Как точно занимавате децата у дома с чужд език

  • 6 574
  • 85
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 367
 pokaznoto ot mam@ е само 1 от многото подбни продукти тук,т.н образователни играчки,според моя опит не особено полезни. Същото инфо може да се намери из нета (детски сайтове има с тонове, а и осигурява възможност за комуникация родител-дете), самите играчки омръзват бързо, касетките с нови игри/ книжки са скъпи и не са много подходящи за малки деца. След 4 и нагоре-може,но,за мен,не си опрадвават парите и очакванията..

# 31
  • София
  • Мнения: 1 877
mama@, а колко сте големи?

# 32
# 33
  • Мнения: 8 999
Изобщо не ги занимавам. Сматам, че все още са малки. Достатъчно им е това, което учат в училище. Дори и то им е много.
За мен е важно първо да усвоят родния си език и правопис, а чак после да посегнат към чуждите езици.

# 34
  • Мнения: 1 404
Емем,благодаря ти за линка и най-вече за окуражението- всички около мен смятат,че се престаравам Confused
viki_hrisa ,имам ги и двете,в диска се заслушва,но не повтаря,поне играем на песничките,да свиква със звученето най-малко.
МЕРЕЛИН ,и Ния много харесва тая телевизия и все ме врънка да си играела на английски,не на немски LaughingНе се притеснявай,след време ще знае кое на кой език е.в тая връзка-на една приятелка племенницата създаде култовата фраза"Правиш ме да се смея" вместо "разсмиваш ме Laughing
anette1104 ,аз не намерих нищо подобно из нета,имаш ли конкретни линкове,много биха ми помогнали.
Изобщо не ги занимавам. Сматам, че все още са малки. Достатъчно им е това, което учат в училище. Дори и то им е много.
За мен е важно първо да усвоят родния си език и правопис, а чак после да посегнат към чуждите езици.
Аз не попитах ли КАК ЗАНИМАВАТЕ вместо ЗАНИМАВАТЕ ЛИ....?

# 35
  • София
  • Мнения: 460
anette1104,
Бих искала да попитам, дали сте попадали на тези книжки от поредицата Mickey Mouse Clubhouse и дали си заслужават?





Синът ми гледа филмчетата Mickey Mouse Clubhouse и много ги харесва и се чудех дали книжките са добри.

Последна редакция: вт, 05 авг 2008, 10:27 от Magi_D

# 36
  • Мнения: 575
Изобщо не ги занимавам. Сматам, че все още са малки. Достатъчно им е това, което учат в училище. Дори и то им е много.
За мен е важно първо да усвоят родния си език и правопис, а чак после да посегнат към чуждите езици.

 Peace Peace

От подобни мамини амбиции , децата на 4г, не знаят какво е "приятел" а го заменят с "френдче" и подобни такива. Както разбрахме от темата, вече почваме и да проговаряме на ангИлийски, щото някой майки ги мързи да четат приказки на децата си или да и учат на думички, а ги оставят по цял ден пред телевизора,  докато вършеят из форума или по кафетата.
Нямам нищо против чуждите езици, напротив, но смятам , че едно българче, задължително трябва да знае, познава и уважава родния си език. Да разполага с богатството му и чак след това да се развива с чуждите. Според мен обучението по чужд език трябва да започне най- рано във втори клас. Тогава детето е запознато с основата на българския и има база за научаване на чужд, най- малкото под формата на запас от думи.  Сами виждаме из форума нивото на познание на граматика сред българката- НЕКА НЕ ОСАКАТЯВАМЕ ДЕЦАТА СИ ОТ МАЛКИ!


МЕРЕЛИН ,и Ния много харесва тая телевизия и все ме врънка да си играела на английски,не на немски LaughingНе се притеснявай,след време ще знае кое на кой език е.в тая връзка-на една приятелка племенницата създаде култовата фраза"Правиш ме да се смея" вместо "разсмиваш ме Laughing
Много култово, няма що. Милото момиченце, което явно не е наясно как на български да формулира изречение, а те го погнали на чужд език....

Един съвет от мен - вслушай се малко в детето си, защото като чета какво си написала ми намирисва на изнасилване на детето. То, милото, те врънкало да си играе на английски. Разбирам , че ти  е притеснено за адаптацията и интеграцията на детето, но да я насилваш няма смисъл. Доказано  е, че език се учи най - лесно в среда, в която се говори непрекъснато на него. Без база , но в постоянно обкръжение на новия език, той се учи в рамките на 3- 6 месеца от деца. За възрастните периода е м/у 3 и 18 месеца. И тези срокове са за най- ниско ниво на комуникация, което обаче достатъчно за "кежуъл"  (непринудени) разговори
Цитат

Аз не попитах ли КАК ЗАНИМАВАТЕ вместо ЗАНИМАВАТЕ ЛИ....?

И мацката и аз ти отговаряме - НИКАК. А писанията са обосновка на отговорите ни.

Последна редакция: вт, 05 авг 2008, 02:08 от Ориентация

# 37
  • Мнения: 3 367
Bili,зависи какво търсите,ето малко примери с английски,за жалост немски не говоря (според моя опит няма нещо,особено свързано с език,к да не е онлайн); на ютюб има много весели кратки клипчета..

http://pbskids.org/clifford/kids/emily/ee_tummypg1.html

http://www.poissonrouge.com/

http://www.rif.org/readingplanet/content/read_aloud_stories.mspx

http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=2601&e=gamesByAge& … chool&site=us

http://www.sesameworkshop.org/sesamestreet/?scrollerId=games

# 38
  • Мнения: 3 161

Аз не попитах ли КАК ЗАНИМАВАТЕ вместо ЗАНИМАВАТЕ ЛИ....?

 Peace

Абсолютно. Но някои хора, които ги мързи да занимават децата си, им е тъпо, че други го правят и искат да ги накарат да се чувстват кофти, че се престарават. Или пък имат толкова много свободно време, че държат да се изкажат на всяка цена, дори и когато нямат какво да кажат по темата.

Цитат
Според мен обучението по чужд език трябва да започне най- рано във втори клас.
  Rolling Eyes

Това на какво основание го твърдиш? Имаш ли някакви познания по чуждоезиково обучение, психология може би, педагогика или какво? Аз се занимавам с чуждоезиково обучение професионално и не съм чула подобна теория. Напротив, колкото по-рано стане запознаването с чуждите езици, по-добре, стига да е под формата на игра и да няма насилие и големи родителски амбиции.

# 39
  • Мнения: 1 687
Здравейте. Важното детето да се заслушва. Ще дойде момент в който ще започне да повтаря. Вики гледа филмчета но за около половин до един час. Има любими на които се говори много изразително и и помагат много. Вече отделя сама думите и ако не знае пита. Аз сигурно нямаше да почна да я занимавам с чужд език ако не се беше наложило. Поради причината че е на половин дневна детска градина започна да иска да чете на български и започна да смята до 10. Другата година ще е на училище а трябва да започне да се справя защото там ще и е трудно. Дете на 4 години има време да научи езика докато тръгне на училище. Вики започна да говори с други хора макар че понякога не добре граматически. Така че успех  bouquet

# 40
  • София
  • Мнения: 1 877
annette,  bowuu за сезам workshop - youtube. миа е фен на елмо  Hug Party

# 41
  • Мнения: 575


Цитат

Това на какво основание го твърдиш? Имаш ли някакви познания по чуждоезиково обучение, психология може би, педагогика или какво? Аз се занимавам с чуждоезиково обучение професионално и не съм чула подобна теория. Напротив, колкото по-рано стане запознаването с чуждите езици, по-добре, стига да е под формата на игра и да няма насилие и големи родителски амбиции.


За разлика от някой други не се изказвам неподготвена. Завършила съм социална педагогика, което за незапознатите е смесица между педагогика и психология. Детския мозък е необременен в ранните години, запомня по - бързо, но без да асимилира наученото. Тип "папагалска памет". Ако ученето е неправилно то в по- голяма степен може да навреди от колкото да е полезно. Предполагам си наясно с това , щом се занимаваш професионално с обучение.  Не съм особено запозната как протича обучението по чужд език, но съм виждала майки, които се бият в гърдите "Моето дете ще скучае в първи клас - то може да чете" и се оказва , че детето им "буквува" и в края на годината едвам избутва, защото педагожката трябва да оправи първо грешката на майката, да научи детето да срича и чак тогава да чете.

# 42
  • Мнения: 24 467
Съгласна съм с Ориентация.
Освен това лично аз не намирам за добра идея детето, което не живее в чужда езикова среда, да се занимава с изучаване на чужд език от съвсем ранна възраст- стандартно това е два пъти седмично по 2 часа или нещо приблизително. Децата запомнят наистина само "папагалски" някоя и друга дума. Дори стихчетата и песничките, които изпълняват на езика често не могат да ги преведат, не знаят какво пеят /рецитират/, което за мен е нещо напълно безсмислено. Говоря и подчертавам, че става въпрос за масовия случай, изключвам ДГ с чуждестранно езиково общуване постоянно в нея или такова училище. Там се създава вече езикова среда. Оставих това за ІІ клас, когато детето има понятие от писане, четене и асимилиране на по- високо ниво с цел изучаване на езика правилно, с оглед едновременно овладяване на четирите основни езикови умения.
Чувала съм /и ми е смешно/ как дете научило езика, като зяпало "Картона" /и сродни/. Няма смисъл да коментирам неправдоподобността на такива твърдения.
Сега той учи с дядо си немски в къщи. Има картинен речник, в който, обаче думите са написани, дадена е транскрипцията и преводът им. Той върви с диск, за да се овладява слушането, оригиналното звучене на думите. Към тях и учебник, предвиден специално за деца- начинаещи, съставен за тази възраст, със съответните упражнения, обяснения, игри, т.е. възрастният е до голяма степен облекчен, методът е изготвен от професионалисти и не се налага да интерпретираме и да правим грешки било в точно този метод, било в самия език.

# 43
  • Мнения: 5 255
За разлика от някой други не се изказвам неподготвена. Завършила съм социална педагогика, което за незапознатите е смесица между педагогика и психология.

Не съм педагог, но това ми боде очите -  прощавай  Stop

на абитюренския бал... с абитюрента...

Излизам да пия кафе  Whistling

# 44
  • Мнения: 1 404

МЕРЕЛИН ,и Ния много харесва тая телевизия и все ме врънка да си играела на английски,не на немски LaughingНе се притеснявай,след време ще знае кое на кой език е.в тая връзка-на една приятелка племенницата създаде култовата фраза"Правиш ме да се смея" вместо "разсмиваш ме Laughing
Много култово, няма що. Милото момиченце, което явно не е наясно как на български да формулира изречение, а те го погнали на чужд език....

"Милото момиченце" се връщаше от Канада за лятото и явно там канадците пусти яко са го погнали Mr. Green
Ориентация ,пишеш безмислици просто и като цяло си не на място в темата.Аз съм майката и аз съм решила,че няма да заведа дете на 6 години в страна,където няма да разбира и дума.Питам за съвет КАК най-добре да го подготвя,а на ДАЛИ да го подготвя.Вместо да чешеш клавиатурата,занимавай се с детето си на български,има доста книжки по книжарниците.
Съгласна съм с Ориентация.
Освен това лично аз не намирам за добра идея детето, което не живее в чужда езикова среда, да се занимава с изучаване на чужд език от съвсем ранна възраст-
Детето обаче ЩЕ живее в чужда езикова среда,така че...
Благодаря на всички останали за съветите и линковете,ще продължа да търся учител,но и ще започнем самички лека полека,пък да видим ThinkingОт днес имаме много сладка кукла,която не разбира български и ентусиазмът на Ния нарастна с няколко единици Laughing

Общи условия

Активация на акаунт