Как се чувствахте след раждането?

  • 13 557
  • 224
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 8 505
Първа опция,въпреки че се наложи епизиотомия.

# 151
  • Мнения: 1 172
Отговарям с първата опция! Въпреки че се наложи секцио в хода на раждането, нещата протекоха перфектно,никаква паника,а напротив - усмихнати хора около мен,шеги, вицове, много смях по време на операцията, че и малко флиртаджийство Simple Smile, беше слънчево,топло,красиво, роди се здраво дете,всички й се радваха от първия миг и си я подмятаха да й стискат пухкавите кълчици,на мен ми говореха колко съм хубава и елегантна,че имам желязна коремна преса и няма да ми остане корем, много хора около мен,много грижи и внимание, прекрасен спомен ми е!!! Точно както го е формулирала авторката, имах желание да родя отново без да се замисля,час по-скоро,невероятна еуфория ме беше обзела, даже споделих и с доктора ми и той каза,че все пак е препоръчително да изчакам да минат 6 месеца от операцията Laughing (Като почнаха на Ива коликите,ми се изпари еуфорията на мига).

Още обаче не съм решила как да раждам следващия път,живот и здраве,дано има такъв,иска ми се да пробвам естествено раждане,понеже изпитвам леко неудовлетворение от това,че почти не участвах в раждането на дъщеря си.Доктора ме насърчава,имам данни и възможност да се справя,перфектно съм се възстановила след това секцио....ще видим като му дойде времето какво ще реша!

Последна редакция: пт, 08 авг 2008, 18:23 от Amelly

# 152
  • Мнения: 4 242
1, 4 и 11 са моите отговори

# 153
  • Мнения: 140
Аз съм за отговор 9 Peace Бях планово секцио, супер доволна съм от всичко- подготовка, екип, реанимация, отношение на персонал. Твърдо "За" съм за така да  бъде и второто ми раждане, а защо не и повече Wink

# 154
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 584
Изпитах неописуемо щастие, когато си видях децата и облекчение, че всичко е свършило добре. Първият път ми беше по-трудно. Вторият път ми обещаха епидурална упойка, но така и не ми я сложиха и пак по най-първичния начин мина всичко.

# 155
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
1 и 8 опция.
Много бях доволна от екипа при нормалното ми раждане,което мина
не много болезнено и доста бързо.Бях и съм щастлива и с радост бих родила още едно дете. Peace

# 156
  • Мнения: 1 919
Доволна съм от екипа за (плановото) ми секцио  и бих родила още веднъж по същия начин.

# 157
  • Мнения: 88
Бременна съм за 4-ти път имам 3-ри секциота и съм много доволна от всички който се грижеха и бяха до мен.С първото си дете бях депресирана дълго време след раждането,но с второто и третото вече знаеш че това е най хубавото нещо което може да ми се случи newsm51

# 158
  • Мнения: 1 266
Бременна съм за 4-ти път имам 3-ри секциота и съм много доволна от всички който се грижеха и бяха до мен.С първото си дете бях депресирана дълго време след раждането,но с второто и третото вече знаеш че това е най хубавото нещо което може да ми се случи newsm51

Честито! Да са ти живи и здрави дребните!   bouquet
Ще уточниш ли секциите от какво се наложиха или бяха по твое желание?

# 159
  • Мнения: 1 305
Аз влезнах в болницата толкова уплашена, а попаднах на страхотен екип и макар, че родих секцио по спешност всичко мина бързо и леко и сега имам само хубави спомени. Пак бих родила без да се замисля  Peace

# 160
  • Мнения: 228
раждането протече нормално чувствах се лека като перце

# 161
  • Мнения: 121
Гласувах с 9-та опция.Бях безкрайно уморена ,изтощена,всичко ме болеше,особено операцията,краката ми бяха подути и не можех да ходя,сестрата така добре ми беше сложила абоката,че от мястото кървеше...въобще..... нямах търпение да се приберем в къщи на спокойствие,без визитации Mr. Green

# 162
  • Мнения: 8 917
Опция 9.

# 163
  • Мнения: X
Гласувах с 6. и 7. Другите коментари са:
- много бързо се възстанових от секциото;
- преживях няколко седмична следродилна депресия;
- психически ми беше криво;
- в началото имах проблем и с кърменето, та депресията поостана малко повече;
- бих родила отново, но отсега не мога да кажа, че категорично искам нормално;

# 164
  • Мнения: 3 869
Избрах първата опция Simple Smile Ако можех да отгледам повече от 3 деца, щах да родя поне 6-7 Simple Smile Раждането не беше бързо, но не беше болезнено, бях леко изморена, само защото беше през нощта, иначе това интензинвно чувство на преминаване на бебето през мен и появата му бял свят - бих го преживяла още 100 пъти, ако можеше. Обаче не изпитах тази безгранична радост и щастие, за които повечето майки говорят. Всичко стана толкова естестествено, все едно беше (ама от в крайна сметка си е!) най-нормалното нещо на света. Бяхме много доволни, малко уморени и така. Бях изненадана колко естествено си тръгна животът с малкия човек от самото начало, защото преди това имах притеснения дали ще се справя. А в момента, в който изплака, знаех че нищо няма да ми попречи Simple Smile Мислех си, че ще ми липсва ритането в корема, но не, не ми липсва. Както са казали хората "всяко нещо с времето си" - страшно ми харесваше да съм бременна, раждането беше фантастично преживяване, а сега много ми харесва да се грижа за малкия човек Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт