Колко струва да родиш?

  • 9 847
  • 99
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 48
преди 2 месеца в Тина Киркова платих 500 лв за избор на лекар, 36 лв за проверка на алергии от упойките и 120 лв за ВИП стая за 4 нощувки. Раждах секцио по медицински причини и съм здравно осигурена. Отнашението на лекарите беше добро но от акушерките не бях доволна.моят лекар идваше да ме вижда всеки ден и това ме успокояваше. Леко раждане на всички бъдещи мами.

# 91
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Раждах в Бургас, с уговорка и не ми струваше нищо.С лекарката си се запознах след като се записах на ЖК при нея.Като й казах, че искам да раждам при нея не ми поиска нито стотинка.След раждането също.Аз пратих майка ми със символична сума в частния й кабинет, за да се почерпят двете с акушерката.

# 92
  • Мнения: 24 467
Ами и двата пъти в пари не ми струваше нищо. Не съм се договаряла с никого, не е имало смисъл. Не съм имала индикации за операция, нито за усложнения, включително и при приемането ми.
Втория път платих само епидурална аналгезия и самостоятелна стая, но това не е задължително, а ако искаш да ги ползваш е нормално да ги платиш, тъй като касата не ги покрива- платих на болницата, с касова бележка.
Въобще не съжалих, че не съм плащала за неща, за които касата ми поема масрафите. Раждането е естествен процес и ако майката е здрава и няма усложнения не е нужно да се плаща, да се вика някой специален човек, но ако така ще ти е по- спокойно- ми направи го, плати си и се довери на избрания от теб екип.

# 93
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Първият път платих 600лв в Шейново,вторият път 750лв в частна клиника

# 94
  • София
  • Мнения: 3 114
И трите пъти раждах в Майчин дом, София. Първите два пъти имах уговорка с моята докторка и тъй като се наложи да я викаме извън смяна, й платих. Сумата беше по наша преценка, тя не ми е посочвала конкретна цифра.

Третия път преди шест дни родих пак в МД, този път без уговорка. Раждането ми струваше 35 лв. за ВИП стая по време на самото раждане, защото исках да бъда със съпруга ми. Друго на никого не съм плащала. След раждането бях в обикновена стая за двама. Нямам никакви оплаквания- екипът беше абсолютно на ниво, всички бяха много внимателни и ме качиха в стаята само след като няколко лекари се увериха, че съм добре и следродовите процеси протичат нормално.

Нормално е допълнителните удобства, като луксозна стая, избор на храна, телевизор, персонално обслужване, да се заплащат допълнително. Не е нормално жената да плаща, само и само за да получи нормално медицинско обслужване по време на раждането.

# 95
  • Мнения: 822
Не сьм плащала нищо.Щом си здравно осигурена.После почерпих екипа.Много сьм доволна.Това в Шейново.

# 96
  • Мнения: 3 016
Раждах в Бургас, с уговорка и не ми струваше нищо.С лекарката си се запознах след като се записах на ЖК при нея.Като й казах, че искам да раждам при нея не ми поиска нито стотинка.След раждането също.Аз пратих майка ми със символична сума в частния й кабинет, за да се почерпят двете с акушерката.

Коя пък е тази докторка? Тя много изостанала от колегите си Grinning .Ако искаш може да и кажеш името да се знае, че има поне една свястна.

# 97
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Според мен точен отговор на този въпрос няма.Всичко зависи от болница , условия , вид ражддане стандарт и т. н.

# 98
  • Мнения: 152
Родих със секцио срещу 900лв. VIP-пакет при най-прекрасния лекар, но в доста неуредената 1-ва АГ.

# 99
  • Мнения: 4 204
не съм плащала нищо, "Майчин дом" София.
"Не е луд който изяда зелника, ами който му го дава"

Общи условия

Активация на акаунт