Редно ли е, деца без имунизации да посещават д. градини и ясли?

  • 16 456
  • 324
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 47 990
Ами как да ти кажа. Значи закона казва че всички, с изключение на освободените, трябва да се ваксинират. В ясла и градина се приемат ваксинирани или освободени от ваксини деца, защото така е по закон.
Ако има невакснирани по желание на родителя деца, това е незаконно. Незаконно е и да се приеме детето в детското заведение. Родителят е взел това решение и би трябвало да е запознат с факта, че детето няма да ходи на държавно/общинско детско заведение.
Обаче родителят иска детето да ходи на детско заведение. Колко логично е да се извади фалшив медицински документ. Че и да се похвалиш. Браво!
Темата не е "За" и "Против" ваксините. Тя е за детските заведения и ваксините. Не само че не е редно, ами не трябва изобщо да се приемат деца без ваксините за възрастта или не освободени .Не  е редно и да се фалшифицират медицински документи.Това е.
Всичко останало е преливане от пусто в празно.
Има тема "За" и "Против" ваксините. Но мисля че е редно който е взел това решение, да си носи последствието. Ако има желание да направи нещо против задължителните ваксини- протест, кампания или каквото и да е...защо трябва да е просто фалшифициране и спасяване поединично?

# 46
  • София
  • Мнения: 2 296
Ами как да ти кажа. Значи закона казва че всички, с изключение на освободените, трябва да се ваксинират. В ясла и градина се приемат ваксинирани или освободени от ваксини деца, защото така е по закон.
Ако има невакснирани по желание на родителя деца, това е незаконно. Незаконно е и да се приеме детето в детското заведение. Родителят е взел това решение и би трябвало да е запознат с факта, че детето няма да ходи на държавно/общинско детско заведение.
Обаче родителят иска детето да ходи на детско заведение. Колко логично е да се извади фалшив медицински документ. Че и да се похвалиш. Браво!
Темата не е "За" и "Против" ваксините. Тя е за детските заведения и ваксините. Не само че не е редно, ами не трябва изобщо да се приемат деца без ваксините за възрастта или не освободени .Не  е редно и да се фалшифицират медицински документи.Това е.
Всичко останало е преливане от пусто в празно.
Има тема "За" и "Против" ваксините. Но мисля че е редно който е взел това решение, да си носи последствието. Ако има желание да направи нещо против задължителните ваксини- протест, кампания или каквото и да е...защо трябва да е просто фалшифициране и спасяване поединично?
Кое по-точно последствие да си носи???
Надявам се,си виждала поне едно последствие от некачествена ваксина.Но да не се отклоняваме от темата.
А това за законността е ясно на всички,но по тая логика нищо не ни пречи и да се "освободиме"от ваксинации по същия начин,нали?

# 47
  • Мнения: 212
 Закона днес е един, утре друг.... Да не говорим, че точно тези дето ги мислят законите не ги спазват, за друга тема е това. Това ми звучи като едни родители, които се изказаха, че щом са въвели профлактиката с флуора значи е добре за децата им. А истината е, че тях ги мързи да потърсят инфо и им е удобно така. А, защо не си гледаме ваксинираните деца вкъщи докато мине периода, в който са вирусоносители след всяка ваксина? Май това не се коменира???
Аз имам и друга идея да разделим площадките пред блоковете за такива дето не са и дето са. Не може така да си играят след детска градина пак заедно. Mr. Green

# 48
  • Мнения: 483
Ами как да ти кажа. Значи закона казва че всички, с изключение на освободените, трябва да се ваксинират. В ясла и градина се приемат ваксинирани или освободени от ваксини деца, защото така е по закон.
Ако има невакснирани по желание на родителя деца, това е незаконно. Незаконно е и да се приеме детето в детското заведение. Родителят е взел това решение и би трябвало да е запознат с факта, че детето няма да ходи на държавно/общинско детско заведение.
Обаче родителят иска детето да ходи на детско заведение. Колко логично е да се извади фалшив медицински документ. Че и да се похвалиш. Браво!
Темата не е "За" и "Против" ваксините. Тя е за детските заведения и ваксините. Не само че не е редно, ами не трябва изобщо да се приемат деца без ваксините за възрастта или не освободени .Не  е редно и да се фалшифицират медицински документи.Това е.
Всичко останало е преливане от пусто в празно.
Има тема "За" и "Против" ваксините. Но мисля че е редно който е взел това решение, да си носи последствието. Ако има желание да направи нещо против задължителните ваксини- протест, кампания или каквото и да е...защо трябва да е просто фалшифициране и спасяване поединично?
Точно така!
 Peace Не ваксинираш детето си защото така смяташ че е по-добре за него. Нищо лошо, така си преценил, за това си родител, но знаеш, че после ще трябва да извадиш фалшв картон, за да иде детето на ясла/градина! Защо да е така!

# 49
  • Мнения: 47 990
Защо ме разбирате погрешно? И моето дете няма всички ваксини, защото е освободено.И съм чела достатъчно. Но темата , както казах, не е дали да се слагат ваксини, а дали неваксинирани деца имат право да посещават ДГ. Ами нямат.

Последствията Evka  са, че не си спазил дадено изискване в закона, значи нямаш и претенции. А ако имаш претенции, изискваш промяна в закона.

# 50
  • Мнения: 639
Все ми е едно кое дете е ваксинирано и кое не е ,до сега не ми е идвало дори и на ум,да деля децата по този признак.И въобще как пак изрових ме по какво да делим децата си?Въобще не ме интересува закона/точно този зокон/,утре може и да е друг,уважавам всяко едно мнение ,което е обосновано и е в грижа за детето.Така ,че всичко което е за и в името на децата е за всички деца,независимо какви са те -черни,бели,жълти ,зелени,роми,ваксинирани или не!

# 51
  • София
  • Мнения: 2 296
Защо ме разбирате погрешно? И моето дете няма всички ваксини, защото е освободено.И съм чела достатъчно. Но темата , както казах, не е дали да се слагат ваксини, а дали неваксинирани деца имат право да посещават ДГ. Ами нямат.

Последствията Evka  са, че не си спазил дадено изискване в закона, значи нямаш и претенции. А ако имаш претенции, изискваш промяна в закона.

Не искам да споря,но ти се хващаш за определени фрази и дълбаеш в тях,докато се изкараш права.
Не забравяй,че сме в България и подобни изказвания за претенциите лично на мен са ми смешни.
Дъщеря ми е ваксинирана с всички задължителни ваксини,с изключение на последната БЦЖ,така че все още съм
"на ръба на закона" и все още не са ни изгонили от ДГ,слава Богу!

# 52
  • Мнения: 212
Оставете вие закона. Вие като родители как виждате нещата? Ако по закон нямаше проблеми щяхте ли да мислите, че е нередно? Все си мисля, че всичко е втълпявано поколения наред и затова много хора мислят малко едностранчиво без желание да погледнат в страни.

# 53
  • Мнения: 14 133
Все ми е едно кое дете е ваксинирано и кое не е ,до сега не ми е идвало дори и на ум,да деля децата по този признак.И въобще как пак изрових ме по какво да делим децата си?Въобще не ме интересува закона/точно този зокон/,утре може и да е друг,уважавам всяко едно мнение ,което е обосновано и е в грижа за детето.Така ,че всичко което е за и в името на децата е за всички деца,независимо какви са те -черни,бели,жълти ,зелени,роми,ваксинирани или не!
Мен също не ме инетресува. Всеки родител сам решава за детето си.  Peace

# 54
  • Мнения: 22 437
Като си говорим за ваксинирани и неваксинирани деца в градините и за закони и т.н., чудесно.
А да попитам аз - редно ли е да се бутне подкуп на директорката и т.н. за да се запише детето на градина? Интересуват ли се тогава дали то е ваксинирано или не? Нали родителят така или иначе си е платил.
Вие знаете ли колко родители са си платили? И за какво точно са платили?
Кой следи за тези картони, дали са фалшифицирани, или не?
Вие като родители можете ли да получите информация от директорката дали всички деца са ваксинирани? Едва ли.

Тогава за какво изобщо говорим, чешем си езиците.
Какво означава, че е задължително. И как може да е задължително нещо, което засяга здравето на децата ни. Струва ми се, че на никой обаче не ми се мисли.
Родителите на неваксинирани деца да не би да тръбят по пейки и градинки, че децата им не са ваксинирани?
А да не би ваксинираните деца да не се разболяват и то доста по-лошо от другите.

Има много други неща, за които трябва да се замислим по отношение на ясли и градини.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 296
Като си говорим за ваксинирани и неваксинирани деца в градините и за закони и т.н., чудесно.
А да попитам аз - редно ли е да се бутне подкуп на директорката и т.н. за да се запише детето на градина? Интересуват ли се тогава дали то е ваксинирано или не? Нали родителят така или иначе си е платил.
Вие знаете ли колко родители са си платили? И за какво точно са платили?
Кой следи за тези картони, дали са фалшифицирани, или не?
Вие като родители можете ли да получите информация от директорката дали всички деца са ваксинирани? Едва ли.

Тогава за какво изобщо говорим, чешем си езиците.
Какво означава, че е задължително. И как може да е задължително нещо, което засяга здравето на децата ни. Струва ми се, че на никой обаче не ми се мисли.
Родителите на неваксинирани деца да не би да тръбят по пейки и градинки, че децата им не са ваксинирани?
А да не би ваксинираните деца да не се разболяват и то доста по-лошо от другите.

Има много други неща, за които трябва да се замислим по отношение на ясли и градини.
newsm10  202uuТочно така мисля и аз.Тук можем да си пишем каквото си искаме,но реалността е съвсем различна.

# 56
  • Мнения: 47 990
Радвам се че ви става по- добре като ме нападате .
Мен лично не ме притесняват неваксинираните деца, притесняват ме надъхани родители, които си мислят че разбират от всичко, вкл и медицина, и които дори фалшифицират мед. документи и в същото време роптаят срещу корупцията във връзка с приема на децата в градините  ooooh!. Явно трябва да се спазват само разпоредбите, които вас ви устройват...
Нямам намерение да споря с никой, защото фактите ги изяснихме. Никой да не остава с лоши чувства, тази тема е вечна като темата "Пушачи срещу непушачи". Hug

# 57
  • София
  • Мнения: 2 296
Въобще не целя да те нападам,ако визираш мен!Просто споделих мнението си.
А това за многознаещите и надъхани родители аз спокойно бих могла да го кажа и за теб.
Лично аз нито съм фалшифицирала бележки,нито нарушавам разпоредбите и законите на РБ.
Хубав ден ти пожелавам1 Peace

# 58
  • Мнения: 3 506
Но темата , както казах, не е дали да се слагат ваксини, а дали неваксинирани деца имат право да посещават ДГ. Ами нямат.

Темата, Плодова фея, беше "РЕДНО ли е неваксинирани деца да посещават ДЯ/ДГ?", не си прочела внимателно. И този въпрос има един-единствен отговор "ДА, РЕДНО Е.". Както вече писах, другото е дискриминация и уговорки. Никъде не се уточнява въпросът за Бг ли е зададен, за сегашно време, за минало време и т.н., т.е. цитирането на въпросния безумен закон няма отношение към темата.

# 59
  • Мнения: 2 807

Моите деца са ваксинирани.

Уважавам обаче и решението на родителите, които НЕ искат децата им да бъдат ваксинирани по една или друга причина (познавам такива) - просто те са преценили, че точно това е по-добро за детето/децата им и в същото време се опитват нас да разберат -> защо ли искаме децата ни да бъдат ваксинирани  Wink

По тази логика защо да не посещават детски градини?
С какво неимунизираното дете би навредило на нашето? newsm78

Да, наистина в БГ ваксините са задължителни и за прием в детска ясла/градина се изисква удостоверение за това.
Но както Isa писа дали ваксините са направени знаят само родителите и лекарят, който ги е вписал като направени.

Общи условия

Активация на акаунт