Как се чувствахте след раждането?

  • 13 554
  • 224
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 179
макари да се наложи в последния момент секцио като го видяx за първи път ми олекна и се успокоих  Вдигнаx се на другия ден ,даде ми сили за по бързо възстановяване.След 10 дена вече мислеx  за друго такова прекрасно същество. smile3522

# 181
  • Мнения: 569
Избрах отговори 1 и 7 - въпреки наложилото се секцио 2 седмици преди термина , бях изключително щастлива след раждането , не съм била , разочарована , не съм се чувствала непълноценна... единственото важно нещо беше, че бебо беше добре - аз също!
  Потърсих отговор , който да ми пасва най-точно- "не се чувствах разочарована от непланираното ми секцио" , но не намерих такъв newsm78

# 182
  • Бургас
  • Мнения: 529
Отговорих с 1, 7 и 9. Няма какво да добавя  Heart Eyes.

# 183
  • Мнения: 774
Моята опция я няма, затова само ще отговоря на зададения въпрос, без да участвам в анкетата.

Бях страшно изненадана от това, което ми се беше случило. Отидох съвсем неподготвена за раждането - само ми бяха казвали, че боли, но нищо повече. Преди 10 години нямаше курсове за бъдещи родители, а мисля, че те са доста полезни.

След като родих се ядосвах на близките жени около мен, че не са смеели да ми разказват за раждането, за да не ме плашат. Какво толкова - бременна съм и все някога ще родя! Няма как да ме подмине!

Екипът си свърши работата напълно професионално - останах доволна, но доста време ми беше нужно, за да си помисля за второ дете. И досега си спомням с пълни подробности денят преди раждането и 4-те дни, прекарани в болницата.

Естествено най-важен беше резултатът, а именно- моето прекрасно бебе, което държах в прегръдките си. Heart Eyes

# 184
  • Мнения: 41
Чувствах се щастлива.Раждането мина сравнително леко,не бях уплашена.Родих нормално,без обезболяващи.Бих родила отново по същия начин.

# 185
  • Мнения: 318
Родих секцио и всичко мина идеално  Peace не съм имала никакви болки,а щом ми дадоха и бебето забравих всичко имаше значение само това,че си гушках слънцето  Heart Eyes и всичко беше наред  Hug

# 186
  • Мнения: 121
Щастлива и доволна, че всичко мина леко и без усложнения.  Peace
И при двете раждания попаднах на добри и опитни акушерки и бях особенно щастлива от този факт. Родих нормално и двата пъти- с един външен шев при второто раждане и без обезболяващи.
Бих родила и трето, ама мъжо май не е навит много  Rolling Eyes

Не ми стана ясно само това:
Бях страшно изненадана от това, което ми се беше случило.
От какво си била толкова изненадана yagodka- от това, че си забременяла или, че трябва да раждаш...  newsm78
А за подготовката преди раждане- и аз не съм ходила на курсове преди 9 години, майка ми нищо не ми беше казвала, а свекито ми каза:"Споко аз родих бързо и двата пъти- и ти ще родиш бързо." Но се оказа, че е сгрешила- за първото  Wink Ей това ми беше подготовката  Laughing

# 187
  • Мнения: 2 803
Бързо родих, но  чувствах страхотно изтощение и болки. А вътрешно радоста беше неописуема.

# 188
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Котката Марта, честито! Да ти е живо и здраво мъничето.  bouquet
Аз раждах нормално. Първата контракция получих в 4.15 сутринта в събота, постъпих в болницата в полунощ с 3 см разкритие, даже ми се скараха, че толко съм чакала. Оставиха ме в предродилна като до сутринта лекар дойде само 2 пъти, че имаше и спешно секцио за съжаление бебето не оцеля(но това е друга тема),а аз едва издържах болките, но поне можех да се разхождам, колкото искам и така се чувствах по - добре.В неделя сутринта към 10 явно решиха,че са чакали достатъчно(разкриието ми беше вече 4 см, а контракциите доста силни), ми включиха система окситоцин и ми спукаха водите. Към 11 и нещо пак ме прегледаха и пуснаха на апарат за тонове и доктора установи, че имам 8 см разкритие и вече раждам, биха ми венозно 2 ампули бузколизин и още нещо не го запомних, но явно от него ми стана доста лошо и се почувствах като на бутилка ракия Sick Sick Sick. След епизиотомия и няколко скачания върху ми в 11.55 се роди моята звездичка Михаела newsm44  ylinfant. Сега идва гадното - шиенето беше отвратително и имах чувството, че ме боли повече и от раждането, но по гадното беше, че външните ми конци бяха копринени и трябваше да се свалят, но и бяха много стегнати и сега имам дупка, която евентуално би се оправила при второ раждане и по - кадърно шиене. Но това е единственото ми оплакване - шиенето.А и родилните маси са адски неудобни, направо се бях удървила до като минат двата часа и ме откарат в стаята. Иначе преди си мислех, че раждането е доста по - страшно Twisted Evil. Отношението на екипа беше доста задоволително, че като знам какви ги има #Crazy
 гласувах с 1

# 189
  • Мнения: 2 587
Първа,седма и осма опция.

# 190
  • Мнения: 455
Бях много щастлива и супер превъзбудена.Дори и по-късно не можах да заспа.Все отварях очи и гледах бебчето.Интересното при мен беше,че имах много сили по време на самото раждане и след това.Екипът беше страхотен.Д-ра,който ме разраждла си ми е личен АГ от години и се чувствах сигурна и уверена,че всичко ще мине добре.Така и беше.
Пожелавам на всички такова раждане!

# 191
  • София
  • Мнения: 5 726
1 ва и 8 ма опция! Peace

# 192
  • Мнения: 774

Не ми стана ясно само това:
Бях страшно изненадана от това, което ми се беше случило.
От какво си била толкова изненадана yagodka- от това, че си забременяла или, че трябва да раждаш...  newsm78


Laughing Ех, мила, бях десетина години по-възрастна от момичето, дето роди преди няколко дни в "Пирогов", без да знае, че е бременно. Трябва да съм знаела все пак какво правя, когато съм забременявала. Wink

При мен раждането започна с изтичане на малки порции околоплодни води, а никой не ме беше осведомил, че има такава възможност. Приеха ме с контракции, но без болки.  Самото раждане ме изненада като преживяване.

За втория път ще съм подготвена. Wink



Последна редакция: нд, 17 авг 2008, 21:28 от yagodka

# 193
  • Мнения: 11 007
Бях щастлива, бих родила отново, без да се замисля. Доволна съм от екипа за плановото ми секцио и бих родила пак и пак по същия начин. Peace

# 194
  • Мнения: 313
Гласувах с първата опция. Наистина първата ми мисъл беше, че мога още сега да родя второ дете Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт