Август месец е на състезания,Формула 1 ве4е наближава-Испания

  • 19 413
  • 299
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 350
Добре дошли на новите мами! Hug
Вес ще сложа снимки само да ме остави малкия дивак, че днес следобяд само крещи, и вече ми иде да  smile3511, днес е направо непоносима. Напиша мнение и да го публикувам и  тя започне да мрънка и крещи и го изтрия вече за не знам кой път го пиша това мнение.
Клара ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА СОФИЯ! ДА И Е ЧЕСТИТО ИМЕТО И МНОГО ЗДРАВЕ И РАДОСТ ДА НОСИ НА МАМА И ТАТИ! newsm51 lovekiss

# 286
  • Мнения: 52
Честит имен ден на София !Много здраве и късмет!  bouquet
И да са живи и здрави всички именици днес! Hug
gery_to лек път и приятна ваканция в Бг  Hug
ANETT много неприятна случка добре че няма да му остане белег  Hug така ръстат мъничките дечица
Krispin да оздравявате по скоро  Hug
Bec Hug при вас толкова е студено че сте на парно вече
 cold и ех това треньорче.... той ще прави физзарядката и ние ще го гледаме  Grinning какво ще кажеш Силрай Grinning
на всички  Hug Hug Hug

# 287
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Гери,приятно пьтуване и да го нацелуваШ малкото 4ове4е Wink.Не се притеснявай Wink,майка не се забравя така лесно Hug.
Венелина,моми4етата ве4е са ти обяснили...... Hug,при нас е сьЩото Wink
Вес,снимки може да пуснат Алест или Тони Laughing....аз ги карах да снимат докато сме седнали Joy....4е така ниЩо не се вижда.

Да ви се похваля и на вас,в неделя карах 150 километра колата bowuu....това е голямо постижение Laughing за мен Laughing.
Клара,4естит имен ден на СОФИЯ,нека ви е жива и здрава и много радост да ви носи.
Натия,аз земетресение не сьм усетила Thinking...слава богу Laughing.
А ина4е помоЩта от 2500 евро я дават  на новородените ,но за имигрантите има някакви изисквания които аз не ги зная то4но....май беШе неЩо ,4е в последната година трябва да си работил или да имаШ една година сегуридад сосиал newsm78,.....незная то4но ,но ги дават сьс сигурност,заЩото аз познавам две моми4ета и двете са 4ужденки които ги взеха..

# 288
  • Мнения: 235
И от мен едно въпросче:
За помощта от 210 евро за алкилер всеки месец някой пробвал ли се е?

# 289
  • Мнения: 50
И от мен едно въпросче:
За помощта от 210 евро за алкилер всеки месец някой пробвал ли се е?

От месец май чакаме одобрение и все още няма никакъв отговор. newsm78
А толкова документи приготвяхме,че свят ни се зави!

# 290
  • Мнения: 235
А можеш ли да ми кажеш точно какви документи са ви искали?
Защото аз знам за следните:
док. с НИЕ, договор за наем, документ с кадастрален номер на писото, док. от социал сегуридад, че си работил не по-малко от 6 месеца, договор за работа.  "Basta con presentar el impreso de solicitud en el que figuran los datos personales necesarios para comprobar que se cumplen todos los requisitos como, la edad, el número de la Seguridad Social, la referencia catastral de la vivienda, el número de cuenta, etc. Y una copia del contrato de alquiler".
Между другото, ако това може да те успокои, на мъжа ми колега (испанец) е подал от февруари и още чака. Хубавото е, обаче, че получаваш помощта от момента, в който си подал документите ( т.е. със задна дата) Wink.

Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 13:15 от Penelope®

# 291
  • Мнения: 235
Ето тук можеш да видиш състоянието на солиситуда:
http://www.oficinadelavivienda.com/RBE_Consultas/

# 292
  • Мнения: 2 375
А знаете ли, че дават някаква помощ от 500 евро на дете, годишно, ако доходът на се.мейство с две деца е по малък от 11000 /приблизително. За семейство с едно дете, се си спомням каква цифра беше. newsm78 Това се прави в сегурида социал и май се казваше солиситуд де пунтос или каквото е там де пунтос. Не са много, но пък идват добре за учебници и тн. А също има някаква помощ от 400 евро на месец за децата, на родители, които са на паро. Хубавото е, че дори като свърши парото, продължават да я дават, докато не започне работа по контрато. Това пък е в ИНЕМ.
И едно въпросче от мен. Знае ли някой учебниците тази година дали идват с някакво дискуенто ако се купуват от училище? На дъщеря ми ще и ги купуваме от либрерия и се питах дали там ще са много по-скъпи. Тъй като до сега е учила в Бг, искат първо да и видят знанията дали става за пети или по-надолу. Горката, тази сутрин плака, като чу, че може да я сложат с по-малките, но тя дори не говори добре испански, кякво да се прави. Tired

# 293
  • Мнения: 235
natia,  видях в една либрерия (бях се наредила на колата  Mr. Green), че един негър носеше кочан с чекове за дескуенто от Комунидад МАдрид. Точно за учебниците.

# 294
  • Мнения: 1 156
Здравейте мили4ки
Вес дзвера расте и беснее. Ве4е свикна с къ6тата и я обрй6та нагоре с лапите. Но пък спазва благоприли4ие  и два 4аса след като съм из4истила не разхвърля.  За коментара на Рахой какво да ти кажа, глупаво е , Не вярвам то4но тези 180 000 емигранти, които са на парото да доведат до икономи4еския крах на Испания. Но всеки си гледа от неговата камбанария. До като работим и котизираме, докато си пла6таме данъците и купуваме тук жили6а сме по добри. И до като заемаме работните места които не са достатъ4но престижни за испанците сме добри. Заку4и ли се положението, трябва да се намери изкупителна жертва. Съпруга ми казва 4е при тях масово НЕ се наемат мароканци, латино и тн. Просто в момента е много трудно да се откаже  работа на един комунитарио, така 4е поне в тва отно6ение сме спе4елили уж не6то,което не озна4ава 4е ни третират по един и съ6ти на4ин... Но определено в момента тук има едно тракова подмолно расистко те4ение, уж емигрантите не са виновни, ама масово ги уволняват, или поне тези които наистина не стават. За6тото на работодателите им е ясно 4е емигранта е мног по неза6титен от към правва и си гледа по съвестно работата ,за да я запази, никой не иска ло6и работници. Те са загуба на пари. Така 4е поне в това отно6ение съм малко по оптимист и си мисля 4е поради тази при4ина за нас 6те си има работа, макар и по малко и по зле платена.
Колкото до помо6тите за алкилер    моята зълва ги 4ака 8 месеца, така 4е не се от4айвайте, 6те има ако са ви одобрили. Хубавото е 4е дори и да закъснеят, после се изпла6тат на куп за вси4ките месеци, мисля 4е се смята от датата на одобрението.
4ао от мен, отивам да иззвеждам ку4ът.

# 295
  • Варна
  • Мнения: 313

Малеее момичета, колко сте изписали, аз се шашнах, не мога да сваря...  Laughing

Вес, за коментара на Рахой и аз го гледах. Много се ядосах, като обвини емигрантите, но после представителя на Псое му разказа играта като му каза че си плащаме вноските и сме легално. А за скоро родилата майка на Майорка, за пламплам ли говориш? Ако е за нея, писах й на лични, ама тя май не е влизала отдавна и не ми е отговорила за сега.  Hug благодаря ти все пак, ако някоя от мамите тук има на пламплам скайпа или телефон нещо, на драго сърце приемам инфо....

Криспин, знам един сироп, на майка и го изписаха, помогна й, той е от мед и още нещо ...прополис.... за кашлица, ще видя вкъщи как се казваше и ще ти кажа.  Wink

Анет, дано да му мине бързо бързо на твоето момченце.   bouquet

# 296
  • Мнения: 235
.опс грешка Embarassed

# 297
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Хей Вес,хайде пускай нова тема Wink,4е ве4е 15 страници минахме.Сега като си онлайн по 4есто си вьрШи работата я Crossing Arms,няма ние да те подсеЩаме Joy.

За субсидията за наем се иска_копие от договора за работа,копие от последните 6 номини,копие на медицинската карта,копие от договора за наем,катастрален номер на апартамента(може  да е записан само на лист,не е нужно да  е на някакьв специален документ),номер на банкова сметка на собсвеника на апартамента и номер на банкова сметка на този който го наема,искат и "sertificado de haberes de 2007",но не е  задьлжителен,с номините стига,копие на НИЕ и май нямаШе пове4е newsm78.Наема трябва да се плаЩа 4рез "трансференсия"от банковата сметка на наемателя.

За помоЩта за която говори НАТИЯ документите се взимат от Институто насионал де ла Сегуридад сосиал,оба4е май вьв всеки район е разли4но Thinking,май се взимат от разли4ни места.

А за помоЩта от парото за децата ,те май ги дават само на самотните родители...... newsm78оба4е там ве4е не сьм сигурна ,не сьм я искала оЩе Mr. Green....4акам да ме уволнят и тогава Ще я поискам Joy.

По този повод да ви се опла4а какво ми се слу4и днес Sad....нали знаете за онази работа за която сте си ме4тали (и у4или) цял живот и в един прекрасен момент ХОП,излиза....избират то4но теб (от незнам си колко кандидати) bowuu и не можеШ да по4неШ Cry,заЩото ....ами по много при4ини....работно време,....много пьтувания....Някои извьн страната....Оооооохххх "ама " как ми се реве ако знаете Cry.....Незнам заЩо ли се записах за интервиу за работа...пьк те взеха ,4е ме избраха Sad.Оооох.....оба4е как да пьтувам толкова с детето....нали трябва някой да го води на у4илиЩе ,да го приспива,да му 4ете прикаски ноЩем Cry....може да се намери кой да прави тези неЩа,но аз тогава каква то4но роля вьрША като майка Cry.Ще има моменти в които трябва да отсьствам по 15 дни от страната Cry....ами не мога.
Хей такива мисли ме гонят мен....хем искам да сменя сегаШната работа,4е ми е доШло до гуШа от вси4ко там,хем...май нямам голям избор Confused.

Ами.......приятна ве4ер....аз отивам да си взема нов компиутьр и скенер ,дано ми се оправи настроението Laughing

# 298
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Вал,обмисли го добре,такъв шанс не е за изтърване,а още пове4е в тези мътни времена.Може да измислиш нещо,я детегледа4ка,я някоя помощ от социалните,знам ли....Но не се отказвай Naughty.

Дивина,4естита нова стара работа и на теб Grinning.Искрено се радвам на такива новини,за съжаление последно време май преобладават лошите.

Днес минах през Лидъл(от много време не бях ходила).За пръв път видях само испанци Shocked,не можех да повярвам,винаги е било пълно с румънци,а сега на опашката само испанци.Работата сериозно загрубява Tired.
Хайде да не натоварвам тази тема,като пуснете нова ще пиша още.Хайде,Вес Wink

# 299

Общи условия

Активация на акаунт