кога децата ви спряха да с е будят нощем?

  • 5 893
  • 89
  •   1
Отговори
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
зна4и наш мони ве4е стана на годинка,но с е буди по безброй пъти нощем.през 30 мин,понякога през 15-20.хлен4и,мрънка,гушкам го,пие 4ай,друсам го и тъй цяла нощ.понякога и по 2-3 4аса не спи.
ходи по цял ден,не застава и з амиг,мн се уморява,но уви не му действа на съня.и понеже не с е наспива,е ве4ено криви4ък,търка о4ите,мрънка.става сутрин в 5-6 окон4ателно и след 2 4аса пак спи около 4ас навън,но....
и кака му с е будеше,но поне след годинката бяха по 2-3 пъти на нощ.а при брат и нещата май с е влошават,вместо да се подобряват.
споделете вашия опит.
опитали сме вси4ко,4айове от 4ужбина,класи4еска хомеопатия.нищо не действа.ве4е не вярвам,4е някога ще спа като хората.

# 1
  • Мнения: 8 999
Когато спряха да се хранят нощем - около 3тия месец.

# 2
  • Мнения: 2 111
Откакто стана на 7 месеца заспива в 21.30 и става сутрин в 07.30-8.00.Може би е свързано с това,че оттогава започна да си спи в леглото.Преди това спеше в количката само и се будеше почти на всеки час,много се въртеше,явно не й беше удобно,но откакто се научи да си спи в леглото проблем нямаме.

# 3
  • Мнения: 483
зна4и наш мони ве4е стана на годинка,но с е буди по безброй пъти нощем.през 30 мин,понякога през 15-20.хлен4и,мрънка,гушкам го,пие 4ай,друсам го и тъй цяла нощ.понякога и по 2-3 4аса не спи.
ходи по цял ден,не застава и з амиг,мн се уморява,но уви не му действа на съня.и понеже не с е наспива,е ве4ено криви4ък,търка о4ите,мрънка.става сутрин в 5-6 окон4ателно и след 2 4аса пак спи около 4ас навън,но....
и кака му с е будеше,но поне след годинката бяха по 2-3 пъти на нощ.а при брат и нещата май с е влошават,вместо да се подобряват.
споделете вашия опит.
опитали сме вси4ко,4айове от 4ужбина,класи4еска хомеопатия.нищо не действа.ве4е не вярвам,4е някога ще спа като хората.
Леле, не ти завиждам!
Синът ми спря да се буди към четвъртия месец когато отказа нощното ядене!
Дано по-бързо мине този период при вас! Peace

# 4
  • Мнения: 958
Годинка и половина, още се буди. И аз чакам, кога ли ще спре и ще се наспим.
Тя пък ме изненада, и отново върнахме 3-кратно хранене с мляко през ноща. Явно пак зъбите напънаха.  Tired
Най-обичам акто ми се събуди в 3 часа в прекрасно настроение за игра  hahaha

# 5
  • Мнения: 350
Ами до дете си е. Моята кифличка спря да се буди около 11 месечна. Заспива към 21 часа и се буди към 9 сутринта.  Тогава окончателно престанахме с кърменето и започна да си хапва стабилно на вечеря. И до сега си спи по 12-13 часа без да се буди. Освен когато ми е болничка

# 6
  • Мнения: 9 814
На 2 г. и 6 м., тогава спря да се буди.

# 7
  • Мнения: 4 406
може би детето се превъзбужда емоционално и това му пречи на съня. пробвайте с приказки,тихи игри половин час преди сън

# 8
  • Мнения: 1 763
Моето дете беше на месец и нещо, когато спря да се буди нощем. Мина през няколко режима, които сам си определя, напоследък заспива към 23 часа и се буди в 9 сутринта.

# 9
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Беше на 2 години и половина,когато спря да се буди нощем.Дотогава се будеше по 6-7 пъти,много трудно ми е било.Ходех като зашеметена.

# 10
  • Pb
  • Мнения: 1 183
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=319416.0

Моят (1 г.) последно време се буди по 1-2 пъти и взех да се понаспивам  Laughing

# 11
  • Мнения: 2 478
И аз чакам този момент.
През първите 6 месеца синът ми спеше непробудно цяла нощ.Но след това край.
Сега се буди по 10-15 пъти през нощта.Пие мляко,върти се,мънка и т.н.
В редките случаи,когато се събуди само 2-3 пъти се чувствам прекрасно,отпочинала и свежа.

# 12
  • Мнения: 750
Мислех си, че отговора ще е "никога", но в същност към 8 месец спря.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Ами все още не е спрял, но успявам да се наспивам, защото се буди най-много 2-3 пъти на нощ. Преди да навърши годинка се будеше на всеки половин, един час  Confused

# 14
  • BG
  • Мнения: 1 900
След 2 рата година спря.

# 15
  • София
  • Мнения: 4 588
Будеше се само в първите месеци по веднъж. Не помня точно кога спря, но беше много отдавна. Спи си по цяла нощ. Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 12 554
На 9 месеца, когато спря да пие мляко нощем. Оттогава спи от 21-22 часа до 7-8 часа

# 17
  • Мнения: 4 335
Денис на 15 ден спря да се буди ве4ер,заспива в 21 и се буди в 6-6.30(да 4укна на дьрво) Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 46 520
На тази възраст си се будеше, за мляко, изпиваше го в получъненео състояние и продължаваше да спи.

Истински сън като на голям човек - след 3-тата година. Преди това се будеше от време на време, не за ядене, просто се будеше.

# 19
  • Мнения: 583
На приблизително 2 месеца.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 011
На 21 дни.

# 21
  • Мнения: 51
Все едно разказваш за мойто дете.
Става по хиляди пъти,направо на моменти не издържам. #Crazy
Вече незнам дали някога въобще ще почне да спи по цяла нощ.
Явно при всяко дете е различно.
Уви нашите не са от спящите. Grinning

# 22
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
благодаря на мамите,които ми отговориха.поне разбрах,4е не сме само ние така,4е около мен вс едни спящи,спящи...
дано някой ден и ние с е наспим Mr. Green
ама наистина е мн трудно така без сън....само ,който го е преживял знае какво е Crazy

# 23
  • Мнения: 1 243
Дъщеря ми е на 1г и 8м и все още се буди нощем,при всяко дете е различно.

# 24
  • Мнения: 4 784
На около 11 месеца спря да се буди за млякото.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 249
Ох, чакам го тоз момент, ама тц newsm20

# 26
  • Мнения: 221
Когато спряха да се хранят нощем - около 3тия месец.

 Peace Shockedнаправо съм смаяна.

# 27
  • Мнения: 103
До година и половина бяхме точно като вас. Бях като сомнамбул и мога само да ти съчувствам, защото знам как се чувстваш. След 1 год и 6 месеца изведнъж спря и оттогава досега - никакви проблеми. Още малко търпение и проблемът ще се реши!  Peace

# 28
  • Мнения: 4 753
Никога не се е будил нощем, като изключим топлите нощи, когато се върти и мрънка, докато не му дам водичка (3-4 максимум до сега)... и никога не е ял нощем...

# 29
  • Мнения: 2 197
Никога не се е будила нощем. Сигурно, защото заспива късно - към 22,30 -23,00 и по този повод си спи до към 9,00.
Въпрос на дете. Аз лично не бих му ходила по свирката ако мрънка. В друга стая и готово. Както и никога не бих хранила нощем. Не че съм имала някога такива проблеми - дъщеря ми беше перфектно бебе.

# 30
  • Мнения: 491
Никога не се е будила нощем,имаме проблеми само когато и никнат зъбки и се буди по 1-2 пъти.

# 31
  • България
  • Мнения: 181
Още след края на първия месец спряхме нощното кърмене, което от своя страна доведе и до ползотворен и дълъг нощен сън.

# 32
  • Мнения: 5 183
Съчувствам ви  Hug
Моят син винаги си е бил поспалив.
Към 5-6 седмица след раждането си спеше по цяла нощ.
И така си откара.
Около втория рожден ден имахме един период на будене - идваше при нас в леглото, аз го местех обратно, като заспи ... Но и това отмина.
Търпение, спокойствие и внимание му е майката.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 966
Ами.. има и такива деца. Синът ми беше по същия начин и интересното беше, че не искаше да го гушкаме, наливаше се с вода и това точно както ти казваш - буквално през 30-40 мин. през цялата нощ. И така горе долу до към 3 год. възраст. Сега вече е голям и си спи през цялата нощ, но много малко като часове. Ляга си към 22-23 ч. и най-късно в 7-7,30 е станал. На обяд не мога по никакъв начин да го накарам да си полегне поне за малко. И да ти кажа още нещо - за съжеление продължава да си е крив Sad характер явно. С бебка слава богу, поне за сега нямам проблеми. От как се е родила си спи непробудно по цяла нощ. Имаме пробуждания покрай никненето на зъбките, но иначе си спи без проблем.

# 34
  • София, център
  • Мнения: 3 455
На 3 месеца беше, когато решихме да идем на вилата с бебе и с компания. Предвид това, че Луси си се будеше нощем и си поплакваше, или пък просто си търсеше внимание, ми беше притеснено, че няма да даде на приятелите ни да мигнат. За мое учудване обаче още от първата нощ тя започна да си си спи непробудно, и то от 8 до 8!

Така че, започна да спи непробудно от 3 месечна.

# 35
  • Мнения: 1 477
Като свършиха коликите(окоро втория месец)спря да се буди.

# 36
  • Мнения: 798
Милата... това е много уморително  Sad
Моето момче спря да се буди след 3 г. Но пък никога не се е будил толкова често. "Само" по 2-3 пъти на нощ. Близо три години го кърмих, но не това беше причината да се буди. Понякога и едно погалване по гръбчето помага за заспиване. Като попорасна се научихме да ме държи за ръчичка докато заспи. И в просъница ми търси ръката... и понеже аз вече съм си в моето легло, отивам при него докато наново заспи. И аз бях пробвала с хомеопатия и не помогна. Просто му трябваше да порастне и да го надживее. Сега е на три и половина и му се случва да се събуди пак за "ръчичка" нощем, но не всяка нощ. По-скоро ако е превъзбуден или ако е болен. Понякога в жегите е жаден. Нормално е.
Аз лично никога не приех метода да реве докато заспи, нито го отделих в отделна стая. Смятам, че е до дете. Дори бях свикнала с неговия режим и ако той не се събуди аз пак се будех  Laughing

# 37
  • Мнения: 958
ставам по 100 пъти на нощ, водичка, погалване, смяна на памперс, носене, местене на спалнята, млекце.
Пълно ослужване  Twisted Evil
едвам гледам на работа след това, но никога няма да я оставя да плаче, и да се чувства самичка  Peace
Надежда ми е поне като стане на 3 да почне да спинка Simple Smile

# 38
  • Мнения: 8 229
На около месец и половина, когато спря да се буди за нощно хранене. След това се е будил инцидентно, първо от колики, после заради зъбчета. Имаше един период, когато си изпускаше биберона на земята и тогава прохленчваше, че не може да го намери. Добре, че бързо се оттучи от него. Сега се буди много рядко и топ не може да го събуди нощем, че и сутрин. Дано и плача на бебето да не може да го събуди, че не ми се мисли каква ще бъде.  #Crazy

# 39
  • София
  • Мнения: 561
все още се буди по 1-2 пъти на нощ Tired

# 40
  • Мнения: 957
Моят син сега ще стане на годинка и никога не е спал спокойно. Проблемът му е в перисталтиката и газовете. Вечер след като изпие млякото си се уригва и заспива,  но не винаги уригнатия въздух е всичкия въздух от коремчето. Заспива привидно спокойно и след няколко часа се започва едно въртене, едно обръщане в леглото. Понякога проплаква и трябва да го вземам, понякога удържаме положението до към 3.30-4.00. Тогава давам мляко ( той не е непременно гладен, но пие каквото му дадат- вода, мляко)докато пие изпръцква каквото може. Гледам да се уригне пак, но не всеки път се получава. Отново заспива и към 5 часа пак се повтаря същата сценка с неспокойния сън. Удържаме положението максимум до 6.30 , рядко 7, когато се събужда но не е наспан в никакъв случай. Отново се започва есно пърдене, акане ...ужас сме. Понякога направо не мога да повярвам колко въздух се събира в коремчето.  Нямам търпение да се научи да пие нормално и да порасне, че да разкараме млякото от менюто. Между другото когато му растат зъби коремът му се бунтува повече и газовете се страшни.

# 41
  • Мнения: 183
Здравей! Синът ми спря да се буди от 3 месечен , но при нас си остана пиенето на водичка през ноща... Flutter И аз чакам моментът , в които няма да се буди въобще през ноща, т.е. чак на сутринта  Peace

# 42
  • Мнения: 3 929
Спря да се буди преди 2 месеца, когато го отбих.

# 43
  • Мнения: 332
Все още се буди по 1-2 пъти, предлагам гърда и веднага пак се унася  Peace

# 44
  • Мнения: 2 804
При мен все още се будят и трите , като най-голямата в повечето случаи я вдигам аз за да ходи до тоалетна иначе се изпуска в леглото . Средната се буди сама поне 1 път през нощта , а малката по 2 пъти за биберон .

# 45
  • Мнения: 259
Още се будим-сега сме на 2 г. и 3 м.

# 46
  • Мнения: 4 546
аз влязах да се обнадеждя, ама няма  Crazy

и ние се будим по 2-3 пъти поне. и от около месец върнахме нощното хранене. даже напоследък по няколко пъти на нощ се буди , за да цокне по малко, преди поне само по веднъж на нощ ядеше  Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 3 268
На около 2 месеца беше дъщеря ми,когато спря да се буди и храни през нощта.Поспалана е голяма.

# 48
  • Мнения: X
Каката на 2г.6м., но тя се будеше само за мляко. Не е ставала, или пък да си играе - абсурд!
Бебето си спи нощем от раждането, чак не мога да повярвам.

# 49
  • София
  • Мнения: 44 122
на година и  четири месеца...
сега в жегите чат-пат се пробужда и иска да пие вода...

# 50
  • Мнения: 741
Синът ми беше на около 2 месеца

# 51
  • Мнения: 4
моят син, спря да се буди нощем на около месец и половина,заспива към 20,00ч и са събужда към 6,00ч,засега  Simple Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 23 097
моят син, спря да се буди нощем на около месец и половина,заспива към 20,00ч и са събужда към 6,00ч,засега  Simple Smile

 Peace
... и моята принцеса е така! Доволна съм, че е такава поспаланка  Mr. Green

# 53
  • Мнения: 254
баткото никога не е ял в 3 часа през ноща,на един месец почна да пропуска понякога и това в 12,бебо на един месец спря да яде в 3,а на два месеца спря и храненето в 12,даже от тогава е на 5 хранения

# 54
  • Мнения: 419
Той вече на 4 години продължава да се буди нощем, за да пишка.
Тя спря да се буди след като стана на 2 месеца.

# 55
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
все още се буди, за да пие вода

# 56
  • Мнения: 1 104
Дъщеря ми е на година и 7 месеца и все още се буди по 4-5 пъти всяка нощ. И аз се чудя кога ще почне да спи по цяла нощ.

# 57
  • Мнения: 161
И аз чакам този момент.
През първите 6 месеца синът ми спеше непробудно цяла нощ.Но след това край.
Сега се буди по 10-15 пъти през нощта.Пие мляко,върти се,мънка и т.н.
В редките случаи,когато се събуди само 2-3 пъти се чувствам прекрасно,отпочинала и свежа.

Само с една малка разлика - нощем пие само вода, много вода, дори не знам къде я побира. Често ми казват, че именно от това не можел да спи спокойно, защото органите му не почиват, а работят денонощно.

# 58
  • Мнения: 8 242
Още чакам този момент.. Макар че от 30-40 пъти вече се буди само 3-4  Mr. Green
90% от буденията са за да суче.. 9% да пишка и 1% да пие вода Simple Smile

# 59
  • Мнения: 8 769
Ами моите още се будят-виж в подписа ми колко са големи. Е, вече не е за да си играят или да ядат, но ту е за вода, ту защото са сънували нещо, и най-често - за да дойдат при нас да спят или да ги гушкаме. Grinning

# 60
  • Мнения: 9 973
още се буди Close

# 61
  • Мнения: 288
като стана на две годинки Sad

# 62
  • Мнения: 1 187
ние сме от тежките случаи - престанахме да се будим на 2г. и 8-9 месеца.

# 63
  • София
  • Мнения: 5 079
На 10 месеца, месец, след като сам се отби.  Rolling Eyes

# 64
  • Мнения: 1 121
На 12 месеца, когато спрях нощното кърмене Wink

# 65
  • Мнения: 689
Почти до две години се будеше нощем. Кошмарът бе между първата и втората година, тогава вадеше зъби/малко бяха позакъснели/. Не искаше нищо, като се събуди, само рев...

# 66
  • Мнения: 247
На 1год. и 9мес. още се буди нощем, за да пие вода. Всяка вечер Hug

# 67
  • Мнения: 851
Милата, много добре те разбирам. Страшен кошмар е. Знам, че ти се иска да чуеш, че скоро ще спре ама няма гаранция. При нас стана като навършихме година и половина. Просто тя сама спря. Успех Hug

# 68
  • Мнения: 683
зна4и наш мони ве4е стана на годинка,но с е буди по безброй пъти нощем.през 30 мин,понякога през 15-20.хлен4и,мрънка,гушкам го,пие 4ай,друсам го и тъй цяла нощ.понякога и по 2-3 4аса не спи.
ходи по цял ден,не застава и з амиг,мн се уморява,но уви не му действа на съня.и понеже не с е наспива,е ве4ено криви4ък,търка о4ите,мрънка.става сутрин в 5-6 окон4ателно и след 2 4аса пак спи около 4ас навън,но....
и кака му с е будеше,но поне след годинката бяха по 2-3 пъти на нощ.а при брат и нещата май с е влошават,вместо да се подобряват.
споделете вашия опит.
опитали сме вси4ко,4айове от 4ужбина,класи4еска хомеопатия.нищо не действа.ве4е не вярвам,4е някога ще спа като хората.

На 2 години и 2-3 месеца спря да се буди и да иска шише с мляко. Сега пие адаптирано мляко преди да заспи и после на сутринта пак иска. Но поне вече не буди през нощта, иначе редовно в 3 ч. си искаше млякото.

# 69
  • Мнения: 83
Пепи спря да се събужда към 10 месец,а сега с малката ще видиме...все ощте се събужда да бозае...

# 70
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Като навърши две години. После когато махахме нощния памперс на 2 години и 3-4 месеца за известно време ставаше да пишка през нощта, но отдавна вече не се буди за абсолютно нищо.

# 71
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Дъщеря ми спеше много неспокойно до към 3-тата си годинка. Събуждаше се (и мен) на всеки 45 минути.
Започнах да спя пълноценно някъде след 4-тата й годинка. След това се роди малкият ми син.
Той, макар и по- спокоен от кака си, пак се събуждаше нощем до 2-тата си годинка със сигурност.
И сега се случва да се пробужда, проплаква, стряска и т.н... детски работи, но по принцип смятам, че ме "оставя" да поспя и аз.
Така че, при всяко дете явно е различно.
Свиква се. Wink

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 588
На 2,5 месеца почна да спи по цяла нощ, като се буди по няколко пъти. Давам и водичка или биберон и заспива пак.
Понякога се буди 1-2 пъти на нощ, но в повечето случаи ставам по 10-има пъти  Wink

# 73
  • София
  • Мнения: 1 535
Голямата към 8-9 месец.
Сега се надявам след 2-3 месеца малкия да не ме буди през нощта.
Мечтииии Crazy

# 74
  • Мнения: 143
Малкият спря да се буди нощем на около година като беше, а големият е на 7 и още се буди.

# 75
  • Мнения: 534
ние все още се будим

# 76
  • Мнения: 107
и ние сме от неспящите....Имаме добри нощи с 1-2 събуждания, имаме и тежки - на всеки 40-50 мин. Ужас направо!!!! Дъщеря ми е на годинка и има само 2 зъбчета още, мисля че това допълнително усложнява нещата...Кой знае кога ще се наспим:-)))

# 77
  • Мнения: 133
около годинка  Thinking и двамата

# 78
  • Мнения: 2 908
Дъщеря ми още се буди по безброй пъти нощем,заради зъбите.Има да никнат още..... Laughing

# 79
  • Мнения: 3 092
Още си се буди ,ама вече съм свикнала .... Rolling Eyes

# 80
  • Мнения: 4 405
На около годинка .

# 81
  • Мнения: 216
Понякога още се събужда и търси сок Grinning

# 82
  • Мнения: 1 035
Чак сега можем да се похвалим с такава екстра , а сме вече на 2г. и 10 м.

# 83
  • Мнения: 2 677
Малко след като навърши един месец спря да се буди.

# 84
  • Бургас
  • Мнения: 529
Малко след като навърши един месец спря да се буди.
- и при нас е горе-долу така. Пробужда се от време на време, за да я понаместя, да извадя от някоя гънка бибата  Laughing, мрънка нещо, но със затворени очи, понякога давам и вода.

# 85
  • Мнения: 337
Когато стана на  годинка, но има някои нощи когато пак си се буди

# 86
  • Мнения: 313
Дъщеря ми още от бебе си спи по цяла нощ. Надявам се нещат при вас да се оправят. Успех.

# 87
  • Мнения: 188
След втората годинка започна да се буди само по веднъж-дваж на нощ. Сега - на 2г. и 3 мес. -  вече се случва и цяла спокойна нощ да имаме. Ура!
Явно детето е по-впечатлително и емоционално.

# 88
  • София
  • Мнения: 604
още се буди по 4-5 пъти. Кърмих до годинката, сега пие аерян, чай , компот нощем. Зареждам 5 шишета, пълни на 1/3 и като ревне давам. Такава ни е практиката ooooh!

# 89
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Синът ми се будеше да яде или пие вода до 2 годинки, малката спря да се буди още на 2 месеца Peace

Общи условия

Активация на акаунт