Как се чувствахте след раждането?

  • 13 588
  • 224
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 521
Гласувах с опция 1 Simple Smile Не се чувствах дори изтощена   Rolling Eyes На вторият час ходех и имах чувството, че не стъпвам по земята  Party Отношението на екипа беше чудесно...изобщо имам много хубави спомени от раждането, като изключим болката, но няма как  Mr. Green

# 121
  • Мнения: 1 341
Чувствах се безумно щастлива.

# 122
  • Мнения: 1 367
Гласувах с първа и седма опция.Прави са хората,когато казват,че всичко се забравя като видиш за първи път личицето на детенцето си  Heart Eyes Бях доволна от свършената работа с такъв прекрасен резултат,бях благодарна на екипа,който направи спешното секцио,както и на всички,които се грижиха за мен в дните след това.Всичко друго остава на заден план-и болка,и белези, и всичко!С удволствие бих родила още едно дете,стига да имам възможност.

# 123
  • Мнения: 317
Първа опция - бях безумно щастлива и все още съм! Hug Надявам се да мога да родя поне още веднъж, защото няма нищо по-прекрасно от това да си родител! Peace Hug

# 124
  • София
  • Мнения: 39 823
Анкетата не обхваща много от нещата, които може да изпита една родилка след раждането.
Аз бях стресирана, защото раждах преждевременно. Естествено, че бях щастлива след като гушнах бебето. Благодарна съм на екипа, при който раждах. Имах тежка бременност, преждевременно, но лесно раждане. Не бих потретила в близките няколко години.

# 125
  • Разград
  • Мнения: 518
Гласувах с 1-ва и 7-ма опция. Бях изключително щастлива и продължавам да съм. Отново бих родила без да се замисля, но само и единствено при същият екип.

# 126
  • Мнения: 2 818
След първото се чувствах ужасно. Отгоре на всичкото не ми даваха да си видя бебето (не че й имаше нещо, просто явно не им се даваше) от което ми беше още по-гадно - като че ли и с раждането не се бях справила и после все едно ми нямаха доверие, че мога да си се грижа за детето. (Аз така ги преживях нещата)
След второ бях супер щастлива, всичко друго беше на заден план.

# 127
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Бях щастлива - исках веднага да родя още едно  Mr. Green

# 128
  • Мнения: 1 266
Мая, gwenllian, редактирах анкетата, така че да ги има и вашите отговори.
Анкетата има опция за промяна на гласа, ако някоя мама си харесва друг отговор повече.

# 129
  • Мнения: 3 161
Опция 5 за първото раждане, секцио след падащи тонове и неуспешно естествено (макар че не бих винила лекарския екип - докторката си се държа добре, грижи се за мен, просто не беше чела д-р Сиърс) и опция 1 за второто - родих естествено и почти както аз исках.

Обаче анкетата смесва две неща - как се чувства родилката, от една страна, и как се е държал екипът, от друга. Даже има и трета - как се чувства родилката от отношението на екипа. Това са много свързани, но и различни неща и е редно една анкета да изследва само един от тези параметри (а в отговорите може да се споменат подробностите). Давам пример със себе си: първия път се чувствах травмирана, но това си беше моето лично интерпретиране на събитието (разочарование от неуспешно естествено); не бих винила лекарите, макар че в друга болница, в друга страна, сигурно бих имала шанс за естествено. Даже мисля, че се насложи вторично неудовлетворение/травма, след като прочетох някои неща и разбрах, че е можело да мине по друг начин; на изписването си спомням, че бях много благодарна на докторката си (Богословова, Шейново).

Втория път се чувствах страхотно след естественото си активно раждане, но не бих казала, че това е огромна заслуга на лекарите, сама си го извоювах това раждане; на тях съм благодарна, че ме оставиха да правя каквото искам и не ми пречиха, а се съобразяваха с желанията ми (Григорова, св. София).

# 130
  • Мнения: 36 050
 7. Бях доволна от адекватните действия на екипа.
и при нормалното раждане, и при планираното ми секцио

# 131
  • Мнения: 3 271
Благодаря за новите опции. Промених на 4 и 6 за първото и 10 за второто.

# 132
  • Мнения: 83
Благодаря за редакцията! Гласувах 11, но не можах два пъти.

# 133
  • Мнения: 2 015
Екипът се държа с мен много добре и уважително (по време на нормално раждане), благодарна съм. Peace
Мисля, че бях много уморена и ако не беше екипът щях да задуша синът си.

# 134
  • България
  • Мнения: 105
Гласувах с опция 6.Не ми се впуска в подробности.В другата тема ти обясних причините.

Общи условия

Активация на акаунт