Bundeserzihungsgeld

  • 2 107
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 244
Laughing Laughing Laughing
Аз дори не успях да стигна докрая. Въй, много ли такива думи имате? Crazy Crazy
Повечето са такива Whistling

# 16
  • Мнения: 2 292
dokolkoto snam ot 2005 granizata na brutto pechalbata e ot porjaduka na 30 000 na godina

Здравей Кони,
Аз трябва да си уредя отношенията с работодателя, отпуските, данъчната класа и каво ли не доста преди да родя ... така че разбира се че трябва да ги преценя тези неща овреме. Да не мислиш че детео се ражда и после се юрва човек да прави всичко това и работодателя стои до тогава и дреме????
Аз точно това се опитвам да си спестя разни недоразумения.
Поздрави

# 17
  • Мнения: 2 292
Нямам идея, може да ви дадат само 6 месеца някакви си 100 евро
Но не искам да те подвеждам
А за изборите - и хрстияндемократите да спечелят пак ще го ядем и пием заради 2 % ДДС отгоре

 Wink права си че то все от някъде ще си намерим майстора, но не са ли 4% отгоре?

# 18
  • Мнения: 2 292
май наистина се нуждаят от избори .. занчи който работи и плаща сума ти пари за сициални и какви ли не такси ... накрая получава - нищо ??? хм. може да не мисля правилно ама не виждам логика. Но май и в БГ е така?
Ако надхвърлиме тази граница нищоли не получаваме наистина?

Добре дошла в социална Европа! Twisted Evil
И в Германия и в доста други държави принципът е такъв, данъците и всичко останало се плащат от който има  добри доходи, т.е. скъсва си zадника от работа. Тия с най големите пари, дето не им се налага да си късат zадниците намират начин да се спасят от данъци. А социалните придобивки се полzват от хората с ниски доходи, които наистина получават по малко, но и работят по малко. И тая работа с иzбори не се оправя. Те просто си живеят в социалиzма и на много хора това им иzнася. Макар че честно каzано на мен прагът от 51000? на година ми се струва много нисък. Все пак с тия пари се предполага че трябва да живеят поне 3 души след като става въпрос zа подпомагане отглежданет на дете... Но пък кой ли ме пита мене... А между другото тия 51000? нетен или брутен доход трябва да са?


да така е и аз пак не мога да спра да се възмущавам ... не може ли понеда си ги делим на половина с бедните та и аз да взема нещо ... не ми е чудно че при такива условия тук е рай за турзите с толкова много деца и никакви (явни) доходи ...

# 19
  • Мнения: 2 292
Има ли някой представа какви са тогава тези спеcиални Erzihungsgeld des Landes Baden-Würtemberg?

# 20
  • Мнения: 4 399
Добре де, я ми обяснете на мен невежата все пак какви пари получава в Бундесрепубликата една жена след като роди ако е работила преди това. Няма ли все пак поне известно време някакво платено майчинство? Преди много години когато и аз работех и живеех там, на един колега жена му забременя и той ми обясни че тя щяла да получава не знам сиколко месеца 80% от заплатата, след това още не знам си колко 60% и така ги докара до 1 година. А така като ви чета излиза че работещите майки няма да получат и 1 стотинка за цялото си майчинство. Защото истината е че ако и жената и мъжа работят при всички случаи общият доход ще е над 51000?.
А здравната каса не плаща ли нещо? Тук 2 месеца преди раждането и още 2 след него касата изплаща пълна заплата на работещите майки и чак след това започват мизерното майчинство (но така като ви чета, спира да ми се струва толкова мизерно). Обяснете ми моля ви се, че нали ни предстои местене (а може би не Wink Praynig) и искам да съм информирана.  Outta Joint

# 21
  • Мнения: 4 244
Нямам идея, може да ви дадат само 6 месеца някакви си 100 евро
Но не искам да те подвеждам
А за изборите - и хрстияндемократите да спечелят пак ще го ядем и пием заради 2 % ДДС отгоре

 Wink права си че то все от някъде ще си намерим майстора, но не са ли 4% отгоре?
Говореха за 4, ама клекнаха на 2
Ми нахални и безочливи като всички политици  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 351
Вяра, това са две разли4ни неща. Досега се говореше за Erziegungsgeld, което по никакъв на4ин не трябва да се приема като заместител или даже 4асти4но заместване на заплатата. Това, което ти подхващаш мисля, 4e се казва Mutterschaftsgeld и е за жени, които са работили преди това. Т.е. тези доходи, които написах в предния си постинг, се отнасят само за Erziehungsgeld.

# 23
  • Мнения: 4 399
Да и аз предположих че е така и затова питам. Все пак не мога да си представя че жените които са работили ще останат без никакъв доход. Само че ако някой може да ми каже колко време, колко са парите, изобщо малко подробности ме интересуват.

А това за ДДС-то съвсем сериозно ли е? и откога ще влиза или са само приказки? Защото ако политиците само си чешат езиците, то отдавна има такива подмятания. Ако е нещо решено и фиксирано, тогава е друга работа.

# 24
  • Мнения: 2 292
Да и аз предположих че е така и затова питам. Все пак не мога да си представя че жените които са работили ще останат без никакъв доход. Само че ако някой може да ми каже колко време, колко са парите, изобщо малко подробности ме интересуват.

А това за ДДС-то съвсем сериозно ли е? и откога ще влиза или са само приказки? Защото ако политиците само си чешат езиците, то отдавна има такива подмятания. Ако е нещо решено и фиксирано, тогава е друга работа.



3. Maternity Pay
During maternity leave you will receive maternity pay instead of your usual wage before and after the birth of your child. This is paid by your health insurance company and the Company.
The amount of maternity pay depends on your average net salary of the last three months before your first six weeks of maternity leave begin. For example: If your maternity leave begins on September 10, your maternity pay is based on your salary in June, July, and August.
Prior to giving birth, send your health insurance company the confirmation from your doctor with your due date. Your health insurance company uses this as a basis for paying maternity pay.
It is not possible to change tax class three months prior to the start of the six weeks' maternity leave to get a higher net income which would mean a higher employer contribution during maternity leave (in accordance with the judgment of the Federal labor court of October 22, 1986 - 5 AZR 733/85).

For those insured in the state system:
Your health insurance company will pay your maternity pay if you are insured voluntarily or compulsorily in the state health insurance scheme. You will receive EUR 13 per calendar day, up to a maximum of EUR 390 per 30-day month. The Company will pay the difference between this and your net salary.
Social security payments: While receiving maternity pay, you do not have to pay any social security contributions (that is, no health insurance, unemployment insurance, pension contributions or contributions for long-term care insurance). 
Benefits are not taxed during maternity leave.

For those insured privately:
You need to apply to the Federal insurance office (Bundesversicherungsamt) to receive maternity pay. You receive EUR 205 for the entire period rather than daily maternity pay. The Company - as with statutory health insurance - pays, the difference between EUR 13 per calendar day and your net salary.
Social security: While receiving maternity pay, you do not have to pay any unemployment contributions or pension contributions. You still have to continue paying your regular private health insurance contribution and contribution for long-term care insurance.
Maternity pay is not taxed.

# 25
  • Мнения: 4 244
А това за ДДС-то съвсем сериозно ли е? и откога ще влиза или са само приказки? Защото ако политиците само си чешат езиците, то отдавна има такива подмятания. Ако е нещо решено и фиксирано, тогава е друга работа.

НАй сериозно е !
Християндемократите нали ще правят коалиция с либералите и като споменаха само за 4 % и либералите казаха без нас. И християндемократите клекнаха на 2.
Ще го направят като спечелят изборите, а то е от Луната видно че ще слечелят
Даже сега Социалдмеоркатите искат да вдигнат % за високите заплати, а като почнаха да управляват го смъкнаха.
Ама не е темата на темата това де.

# 26
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
НАй сериозно е !
Християндемократите нали ще правят коалиция с либералите и като споменаха само за 4 % и либералите казаха без нас. И християндемократите клекнаха на 2.
Ще го направят като спечелят изборите, а то е от Луната видно че ще слечелят
Даже сега Социалдмеоркатите искат да вдигнат % за високите заплати, а като почнаха да управляват го смъкнаха.
Ама не е темата на темата това де.

И едните и другите са един дол дренки. Whistling
Положителен пример обаче имам от NRW, където спечелиха CDU. Досега фирмите имаха много негативно отношение и не искаха въобще да инвестират. Откакто дойдоха те на власт, въzгледите/очакванията на фирмите (при това имам предвид KMU) се обърнаха в положителна посока и zапочнаха доста да инвестират. Да видим докога Confused

# 27
  • Мнения: 2 292
Добре де, я ми обяснете на мен невежата все пак какви пари получава в Бундесрепубликата една жена след като роди ако е работила преди това. Няма ли все пак поне известно време някакво платено майчинство? Преди много години когато и аз работех и живеех там, на един колега жена му забременя и той ми обясни че тя щяла да получава не знам сиколко месеца 80% от заплатата, след това още не знам си колко 60% и така ги докара до 1 година. А така като ви чета излиза че работещите майки няма да получат и 1 стотинка за цялото си майчинство. Защото истината е че ако и жената и мъжа работят при всички случаи общият доход ще е над 51000?.
А здравната каса не плаща ли нещо? Тук 2 месеца преди раждането и още 2 след него касата изплаща пълна заплата на работещите майки и чак след това започват мизерното майчинство (но така като ви чета, спира да ми се струва толкова мизерно). Обяснете ми моля ви се, че нали ни предстои местене (а може би не Wink Praynig) и искам да съм информирана.  Outta Joint

и за мен е направо шокиращо че като се роди детето ако жената остане в къщи а преди това е работила и мъжът е работил ... се взима под внимание дохода от годината която и двамата са работили. преди раждането и в крайна сметка семейството не получава парите за отглеждане на дете. Т.е жената която преди това е работила наистина и 1 евро не получава ...
направо ме разбиха с това.

# 28
  • Мнения: 2 292
НАй сериозно е !
Християндемократите нали ще правят коалиция с либералите и като споменаха само за 4 % и либералите казаха без нас. И християндемократите клекнаха на 2.
Ще го направят като спечелят изборите, а то е от Луната видно че ще слечелят
Даже сега Социалдмеоркатите искат да вдигнат % за високите заплати, а като почнаха да управляват го смъкнаха.
Ама не е темата на темата това де.

И едните и другите са един дол дренки. Whistling
Положителен пример обаче имам от NRW, където спечелиха CDU. Досега фирмите имаха много негативно отношение и не искаха въобще да инвестират. Откакто дойдоха те на власт, въzгледите/очакванията на фирмите (при това имам предвид KMU) се обърнаха в положителна посока и zапочнаха доста да инвестират. Да видим докога Confused

аз не мога да разбера добре немската политика, но от една страа е добре че са социални - ако си пенсионер или безработен или инвалид ... но от друга страна е направо кошмар ако си в ролята си на здрав прав квалифизиран кадър ... направо ти разказват играта от данъци и такси ...
не знам дали това е добре, защото имам чувството че това насърчава хората да стоят на социални ... което пък е тъпо за държавата ...
но както казах нямам добър поглед, не мога да преценя детаили.
За фирмите които плащат данъци е едно на ръка да им смъкнат данъците, но има и големи фирми, които са задължени да държат служители които не работят добре - заради  Kündigungschutz - a ... и много хоране виждат смисъл да работят добре ... и какво ли не което допълнително оскъпява продукцията им ... хм не знам ще видим какво ще стане след изборите

# 29
  • Мнения: 4 244
Чак пък и 1 евро?
АМи майчинството не го ли броиш?

А социланата им политика я забрави.
Откакто сме наследили девера ми отникъде нищо, щото сме много имотни
Нито безработни пари 2, нито соц помощ, нито жилищшни, нито детската градина безплатна.
Да го духаме - докато имаме спестявания, да ги изядем тях, а като остареем и няма и пенсии да получаваме...... #2gunfire #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт