Религията...

  • 7 396
  • 124
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 36
embata_boom говори само за своето семейство, аз и други момичета дадохме рзлични от твоя пример. Не така категорично, че няма толеранс при бракове от различни изповедания.

Мила,извода,че горните 3 религии не толерират смесените бракове,не съм го извадила от собствената си връзка!Дадох я само като пример,има хора и хора,но въпроса  на mu6u беше за религиите,не за хората.Чела съм по въпроса,стигнала съм до този извод.Може и грешно да съм разбрала,ако някой има задълбочени познания по световни религии нека сподели опит,аз ще се радвам да науча нещо ново!  Hug
 Heart Eyes

# 76
  • Мнения: 2 471
embata_boom  да, така съм съгласна. Но и темата е малко разтегливо зададена, та интерпретации много

# 77
  • Мнения: 122
От темата за еднополовите бракове се замислих и за религията. Трябва ли определена религия да се натрапва на децата или трябва да ги оставим сами да изберат когато вече са големи?
В интерес на истината аз кръстих моят син когато беше малък, но сега си мисля, че не съм постъпила правилно. Ами ако не иска въобще да принадлежи към никоя вяра.  Thinking 
И не е ли по-добре да запознаеш детето с някоя религия, но не и да взимаш решения вместо него  Thinking

Това е може би най-сложната тема в историята на човечеството... и разбира се поради тази причина "силните" на деня многократно са се възползвали от това и са изправяли хората едни срещу други. И в момента е така... има разлика обаче между религия и вяра и рано или късно всеки избира какъв да бъде... доколкото има възможност на избор-географски, социален и т.н.

# 78
  • Мнения: 2 199
Ема, съжалявам че свекърите ти се държат по този начин, но ето вие като млади хора сте толерантни и се разбирате. И не налагате вижданията си нито един на друг нито на детето. Поздравления!
За мен също е много интересно да науча за различните видове религия така, че които има повече познания нека разказва.

# 79
  • на село
  • Мнения: 837
 Не съм кръстена. Атеист съм. Не се смятам за по-лоша от религиозните хора/това по повод на едно мнение от предните страници,което смятам за тъпо/. Мога да различавам много добре добро от зло и т.н. Възпитала съм си детето сравнително добре. Когато пожела да го кръстя, кръстих го.
 Толерантна съм към всякакви религии - уважавам вярата на хората.
 Хубаво е и религиозните да не се опитват да ни налагат вярата си, като предлагат да се изучава в училище или пък да я налагаме на децата си от ранна възраст.

# 80
  • Мнения: 12 674

религията трябва да се "налага" от малки за да свикнат децата с нея и да я приемат нормално и да израстнат добри вярващи хора.
иначе е почти изтървана работа ... 1 на 1000 ако не и по-малко спасени души

който не вярва да направи справка в страни където вярата в бог е държавна политика ...

Няма начин да се разберем, докато религиозните смятат, че са по-добри от другите. Моите деца са добри, вярващи хора - вярват в доброто, в моята любов, в честността, в почтеността и в много други неща.

# 81
  • Мнения: 2 471
Христянка съм, но съм против фанатизма.

# 82
  • Мнения: 36
bobolinka аз пък не съжалявам,в случая те са губещите!
Забравих да кажа,че съм и абсолютно против задължителното изучаване на религия в училище!  Naughty Свободно избираем предмет - да,но не и задължителен!!!!

религията трябва да се "налага" от малки за да свикнат децата с нея и да я приемат нормално и да израстнат добри вярващи хора.

Как може нещо,което ти е "наложено" да бъде прието за нормално????  newsm78

# 83
Да,наистина въпроса ми беше за това което позволяват отделните религии,а не до самите хора.Защото е факт че в името на любовта много хора са пренебрегвали или по-точно не са се съобразявали с каноните на вярата си.Много съжалявам embata boom че вашия брак не е приет добре.Не разбирам чак такова фанатично отстояване на религиозните принципи.Нали Бог е любов,а ако тази любов е в сърцата на хора които не са от една вяра какво значение има.Нали все пак говорим за нещо толкова възвишено и красиво като Любовта!И съм съгласна с тези които са на мнение че децата от смесени бракове трябва сами да си изберат вярата.Наистина това трябва да произлезе от сърцето,не да се натрапва...И какво лошо има да се празнува в един дом и Нова година и Ханука и....Радвам се че до сега в тази тема всички спазвахме добрия тон!

# 84
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
А какво мислят религиите за смесените връзки?Да речем за българка с евреин?Или българка с мюсюлманин?Или обратните варианти.Интересно ми е могат ли да просъществуват и съответните религии(еврейска,мюсюлманска)отричат ли това?
Mu6u, мога да ти отговоря от личен опит. При нас нямаше кой знае какъв проблем, тъй като нито аз, нито бившият сме фанатични вярващи. Аз по-скоро се интереувам от религията като сбор от етични принципи - т. е. живей така, че да не пречиш на другите и на света изобщо. Не изпадам в потрес, ако е нарушена някаква буквичка от светия закон. Така възпитавам и детето си. Тя от малка се интересуваше от религията на баща си (католик), може би като начин да запълни липсата му (поне аз така си го обяснявам). Понеже живеем в място където няма католици, естествено беше да се обърне към православната църква. В училище ходеше на СИП религия, сама прояви желание, не съм я спирала.В същото време се сприятели с няколко турчета, ходи им на гости, та понаучихме и доста за исляма. Наскоро ми заяви 'Аз съм християнка'. Е, ще излъжа, ако кажа, че ми стана приятно, но какво мога да направя? Да си построя малък домашен Колизеум и да я разпъна, защото е направила погрешния (според мен) избор? Тя е самостоятелна личност, и ако насила се намеся в избора и, мога амо да и навредя. Но това е в моето семейство. Наясно съм, че там, където има силни религиозни чувства е трудно да просъществуват смесени семейства. Обикновено жената отстъпва или се стига до развод.
А Коледа и Ханука заедно става мнооого весело. Празници без край.!

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 15:29 от fayza

# 85
fayza,добре си постъпила като си оставила детето ти да реши на коя посока да се обърне!Ти си добра майка.Сигурна съм.

# 86
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Знам, ама доста хора тук не мислят така.   bouquet

# 87
  • Мнения: 806
bobolinka аз пък не съжалявам,в случая те са губещите!
Забравих да кажа,че съм и абсолютно против задължителното изучаване на религия в училище!  Naughty Свободно избираем предмет - да,но не и задължителен!!!!

религията трябва да се "налага" от малки за да свикнат децата с нея и да я приемат нормално и да израстнат добри вярващи хора.

Как може нещо,което ти е "наложено" да бъде прието за нормално????  newsm78

Toва го има само в България.  За това България се води (вярвате или не) 70% Мюсюлманска.  (Защото те задължават религията си)
Религията е трябвало да се налага, но заради комунизма сега стоим пред тази дилема.  
Не съм фанатичка, но отстоявам вярата и религията си.  Децата задължително трябва да изучават религията и вярата от която произхождат.  Никакъв избор не се дава на дете.  Като е пълнолетно вече тогава да си избира.
Пак ще кажа, темата е доста дискусионна.  Сега всеки се опитва да звучи дипломатично без да обижда другите.  Както и аз.  Но в действителност е много различно.

# 88
  • София
  • Мнения: 1 508
Toва го има само в България.  За това България се води (вярвате или не) 70% Мюсюлманска.  (Защото те задължават религията си)

Като се замисли човек, напълно си права, колкото и абсурдно да звучи това в една християнска държава да преобладава исляма. Сред турското население на България има много по-малко атеисти, отколкото сред българското, и те много повече държат на културата и традициите си, като включват в тях и религията си.

# 89
  • Мнения: 806
Toва го има само в България.  За това България се води (вярвате или не) 70% Мюсюлманска.  (Защото те задължават религията си)

Като се замисли човек, напълно си права, колкото и абсурдно да звучи това в една християнска държава да преобладава исляма. Сред турското население на България има много по-малко атеисти, отколкото сред българското, и те много повече държат на културата и традициите си, като включват в тях и религията си.

Да така е.  А не искам да ти казвам какво отвращение е за мен да знам това и да ме питат дали съм мюсюлманка.  Но там влизам в друга тема. 
Само Българите отхвърлят религията си.  Все атеисти, да не им се налагало вярата.  Но всички в църквите ходят защото е на мода.  То от не налагане България до къде стигна.

Спирам с спама.  Извинете. 

Общи условия

Активация на акаунт