Дърпане на уши

  • 120 238
  • 188
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 005
Тази вечер пак ходихме  Rolling Eyes, моля се само да има някаква полза  newsm78

# 31
  • Мнения: 7 201
Може и да ви се струва майтап или простотия, но аз лично видях голям ефект от тази процедура.
Peace Аз също съм водила детето при такъв дядо.От тогава(2г. вече) ангина и отит не е правил.Доволна съм и за мен има смисъл.
Желая и на твоето детенце да му е помогнал! Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 5 074
Дърпам уши, ако детето се е провинило в нещо.
Обяснявам,защо за да запомни.
Това в кръга на шегата.
 Не вярвам.

# 33
Дърпам уши, ако детето се е провинило в нещо.
Обяснявам,защо за да запомни.
Това в кръга на шегата.
 Не вярвам.
И аз в първия момент помислих, че е някакъв майтап...
По темата: В близост до гр. Шумен, в с. Градище има един дядо Иван, викат му кантонера. Той "дърпа уши". Чувал съм, че е помогнал на много хора. Поне не е навредил на никого. Той не взема пари и не желае никакво друго възнаграждение. Хората сами ходят после да му подаряват разни неща и дори се носят легенди за Кувейтски шейх, който след успешната процедура му оставил, тайно от дядото, един вързоп пълен със скъпоценности. Иначе дядото в момента е в доста напреднала възраст, живее скромно в кирпичена къща и последния път когато го видях си правеше на двора туршия от чушки.   bouquet

# 34
  • Мнения: 2 005
При същия дядо водех детето , Трепач  Peace Наистина е страхотен човека  Hug Казват , че на много хора е помогнал , дано помогне и на нас  newsm78

# 35
  • Мнения: 3 219
Ха, и на мен същия дядо ми дърпа ушите, даже аз като ходих не беше много добре здравословно, май беше преживял инсулт или нещо от сорта, баавничко вървеше, но много ми помогна.
Ивалина, голямо БЛАГОДАРЯ му предай от всичките му доволни "пациенти".

# 36
  • Мнения: 2 005
Ха, и на мен същия дядо ми дърпа ушите, даже аз като ходих не беше много добре здравословно, май беше преживял инсулт или нещо от сорта, баавничко вървеше, но много ми помогна.
Ивалина, голямо БЛАГОДАРЯ му предай от всичките му доволни "пациенти".
Дано не ни се налага повече да ходим , но ако отидем непременно ще му предам поздравите  Hug Той наистина много бавничко си върви и е страхотен по душа  Grinning

# 37
  • Мнения: 1 303
Не съм чувала за подобно нещо.На какъв принцип действа..евентуално? Grinning

# 38
  • Мнения: 2 005
Казват , че при подобна процедура се отпушвали някви каналчета и възпалението се оправяло ... newsm78

# 39
  • Мнения: 22
Лично аз съм много доволна от т.нар."дърпане на уши". Процедурата беше извършена на мен и ефекта е на 100%.Правена ми е 2 пъти.Първият път бях 6 клас, а след това 8 години по-късно.Като казвам 2 пъти не мислете, че е нямало ефект от първият път-напротив, но самият лечител каза да ме заведат още веднъж след пубертета.Преди бях вечно болна от ангини, даже се мразех затова,а днес(о, почна да звучи като реклама) ми се случва много рядко леко да ме заболи гърлото.Ако нямате идея при кой лечител да отидете ще ви дам координатите на този, при който аз ходих.

# 40
  • Мнения: 117
Внимавайте с дърпането на уши, когато ми вадеха сливиците (преди 20-на год.) в стаята, в която бяхме имаше едно момиче, на което родителите не вярвали тогава в медицината и го водили няколко пъти да му дърпат ушите. В резултат на което му опадала косата, беше около 14 годишно, ходеше с перука. Сливиците не се оправили и ги оперираха заедно с нас.
Ако проблема е трета сливица извадете я. Тук има доста инфо за резултата от такава процедура. Моя колежка оперира преди около година сина си и каза че ефекта е повече от добър, намалели са им всички настинки, като брой и продължителност. Не са вадили всички, а само третата.
Аз съм била прекалено изнежено дете и съм правила тежки ангини два пъти годишно минимум, често получавах температурни  треперения (не са гърчове, но не се сещам как се казват), но не ми се струва нормално толкова често боледуване, дори и през лятото. Имайте предвид, че ангината вреди на сърцето, грубо казано гнойта слиза надолу и води до сърдечни проблеми в по късна възраст.

# 41
  • Мнения: 1 303
И аз бих препоръчла консултация с добър УНГ,че ангините не са шега работа..

# 42
  • Мнения: 22
Съгласна съм , че третата сливица е по-добре да се махне, но за другите две не. Това е моето скромно мнение основаващо се на мед. познания и самият факт, че аз след почти ежемесечни ангини съм вече така да се каже нормален човек. Беше ми писнало да ме "влачат" по лекари и да пия поредният нов антибиотик, който щял да ми помогне.От пиенетето на толкова много лекарства като дете зъбите ми са оцветени, та се наложи да ходя на избелване, а да не говорим, че   ангините са дали своето отражение върху мен,имам някаква форма на ревматизъм.
По повод това, че можело да окапе косата от "дърпането на уши" , силно се съмнявам, че именно това е причината.Алопецията  често пъти се дължи и на психологически фактори, но това е др. тема. Лечителят, при който съм ходила два пъти е от Монтана, а ето и адреса за тези, които ги интересува:ж.к. М ладост1 бл.25 вх.А ет.7  тел:096/2-23-62 (първо се обадете по тел. за да проверите дали все още приема)Рангел Георгиев

# 43
  • Мнения: 2 005
Светослава , благодаря че ме успокои ! Hug Много се притесних за това окапване на косата ... Sad Два пъти го водихме при тоя човек , но едната сливица си е все още уголемена и явно това е причината да прави честите ангини , защото се възпалява . newsm78

# 44
  • Мнения: 117
Може и да се съмнявате за окапването на косата, но аз съм го видяла с очите си и то на дете от региона на Монтана. Не мога да кажа след колко посещения се е получило, но реалността беше такава - родителите от село не вярвали на медицината и лекували дъщеря си само с народни лечители и билки. Накрая след поредното дърпане на уши косата и опадала, и когато ни вадеха сливиците тя нямаше дори мигли. Месеци наред са се опитвали да решат проблема с косата, лекарите се надяваха да има подобрение след ваденето на сливиците. Изрично съм писала, че не става въпрос за едно дърпане и предупредих да се внимава, ако и моя син имаше такива проблеми може би и аз ще го заведа веднъж, но все още помня голата глава на онова дете.
Съгласна съм с мнението на swetoslawa, че ангините оставят отражение за цял живот.

Общи условия

Активация на акаунт