За бебешките шишета...

  • 2 385
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 103
Мами, моля споделете според вас , с какви шешета е най- добре да храним беб4овците! Досега бяхме на Авент , но мисля да ги сменя със стъклени...Какво ще кажете?

# 1
  • Мнения: 28
Аз ползвам също шишета на Авент и не мисля да ги сменям. За мен няма разлика дали е стъкло или е пластмаса. Разликата е в това, че стъклените шишета трябва да се пазят от счупване, за разлика от пластмасовите, които не се чупят.  Grinning

# 2
  • Мнения: 4 555
Аз те подкрепям в решението ти да ги смениш. Ако не оставяш детето да си играе със шишето, не би трябвало да се притесняваш от счупване.

# 3
  • Мнения: 103
...изчетох много неща за вредните пластмасови шишета , включително и за тези на Авент....

# 4
  • Мнения: 1 195
Ние сме с Авентски. Нямам намерение да ги сменям  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 4 294
не съм ползвала стъклени и не бих заменила пластмасовите със стъклени

# 6
  • Мнения: 1 512
...изчетох много неща за вредните пластмасови шишета , включително и за тези на Авент....


Поради същата причина ( бях направо изпаднала в паника след като четох за ефекта )и аз замених авентските шишета със стъклени на Нук.Но са ми неудобни,защото не са със широко гърло,трудно се слага сухото мляко,освен това когато се разклати за да се разтвори сухото мляко тече ( не е както при шишетата на Авент),когато го наклониш е същото,изпуснах едното и го счупих.И чесно казано направо ми идва пак да се върна на авентските.Пробвай и ти със стъклени за да си по-спокойна. Peace

# 7
  • Мнения: 171
Аз моите ги смених с Bfree за водата и стъкло за млякото и съм доволна.

# 8
  • Мнения: 27 524
Ползвахме Авент, доволна бях. Ако всичко върви добре, от какъв зор да ги сменяш? Стъклените са по-тежки, чупливи, неудобни...
Да, чела съм за разните истерии за пластмасите, но не им се поддавам. Както си прецениш  Peace

# 9
  • Мнения: X
Всъщност, най-новите изследвания установяват, че пластмасовите шишета не са вредни, или поне не при нормална употреба. Това констатира FDA, както и регулаторните органи към ЕС. Най-нагло си казаха, че е било голяма доза медиен цирк. А да сте обръщали внимание, че само американци тръбят  колко е вредно?

http://www.foxbusiness.com/story/grocery-manufacturers-associati … ol-bpa-consumers/

Иначе по темата, първо ползвах Avent и бях доволна, след което смених с Bfree. Бебето си ги хареса и не мога да я върна пак към старите, нещо не се храни добре с тях и такa си останахме на Bfree.

Последна редакция: пт, 22 авг 2008, 17:37 от Анонимен

# 10
  • Мнения: 286
Поради същата причина ( бях направо изпаднала в паника след като четох за ефекта )и аз замених авентските шишета със стъклени на Нук.Но са ми неудобни,защото не са със широко гърло,трудно се слага сухото мляко,освен това когато се разклати за да се разтвори сухото мляко тече ( не е както при шишетата на Авент),когато го наклониш е същото,изпуснах едното и го счупих.И чесно казано направо ми идва пак да се върна на авентските.Пробвай и ти със стъклени за да си по-спокойна. Peace
Аз съм с два вида шишета, пластмасови за сок и вода и стъклени за мляко. Стъклените са на Камера, с тясно гърло, и за да сипвам млякото ползвам фуния, много лесно става Hug. А до колкото знам НУК имат и с широки гърла стъклени, аз имах, но малко, обаче сигурно има и големи, а те имат и ринг, който се поставя между капачката и биберона и млякото не тече, докато се разбърква.

# 11
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 584
Аз лично замених използваните обикновени пластмасови шишета със стъклени на Чико и пластмаса B free. За първото ми дете също използвах стъклени шишета, не съм имала проблеми, не съм чупила. Единственото неудобство е тясното гърло, но не е фатално.

# 12
  • Мнения: 15 379
Вероятно те притеснява информацията за съдържание на бисфенол в шишета направени от пластмаса - най-вече авентските,  или поне за тях се изписаха тонове с мастило. Аз ги ползвам - не се притеснявам, защото никъде не успях да прочета достоверна информация, която да ме убеди, че поликарбонатните шишета са вредни. В твоя случай всичко е въпрос на избор!  Peace

# 13
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
не съм ползвала стъклени и не бих заменила пластмасовите със стъклени
Peace с Авентски сме

# 14
  • Мнения: 1 168
Преди ползвах на Камера пластмасови, но сега съм на Чико със стъклено /със силиконов биберон, обаче - оригиналния е каучук/. Ей родих се - мие се много лесно, а пластмасата все мазна ми стоеше. Че счупих едно /аз лично, не беба, но хич не са чупливи. Шишето изпадна от джобчето на чантата в коридора, падна на бетона и подскочи 5-6 стъпала надолу - не се счупи и аз тъкмо се израдвах и се чудех откъде да заобиколя количката да го взема, то се търкулна и падна между стълбите два етажа надолу. Е, тогава вече се счупи, но то и пластмаса да беше пак можеше да се пукне. Така че при изпускане от "нормална височина" - нищо няма да им стане, масивно е стъклото. Е, вярно, по -тежки са, но пак ми е по-удобно от пластмасовите.

# 15
  • Мнения: 3 034
винаги съм ползвала пластмасови, смених 5 марки, включително и Авент. в момента сме с Playtex, но не заради истериите, а заради предпочитанията на сина ми. иначе си ползвах Авент по време на писаниците, за мен това бяха пълни щуротии. между другото в Щатите не ги забраниха, забраниха ги в Канада  Crazy сега естествено ще излязат нови изследвания и тук, и ще се окаже, че пак е било много шум за нищо.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Хранила съм ги с чичета на Авент и д-р Браун

# 17
  • Мнения: 4 335
Ползвам Авент и не бих ги сменила Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 2 734
От всички пробвани най-удобни са ни Авент и на Чико кривите-все пластмасови.Истерията с пластмасовите шишета се вихри от години,просто нашата преса се сети за нея наскоро и в БГ стана по-масова информацията.Аз не хванах вяра обаче нито преди,нито сега.Попрочетох това-онова и заплахите ми се сториха по-скоро "евентуални",отколкото вероятни.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 688
Покрай историите с вредните шишета с,ених Авент с Бфрии.Не съжалявам за избора си.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 099
Ползвам Авент. Но ги сменям на 3-4 месеца. Нищо не е вечно и никой производител не твърди, че е безвредно да юркаш едно пластмасово шише 3-4 години...

# 21
  • Мнения: 1 305
В началото  купих шишетата на Авент. Малката много си ги харесва, и аз като прочетох това за пластмасата реших да ги сменя и купя едно шише на Чико. Тя така и не го хареса и не го иска, досега си ползваме тези на Авент   Simple Smile

# 22
  • Мнения: 2 910
Ползвам на Авент и не смятам да ги сменям.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Храня бебо със стъклено шише на Бейби Нова.Доволна съм.Иначе имам и на Бифрии ,но залагам на стъклото. Peace

# 24
  • Мнения: 262
В началото бяхме с Авент, обаче писаниците ми повлияха и сега съм със стъклени на Камера. Все ми се струва, че стъклото е наистина по-добрият избор, даже и впредвид това, че пластмасовите както и да се мият, остава миризма на мляко  Sick Или на мен все така ми се струваше. Но изборът е твой, най-вероятно наистина е повече медийна антиреклама, отколкото потвърдени истини за вредността им.

# 25
  • Мнения: 1 669
Покрай тази истерия с пластмасовите шишета и аз ги замених със стъклени, но признавам си - въобще не са удобни... newsm78

# 26
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Ползвам на Авент и не смятам да ги сменям.
Peace

# 27
  • Мнения: 2 960
Всъщност, най-новите изследвания установяват, че пластмасовите шишета не са вредни, или поне не при нормална употреба. Това констатира FDA, както и регулаторните органи към ЕС.
.
аз ползвам шишетата на Чико.Доволна съм Peace

# 28
  • Мнения: 1 477
Ползвам на Авент и не смятам да ги сменям.
Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 1 185
Мислих, мислих и ги смених! Сега съм със стъклени на Чико и съм доволна, но много трудно намирам бибероните, които ползваме  Sad Иначе счупени още няма, но има много време!  Grinning

# 30
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Аз моите ги смених с Bfree за водата и стъкло за млякото и съм доволна.
и аз замених със стъклени на Bfree - те са с много широко гърло и са за АМ, а за вода и сок стъйлени на Бейби конфорт

# 31
  • Мнения: 108
Производителите на AVENT са англичани,а при тях нямя пропуск за нищо-качество 100%за всичко,което произвеждат! Peace

# 32
  • Мнения: 756
сега сме с Витал бебе - четох доста покрай истериите и не открих да им има нещо на шишетата , а и за отделянето на бисфенол е нужна доста висока температура , която няма как да бъде постигната в домашни условия.Има си и знаци , които определят , доколко е вредно шишето.

# 33
  • Sf
  • Мнения: 978
Със стъклени на Чико сме - много съм доволна.

# 34
  • България
  • Мнения: 457
ние сме с Авент и Нук удобни са и не мисля да ги сменям и най вече със стъклени

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 337
ние сме на 4ико- голямото извитото и средно за вода от стерилизатора ни е...ина4е имам и 2 авентски от помпата- вси4ки са ми мн удобни...

За пластмасата съм- това със статията си беше 4иста истерия за мен, а и не мисля, 4е аз или някои от близките ми имаме някои от следствията описани - а майка ми е ползвала само пластмаса...Що за лансиране на стъклени шишета???

Вси4ки искаме да предпазим децата си,но за съжаление не можем да ги държим в стерилизатор  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 318
аз имам склад от шишета,че на хранене сменям по 3 защото си имам една глезанка и за да си изяде всичко трябва да е от различни биберони  Crazy,а водата държа в стъклено  Peace

# 37
  • Мнения: 4 023
Първо започнах с Авент и Нук (рекламата им ме заля от всякъде). Съжалявам, че късно открих БиФрии - сега за сутрешното и вечерното АМ ползвам само тях.

# 38
  • Мнения: 80
ползвам стъклени B-free.доволна съм и бебока си ги харесва.Със широко гърло са и са удобни за АМ.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Ако всичко върви добре, от какъв зор да ги сменяш? Стъклените са по-тежки, чупливи, неудобни...
Да, чела съм за разните истерии за пластмасите, но не им се поддавам. Както си прецениш  Peace
Peace

# 40
Пластмасови на Мeda в розово и зелено, без проклетия bisphenol.  Иначе и ние бяхме с бутилки на Avent.

# 41
  • Мнения: 103
Мами благодаря на всички за отговорите! Искам да ви кажа ,4е си ре6ихме проблема с шишетата! Пробвах да го храня със стъклено на Чико и на малкият взе 4е му хареса.Преди на Авент бяхме с бибите с 2 дупки , а сега с Чиковските сме с 1-та дупка!

# 42
  • BG
  • Мнения: 1 900
Ползвам пластамасовите на Чико и не бих си купила стъклени.Въпрос на гледна точка.

# 43
  • Мнения: 1 080
На Авент съм и не мисля скоро да ги сменям - само ще ги подновявам през няколко месеца - както и бибите!!!

Общи условия

Активация на акаунт