Пух, но въпреки това го харесват. След години просто... ами, ще преоткрият харесваните книги - и ще открият нови неща в тях... а после - други...

# 698
  • София
  • Мнения: 17 592
И аз препрочитам "Посестрими в занаята".
А я ми кажете има ли някоя книжка на Пратчет, в която да си прави майтап с компютрите и интернет?
Защото има за пресата, за киното, за религията и за какво ли не.
  Пощоряването. Кулите са най близкото зо интернет. И комуникацията и потдръжката на кулите е аналогична на софтуерната и хардуерната осигуровка на мрежата. Както и специалистите се държат по аналогичен начин  Simple Smile


Ннн, да - да не забравяме за Пушещото Гну...


# 699
  • Мнения: 296
С малко закъснение да се включа за Туп - максимално ме изкефи, newsm44 Ваймс и стражата са ми любимите герой!!!
В последно време ми се събра много стрес и тази книга ми дойде като балсам за душата.

# 700
  • Мнения: 296
един поздрав за търсещите крави http://www.youtube.com/watch?v=VZ7H1Ef8SyU&feature=related

# 701
  • Мнения: 1 704
В последно време ми се събра много стрес и тази книга ми дойде като балсам за душата.

е точно така се чуствам с тия книжки  Flutter като усетя, че ме стяга шапката и си представям беззъба бабичка с островърха шапка търчаща напред-назад по поляната в безславни опити да си запали метлата  hahaha.. и ми става по-леко някакси  Wink  тепърва ще се запознавам с другите от поредицата, но тия трите откачени вещерки много добре ми идват  Joy

# 702
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 104

е точно така се чуствам с тия книжки  Flutter като усетя, че ме стяга шапката и си представям беззъба бабичка с островърха шапка търчаща напред-назад по поляната в безславни опити да си запали метлата  hahaha.. и ми става по-леко някакси  Wink  тепърва ще се запознавам с другите от поредицата, но тия трите откачени вещерки много добре ми идват  Joy

тая дето търчи си има всичките зъби, независимо, че си изсипва захарницата в чашката с чай. има и метаболизъм и е доволна, защото другата (беззъбата) не е виждала жив метаболизъм в живота си  Mr. Green

няма си брадавици (явно ги е страх да се залепят на лицето и)  Hug

# 703
  • Мнения: 1 704
тая дето търчи си има всичките зъби, независимо, че си изсипва захарницата в чашката с чай. има и метаболизъм и е доволна, защото другата (беззъбата) не е виждала жив метаболизъм в живота си  Mr. Green

 Joy Joy

.. И винаги взимай името и адреса на младия мъж!!! hahaha

# 704
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 104
Joy Joy

.. И винаги взимай името и адреса на младия мъж!!! hahaha

 Mr. Green това е Гита Огг, неуморна униЧтожителка на алкохол и храна от всякакъв вид и количества и изпълнителка на хитовете "Таралежът никога не мож' го избъзика" и "Жезълът на магьосника си има топка на върха"

а баба Вихронрав е с "Аз тая работа няма да я търпя и толкоз!"

аз все се виждам като леличка Ог, а кой знае защо теста ме изкара Ветинари  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт