Февруари 2009 (5)

  • 15 462
  • 296
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1
Здравейте, БРЕМЕЛИНКИ!   Hug
Villi- много съжалявам! Надявам се бързо да се възтановиш и скоро да се похвалиш с една успешна бременност!   bouquet
Добре дошли на новите мамчета! Желая ви лека и безпроблемна бременност!  Hug
Аз продължавам с повръщането, ям като за трима, болиме корема и вътрешната част на бедрата, пия но-шпа при нужда и послушах съвета ви за запека- да ям круши и сини сливи и засега няма резултат! Ще продължа да ям и съм ви много благодарна, пък дано помогне!  Grinning
А с таткото правехме "кекс", след като ми свършиха глобулите! Обаче незнам дали трябваше!  Embarassed
Това е засега! Приятен ден на всички!  wavey

# 271
  • Мнения: 239
Здравейте и от мен!
Първо да поздравя новоприсъединилите се мами! Лека и успешна бременност ви желая!
Аз се бях позагубила тези дни, но нали съм счети - то не би разходки до НАП, не би чудо  Sad Нямам търпение да мине и следващата седмица, та да изляза в отпуск.

Иначе при мен нещата са си както преди - без промяна.
Купих си дънки за бременни, че вече ми остана само 1 панталон годен за носене. Дънките са много удобни и се надявам да ги нося до последно.

Това е от мен, усмихвайте се!!!!  bouquet

# 272
  • София
  • Мнения: 443
Привет бремелинки, присъединявам се към вашите редици  Grinning. В момента съм в 14 седмица и съм се нашишкала с 6 килограма. Записала съм се на ЖК при Гергов в Света София, но се чудя дали да не сменям, тъй като той ми се струва доста претоварен и не съм сигурна дали ще ми обрърне достатъчно внимание. При една друга лекарка в същата болница ми казаха 400лв за женска консулстация и се чудя има ли смисъл и какво повече ще получа срещу тези пари.  newsm78 Някой има ли опит да сподели?

# 273
  • Мнения: 941
Добре дошли на новите мами   bouquet

виждам, че се заражда дискусия породена от моята молба-призив. Явно не сте ме разбрали.
Като предложих да се използва бутона "РЕДАКТИРАЙ" имах предвид когато една и съща мама пише 2-3 поредни постигна един след друг, без да е писано от друга мама между тях......
Тогава ненужно бързо се изписва поредната страница и трябва да минаваме на друга тема дори....

И наистина тук е мястото   да разменяме преживявания, чувства, емоции, притеснения и радости  Peace

kalimbi тези 400лв. ги даваш за да ходиш при лекар с частна практика ли? Ще споделя, че аз тръгнах първо на ЖК по Здравна каса, но отвратена от оношението, че все едно ни карат на конвейер, тръгнах в частнаклиника и то в друг град. Всеки преглед там ми е 30лв. независимо дали ще ме гледа с коремен, вагинален ехограф или ще ме качи на магарето. Последния път и за измерване на нухална транслуенция пак толкова ми взеха....Но аз знам, че тези пари ги давам за качествено, професионално и човешко отношение.

Последна редакция: чт, 31 юли 2008, 19:11 от mother-of-pearlS

# 274
  • Мнения: 4 629
Здравейте   bouquet

Хубаво изкарване на ваканциите, на всички, които ни напускат за по седмица 2!

Добре дошли на новите мами   bouquet nеrkova с теб ни е на една и съща дата термина  Simple Smile

За хомеопатията и билките и аз знам, че трябва много внимателно да се подхожда с тях. Понеже има много малко изследвания за това как определени билки влияят на бремеността се препоръчва да се избягват. Дори да не се пият билкови чайове - предполагам се има предвид да не се прекалява с тях. Билки, които иначе са много полезни за разни работи при бременост. не се знае какъв ефект ще имат.

Освен това тук се препоръчва да се избягват меки сирена поради опасността от инфекции. Да не се приемат непастЙоризирани млека и сирена

Да се отбягват пастет, салами, пушени меса и всякакви студени колабаси - пак заради инфекции, а някои и заради химикалите и технологията, с които ги обработват.

 Да не се яде суши, повечето риби и черупкови морски твари - заради високите нива на желязо

Това знам основно за храните, от които трябва да стоим настрана докато сме бремени.

За бутона РЕДАКТИРАЙ спрод мен не е удачно да се ползва, особено, ако някой след теб вече е писал. И за мен лично е по-приятно да чета по кратки постове. А пък и особено ценна информация за споделяне нямам

Поздрави и до скоро, че и моя пост стана много дълъг този път  Embarassed

# 275
  • Sofia
  • Мнения: 2 497
Здравейте, мами,
аз днес минах на ФМ при Янкова. Всичко изглежда наред, слава Богу! Мериха му разни неща и накрая излезе риск  за аномалии 1:6472. Това май е добре, нали? Питам, защото ама толкова нищо не ми обясниха!  #Cussing out Претупаха ме за 10 мин. и всичко, което успях да изкопча буквално го изтеглях с ченгел от устата на докторката. Иначе тя е млада, самоуверена и очевидно й е доста досадна тая работа с прегледите Sad С една дума - страшно съм благодарна, че всичко е ОК, но никак не съм доволна от прегледа. Четох по форумите, че прегледа трае около половин час, а тук беше много по-кратко... Останах си с хиляди въпроси и едвам една снимчица ми дадоха да се радваме с таткото.
Но най-важното е всичко с бебо да е ок! Много по-успокояващо е, когато доктора малко ти поговори и ти покаже това -онова, но този път не ми се получи Simple Smile...
За следващата ФМ успях да се запиша при Димитрова във Фемина, дано е по-информативно там Simple Smile
И дано да са ни живи и здрави бебенцата!

Хубава вечер на всички! Hug

# 276
  • Мнения: 239
cutesmallcat, чисто информативно стойност над 1:250 се води рискова и тогава се препоръчва амниоцентеза. В твоя случай наистина всичко е нормално. Аз бях на ФМ при моята си лекарка - продължи 30 мин., а след това в Майчин дом ми правиха БХС. След обединяване и анализ на двете изследвания при мен се получи риск 1:8000 от болест на Даун.

# 277
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 781
Добро утро момичета!
Cutesmallcat,най-много мразя,когато ме претупват.А това е толкова важен преглед  #2gunfire
Днес съм при др.Димитрова във Фемина,моля ви стискайте палци всичко да е ок  Praynig Praynig Praynig

# 278
  • Мнения: 89
Zabche,значи ще разказваш!Аз сега отивам на ЖК в Токуда,а в понеделник съм при др.Янкова,но това с претупването хич не ми харесва...С моето ненавременно боледуване се събуждам трета поредна нощ към 3.30 и до 5-6 ч пия чай с мед и и чета ли чета.А сега едва гледам... Crazy Да са живи и здрави бабите Grinning(малкият от вчера е при баба си-да не го заразя).

Хубав ден на всички!! Hug

# 279
  • Мнения: 1 796
zabche, стискам палци, да разкажеш после,
а това с 10те минути при Янкова и на мен никак не ми се понрави, аз още не знам дали ще съм в състояние да пътувам, но да мина 300км за 10 минути преглед...
добре дошла на kalimbi    bouquet

# 280
  • Мнения: 941
zabche  newsm10  и после да споделиш как е минало...

# 281
  • Мнения: 378
Привет, момичета!

Напоследък ми е нещо много тъпо и нямам много желание за писане.

Току що качих две мои снимки в албума и сега седя и се чудя как да ги надпиша. Помощ please.

# 282
  • Мнения: 9
Здравейте мили момичета!
Моля да ме запишете във вашата група с термин за 20/02/2008 г.
Аз също отдавна ви чета , но все не смеех да се запиша от страх да не предизвиквам съдбата.
Аз съм на 39 г , първа и многоочаквана бременност, след инсеминация.
За сега имам всичките симптоми като вас - и гадене, и тежест в гърдите и висока температура.

Желая много любов и късмет на всички тук и ФЕВРУАРИ да прегърнем най-сладките бебчета!

# 283
  • Мнения: 378
Werata, Добре Дошла!!! Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност!!! А то просто не подлежи на съмнение, че февруарчетата ще са най-здравите и сладки бебчета!

Аз си надписах снимките. Сега отивам да спя. Лека нощ за мен и лек ви ден!!!!  Laughing

# 284
  • София
  • Мнения: 216
Здравей, Werata, пожелавам ти успешна бременност и здравичко февруарско бебче:)))

А аз да си отчета последните изследвания Simple Smile

Изследваха ме вчера за кръвна захар, токсоплазмоза и рубеола, кръвната ми захар е 4, като реф. стойности са между 3,3 и 6, значи съм си ОК, много съм щастлива, от токсоплазмоза не съм била болна и значи, че ако имам контакт с причинителя може и да се заразя, но да се надяваме, че няма да ми се случи това, а рубеолата ми е положителна, имам антитела, значи че или съм боледувала или са ме ваксинирали, по мои спомени е второто, та сега и да контактувам с болен, няма вероятност да се заразя, много съм щастлива и за това, че се бях притеснила, че ще ходим на море с племеницата ми, тя е на 2 годинки и половина, нали знаете дечицата тогава как се разболяват най-много, че и от шарки, та се чудех дали е безопасно, ама сега вече не се притеснявам и така;)

Общи условия

Активация на акаунт