Bundeserzihungsgeld

  • 2 105
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 399
и за мен е направо шокиращо че като се роди детето ако жената остане в къщи а преди това е работила и мъжът е работил ... се взима под внимание дохода от годината която и двамата са работили. преди раждането и в крайна сметка семейството не получава парите за отглеждане на дете. Т.е жената която преди това е работила наистина и 1 евро не получава ...
направо ме разбиха с това.


Аia нали обясни по-нагоре че жените които са работили получават други пари. Не се притеснявай, значи ще получаваш и ти нещо. Просто проучи колко и докога. Нали и аз точно това питам, но явно тука никoй не знае.


Много е неприятно че ще вдигат ставката на ДДС-то, но пък Германия май е най-ниското ДДС в EU и затова е неизбежно, който и да дойде на власт ще го вдигне. Назаем безкрай не може да се живее...

# 31
  • Мнения: 1 173
Чак пък и 1 евро?
АМи майчинството не го ли броиш?

А социланата им политика я забрави.
Откакто сме наследили девера ми отникъде нищо, щото сме много имотни
Нито безработни пари 2, нито соц помощ, нито жилищшни, нито детската градина безплатна.
Да го духаме - докато имаме спестявания, да ги изядем тях, а като остареем и няма и пенсии да получаваме...... #2gunfire #2gunfire

Затуй си накупете имоти в България и си ги давайте под наем.Simple Smile
Пък един ден ще има и къде да живеете като се приберете. Wink
Аз честно казано само за тоя ден си мисля. Party Mr. Green Crazy

# 32
  • Мнения: 4 244
. Назаем безкрай не може да се живее...


А за назаем живеенето има друго обяснение. Германия е 2 страна по квота на злато в резерва си. Обаче ползата е само дотук
ЕЦБ е издала квота за количеството злато което може да се продава за да няма пропадане или покачване на цената му, затова германците вместо да продадат малко повече злато вземат заеми.
Ей това не мога пък аз да вдяна!!! newsm78

# 33
  • Мнения: 2 292
и за мен е направо шокиращо че като се роди детето ако жената остане в къщи а преди това е работила и мъжът е работил ... се взима под внимание дохода от годината която и двамата са работили. преди раждането и в крайна сметка семейството не получава парите за отглеждане на дете. Т.е жената която преди това е работила наистина и 1 евро не получава ...
направо ме разбиха с това.


Аia нали обясни по-нагоре че жените които са работили получават други пари. Не се притеснявай, значи ще получаваш и ти нещо. Просто проучи колко и докога. Нали и аз точно това питам, но явно тука никoй не знае.


Много е неприятно че ще вдигат ставката на ДДС-то, но пък Германия май е най-ниското ДДС в EU и затова е неизбежно, който и да дойде на власт ще го вдигне. Назаем безкрай не може да се живее...


14 седмици получаваш да през Mutterschutz - a апосле забравяш Erzihungsgeld-a , защото много си работил и си плащал осигуровки и такси и го получават тези които не са били такива балъци ...
Както и да де ... такова е положението и няма какво да се прави ...  

# 34
  • Мнения: 2 292
Чак пък и 1 евро?
АМи майчинството не го ли броиш?

А социланата им политика я забрави.
Откакто сме наследили девера ми отникъде нищо, щото сме много имотни
Нито безработни пари 2, нито соц помощ, нито жилищшни, нито детската градина безплатна.
Да го духаме - докато имаме спестявания, да ги изядем тях, а като остареем и няма и пенсии да получаваме...... #2gunfire #2gunfire

а това е много много гадно ... даже много гадно направо ... не ми се струва и и това хич логично

# 35
  • Мнения: 4 399
Деби, за живота назаем има едно много логично обяснение. И при държавите както и при частните лица задлъжняваш когато харчиш повече отколкото получаваш. Германия години наред е харчила много повече отколкото е могла да си позволи точно заради много неразумна социална политика. Резулататът сегa е че е една силно задлъжняла социална държава, която не е в състояние да мотивира хората да работят. По тая причина всяка година задълженията и само се увеличават.

# 36
  • Мнения: 4 244
Ама за какво са и тия дългове, аз това не мога да разбера, след като има покритие на парите в злато Thinking  newsm78

# 37
  • Мнения: 4 399

14 седмици получаваш да през Mutterschutz - a апосле забравяш Erzihungsgeld-a , защото много си работил и си плащал осигуровки и такси и го получават тези които не са били такива балъци ...
Както и да де ... такова е положението и няма какво да се прави ...  

А точно това питам! Ама наистина ли е само 14 седмици? И това след раждането ли се брои или от момента в който излезнеш в отпуска по майчинство? И колко ти плащат през тия 14 седмици? Хм, че това е много кратко време, направо не мога да повярвам...

# 38
  • Мнения: 351
маи не съм в 4ас в дискусията, ама във всяка социална държава е така, 4е някои плащат данъци, а други ползват социалните придобивки.
По въпроса за Erziehungsgeld - Vivita, отиди на Beratung, както ве4е ти написах. Там  може да се окаже и, 4е имате право ( ти или мъжа ти ) на тези пари. А освен това, затова се кандидатства за тях със Steuerbescheid, за да могат да се съблЮдават разходи, които сте направили през годината преди раждането и да ви се "намали" брутния доход.

# 39
  • Мнения: 2 292

14 седмици получаваш да през Mutterschutz - a апосле забравяш Erzihungsgeld-a , защото много си работил и си плащал осигуровки и такси и го получават тези които не са били такива балъци ...
Както и да де ... такова е положението и няма какво да се прави ...  

А точно това питам! Ама наистина ли е само 14 седмици? И това след раждането ли се брои или от момента в който излезнеш в отпуска по майчинство? И колко ти плащат през тия 14 седмици? Хм, че това е много кратко време, направо не мога да повярвам...


да нали това ти написах ... може ни трябва да добава и това към предното:
 

Maternity Leave
Prior to the birth: You must not work six weeks prior to the birth. This six-week period is determined by the doctor's written confirmation.

After the birth: You must not work for eight weeks after giving birth. In the case of premature birth or multiple births, this period extends to 12 weeks.

The total duration of maternity leave is 14 weeks, even if the baby is born before the due date. In this case, the days not taken prior to the birth can be added on to the maternity leave after the birth.

For late births, maternity leave before the birth is extended to cover the period before the due date, accordingly. After the birth, maternity leave applies for eight (Sunglasses weeks.

# 40
  • Мнения: 2 292
маи не съм в 4ас в дискусията, ама във всяка социална държава е така, 4е някои плащат данъци, а други ползват социалните придобивки.
По въпроса за Erziehungsgeld - Vivita, отиди на Beratung, както ве4е ти написах. Там  може да се окаже и, 4е имате право ( ти или мъжа ти ) на тези пари. А освен това, затова се кандидатства за тях със Steuerbescheid, за да могат да се съблЮдават разходи, които сте направили през годината преди раждането и да ви се "намали" брутния доход.

 Wink консултираме се още от сега почнахме - за това питам и тук за някой с опит - проблема е че взимат под внимание предната година когато и двамата сме работили а не след раждането когато единия само работи ... ???????

# 41
  • Мнения: 4 244
А като е само 14 седмици как стоят в къщи до края на 3 година???

# 42
  • Мнения: 351
ама това не е проблем, които може да се реши 4рез дискусии, това е закона  Grinning.
Общо взето по мои впе4атления и хора с доста над средната заплата успяват да ги взимат, така, 4е дано ви огрее

# 43
  • Мнения: 2 292
ама това не е проблем, които може да се реши 4рез дискусии, това е закона  Grinning.
Общо взето по мои впе4атления и хора с доста над средната заплата успяват да ги взимат, така, 4е дано ви огрее

мерси Simple Smile

# 44
  • Мнения: 2 292
А като е само 14 седмици как стоят в къщи до края на 3 година???

за псоле:
имаш право да вземеш ако искаш Erzihungsurlaub до 3 години, като 1 от годините при съгласие на работодателя можеш да я отложиш до края на 8мата година на детето. Т.е първо взимаш 2 после - като стане на 6-7 годинки още една ... това е по желание ...
Та през това време имаш право да работиш до мах. 30 часа седмично ... ако ги надхвърлиш се прекратява.
Kündigungschutz по време на цялата отпуска.
Взимаш - Erzihungsgeld - само ако се класираш ...  Sad
Детските (кандидатстваш в Arbeitsamt -a ) -
For the first, second an third child, you receive EUR 154 per month, for the fourth and subsequent children EUR 179 per month.

Друго няма освен че с партньора може да си поделите тази Erzihungsurlaub

Общи условия

Активация на акаунт