Февруари 2009 (5)

  • 15 460
  • 296
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 27
мерси за инфото че тука сме се изпокарали с дядовци и баби за пола на бебето.Дядовците викат яж краишника на хляба за мъжко.Аз викам не искам мъжко па те е па за кво ти е тва женско.Бабите и те по добре момиченце да  бъдело.Нас никой не ни пита какво искаме да е  Laughing на мен и се иска момиче на мъжа ми момче ама да е здраво пък ще го коригираме след време с още няколко братчета и сестричета   Joy Joy Joy

# 256
  • София
  • Мнения: 66
nerkova, ами на мен в края на 11та седмица док ми каза момче... ама аз не вярвам.. не може за всички да е рано да се каже, само мойто дето искам да е моме да ми кажат момче Wink
Според мен има време за тази информация...

радка, ива, аз да ви кажа мен кръста така ме боли /ама целия - отзад отпред, отстрани/ че свитки ми излизат, но обикновено след като се наспя, т.е. полежа 8-10 часа и нищо ми няма.. Вчера обаче явно бях прекалила със седенето и стоенето, защото като ставах до WC през нощта чак иглички усещах в дупето.... Ама на сутринта - пак ни помен от болката... Предполагам че всичко това е от разширяването на матката... Може би при мен има общо с това че матката ми обърната и все едно по-бавно заема позицията която трябва...
При мен от 2 дни нова болка.. по-силна от преди и вече си мисля дали не са контракции... даже току-що все едно ми изтръпна целия таз.. Нищо не пия аз имам добра поносимост към болка... Simple Smile Но мисля тая седмица дето съм почивка да ме види док, хем на ехограф, хем като си платя няма да ме е срам да си задам всички тъпи въпроси Grinning

# 257
  • Мнения: 233
ех, Рися, мила, всички явно сме много чувствителни сега...
мисля, че се обясних ясно и без заяждане, не съм те обвинявала в нищо. надявам се да не го приемаш толкова лично, защото потвърждавам думите ти, че трябва консултация. но самата Толо беше написала, че няма възможност за това...

Карбо, не мисля, че Радев ще ти откаже ехограф, но по касата имаме право само на 1 безплатен през първите няколко месеца, т.е. може да се наложи да го платиш. нямам представа колко може да е. по частните кабинети варира 25-30лв. в поликлиниката може и да е по-малко.
усещането на бебчето, доколкото попрочетох напоследък, може да стане за пръв път между 14та и 18та седмица, като при нераждали мами става по-късно. първоначално било само в легнало положение, като пърхане на рибка на сухо в корема, след това дори започвало да се усеща преместване на бебока, но може би чак към 20та седмица започват да се усещят някакви явни ритници.
предполагам, че това също е индивидуално както с неразположенията. а може и да зависи от това ти колко си активна, полът на бебето и други подобни неща.
а болките ти може да са от разширяването на таза - мен ме боли вдясно, отзад, близо до гръбначния стълб, не е постоянно, но си е болка. понякога и отдолу, в областта на перинеума, подобно на менструално стягане. това,обаче, не са контракции.

mother-of-pearls, съгласна съм за някои късички и не много съдържателни постинги, че може да се поправятс бутона edit. но други - няма как. особено, когато отговаряме на някой, задал въпрос след нас. наистина е хубаво да не обръщаме темата в чат, а да обмисляме какво ще напишем и за какво има значение.

# 258
  • Мнения: 15
Предполагам че всичко това е от разширяването на матката... Може би при мен има общо с това че матката ми обърната и все едно по-бавно заема позицията която трябва...
Carbo и аз го имам същия проблем с обърната матка и не знам, всъщност каква е разликата, заема ли си нормално положение по време на бременността. Ако знаеш нещоповече по въпроса, драсни някой ред. newsm78

# 259
  • Мнения: 86
и аз да се запиша.   bouquet преди малко се регистрирах.първа бременност ми е.дано всичко бъде наред  Praynig

# 260
  • София
  • Мнения: 216
Добре дошла първо на siqnie, успешна и лека бременност пожелавам:)

Сега за обърнатата матка, аз четох, че 10 % от жените са с такава, а тук май се събрахме повечко:))), аз също съм с такава и мен си ме боли, може и да си права, carbo, не знам дали е от това, но болките в началните седмици с това си ги обяснявах, а и с газовете разбира се, ама специално за болките в кръста може и да си права, а иначе по въпроса знам следното: това е физиологично състояние, както лечиварите и десничарите, при бременност матката става кръгла и не може да се прецени дал ие била обърната или не преди това, т.е. изглежда както и нормално разположената такава, ако е била силно огъната след края на бременността си връща предишното положение и остава пак обърната, ако е била леко огъната може и да си остане в нормално положение, но е доста по-рядко срещано, единствения проблем е, че менструациите са малко по-болезнени, а за самата бременност не оказва особено влияние освен разтягането и огъването, което е малко по-болезнено също отколкото при нормално разположената такава, но не е задължително да боли, а също така съм чела, че по-трудно се забременявало с обърната матка, за справка, аз забременях още на 2рия месец откакто започнахме с опитите, така че си прави изводите:))

# 261
  • Мнения: 89
Днес,все пак,отидох да се консултирам с една докторка,въпреки че не ми каза нещо по-различно от това,което знам...Та сега ще пия антибиотик ампицилин,че болките в гърлото не се търпят Sad Куриозното в случая беше,че тя ми казва"И ще си купиш спрей Оксикорт да пръскаш в гърлото" #CrazyАз я питам"Ама вече има оксикорт и в такава форма??"А тя ме гледа,гледа...Значи ако не знаех щях да си купя този спрей и да си го напръскам в гърлото.. #2gunfire(а той  е само за външно приложение-при рани..)Изпитаните методи със сода и марличка сигурно помагат,но аз и като си мия зъбите едва контролирам позивите за повръщане...
Привет на" новите" мами!

# 262
  • София
  • Мнения: 66
siqnie , добре дошла   bouquet  bouquet  bouquet и хубава бременност!

bibi_iv , извинявай че чак сега отговарям, но след призива на mother-of-pearls и бульовче  да не превръщаме темата в чат, реших да не поствам след всеки чужд пост Wink

Иначе аз бих ти казала дори по-малко неща от iva_angel по темата... При мен цикълът е бил винаги невероятно болезнен, просто нетърпим... сега си обяснявам защо е... Друго за обърнатата.. аз доколкото знам е в почти 50% от случаите... както и да е - няма никакво значение, най-малкото защото нищо не можем да направим по въпроса..
Силно не съм съгласна с твърдението че трудно се забременява... най-малко в обърнатата матка трявба да се търси проблема..
Единственото, което доктор ми е казвал по въпроса /2-ма доктори в интерес на истината/ е че вътре се вижда по-трудно и се налага да ме гледа с вагинален ехограф... което всъщност с напредване на бременността изчезва като неудобство..

толо, стискам палци да се оправиш по-бързо Simple Smile

# 263
  • Мнения: 356
До колкото знам контракциите в началните месеци приличат на менстуралните болки и дори и болките да не са много силни някои лекари предписват но-шпа,за да се отпуска гладката мускулатура и да не стане някоя беля.

# 264
  • Мнения: 89
Carbo,Mothers of Pearls е права теоритично,но всъщност това тук си е чат.Ако не,какво е?Научна дискусия?!Ако пишехме само като има нещо наистина важно за казване,то не мисля че темата би съществувала...Тук не споделяме безценни за човечеството открития,та чак да архивираме по-компактно newsm78

# 265
  • Мнения: 1 134
Привет, момичета! Hug

И аз имам същите болки в кръста, но търпя няма начин. Контракциите представляват стягане и втвърдяване на корема. Няма как да ги объркате. Може и да са придружени с подобни на менструалните болки, а може и да не са. Все едно че камък ви е заседнал в корема, такова е усещането. Ако не е нещо моментно и не отшуми до няколко минути, по - добре да вземете едно ношпа.

Що се отнася за пола - изобщо не бързам да разбера. И за двамата няма значение, само дъщеря ми ми постави ултиматум да е братче, иначе да го връщам. Laughing С нея - два пъти на ехограф ми казаха момче и два пъти момиче, така че до последно не знаех. Вярно, че нямаше чак такава техника, както сега. С едно дума: да са живи и здрави бебоците, каквито и да са!

# 266
  • София
  • Мнения: 216

Единственото, което доктор ми е казвал по въпроса /2-ма доктори в интерес на истината/ е че вътре се вижда по-трудно и се налага да ме гледа с вагинален ехограф... което всъщност с напредване на бременността изчезва като неудобство..



Права си, сигурно затова онзи некадърник (така казвам на бившия ми гинеколог) в края на 9та и в края на 10 г.с. не можа да види пулс и крачета и ръчички, а само една размазана (от настройката на ехографа) топка, която според него е мъртъв ембрион без сърдечна дейност, ама мърда и освен това изостава в развитието си с една седмица, ама за една седмица е пораснал с няколко милиметра, нищо, че е мъртъв и освен това в 2 съседни снимки през 30 секунди е пораснал с още 10тина милиметра, абе да се неначудиш на невероятните му лекарски способности...та аз тогава предположих, че му гледа само главичката, от такава гледна точка, че не вижда тялото, понеже съм с обърната матка и там търси сърцето милия, как да има пулс, ама че мърда, мърда  Laughing

# 267
Здравейте мами  Hug

Не съм писала повече от месец, но.....исках да чуя сърчице и чудото се случи.......моля да ме запишете и мен за 12.02.   babyuu
Става ми все по-лошо и по-лошо......вечер като се прибирам от работа едвам стигам до WC  Sick .......но не е лесно да си мама.......ще го преживеем някак си и ще си имаме сладички бебоци.
Онзи ден в изблик на еуфория си купих кройки за бременни и сега се чудя на кой да ги пробутам да ми ги ушие. Доста елегантни са, но според мен ще ми потрябват след около 2 месеца  Mr. Green

# 268
  • Мнения: 0
И мен малко ме беше "страх" днес да пиша, че гледам стигнали сме 14 стр. и ще кажете, че пак сме напълнили темата..и  си мислех какво ли е онова съществено нещо дето трябва да напишем, за да не си чатим, та нали тук просто си се радваме на бебоците, на симптомите и си споделяме неща дето са си глупости. Наистина действа успокояващо като прочетешч, че не си сам в радостта, болежките и притесненията. Та като толо и carbo ще се опитам да не отоговарям на всичко.
Ама как да не отговоря като чета сега тези работи за обърната матка и ми става кофти и как да не кажа на мамитата, че съм сигурна че ще се справят и че ми е гадно защото ги боли.
Или пък да не отговоря за доктора на iva_angel - ИДИОТ и както е казал поетът "разстрел и след разстрела червеи" ама какво да се прави светът е пълен с такива.
Аз ще ви напусна за около 2 седмици, че утре летя за БГ и съм си планувала една седмица в Родопите и една в Рила. Така че мамета искам да чета много като се прибера и все хубави работи,..а и ако някой е ходил скоро до Рилския манастир да ми каже къде да отседнем.

Последна редакция: чт, 31 юли 2008, 17:19 от ladymax

# 269
  • София
  • Мнения: 66
най-сетне някой се прежали след няколкочасова суша Simple Smile
Asprona, от един квартал сме Simple Smile

Аз мами ви казвма ЧАО и до скоро... в другата темичка май ще е... или ако устискам без форум - до по-другата

Много усмивки на всички и много  Hug Hug Hug
След една седмица поне една да се е похвалила с онова прословуто трепкане в корема!!!

  bouquet  bouquet  bouquet

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт