Кога усетихте бебето?

  • 25 975
  • 129
  •   1
Отговори
# 75
  • в мечтания дом с любимите мъже...
  • Мнения: 157
В края на 4я месец. newsm44

# 76
  • Мнения: 1 372
към средата на шестия.

# 77
  • Мнения: 398
Първият път в 5-я месец.Вторият в 4-я
и при мен така

# 78
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Усетих я  около 14 г.с - доста рано. Усещането е ......  newsm78 ами все едно имаш много малка рибка в корема си и тя мърда ........ Ама че го обясих  Mr. Green . Поне аз на такова го оприличавах  Laughing

# 79
  • Мнения: 149
Това с рибката много ми хареса Grinning

# 80
  • Мнения: 741
В края на 4-ти месец

# 81
  • София
  • Мнения: 4 588
В 18 г.с. Не знам как да го опиша, нещо като леко побутване беше. Heart Eyes

# 82
  • Мнения: 1 938
Баткото - в 5 месец Blush, малката - в 3. Peace

# 83
  • Мнения: 149
Нелина, защо да не раждаме в Хигия

# 84
Още в началото на 12-та седмица започнах да усещам движенията на детето.И на когото и да кажех,всеки ми опонираше,че съм си въобразила,че това било перисталтика и дъра-бъра.Движенията бяха все едно потрепва мускул,но бях убедена,че е бебето.За 10-на дни взеха да стават все по-чести.На 13 седмици и 4 дни споделих с доктора ми и го попитах дали е възможно,защото всички мислят,че си въобразявам и човека ми отговори така:"Кой съм аз,та да споря с природата какво усеща една бъдеща мама?Щом ти казваш,че го усещаш,значи е така.Няма начин да си сбъркала,макар,че ти казват,че е рано.Ако искаш вярвай на себе си,ако искаш на статистики.Ти избираш!"
Веднага след това ме попита къде точно усещам най-често движения и след като му показах,той реши да ме увери,че АЗ съм права,а не мами и бъдещи мами,които все много знаят и съдят само по себе си.Веднага на ехографа и ДА-бебчо е точно там,където го усещам,ръкомаха с ръчички и рита с краченца.
И това ми е първа бременност и изобщо не съм кльощава,напротив.
Точно на 14 седмици усетих и първия стабилен ритник,от който дъха ми спря от вълнение,а на 14 седмици и 3 дни беше и първият "боксов мач"в утробата ми.
Така че глупости от рода "много е рано....,по принцип...",са не просто дразнещи,а по-скоро излишни.
Вярвам само на себе си,пък нека здраво мислещите ме мислят за луда...

# 85
  • Мнения: 258
точно, когато навърших 4 месеца (16 г.с.) Rolling Eyes Simple Smile

# 86
  • София
  • Мнения: 23 096
В самото начало на 5-ия месец! Помислих си, че може би греша, но съвсем скоро ми се изясни, че не е грешка и не си внушавам. Беше много приятно усещане  Hug

# 87
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Първият път в 5 месец, сега в 4 месец. Много ми е мило, искам пак... Crazy

# 88
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Към края на четвъртия месец.

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
В четвърти месец , но беше едно такова потупване и гаделичкане , сега в петия е вече повече от усещане  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт