В седми месец ний сме вече – ОКТОМВРИ чака ни с човече

  • 11 758
  • 294
  •   1
Отговори
# 225
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Пуки при секцио с пълна упойка бебето трябвало да се извади до 3тата минута. При пациенти като мен с повече сланинки разреза е по-дълбок и става по-бавно и този срок не може да се спази. Днес на прегледа се почуствах като най-дебелата жена на света Sad Тоя доктор ще кажеш, че само на по 40 кила ги реже. малко ми стана гадно.
Иначе одеялце не съм взела. Утре може да закарам мъжа ми и да си изберем. Той милия много иска да участва във всичко Simple Smile
Ааааааа, ясно. Ама то е така и при жени със второ секцио ,защото имат сраствания от първото и това забавя операцията. Не му се вързвай на тоя. Аз в това отношение съм много доволна от моята лекарка и въобще мястото където ходя, защото когато аз им кажа че съм дебела, те ми се смеят,казват че не е така,  и почват да ми дават примери как всеки ден израждат жени над 150 кила. Shocked
Ако искаш обаче поразпитай лекар или си направи среща с анестезиолог да поговорите за спиналната упойка. И мене ме беше страх от такава, но като поговорих миналата седмица с лекарката си и анестезиолог, разбрах че греша.

# 226
  • Мнения: 1 020
Параход Честит Имен Ден!   bouquet
Аз предлагам да се видим на 2-ри при МД, а след това на кафенце/обядче/десертче/мелбичка/сладоледче  hahaha  
То МД нали е на НДК, така че ще отидем на заведението което предложихте с градинката Simple Smile какво ще кажете софийски мами?

# 227
  • Мнения: 275
Параход-че, честит имен ден  bouquet  bouquet
Да прославиш името си  Simple Smile

# 228
  • Варна
  • Мнения: 340
Мими, аз също ще ти кажа да не се притесняваш - за мен лично спиналната упойка е по-добра от пълната /със сигурност ще ви кажа след раждането  Wink/. Първото ми секцио беше с пълна упойка и болката в гърлото от маркуча, чрез който се диша, е най-кошмарния ми спомен от възстановяването. А пък доктора ти да не би да си проси повече парички за по-сложната операция  newsm78

Параходче, Честит имен ден, името ти да се споменава само с добро   bouquet
Аз процедурата с бръснача я правя на 3-4 дена, неприятно, но няма как  Confused

# 229
  • Мнения: 3 453
   Мими, а защо се налага да е секцио при теб?Нещо май съм пропуснала , но не откривам какво newsm78 Не може ли да си родиш нормално?Какъв е този лекар, който още от сега те е планирал за секцио?Проблеми с очите ли имаш?


  Параходче, честит празник и всичко най- хубаво  bouquet

  За бръснетето съм супер майсторка  и да ви кажа и без огледало се справям.Познавам си чудесно тялото.Един съвет към тези които не могат сами: Помолете татковците за помощ Peace

# 230
  • Варна
  • Мнения: 1 576
   Мими, а защо се налага да е секцио при теб?Нещо май съм пропуснала , но не откривам какво newsm78 Не може ли да си родиш нормално?Какъв е този лекар, който още от сега те е планирал за секцио?Проблеми с очите ли имаш?


  Параходче, честит празник и всичко най- хубаво  bouquet

  За бръснетето съм супер майсторка  и да ви кажа и без огледало се справям.Познавам си чудесно тялото.Един съвет към тези които не могат сами: Помолете татковците за помощ Peace


Мими ще каже кое й налага секциото, но аз мисля че е това, че се води възрастна първескиня. Така ни викат като сме над 32 години. И аз съм в тази графа, налагаща секцио. Първескини викат и на жени с голяма разлика между 2 раждания, пак като мене. Освен това Мими имаше някой здравословни оплаквания, мисля, при които също се препоръчваше секцио.

# 231
  • Мнения: 697
   Мими, а защо се налага да е секцио при теб?Нещо май съм пропуснала , но не откривам какво newsm78 Не може ли да си родиш нормално?Какъв е този лекар, който още от сега те е планирал за секцио?Проблеми с очите ли имаш?

Да имам проблеми с очите и не бих рискувала.

# 232
  • Мнения: 1 020
То и аз засега се справям супер със самобръсначката, но лека полека коремчето почва да ми пречи  Wink таткото само веднъж му се пооплаках, че скоро ще карам на спомени и той веднага каза да не се тревожа и той ще вземе нещата в свой ръце  Joy
само малко ме изнервя, щото е бавен... като го гледам него как се бръсне и си викам, че няма да мога да издържа и ще му дръпна самобръсначката от ръцете и ще му се накарам че се тутка  hahaha

# 233
  • Мнения: 42
Моята докторица каза, че възрастни първескини се водят след 30 години, а аз сега съм на 29, но като раждам вече ще съм на 30 и ми е чудно, дали няма да ме прецакат с едно секцио по тази причина Thinking?

# 234
  • София
  • Мнения: 1 537
Вижте какво копнах от една друга тема:
2.08. събота София
Ден на отворени врати Консултативен център “Майчин дом”, София -  10ч.

4.08. понеделник
Среща-хепънинг на бъдещи и настоящи родители от 18:00 ч. в тенис клуб „Малееви” с подкрепата и участието на Ла Лече Лига, списание „Кенгуру”, Център „Съвременни родители”, СНБМ и тенис клуб „Малееви”.

6.08. сряда
- Лекция, организирана от списание “Моето дете” -  10-12ч.  Лектор д-р Попиванова, Mall of Sofia, бул. Стамболийски 101


Еличка, харесва ми твоето предложение за 2.
Аз на 3 ще пътувам за наколко дена на Банско и ще изпусна останалите лекции.

И аз се справям с бръснача на 3-4 дена. Свикнала съм много отдавна така. Миналия път се избръснах с леките контракции преди да отида в болницата. Сега обче нещо от доста по-рано ми е трудно сгъването.

# 235
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Привет, върнах се от ЖК-то,ама то като е по ЗК и не гледат на УЗ-ей страшно изречение стана Laughing
Сантиметър, кантар, пет приказки и довиждане...
Аз обаче днес извадих сякаш късмет-бях подранила и си поговорих доста с акушерката преди да дойде доктора-който е голям капацитет като Аг-специалист-ама като човек и психолог хич го няма  ooooh!

Та за размерите-
-корем в легнало състояние 102см,
- размер на фундус 26см,
-килограми-няма изменение-ура Party По моя кантар съм +7, по техния съм +8.
Пуснаха ми изследвания-ПКК и урина, а следващия път ще ми вземат вл.секрет и секрет от дупето(това, второто не ми харесва,ама те си знаят...)

Акушерката ми каза,че ако искам, понеже от следващия път вече ще се виждаме на 2 седмици, та ако искам може да ходя по-рано и да си говорим за раждането-стана ми много приятно, пък и тя освен като акушерка е практикувала и като психолог, ама то и личи де-има много добър подход,особено към такива като мен, дето им е за първи път.
Та, явно това ще е моето училище за бременни Grinning

Днес ми разказа,за нейна позната, която на 39год е родила нормално-в Англия, и ми показа снимки на бебето-това се е случило тия седмици някъде...
Защо в БГ всички над 33год ги карат да раждат секцио, или поне им намират хиляди причини да ги убедят,че трябва да е секцио...?

Лекаря не се съгласи да ми издаде болничен вместо на 27август за 01ви септември-не можел той така да ми мести термина,щото така ми скимнало, бил ме регистрирал в РЗОК, а тя пък пратила инфото до НЗОК и как така ще се променя.... ooooh!

Софко-количката е много готска, и какво като е 67 гущера, то само в БГ е скъпотия(малко обобщено де)

# 236
  • Мнения: 3 453
   Мими, а защо се налага да е секцио при теб?Нещо май съм пропуснала , но не откривам какво newsm78 Не може ли да си родиш нормално?Какъв е този лекар, който още от сега те е планирал за секцио?Проблеми с очите ли имаш?

Да имам проблеми с очите и не бих рискувала.

      Ако не е заради възрастта...аз имам астигматизъм и на едното око имам 4 диоптера, но до сега не  ми е споменавал доктора за секцио..а и мен ще ме израждат във ВМИ, а ходя другаде на ЖК.При теб какъв е проблема?

  Тонче , браво за Грахчо Heart Eyes  bouquet

# 237
  • Мнения: 11 233
Благодаря на всички за поздравите!  Hug

Момичета, какво са ви стреснали с това "възрастна първескиня"? И аз ще съм 32 години и половина, имам 5 диоптъра и засега с доктора ми коментираме само нормално раждане (пък и с един-двама други специалисти, с които е ставало дума извън кабинета). Здрава жена съм, висока, нормално сложена и ако живот и здраве всичко с бебенцето върви наред и занапред - туй ще е.
Разбира се, ще ме пратят на изследване на очните дъна, като наближи термина, защото рискът се определя от тяхното налягане, а не от диоптрите. (Btw в САЩ и Канада примерно изобщо не приемат очилата като аргумент за секцио и не ти мерят налягането дори.)

За срещата на 2-ри аз съм за, но не зная дали ще мога да сколасам за лекцията в Майчин дом. Живея на другия край на София и гледам да се наспивам поне в събота и неделя, че нали работя и обзавеждам нова къща Simple Smile Та ако може да фиксираме и някакъв по-късен час за кафетата и сладоледите ще е чудесно.

# 238
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Крисси, моя приятелка роди нормално с 5 диоптъра късогледство, но и бяха  добре очните дъна и ретината-те това преглеждат, но на работа имам колежка,която ми сподели,че като е раждала-секцио, е била само с 3диоптъра,но очния и казал,че няма да и издържат дъната-не съм запозната, но и аз нося очила, и ще ходя и аз на очен да се произнесе

Параходчик-честит Празник, всичко най-параходско и готско ти пожелавам  bouquet

# 239
  • Мнения: 275
shikimiki , аз съм на 31, първа бременност ми е и не ме водят възрастна. Ще си раждам нормално, поне засега.

Госпойце, поздравления за добрите новини

Общи условия

Активация на акаунт