Редно ли е, деца без имунизации да посещават д. градини и ясли?

  • 16 454
  • 324
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 999
...Имате право на избор, но поне уведомявайте лекарите.

Цък... за съжаление избор няма. Ваксините са задължителни.

# 31
  • Мнения: 4 451
има. изследва се кръвта за антитела към болестите, за които се имунизира. аз нямам рекорд за имунизациите, които са ми правени, а за имиграционни цели ми трябваше такъв и лекарката ми вместо да ме надупчи на общо основание, с каквото и попадне, направи едно кръвно изследване и определи кои болести, за които трябва да ме ваксинира, съм ги или карала, или имам имунизации.
що се отнася за въпроса на темата, редно е. ваксинирани или не, всички деца трябва да са образовани.
Да, прави се такова изследване, но изобщо не дава гаранция за достоверност. Т.е. пак не може да се докаже със сигурност има или няма поставени ваксини.
А това, което подчертах с тъмен шрифт, подкрепям 100 процента!
На въпроса на авторката отговарям с въпрос - Защо да не е редно?

# 32
  • Мнения: 3 164
Мине се не мине време и се повдига този въпрос и сега ще пламнат едни страсти...  ooooh!

Аз искам само да попитам - ако децата ви са ваксинирани - сиреч защитени от болести - какво ви безпокоят неваксинираните деца - сиреч тези, които могат да се разболеят?
Отделно - в имунизационния картон на дъщеря ми присъстват всички ваксини с дати, на които са й сложени. Дали обаче наистина са й сложени всички знаем само аз, тя и лекарите, които са се подписали.
Peace
Ами като са без ваксини, да не са ..../понеже става въпрос за деца, не искам да се доискажа Confused
ваксините са задължителни, ако откажеш ти се налага глоба в размер на???

# 33
  • София
  • Мнения: 6 999
Shoni, не разбрах първата част от поста ти...  newsm78
Що се отнася до глобата - идея нямам каква е и дали изобщо е глоба или какво... и не ме интересува. В медицинския картон на дъщеря ми всички задължителни ваксини са отбелязани като сложени, както вече казах. 

# 34
  • Мнения: 47 990
Разбирам да се борите за право на избор, но да фалшифицирате медицински документи...честно казано повече съм против в градината  и яслата да има деца на такива родители заради фалшификацията, отколкото заради ваксините! Според мен това е много нередно!
Иначе не ми се пише защо ваксините са задължителни, има доста теми за това. Аз лично се радвам че са задължителни и че имаме право да си сложим по- качествени ваксини по желание.Не вярвам ваксините да отпаднат като задължителни в България.

# 35
  • София
  • Мнения: 6 999
...честно казано повече съм против в градината  и яслата да има деца на такива родители заради фалшификацията, отколкото заради ваксините! Според мен това е много нередно!...

Абсолютно подкрепям гражданската ти позиция.  Peace
Но както ти самата си казала - едва ли някога ваксините ще спрат да са задължителни и с оглед на това както и че умните хора си подбират битките, много родители предпочитат да се въртят нощем гризани от съвеста си, вместо да застанат с голи гърди на барикадата на свободния избор за ваксиниране.  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 3 164
Shoni, не разбрах първата част от поста ти...  newsm78
Що се отнася до глобата - идея нямам каква е и дали изобщо е глоба или какво... и не ме интересува. В медицинския картон на дъщеря ми всички задължителни ваксини са отбелязани като сложени, както вече казах. 
съгласих се с твоя пост Peaceпосле допълних мнението си Hug
Някои се страхуват от неваксинирани деца, сякаш са по дефолт заразни Wink
малкият ми син беше ваксиниран на 1г с първата ваксина, дори и БЦЖ-то нямаше от болницата, е какво, трябваше да се провиквам от далече на другите майки:бягайте , идваме  Confused Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 14 133
Няма нищо нередно.  Naughty
Проблемът е по-скоро за неваксинираните деца.

# 38
  • Мнения: 3 164
Няма нищо нередно.  Naughty
Проблемът е по-скоро за неваксинираните деца.
Thinkingтака ли смяташ наистина?
Ваксината не е гарант, че детето ти няма да се разболее Peace Winkза съжаление Confused

# 39
  • Мнения: 483
Редно е, разбира се. Всяко друго мнение е проява на дискриминация.

В по-общ план (макар и не директно по темата) - редно е ваксините изобщо да не са задължителни.

Редно е също така, ако авторката на темата не е успяла да си запише детето, да потърси друг "виновник" за проблема си. Пък ако е успяла - по-добре да свиква, тепърва има да гледа "нередности" Laughing



newsm10 - авторката на темата, на която не и се влиза в безсмислени спорове, защото от опит знае, че нищо добро няма да излезе!
 Mr. Green 

# 40
  • Мнения: 14 133
Няма нищо нередно.  Naughty
Проблемът е по-скоро за неваксинираните деца.
Thinkingтака ли смяташ наистина?
Ваксината не е гарант, че детето ти няма да се разболее Peace Winkза съжаление Confused
Няма да споря. Всеки има право на собствено мнение и сам решава кое е най-добро за детето му.

# 41
  • Мнения: 5 500
РЕДНО Е!
Написах го с главни букви, защото в нет пространството това се смята за крясък! Е, да! Крещя го!
ДА, РЕДНО Е, ЗАЩОТО ВСИЧКИ ДЕЦА СА С РАВНИ ПРАВА!
ВСЯКО ДРУГО МНЕНИЕ Е ЧИСТА ПРОБА ДИСКРИМИНАЦИЯ!
До останалите: винаги ще има хора, различни от вас, които търсят възможност за избор, ако такъв не им се предоставя!

# 42
  • Мнения: 3 164
chibi ,  Peace
И аз исказах мое мнение, не съм искала да се заяждам или да споря  bouquet

# 43
  • Мнения: 212
А редно ли е деца, които са току що ваксинирани да ходят на ясла и градина сред другите при положение, че има период в който са вирусоносители? ( да не стане така, че точно ваксинираните са опасни за неваксинираните?)И защо така в другите държави, в които все пак ваксините са според преценка на родителите няма такава дилема? Дали не е време да се замислим и да потърсим малко инфо да попрочетем и да мислим за протести срещу реалните проблеми в държавата? Или не е редно да има хора, които искат сами да взимат решения? newsm78

Последна редакция: вт, 29 юли 2008, 15:00 от mma

# 44
  • София
  • Мнения: 1 715
И защо така в другите държави, в които все пак ваксините са според преценка на родителите няма такава дилема? Дали не е време да се замислим и да потърсим малко инфо да попрочетем и да мислим за протести срещу реалните проблеми в държавата? Или не е редно да има хора, които искат сами да взимат решения? newsm78
Peace Напълно подкрепям. Ако ваксините не бяха задължителни, бихте ли спрели детето си от градина, защото има неваксинирани? За мен е все едно дали в обкръжението на дъщеря ми има неваксинирани по медицински причини или по решение на родителите. Те са еднакво безопасни Mr. Green
Ако пък се зарази от някой, няма да има значение дали е от неваксиниран или от ваксиниран (да не забравяме, че това е също толкова възможно, да не кажа повече дори).

Общи условия

Активация на акаунт