В седми месец ний сме вече – ОКТОМВРИ чака ни с човече

  • 11 750
  • 294
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 42
shikimiki , аз съм на 31, първа бременност ми е и не ме водят възрастна. Ще си раждам нормално, поне засега.

Абе и на мен ми се струва абсурдно това да е причина за секцио, но все пак в Абсурдистан живеем!

# 241
  • Мнения: 11 152
Да допълня по темата, докато съм още онлайн - моя колежка роди два пъти за 3 години естествено, като първото й раждане беше на 35 или 36. Това в София.

Иначе в Щатите и по-фрапантни случаи от тоя род... Софко ако се навърта, сигурно ще потвърди.
Възрастта НЕ МОЖЕ да е причина за секцио.

# 242
  • Мнения: 817
Параходче, Честит Имен ден! Бъди най-вече здрава и обичана и една щастлива майка на сладко бебче през октомври!
Относно това колко често се бръсна - някъде на 3-4 дни, въпреки че косъмчетата ми са започнали да растат по-бавно.
Еличка, като цяло съм ЗА твоето предложение за срещата, но не зная дали ще мога да дойда още сутринта, защото нещо не успявам да се наспивам напоследък и ми става лошо вследствие на това. Но ще гледам да дойда.
Госпойце, мен на ЖК-то ме гледат задължително на УЗ, но имам право на 2 безплатни (които минаха отдавна) и сега си плащам по 20 лв. всеки път  Crazy Иначе е супер, че такова внимание ти обръща акушерката и си разговаря с теб за раждането.

# 243
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Това за възрастните първескини не е задължителна причина за раждане секцио, а е препоръчителна причина. Wink Така че ако няма нещо наистина основателно за такова раждане, всеки си избира начина как да роди.

# 244
  • Бургас
  • Мнения: 723
Моята съседка дърги години работеше и живееше в Гърция там роди и двете си принцески-на 5 и 6г в момента.За първата бройка беше на 34г.И двете раждания - естествено.
Даже не са и предлагали секцио.

# 245
  • Мнения: 95
Това за възрастните първескини не е задължителна причина за раждане секцио, а е препоръчителна причина. Wink
И аз така знам.
А това определение "възрастна" ме изкарва извън релси, но така или иначе срещу природата не можеш да бягаш.

Честит имен ден на Параход-чето!  Tada

# 246
  • София
  • Мнения: 2 089
А това определение "възрастна" ме изкарва извън релси, но така или иначе срещу природата не можеш да бягаш.
А мен пък изразът "първескиня" ме изкарва извън релси, имам чувството че става дума за свиня-майка  #Cussing out

Параходке, честит имен ден! Бъди здрава, щастлива и влюбена!

# 247
  • Мнения: 42
А това определение "възрастна" ме изкарва извън релси, но така или иначе срещу природата не можеш да бягаш.
А мен пък изразът "първескиня" ме изкарва извън релси, имам чувството че става дума за свиня-майка  #Cussing out


Мен и възрастна и първескиня ме дразнят hahaha, толкова ли не можаха по-нормални термини да измислят! Наистина се чувстваш като някакво животно!

# 248
  • Мнения: 498
Сев, верно ли те карат да си плащаш всеки път на ЖК, след 2-та прегледа?
Аз като ходя и всеки път ме гледа, но не плащам... е верно че се отичтам винаги с бонбони или сок, ама...


Ариана,
Цитат
А мен пък изразът "първескиня" ме изкарва извън релси, имам чувството че става дума за свиня-майка  #Cussing out
smile3532

# 249
  • Мнения: 817
Да, Инче, всеки път си плащам като пич. Не знам дали имат право да ми взимат пари или не, ама го правят.

# 250
  • София
  • Мнения: 1 534
Ех, 100 пъти писах и все забравям да честитя на Параход-чето! Еми, честито!  bouquet

Това за диоптрите и налягането в очните дъна е точно както го казвате. С предишната бременност в края на 8 месец ме пратиха на очен лекар, разшириха ми зениците и казах, че мога да се напъвам  Wink

И аз много го мразя това "първескиня". Много грубо ми звучи.

Сев, и аз така си плащах предишния път - след първите 2 ехографа по 20 лв. на всеки ултразвук. Сега не давам нищо, защото лекарката е друга и ми е позната и е по-друго.

# 251
  • Мнения: 42
Аз си плащам също за всяко ходене по 30лв.! И никой не ме пита искам ли да ме гледат на ехографа или не, а на всичкото отгоре не ще и да ми потвърди пола. Само ми гледа червата, черния дроб и бъбреците. Никога до сега не ми е мерила обиколката на корема и etc., ама нали е докторка и си няма акушерка...вероятно за това. Това съм го споделяла вече, но сега се настройвам отново войнствено за следващата ЖК. Малко циклаж се получава...

# 252
  • Бургас
  • Мнения: 723
Сев аз също си плащам,касата поема само 2 видеозона.
Лекарите, който не взимат пари за следващите видеозони са рядкост и момичетата ,който ходят при такива са късметлиики.
Шики,мен ме пита искам ли да се гледаме и плащам ката Сев по 20вл.и си ме мери и кръвно и всичко и тя няма акешерка.Сама си работи жената.
Тази твойта е кожодерка.

# 253
  • Lovech
  • Мнения: 28
Здравейте, момичета.
Честит имен ден на Параход,   bouquet
Относно начина на раждане - аз съм на 36 години и разликата между децата ми е 10 год., но въпреки всичко лекарят каза, че ако до края всичко върви нормално, както досега ще си раждам нормално. Така че може би всичко е индивидуално.
Аз вече съм почти готова с покупките, остават количката, матрачето и памперсите, но матрабето е поръчано, а другите две ще са чак в началото на септември.
Хайде, от мен приятен уикенд!

# 254
  • Мнения: 817
Ами, аз не искам да ме гледат на УЗ на ЖКто, защото моя лекар си ме гледа и като му дам на него 40 лв и на тия от ЖК 20 лв и то какво става. Да не говорим, че последния месец трябва да ходим всяка седмица и някак мисля да давам 60 лв всяка седмица

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт