Как се чувствахте след раждането?

  • 13 551
  • 224
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 034
браво на теб. за мен същественото е, че:
реално ти ще раждаш секцио по желание, при все че в подписа ти седи сайт за естественото;
участваш активно в дискусии за всичко природно и натурално;
имала си възможност да последваш тези си принципи, раждайки най-най-естествено навън;
и въпреки всичко, въпреки, че очните проблеми не са показание за секцио, ти се връщаш в България, където имаш възможност да избереш секцио по желание.

на мен това ми звучи демагогски, след всичкото овикване на родилите секцио по желание в този форум. и фактът, че си медицинско лице и избираш този вариант, на мен лично ми говори много. разбира се, аз съм мнителна и не се вълнувам от някакви неясни страхове. ако човек е принципен във възгледите си, той живее спрямо тях. а най-лесно е да се обясним с противоречивата си природа. туй-то, просто разсъждения, защото много загрубя тона към родилите секцио по желание (аз не съм от тях, за протокола).

от друга страна много се радвам на постовете ти и искрено се надявам да повлияят в положителна насока на тълпата, която да спре да хвърля камъни и да види, че и тези, които са можели да родят вагинално "на запад", с всичките му техники и радости, и те ще раждат секцио в България. извинявам се за офф-а, няма да продължа дискусията.

# 76
  • Мнения: 1 266
браво на теб. за мен същественото е, че:
реално ти ще раждаш секцио по желание, при все че в подписа ти седи сайт за естественото;
участваш активно в дискусии за всичко природно и натурално;
имала си възможност да последваш тези си принципи, раждайки най-най-естествено навън;
и въпреки всичко, въпреки, че очните проблеми не са показание за секцио, ти се връщаш в България, където имаш възможност да избереш секцио по желание.

на мен това ми звучи демагогски, след всичкото овикване на родилите секцио по желание в този форум. и фактът, че си медицинско лице и избираш този вариант, на мен лично ми говори много. разбира се, аз съм мнителна и не се вълнувам от някакви неясни страхове. ако човек е принципен във възгледите си, той живее спрямо тях. а най-лесно е да се обясним с противоречивата си природа. туй-то, просто разсъждения, защото много загрубя тона към родилите секцио по желание (аз не съм от тях, за протокола).

от друга страна много се радвам на постовете ти и искрено се надявам да повлияят в положителна насока на тълпата, която да спре да хвърля камъни и да види, че и тези, които са можели да родят вагинално "на запад", с всичките му техники и радости, и те ще раждат секцио в България. извинявам се за офф-а, няма да продължа дискусията.

Върнала съм се в България през май 2005 година, за да бъда с човека, когото обичам и да живея в държавата, която обичам. настоящето бебе датира от декември 2007 година Wink Не е толкова просто да си вдигнеш багажа и да идеш да родиш някъде другаде, когато това струва пари, а получаваш 450 лв. лекарска заплата Wink
Реално аз ще раждам секцио по медицински причини (защото в България -9 диоптъра, 3 цилиндъра и гранично високо очно налягане е индикация за секцио - досега не срещнах лекар, който да каже няма проблем, мойто момиче, ще си родиш бебето без проблем и ще продължиш да виждаш след това, аз поемам тази отговорност).
Да, аз съм медицинско лице, нагледала съм се на кофти практики и лошо отношение в български родилни отделения и желая да си спестя експириънса на евентуалното секцио по спешност с всички екстри. Разбира се, мога да се запъна и да родя неасистирано у дома, но при най-близката болница на около час в тежък трафик - не смея.

Ти разсъждаваш върху моя живот, моите принципи и моя избор, а аз просто живея в тази реалност... Туйто Wink

# 77
  • Мнения: 3 034
не, аз разсъждавам върху това, което ти лично си обяснявала в този форум. и си вадя изводи. хронологията не ме вълнува, ако човек иска, има и начин. както стана ясно, германски лекар е преценил, че можеш да родиш вагинално, нали така?

Цитат
Ами... питала съм изрично професор по АГ в Германия дали очните заболявания са индикация за секцио и той изрично ми отговори "не".

аз оставам с впечатлението, че това се отнася до твоите очи, ако не - грешката е моя, но и ти не си пояснила. тук като цяло не са показание за секцио въпросните заболявания. и както вече написах, от твоята история се надявам единствено да произлезе повече толерантност и по-малко биене на тъпана "назад към природата на всяка цена".

# 78
  • София
  • Мнения: 10 336
Раждала съм в бившата Тина Киркова. Екипът не беше напрегнат, беше нощната смяна и "всичкото акушерка" спеше. Дежурната лекарка ме видя точно два пъти за десет часа престой преди операцията - на приемането и след изричната ми молба пет-шест часа по-късно някой да ми погледне разкритието. Други подробности няма смисъл да пиша, но отношението пак повтарям, беше отвратително. Не знам за какво "навлизане в личното пространство" говориш, според мен българският лекар като цяло не уважава пациента като личност. Мнение не само от АГ преживяванията ми.

# 79
  • Sf
  • Мнения: 978
Родих нормално и двата пъти. Отговорих с т.8.

Дали ще раждаш секцио или нормално, не е чак толкова от значение - не ти давам акъл, но според мен не е нужно да се задълбаваш толкова на тема раждане. И целия форум да се изреди с отговори, твоето раждане пак ще си е различно от описаните тук.

По-важно е какво ще правиш с детето когато се роди, отколкото как ще раждаш.

# 80
  • София
  • Мнения: 1 603
1, поради 8.

# 81
  • Мнения: 1 266
Цитат
Ами... питала съм изрично професор по АГ в Германия дали очните заболявания са индикация за секцио и той изрично ми отговори "не".

аз оставам с впечатлението, че това се отнася до твоите очи, ако не - грешката е моя, но и ти не си пояснила. тук като цяло не са показание за секцио въпросните заболявания. и както вече написах, от твоята история се надявам единствено да произлезе повече толерантност и по-малко биене на тъпана "назад към природата на всяка цена".

Питала съм професора, който ми водеше лекциите по АГ през 2003 година. Питала съм принципно, защото в България от малка са ми повтаряли всички очни лекари, че не бива да раждам нормално. В Германия това не е индикация; за сметка на това в Швейцария е. Също така и по немски форуми съм срещала майки с моите проблеми, на които им е препоръчано раждане със секцио от германски колеги - не е толкова еднозначно, но аз по принцип съм убедена, че е възможно да се роди нормално (при съответните грижи, персонал, обстоятелства), без да се увреди допълнително зрението.

Не знам за какво "навлизане в личното пространство" говориш, според мен българският лекар като цяло не уважава пациента като личност. Мнение не само от АГ преживяванията ми.

Именно. Поставена съм в тъпата ситуация на конфликт на интереси, но дълбокото ми убеждение е, че бг лекарят масово питае презрение и пренебрежение към пациентите си (разбира се, има изключения всякакви!), ако не се касае за други лекари, адвокати или "високопоставени лица"  Wink, в който случай изпада в състояние на сервилност  Mr. Green Според мен всички останали проблеми на българския пациент произтичат именно от това отношение.

Родих нормално и двата пъти. Отговорих с т.8.
Дали ще раждаш секцио или нормално, не е чак толкова от значение - не ти давам акъл, но според мен не е нужно да се задълбаваш толкова на тема раждане. И целия форум да се изреди с отговори, твоето раждане пак ще си е различно от описаните тук.
По-важно е какво ще правиш с детето когато се роди, отколкото как ще раждаш.

Смея лично за себе си, а и от разговорите с много други майки, да не съм съгласна, че не е важно как ще родиш - но това наистина е много личен въпрос.
Иначе не сондирам мнения от личен интерес, а от професионален - за да се диагностицират по-точно проблемите в сферата на АГ-то и да се прецени как може да се подходи към тях от някаква гражданска/потребителска/човешка гледна точка.

# 82
  • Мнения: 925
Коте Марта, ти си АГ лекар, нали? Айде кажи къде практикуваш, че да родя при теб втория път Simple Smile Не се шегувам, наистина ми се иска да не ме държат вързана за апарата за тонове 100 часа, да не ме карат да лежа по гръб и да не ме бърникат като крава по 100 пъти, след което да ми крещят, че не им съдействам и че "страдам от тежък вагинизъм". Не че не съм благодарна на лекарите за стореното, че си имам живо и здраво дете, но си мисля, че можеше и по-лесно да стане и за мен, и за тях, и за бебето Simple Smile
Желая ти хубаво раждане и бързо възстановяване Simple Smile   bouquet

# 83
  • Sf
  • Мнения: 978
Важното е да ти е живо и здраво детето и ти да си ок.

С така направена анкета, ще диагностицираш точно нищо, и най-малко в професионален план.
Ти фактически изследваш емоции, които са крайно субективни и изобщо не са показател за това, как е протекло раждането.

# 84
  • Мнения: 1 266
Коте Марта, ти си АГ лекар, нали? Айде кажи къде практикуваш, че да родя при теб втория път Simple Smile Не се шегувам, наистина ми се иска да не ме държат вързана за апарата за тонове 100 часа, да не ме карат да лежа по гръб и да не ме бърникат като крава по 100 пъти, след което да ми крещят, че не им съдействам и че "страдам от тежък вагинизъм". Не че не съм благодарна на лекарите за стореното, че си имам живо и здраво дете, но си мисля, че можеше и по-лесно да стане и за мен, и за тях, и за бебето Simple Smile
Желая ти хубаво раждане и бързо възстановяване Simple Smile   bouquet

Тц, щях да стана, ама ми се отщя  Simple Smile
После се бях ориентирала към анестезиологията, но в крайна сметка се върнах при първата си любов - педиатрията Simple Smile

Но АГ-то си ми е слабост, а от човешка гледна точка смятам, че раждането е един от най-великите и най-ключовите моменти в живота и на жената, и на детето, и ако може да се постигне нещо за подобряване на условията, ще направя всичко, коевто ми е по (скромните) сили. Не е лесно да се конфронтираш с гилдията си...

Важното е да ти е живо и здраво детето и ти да си ок.
С така направена анкета, ще диагностицираш точно нищо, и най-малко в професионален план.
Ти фактически изследваш емоции, които са крайно субективни и изобщо не са показател за това, как е протекло раждането.

За това как е протекло раждането от техническа гледна точка има друга анкета (има линк в първия пост), но емоциите са колкото крайно субективни, толкова и крайно решаващи. Време е да имаме холистичен подход към човека, а не "на парче".
Понякога детето е живо и здраво и майките въпреки това не са ок и се нуждаят от допълнителна помощ след раждането... ей това ме интересува защо се получава така...

Последна редакция: ср, 06 авг 2008, 11:23 от Котката Марта

# 85
  • Мнения: 4 621
Последна опция - 9  Peace

# 86
  • Мнения: 4 447
Опция 1 и 8  Peace

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 1 264
9 опция  Simple Smile

# 88
  • Мнения: 2 334
И аз съм 9 опция както и 1 Peace

# 89
  • Мнения: 9 973
много щастлива
не можех да ходя,но бих събрала сили пак да родя

Общи условия

Активация на акаунт