Религията...

  • 7 389
  • 124
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 806
Mu6u много опасен въпрос! 
Смесени връзки, тоест смесени религии е сложна тема.  Единият винаги трябва да отстъпи.  Повечето случаи жената.
Има религии които го отричат.  Но това не е по темата.

От тази тема ще стане голяма каша.  Всеки отстоява своето мнение.

# 61
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
От темата за еднополовите бракове се замислих и за религията. Трябва ли определена религия да се натрапва на децата или трябва да ги оставим сами да изберат когато вече са големи?
В интерес на истината аз кръстих моят син когато беше малък, но сега си мисля, че не съм постъпила правилно. Ами ако не иска въобще да принадлежи към никоя вяра.  Thinking 
И не е ли по-добре да запознаеш детето с някоя религия, но не и да взимаш решения вместо него  Thinking

религията трябва да се "налага" от малки за да свикнат децата с нея и да я приемат нормално и да израстнат добри вярващи хора.
иначе е почти изтървана работа ... 1 на 1000 ако не и по-малко спасени души

който не вярва да направи справка в страни където вярата в бог е държавна политика ...

# 62
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Моята дъщеря, когато  се почувства достатъчно пораснала и готова ,сама да избира,дори да не е религиозна това все пак ще е нейния избор и аз нямам моралното право да имам вмешателство за нейното решение.

# 63
  • Мнения: 4 892
Добре е когато човек реши да коментира някоя религия (или въпрос по принцип) да е запознат от извора.

Може ли да ми посочите "извора"...Религията да е по ваше желание.

Разлика между вяра и религия правим, надавам се?!

Някой даде пример със своето семейство.......

Давам пример - празнуват се всички празници по скоро като продължение на традиция, от колкото от чисто религиозна гледна точка. Факт е, че у нас /България/ християнскте празници са пълни със заемки, а нещата са малко объркани.
Нищо не се празнува в моето семейство с излишна религиозност...

религията трябва да се "налага" от малки за да свикнат децата с нея и да я приемат нормално и да израстнат добри вярващи хора.

Религията може да се налага, вярата - не! В горното цитирано има противоречие.....

Поздрави на всички!

# 64
Все пак само дебатираме...дано няма конфронтации между  последователите на отделните религии.Все пак винаги е имало и ще има смесени бракова.Но наистина се чудя и не зная дали се налага единия партньор да приеме религията на другия.Все пак трябва да се изхожда от единното правило че Бог е един!Може би всяка религия го именува по различен начин...И пак да се върна на смесените връзки...Темата е важна защото от такива бракове се раждат деца,а те остават посредата.Може би трябва да има толерантност,а не натрапване на една от двете вери!?Мисля че не бих имала против моя партньор да не е задължително с моите разбирания и вяра.Но ако е така никога няма да го накарам да се отрече от своята за да приеме моята вяра.

# 65
  • Мнения: 4 892
mu6u, не се налага единия партньор да приеме религията на другия. Децата не остават по средата. Аз съм кръстена, родителите ми са християни, но аз по едно време не бях даже и по средата, бях на никъде. Сега имам вярата и не приемам никави догми, нито християнски/ говоря за Павловата църква/, нито други.  Приемам ценностите, които е изповядвал Исус, такива, каквито аз съм ги разбрала!

# 66
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 268
...Смесени връзки, тоест смесени религии е сложна тема.  Единият винаги трябва да отстъпи.  Повечето случаи жената...


Не е задължително единия да се налага да отстъпва. Ако се остави детето само да избира когато порасне.
Ние сме от тези, които празнуват празниците на 2 религии. Смятам го за предимство.
Не смятаме да възпитаваме сина си в която и да е религия. Докато е малък, просто ще отговаряме на въпросите му, когато порасне сам ще си намери пътя. Честно казано въобще не ме интересува дали ще е християнин или мюсюлманин, или каквото там реши. Искам да го науча сам да взима решения, да е толерантен към избора на другите. И да е щастлив.
Не е нужно сами да си усложняваме живота, той е простичко нещо всъщност. Grinning

# 67
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 268
...Темата е важна защото от такива бракове се раждат деца,а те остават посредата.Може би трябва да има толерантност,а не натрапване на една от двете вери!?Мисля че не бих имала против моя партньор да не е задължително с моите разбирания и вяра.Но ако е така никога няма да го накарам да се отрече от своята за да приеме моята вяра.

Не можеш да накараш някой да се отрече от вярата си и да приеме твоята, или обратното. Вярата е в сърцето.

# 68
  • Мнения: 4 892
jasmin,   smile3501

Поздравявам ви!

# 69
  • Мнения: 2 471
Добре е когато човек реши да коментира някоя религия (или въпрос по принцип) да е запознат от извора.

Може ли да ми посочите "извора"...Религията да е по ваше желание.

Разлика между вяра и религия правим, надавам се?!

Някой даде пример със своето семейство.......

Давам пример - празнуват се всички празници по скоро като продължение на традиция, от колкото от чисто религиозна гледна точка. Факт е, че у нас /България/ християнскте празници са пълни със заемки, а нещата са малко объркани.
Нищо не се празнува в моето семейство с излишна религиозност...

религията трябва да се "налага" от малки за да свикнат децата с нея и да я приемат нормално и да израстнат добри вярващи хора.

Религията може да се налага, вярата - не! В горното цитирано има противоречие.....

Поздрави на всички!


Така така, само, когато се вадят цитати, да се правят така та да не се губи смисъла на поста. Защото всеки си интерпретира. Аз мога да кажа, че празнувам църковни празници, защото съм религиозна. Баща ми беше атеист, но никога не ми е налагал своите възгледи. Смятам да възпитавам детето си в същия дух.

# 70
  • Мнения: 4 892
Dencho, съвсем добронамерено питам. Интересна е темата биха казала, не взривоопасна. Извадих от контекста цитати, по които лично ми е интересно да видя мнението на автора. Позволих си, защото темата е много "широко" зададена!

Баща ви е бил значи толерантен човек, то в това е и дълбокия смисъл на проповедите на различните пророци - толерантност, но друго е тълкуванието на всеки човек.

Поздрави! 

# 71
  • Мнения: 2 471
NinoTino и на мен ми е интересна. Видно е, че с добър тон е написаното по-горе, но има хора и хора тук. Просто давам съвет Simple Smile

# 72
  • Мнения: 36
А какво мислят религиите за смесените връзки?Да речем за българка с евреин?Или българка с мюсюлманин?Или обратните варианти.Интересно ми е могат ли да просъществуват и съответните религии(еврейска,мюсюлманска)отричат ли това?
Да ти отговоря,мила - бащата на детето ми е мюсюлманин/турчин/,а аз съм християнка/не съм религиозна,но родителите ми са ме кръстили,така че се "броя" за такава/.По тази причина все още не познавам свекърите си,не съм ги чувала даже,те не познават внучка си...вече 3 години така!  Peace По същата тази причина,бащата на детето ми се чува с тях 1 път в месеца,че и по-рядко...Казвали са му неща то рода на : "Е,ти сега като умреш,в българско гробище ли ще те погребват?" и какви ли не други "бисери"свързани с това,че аз не съм мюсюлманка!
Та отговорът е - християнството,исляма и юдаизма НЕ толерират смесените връзки!!!/или както ти си попитала - да,отричат ги/ За другите религии не мога да говоря,не съм ги изучавала задълбочено!
 Heart Eyes

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 13:26 от embata_boom

# 73
  • Мнения: 2 471
embata_boom говори само за своето семейство, аз и други момичета дадохме рзлични от твоя пример. Не така категорично, че няма толеранс при бракове от различни изповедания.

# 74
  • Мнения: 36
А конкретно по темата - аз самата не съм религиозна,но съм вярваща /както някой по-горе беше писал - правим разлика м/у вяра и религия,нали?!?!Огромна е!!!/.Бащата на детето ми е и религиозен,и вярващ.Но никой от нас не налага своя си модел на детето и според мен това е правилното.Като порасне тя сама ще си избере пътя.Изказвания от рода на "аз съм християнка/мюсюлманка/будистка..../../../../ значи и детето ми ще е такова,както няма право да избира дали да ходи на уч-ще,така не може да избира и за религията" са ми направо плашещи!!!! Ама как така,бе хора!Едно от малкото ценни неща,които притежава човек е именно правото на свободен избор! Вярно,има неща,които се водят задължителни /като ходенето на уч-ще/,но не смятам,че нещо толкова важно,обвързващо и животоопределящо в доста случаи е едно от тези задължително налагани неща!Да възпиташ детето си в дадени ценности е едно,но да му натрапиш дадена религия съвсем друго!  Crossing Arms
Мое мнение разбира се!
 Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт