Дърпане на уши

  • 120 217
  • 188
  •   1
Отговори
# 105
  • Бургас
  • Мнения: 289
Преди 20 години ходих при този човек в Монтана. Усетих леко изпукване на ушите. От тогава сливиците вече не ми се възпаляват - зачервява ми се гърлото Wink Като малка съм пила много АБ. Затова сега съм много против тях. Лекувам по възможност децата си с хомеопатия, но за съжаления малкият май е от тези на които не им влияе - октомври беше с ангина - АБ, януари - гнойна ангина - АБ. После го пусках само по 2 дни на ясла.

# 106
  • Мнения: 1
Вчера ходихме да ни дърпат ушите в Ямбол при един човек. Издърпа моите и на двете ми дъщери, едната от които беше  с леко зачервено гърло, продължителна хрема и болки в лявото ухо от 2 дена. Той каза, че е още по добре да се прави това дърпане когато детето е болно, и че до вечерта трябва да има подобрение, но да продължаваме да слагаме капки. Не чух да и изпукаха ушите като моите и на другата ми дъщеря, но тя ревеше и може би не съм чула. НО ухото продължава да я боли и то почти постоянно въпреки, че даваме болкоуспокояващи и температуро понижаващи. Вече не знам какво да я правя. Дали тази болка стана постоянна от болестта или се влоши след дърпането?Не знам.Детето не дава дори да му пипаме ухото. Ще видя какво ще стане и ще пиша пак,но ако знаете нещо полезно за постоянната болка в ухото ПОМАГАЙТЕ ще съм много благодарна на каквото и да е само да помогне. Забравих да кажа, че след това заведохме детето и на УНГ за мнение, той каза, че ухото е само леко зачервено и всичко идва от гърлото(което през цялото време лекуваме).Така че помагайте за ушето. Благодаря.

# 107
  • Мнения: 2 480
Доволни сме от "Отипакс".

# 108
  • Мнения: 1
Zdravejte. Uhoto na deteto mi mina za 2-3 dena, kakto i gyrloto. No tq ne boleduva tolkova chesto. Dokato golqmata mi dy6terq e postoqnno bolna, no ot kakto izdyrpahme u6ite dosega veche 2 meseca e dobre, koeto za nas e golqmo postijenie. Za sega sam mnogo dovolna, 6te vidim kak 6te mine zimata. No spored men ima efekt. Sigurna sam 4e ako opitate nqma da syjalqvate. Simple Smile

# 109
  • Мнения: 286
Моя роднина е специалист УНГ, но вече на пенсия. Скоро я питах за това дърпане на уши. Каза, че е несериозно и че ефектът ще бъде краткотраен, ако изобщо има такъв.

Не ми е приятно да споря със специалисти, но при мен ефекта е до сега- около 30 години от както съм с "дърпани" уши.
И още нещо- болка не помня, само пукането. Защо при някой се получава а при други не? Много се чудя.

и на мене 90-та година дядото от монтана ми дърпа ушите (незнам кой , тука един пи6е 4е умрял, друг пък дава телефон за връзка  Rolling Eyes  Laughing), но едно е сигурно от тогава аз не съм имала проблем със сливиците, а преди това само болести. искам и моето дете да заведа, но то сега е на 9 месеца, о6те е малък. но в момента е болен, от края на седмия си месец, ве4е месец и половина и изпи 4 разли4ни антибиотика няколко сиропа плюс 1 престой в болницата с по 3 инжекции сутрин и ве4ер ..........и днес е с гнойна ангина. Не на дядото ще го занеса ами незнам къде.....!

# 110
  • Мнения: 275
Освежавам темата,
        Струвами се ужасна тази процедура...не само заради причиняваната  болка, а и от факта, че това се случва някъде в някакво село и  някакви  странни дядовци макар и добрички пипат, дърпат ушите на децата.
Ако е в лекарски кабинет съм съгласна, но там....
        И в тази връзка да попитам има ли медицинско лице в  София, което се занимава с това? Ще съм Ви много благодарна на отговор.

# 111
  • Мнения: 275
  А  в София има ли шанс да намерим накой, който дърпа уши?

# 112
  • Мнения: 12
Дъщеря ми има  огромни сливици, заради които нощем хърка ужасно. Не прави често ангини, макар че като цяло доста боледува. Някой да е имал такъв проблем, който след дърпане на ушите да  е отшумял? И задължително ли е да е болна от ангина, за да се приложи процедурата Thinking?
PS: Педиатърката и ми каза, че и тя ми препоръчва този метод-според нея сливиците се "прибират" в някакви кухини, където нямат пространство да растат при възпаление и след време дори може да атрофират (поне това разбрах аз).

# 113
  • Мнения: 126
Моя роднина е специалист УНГ, но вече на пенсия. Скоро я питах за това дърпане на уши. Каза, че е несериозно и че ефектът ще бъде краткотраен, ако изобщо има такъв.

Моя, много добъра приятелка - доктор УНГ заведе и двете си деца /колкото и нелогично да звучи/, а и самата тя се е подложила на такава манипулация. Каза, че ефект има при децата и.

# 114
  • Мнения: 0
А плаща ли се за подобна процедура и ако да - колко? Защото и аз трябва да ида,май  newsm78

Бих предпочел някоя мацка да ми изтегли ушите,отколкото грохнал дядка,но какво да се прави.
  Laughing
 
 

# 115
  • Мнения: 286
А плаща ли се за подобна процедура и ако да - колко? Защото и аз трябва да ида,май  newsm78

Бих предпочел някоя мацка да ми изтегли ушите,отколкото грохнал дядка,но какво да се прави.
  Laughing
 
 


че те грохналите дядовци разбират повече, а не си мисли, че дъщерите им са мацки - те вече са лелки към баби  Laughing   и предполагам цената е като в църква- кой колкото даде. едно време беше така, сега дали са се овълчили  newsm78

# 116
  • Мнения: 0
Цитат
че те грохналите дядовци разбират повече, а не си мисли, че дъщерите им са мацки - те вече са лелки към баби  Laughing   и предполагам цената е като в църква- кой колкото даде. едно време беше така, сега дали са се овълчили  newsm78

Аз по принцип говоря - някоя от вас не се ли научи да тегли уши,да издърпа и моите  Laughing
 Скоро ще трябва да отида при някой "специалист" и май ще е в Градище,че ми е най-близко  newsm01

# 117
  • на Земята
  • Мнения: 291
Да съживя темата и да задам болния ми въпрос.Помага ли дърпането на уши за третата сливица?

# 118
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Не знам дали помага, ама звучи страховито. Не знам дали бих подложила мен или детето на подобна процедура.

# 119
  • Мнения: 750
Темата направо е "умпяла" но ще се пробвам - къде най-близо до София мога да заведа детето да му дръпнат ушите? Моля ако някой знае , да ми напише. Минах през традиционна медицина, мъча още с хомеопатия , но нищо за сега, та ако не помогне няма да навреди.

Общи условия

Активация на акаунт