бебе и животинче

  • 4 626
  • 85
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 034
Ще давате ли на животното да ближе бебето? Аз не докато детето не стане по голямо  никакви животни до него. ooooh!

а да му мляснат по някоя мокра целувка роднините даваш ли? защото ако маааалко само се замислиш, ще се сетиш, че едно животно се обезпаразитява отвън и отвътре. ти чувала ли си за човек, който да си почисти кожата с химикал от всички натрупвания и после да пийне едно хапче, за да изтреби де що има бактерия в тялото му? аз не. а в човешкото тяло живеят милиони микроби и бактерии. четете, де! не боли  Whistling

# 76
  • Мнения: 4 892
Имам лабрадор голдън ретривър / казва се Бари, като повечето кучета от тази порода, които съм срещала  Crazy / - да, близва едногодишната ми дъщеря по ръката, не един път. Тя прави "боц" на носа и ако не уцели му бърка в устата  Mr. Green Бари е минал през всички задължителни ваксинации, обезпаразитява се редовно и вътрешно и външно.

За поведението на кучето спрямо детето няма да говоря, само ще спомена, че е изключително, в най-добрия смисъл на думата.

# 77
  • Мнения: 1 312
В козината на котките има всички възможни алергени.

Ще ми изредиш ли поне няколко"алергена"?
Че има да се почесвам умно сума ти време... newsm78


Моето хлапе беше алергично, така че махнах рибите.

Ами не е било нужно.
Алергията не е към рибите,а към определени видове храни.
Спираш да храниш с тях и нещата се нареждат.
Въпрос на желание и информираност/пак опира до желание/.

# 78
  • Мнения: 378
аз съм "против" пък за другите не знам.
Peace

# 79
  • Мнения: X
Всеки сам си преценява...е, за хамстер ОК, ама за някое голямо куче... няма да съм много за...все пак детето ще пълзи там където кучето...пи***...
Поли, а ти откъде си сигурна, че бебето ще пълзи там където кучето пикае  Shocked
Обикновено кучетата се извеждат да пикаят из кучешките градинки.

# 80
  • Мнения: 378
В козината на котките има всички възможни алергени.

Ще ми изредиш ли поне няколко"алергена"?
Че има да се почесвам умно сума ти време... newsm78


Моето хлапе беше алергично, така че махнах рибите.

Ами не е било нужно.
Алергията не е към рибите,а към определени видове храни.
Спираш да храниш с тях и нещата се нареждат.
Въпрос на желание и информираност/пак опира до желание/.
алергията може да е от много неща,ама от много моето дете е алергично от химичните бои на килима където е обработван,появяват му се пъпки само по краката и ръцете,не е задължително да е само от храна,но от риби Shocked не съм чувала.

# 81
  • Мнения: 1 312

алергията може да е от много неща,ама от много моето дете е алергично от химичните бои на килима където е обработван,появяват му се пъпки само по краката и ръцете,не е задължително да е само от храна,но от риби Shocked не съм чувала.
Не съм сигурна дали си ме разбрала правилно,затова уточнявам,че имам предвид алергия към храна за риби,не към храна за детето.

# 82
  • София
  • Мнения: 23 097

алергията може да е от много неща,ама от много моето дете е алергично от химичните бои на килима където е обработван,появяват му се пъпки само по краката и ръцете,не е задължително да е само от храна,но от риби Shocked не съм чувала.
Не съм сигурна дали си ме разбрала правилно,затова уточнявам,че имам предвид алергия към храна за риби,не към храна за детето.

Колкото до рибите и храната им - на майка ми един познат разви някаква болест, свързана с рибите и храната (сори, но не съм разпитвала и затова не съм конкретна и компетентна) и човекът не е между живите! Много рядко се случва, но е факт... Аз самата не можех да повярвам, че от нещо толкова безобидно на пръв поглед, може да се случи най-лошото  newsm78

# 83
  • Мнения: 1 749
Според изследванията,които съм чела, хората могат да бъдат алергични не към самите риби,а към храната им-по-конкретно сухата дафния....

# 84
  • Мнения: 378

алергията може да е от много неща,ама от много моето дете е алергично от химичните бои на килима където е обработван,появяват му се пъпки само по краката и ръцете,не е задължително да е само от храна,но от риби Shocked не съм чувала.
Не съм сигурна дали си ме разбрала правилно,затова уточнявам,че имам предвид алергия към храна за риби,не към храна за детето.
Извинявай мила,не съм те разбрала Embarassed

# 85
  • Мнения: 82
Не смятам, че е вредно бебе да живее с животинче.Не  може да отглеждаме децата си в изолатор...Аз си взех малко мини зайче и след 2 месеца рабрах, че съм бременна.Свекърва ми успя да напълни главата на мъжът ми с глупостите с алергиите и космите и сега ме принуждават с ултиматум да го махна...За мое щастие, родителите ми винаги са гледали животинче и това лято гледаха зайо докато бяхме на море, привързаха се към него и сега съм спокойна, че на зайо ще му бъде оказвана необходимата грижа, когато им го дам.Не знам как щях да го преживея ако трябваше да го дам на непознат.Мисля детето като стане на годинка и нещо да си взема зайо обратно в къщи и да не лишавам детето си от контакта с животни.Лично аз съм израстнала с помиярите по улиците, играели сме си по цял ден и до ден днешен погалвам някое сладко бездомно животно.Никога не съм имала проблеми от контакт с животни.Извинявам се за дългият пост, но много ме боли, че съм безсилна и мъжът ми не обича животните колкото мен.Не позволявайте на предразсъдъците да ни отделят от малкото природа, която ни е останала...

Общи условия

Активация на акаунт