кога децата ви спряха да с е будят нощем?

  • 5 887
  • 89
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 491
Никога не се е будила нощем,имаме проблеми само когато и никнат зъбки и се буди по 1-2 пъти.

# 31
  • България
  • Мнения: 181
Още след края на първия месец спряхме нощното кърмене, което от своя страна доведе и до ползотворен и дълъг нощен сън.

# 32
  • Мнения: 5 183
Съчувствам ви  Hug
Моят син винаги си е бил поспалив.
Към 5-6 седмица след раждането си спеше по цяла нощ.
И така си откара.
Около втория рожден ден имахме един период на будене - идваше при нас в леглото, аз го местех обратно, като заспи ... Но и това отмина.
Търпение, спокойствие и внимание му е майката.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 966
Ами.. има и такива деца. Синът ми беше по същия начин и интересното беше, че не искаше да го гушкаме, наливаше се с вода и това точно както ти казваш - буквално през 30-40 мин. през цялата нощ. И така горе долу до към 3 год. възраст. Сега вече е голям и си спи през цялата нощ, но много малко като часове. Ляга си към 22-23 ч. и най-късно в 7-7,30 е станал. На обяд не мога по никакъв начин да го накарам да си полегне поне за малко. И да ти кажа още нещо - за съжеление продължава да си е крив Sad характер явно. С бебка слава богу, поне за сега нямам проблеми. От как се е родила си спи непробудно по цяла нощ. Имаме пробуждания покрай никненето на зъбките, но иначе си спи без проблем.

# 34
  • София, център
  • Мнения: 3 455
На 3 месеца беше, когато решихме да идем на вилата с бебе и с компания. Предвид това, че Луси си се будеше нощем и си поплакваше, или пък просто си търсеше внимание, ми беше притеснено, че няма да даде на приятелите ни да мигнат. За мое учудване обаче още от първата нощ тя започна да си си спи непробудно, и то от 8 до 8!

Така че, започна да спи непробудно от 3 месечна.

# 35
  • Мнения: 1 477
Като свършиха коликите(окоро втория месец)спря да се буди.

# 36
  • Мнения: 798
Милата... това е много уморително  Sad
Моето момче спря да се буди след 3 г. Но пък никога не се е будил толкова често. "Само" по 2-3 пъти на нощ. Близо три години го кърмих, но не това беше причината да се буди. Понякога и едно погалване по гръбчето помага за заспиване. Като попорасна се научихме да ме държи за ръчичка докато заспи. И в просъница ми търси ръката... и понеже аз вече съм си в моето легло, отивам при него докато наново заспи. И аз бях пробвала с хомеопатия и не помогна. Просто му трябваше да порастне и да го надживее. Сега е на три и половина и му се случва да се събуди пак за "ръчичка" нощем, но не всяка нощ. По-скоро ако е превъзбуден или ако е болен. Понякога в жегите е жаден. Нормално е.
Аз лично никога не приех метода да реве докато заспи, нито го отделих в отделна стая. Смятам, че е до дете. Дори бях свикнала с неговия режим и ако той не се събуди аз пак се будех  Laughing

# 37
  • Мнения: 958
ставам по 100 пъти на нощ, водичка, погалване, смяна на памперс, носене, местене на спалнята, млекце.
Пълно ослужване  Twisted Evil
едвам гледам на работа след това, но никога няма да я оставя да плаче, и да се чувства самичка  Peace
Надежда ми е поне като стане на 3 да почне да спинка Simple Smile

# 38
  • Мнения: 8 229
На около месец и половина, когато спря да се буди за нощно хранене. След това се е будил инцидентно, първо от колики, после заради зъбчета. Имаше един период, когато си изпускаше биберона на земята и тогава прохленчваше, че не може да го намери. Добре, че бързо се оттучи от него. Сега се буди много рядко и топ не може да го събуди нощем, че и сутрин. Дано и плача на бебето да не може да го събуди, че не ми се мисли каква ще бъде.  #Crazy

# 39
  • София
  • Мнения: 561
все още се буди по 1-2 пъти на нощ Tired

# 40
  • Мнения: 957
Моят син сега ще стане на годинка и никога не е спал спокойно. Проблемът му е в перисталтиката и газовете. Вечер след като изпие млякото си се уригва и заспива,  но не винаги уригнатия въздух е всичкия въздух от коремчето. Заспива привидно спокойно и след няколко часа се започва едно въртене, едно обръщане в леглото. Понякога проплаква и трябва да го вземам, понякога удържаме положението до към 3.30-4.00. Тогава давам мляко ( той не е непременно гладен, но пие каквото му дадат- вода, мляко)докато пие изпръцква каквото може. Гледам да се уригне пак, но не всеки път се получава. Отново заспива и към 5 часа пак се повтаря същата сценка с неспокойния сън. Удържаме положението максимум до 6.30 , рядко 7, когато се събужда но не е наспан в никакъв случай. Отново се започва есно пърдене, акане ...ужас сме. Понякога направо не мога да повярвам колко въздух се събира в коремчето.  Нямам търпение да се научи да пие нормално и да порасне, че да разкараме млякото от менюто. Между другото когато му растат зъби коремът му се бунтува повече и газовете се страшни.

# 41
  • Мнения: 183
Здравей! Синът ми спря да се буди от 3 месечен , но при нас си остана пиенето на водичка през ноща... Flutter И аз чакам моментът , в които няма да се буди въобще през ноща, т.е. чак на сутринта  Peace

# 42
  • Мнения: 3 929
Спря да се буди преди 2 месеца, когато го отбих.

# 43
  • Мнения: 332
Все още се буди по 1-2 пъти, предлагам гърда и веднага пак се унася  Peace

# 44
  • Мнения: 2 804
При мен все още се будят и трите , като най-голямата в повечето случаи я вдигам аз за да ходи до тоалетна иначе се изпуска в леглото . Средната се буди сама поне 1 път през нощта , а малката по 2 пъти за биберон .

Общи условия

Активация на акаунт