Майчинство и второ дете

  • 94 449
  • 751
  •   1
Отговори
# 720
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Пърпълче,дай повече информация.Така само гадаем.На коя дата постъпваш в новата фирма?23 ти януари ли?На коя дата излизаш в майчинство?Ако е пак 23 ти януари ,там е проблема

Мотивът в писмото е не,че имаш объркани дати,а че не си осигурена.Вариант е от фирмата да са объркали декларация 1 и там да не са ти подали коректна информация.Или да си пусната на граждански договор.Какъв точно ти е договора
Извади си ПИК от НАП и виж как точно те водят от фирмата.Проблема е в тях.Нещо не са направили като хората

# 721
  • София
  • Мнения: 328
Да, на 23-ти януари постъпвам в новата работа и лошото е, че този некадърен счетоводител май от същата дата ми го е писал и майчинството. Имам ПИК от НОИ и там видях, че декларацията за втората година майчинство ми е подадена на 7-ми февруари, а периода на обезщетение е от 23-ти януари....Договора иначе си ми е безсрочен, човека е много точен, плаща всички осигоровки, но счетоводителя е млад и доста неопитен според мен,след като не разбира за какво става въпрос и май сериозно е объркал нещата.....

Въпроса е, ако проблема идва от това, че от същата дата ме е писал майчинство, как са му приели документите и до този момент не съм имала проблем ? И какво се случва ?

Ако пък проблема идва от някаква грешка в декларация 1, тогава пак какво се случва ? Имам чувството, че тук са объркани нещата, защото в Справка за социално осигуряване на 9-ти месец имам минус , а за 10-ти месец още няма данни. Споделих това със счетоводителя и той ме увери, че всичко е платено....

Вече не знам, утре ми е единствения ден, в който мога да свърша нещо в НОИ, защото вторник влизам в болница и се надявам да минат гладко нещата.

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Пърпълче,не може на 23 ти да постъпваш и от 23 да си в майчинство.Реално нямаш отработен ден и си безработна към момента.От НОИ не връщат заради това припокриване на датите.Ти получавала ли си обезщетението за дните от 23 ти януари насам?Може да се направи корекция на Д1.
Пиши мейл до НОИ още днес.Трябвало е още на 7 ми да пишеш-какво може да се направи по случая ти?И какъв точно е проблема?Представяш отговора на счети и той да си работи по случая.От ходенето на място много полза няма,но на теб ти е притеснено и ще се чувстваш по-добре,ако отидеш

# 723
  • София
  • Мнения: 328
Да, получавам си обезщетението за дните от 23-ти януари до миналия месец - този вече нищо не получих. То в писмото пише, че мога да обжалвам до 14 дни. Ще им пиша мейл да ми разяснят нещата, но и ще отида утре въпреки това.

По тази логика да очаквам и новото майчинство да не ми плащат, така ли....

# 724
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
По тази логика да очаквам и новото майчинство да не ми плащат, така ли....

Това се очаква,защото в момента ти отказват поради това,че не си осигурена за този риск.Някаква мега каша се е получила,щом пък и от НОИ до момента са ти превеждали.

# 725
  • София
  • Мнения: 328
Супер, значи сега и спокойно да очаквам да ме накарат да връщам пари, заради счетоводител, който не знае как да си върши работата.

# 726
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Пърпълче,опитай да бъдеш спокойна.Предполагам,че вторник влизаш да раждаш и такива емоции не са ти от полза.По един или друг начин нещата ще се наредят.
Ще се радвам да пишеш за развитието при теб

# 727
  • София
  • Мнения: 328
Elfita ходих днес до НОИ и както каза ти, проблема е от това, че от една и съща дата съм започнала работа и ми е пуснато майчинството ( 23.01 ). Казаха, че счетоводителя просто трябва да коригира датата в НАП, за да имам поне 1 отработен ден ( т.е. от поне 24-ти да ми е майчинството ), след което се носи една молба от мое име в НОИ че са коригирани данните и готово  Laughing Много съм спокойна вече, само дано счети пак не обърка нещо  Mr. Green Иначе утре влизам в болница да ме подготвят за секцио и емоциите бушуват отвсякъде вече  Embarassed

Много ти благодаря за помощта  Hug

# 728
  • Мнения: 16
Здравейте на всички, искам само да кажа че тези счетоводители постоянно правят някакви грешки и трябва много да си следиш нещата сама. Но сека искам да попитам нещо и ако някой е на ясно моля за помощ. Значи моят проблем е следния, в момента съм майчинство за отглеждане на дете до 2г, но съм бремена с второ, в момента първото ми дете е на 1 и 7 месеца става на 2 на 26 март 2014, а термина ми с второто е на 14 юли, трябва ли да се връщам на работа след изтичане на първото майчинство или направо да почвам с болничните, трябвали да ползвам отпуск или после направо за 4 г. на веднъж. Благодаря предварително

# 729
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте на всички, искам само да кажа че тези счетоводители постоянно правят някакви грешки и трябва много да си следиш нещата сама.

Ах,какви са гадни тези счетоводители  Laughing

За времето между едното и другото майчинство може да си на работа,пл отпуск,болничен.Както решиш.Ако избереш болничен,пл отпуск ти се пази за след второто майчинство.Не е лошо обаче да си ползваш пл отпуск,за да си вдигнеш малко базата за второто майчинство

Пърпълче,ще се наредят нещата  Peace

# 730
  • Мнения: 16
Абе не са гадни счетоводителите и тях ги разбирам куп работа нормално е да бъркат. Значи както преценя за самата, а друго да питам понеже сам в една частна фирма и няма нищо сигурно вече възможно ли е ако ме пуснат отпуска да ме съкратят и да остана без майчинство или направо да почвам с болничните. Благодаря за отговора.

# 731
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Абе не са гадни счетоводителите и тях ги разбирам куп работа нормално е да бъркат. Значи както преценя за самата, а друго да питам понеже сам в една частна фирма и няма нищо сигурно вече възможно ли е ако ме пуснат отпуска да ме съкратят и да остана без майчинство или направо да почвам с болничните. Благодаря за отговора.

Могат да те съкратят само с разрешението на Инспекцията по труда.Ти не подписваш нищо-празен лист,молба за напускане и прочие

# 732
  • Мнения: 16
Благодаря ♥Elfita♥ , значи в такъв случаи да пускам направо болничен, защото сам чувала че бременните са защитени от съкращения  само и единствено ако се закрие и фалира фирмата, това вярно ли е ?

# 733
  • Мнения: 1
Здравейте!За първи пиша тук,но не не намирам отговор никъде.Имам дъщеря на 2.10 месеца и искаме в следващата половин година да забременея с 2-ро дете.Проблемът е,че напуснах  работа преди 6 месеца и 4 от бях на борсата,тоест от 2 месец съм без доходи и оигуровки.Търся си работа но с дете е много трудно,пък и нея приеха в градина ....сложна работа Simple SmileТърся и начин просто да се водя някъде на робота на мин.осигуряване.Имам трудов стаж общо с 1-вото майчинство 3.10 месеца.Въпросът ми е ще взимам ли поне мин.майчинство(340 от 2014г.) ако нямам 24 месеца назад работа , а само няколко преди за забременея и ако въобще нямам(ако не успея да намеря).С 1-вото дете имах и си взимах много добро майчинство,но от предишната ми работа ми дадоха само 1 месец неплатен и трябваше да напусна.
Много ви благодаря предварително,дано има мами с подобен проблем или питане! Simple Smile

Последна редакция: чт, 14 ное 2013, 14:31 от Mily

# 734
  • Мнения: 6
Здравйте имам следния въпрос

Снаха ми е във втората година от майчинството си ,което ще изтече на 30.12.2013.Междувремено се роди второто детенце на 23.11.2013.Двамата с брат ми живеят от скоро в Дания и детето се роди там.Въпросът ми е как точно ще стане застъпването на майчинствата ,какви документи ще трябват и задължително ли е детето да се отглежда тук за да се получава майчинството от БГ.Рових доста Embarassed но не открих такъв казус,а пък виждам ,че тук има супер компетентни мами.
Благодаря ви за отговорите предварително  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт