Редно ли е, деца без имунизации да посещават д. градини и ясли?

  • 16 451
  • 324
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 512
При нас искаха копие на синята книжка-ваксините са задължителни.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 230
Не виждам нищо лошо, деца без имунизации да посещават ДЯ и ДГ. Ако с мъжа ми бяхме на един акъл, детето нямаше да има нито една ваксина, аз съм против ваксините. Сега на дневен ред стой освобождаването от ваксината за шарките, защото детето има проблем и е противопоказна. Ако от комисията откажат да я освободят ще направя всичко възможно, а и баща й, да не я бием. Ако трябва ще си платим за да пишат, че е бита. Здравето на детето ми стой на първо място.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 999
Трябва да има официален регистър, в който лекарите,или сестрите, да изпращат информация за всяка една поставена ваксина...

И каква ще е разликата със сега?
След като лекарят е написал в мед. картон на детето, че е поставил ваксината, а не го е направил, кое точно ще го спре да даде и такива данни на 'официалния регистър'? Просто още малко бюрократщина.  



За кое точно иде реч?  newsm78 Без значение какъв ще е крайният извод в точно тази тема - деца без ваксини ще продължат да посещават както градините, така и училищата / сополивите също  Mr. Green/ и нищо не би могло да предотврати това. Няма изследване което да покаже има ли определено дете всички ваксини или няма. Не са измислили и подобни скенери, иначе сигурна съм щяха да са монтирани пред всяка БГ детска градина.  

# 18
  • usa
  • Мнения: 2 113
Няма изследване което да покаже има ли определено дете всички ваксини или няма. Не са измислили и подобни скенери, иначе сигурна съм щяха да са монтирани пред всяка БГ детска градина.  

има. изследва се кръвта за антитела към болестите, за които се имунизира. аз нямам рекорд за имунизациите, които са ми правени, а за имиграционни цели ми трябваше такъв и лекарката ми вместо да ме надупчи на общо основание, с каквото и попадне, направи едно кръвно изследване и определи кои болести, за които трябва да ме ваксинира, съм ги или карала, или имам имунизации.

що се отнася за въпроса на темата, редно е. ваксинирани или не, всички деца трябва да са образовани.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 999
миз, не го знаех - ще го имам предвид това с изследването. На дъщеря ми ваксините, които са слагани, са доста безразборни и лекарката й се притесняваше, че изобщо няма имунитет. Сега просто мога да я изследвам.  Peace

# 20
  • Варна
  • Мнения: 222
Аз съм от хората, които нямат нито една ваксина, но не защото майка ми не е искала, а съм била доста болна като бебе (не ми се влиза в подробности) и е било противопоказно да ми се слагат. Ходих си на ДГ като в картона ми с червени букви пишеше,че не подлежа на имунизация. Та мисълта ми е, че има и такива случаи. Рядкост са, но ги има.
За протокола - синът ми има всички имунизации Peace

Опитът ми се покрива едно към едно с този на мама МОНИ.
А дали е редно? Лично мнение - да.

# 21
  • Мнения: 2 792
 Защо да не е редно?

# 22
  • Мнения: 1 447
Не знам дали е редно,но при нас искаха да имаме всички ваксини които трябваше да имаме за съответната възраст.

# 23
  • Мнения: 47 990
Има комисия, която освобождава децата от ваксини, защо толкова пишете не мога да разбера. На който му е противопоказно, не се ваксинира. Който не желае- носи последствията от това, едно от които е че не може да се ходи на градина и ясла. Фалшивите документи няма да коментирам, това просто е върха на всичко!
На училище ходят всички, независимо от ваксините. Не ми е известно някой да е спрян заради ваксините, вкл и неваксинираните ромчета.
Темата е за детските градини и ясли, и НЕ, не е редно, най- малкото защото така е по закон.
И също така държа децата в яслата ни да са ваксинирани. Или освободени по медицински причини.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 999
На училище ходят всички, независимо от ваксините. Не ми е известно някой да е спрян заради ваксините, вкл и неваксинираните ромчета.

И на училище е забранено.
А от къде знаеш, че ромчетата са неваксинирани?  newsm78

# 25
  • Мнения: 47 990
Моя позната работи в начално училище с ромчета . Голяма част нямат предучилищна група- което също е задължително, нямат ваксини , а и голяма част отпадат от училище още началните класове, но това е друга тема. Записват ги да учат и без тези неща.
Жената се зарази от заушка тази година от тях.

Последна редакция: вт, 29 юли 2008, 11:04 от Плодова фея

# 26
  • София
  • Мнения: 607

Аз искам само да попитам - ако децата ви са ваксинирани - сиреч защитени от болести - какво ви безпокоят неваксинираните деца - сиреч тези, които могат да се разболеят?

Ще ти кажа какво ме безпокои - в групата на сина ми имаше дете, болно от рубеола. А аз бях бременна във 2-рия месец. Аз прибирам сина си от градината и малко или много имам някакъв контакт.

Иначе ако на децата им е противопоказана някоя ваксина - естествено, че не трябва да се ваксинират.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 999
stassi, не съм много наясно с имунизационния календар в момента, но по мое време ваксина с/у рубеола слагаха само на момичетата и то в училище - моят белег още си стои.

Отделно ако така или иначе има деца, които са освободени от ваксините - не е ли едно и също?  newsm78 Нали не смятате, че децата без ваксина поради здравословни причини са по-малко опасни от децата без ваксина поради родителско желание? 5 деца без ваксина са си 5 деца без ваксина каквато и да е причината.

Изказвания, че е ОК децата без ваксини по медицински причини да си играйката с ваксинираните, а тези тези без ваксини поради други причини не, са чисто популистки.

# 28
  • Мнения: 1 077
без значение кой е "за" или против, редно е да знае медицинското лице в градината. Ясно е че има деца без имунизации, но не е безопасно в картона му да има вписана имунизация.

Както много от майките правят и със рецептите от педиатрите - те си предписват дежурните антибитиотици, майките клатят глава и после не ги дават, без да споменават, все пак, на лекуващия лекар, че детето не ги е пило. И така педиатрите си изписват антибиотици и следващия път дори си казват как добре се е повлияло детето...

Имате право на избор, но поне уведомявайте лекарите.

# 29
  • Мнения: 3 506
Редно е, разбира се. Всяко друго мнение е проява на дискриминация.

В по-общ план (макар и не директно по темата) - редно е ваксините изобщо да не са задължителни.

Редно е също така, ако авторката на темата не е успяла да си запише детето, да потърси друг "виновник" за проблема си. Пък ако е успяла - по-добре да свиква, тепърва има да гледа "нередности" Laughing

Общи условия

Активация на акаунт