какъв лаптоп да си избера като марка?

  • 23 456
  • 153
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 213
Аз съм с Асус за 1029 лева (на промоция беше преди 3 месеца). Супер е като съотношение цена-качество. НР и Дел са скъпички. Тошиба Сателайт също са по-нисък ценови клас. Но все пак са важни характеристиките - аз специално търсих по- добра видео карта, процесор и РАМ, защото цъкам доста игрички.

# 46
  • Мнения: 6 993
Когато аз купувах, ми препоръчаха Дел или Тошиба. За Дел не ми стигнаха парите  Mr. Green Моят е Тошиба Сателит и се справя добре, макар че вече е модел на 2 години. Беше за 1200 лв, но с Уиндоус, версията с Линукс беше точно 1000.
Сега работя за ХП, имаме досег с техни машини, мъжът ми също работи с ХП лаптоп - добри са, но нямам представа какви са им цените.

# 47
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Благодаря на всички за съветите   bouquet  bouquet  bouquet
Като гледам,моя лаптоп ще е ASUS .Аз и в технополис като отидех си гледах първо тях,но консултанта ме насочи и към други и аз се обърках,а и като не разбира много човек ... съвсем сложно става ! Blush

# 48
  • Мнения: 11 098
Илонитка - лек! Ако не си архитект или графичен дизайнер, които се нуждаят от голям екран и някои други неща, условие номер 1 за лаптопа е да можеш лесно да го разнасяш! Трикилограмов тулуп категорично не е по-удобен за целта от настолна конфигурация.

И без това всичките се правят в Китай...

# 49
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Стигнах до някъде,сега се чудя между тези два модела кой да избера.
http://laptop.bg/#/details/ASUS/16/1574 или http://copylink-bg.com/product_info.php?cPath=140_51_131&products_id=4068
Ще довабя и анкета  Blush

# 50
  • Мнения: 1 425
Вземи си Асуса който беше харесала отначало, има добър процесор, както казаха по-горе - видеокартата му е най-добрата от вградените, паметта и хард диска са достатъчно големи. Нe слушай хората, които ти казват, че тр да е скъп. Съвременните компютри - дори и лаптопите под 1000лв, са достатъчно мощни освен ако ти трябват за най-модерните игри, за някакви супер тежки изчисления, ако си архитект и ти трябват за тримерно проектиране на сгради.
За интернет и видео/двд всеки лаптоп ще ти свърши работа. Дори и модерните малки лаптопи дето са - 650-850лв от сорта на Aсус EEE 700 - 1000, MSI Wind или Acer Aspire One.

Малка поправка: Питай дали лаптопа го продават с Windows. Някой от по-евтините ги продават без. Специално за този асус от технополис не пише има ли Windows или няма. Ако си го вземеш без windows тр някой да ти го инсталира. Асуса може да направи проблем с Win XP. Сигурно ще тр да е с win Vista.

Последна редакция: чт, 04 сеп 2008, 12:01 от Panther

# 51
  • София
  • Мнения: 44 122
Стигнах до някъде,сега се чудя между тези два модела кой да избера.
http://laptop.bg/#/details/ASUS/16/1574 или http://copylink-bg.com/product_info.php?cPath=140_51_131&products_id=4068
Ще довабя и анкета  Blush

Тези и двата като гледам не са уиндоус....

# 52
  • Мнения: 161
Първоначалният Асус от технополис на мен ми се струва номер 1 от всички избрани от теб модели.
Забелязал съм че Асус имат най-ниски цени там, при условие че във Варна вносители има и други....
А за Уиндоус ХП - всички тъй казват, ама то си е буут секция на компа- няма отделен диск, и трябва да ти каже че Вистата при мен не зависва и си работи перфектно.... пък ся вистата си е гъзарийка...

# 53
# 54
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Влизам да се похваля, че след първоначалното лутане м/у Асус и Сименс, се сдобих със Сони Вайо Blush Много си го харесах и след бърза справка в интернет го взех на добра цена според мен модела е VGN-NR160E
Благодаря на всички за съветите  bouquet

# 55
Моя опит е следния-в къщи имаме два лаптопа Toshiba-много са добри.От позната продаваща лаптопи знам,че най-много дефекти и оплаквания има от Hp.

# 56
Лично аз когато се чудех между DELL  и Toshiba и разни други марки, реших да дам повече пари но да си купя качество и гаранция. Взех си DELL, тогава струваше 1500лв., сега е 1200лв.и е с много добри параметри. Ако имаш възможност ти препоръчвам да не правиш компромис, все пак не си вземаш всеки месец лаптоп. Нито са малко 200лв., нито много когато става въпрос за такава покупка.Моят съвет е да излезеш с някой, който разбира и да се огледаш хубаво.

А този който пише, че всичко се прави в Китай са пълни глупости. DELL е произведен в Ирландия(моя лаптоп, купен от Бг), APPLE в САЩ.
Успех!

# 57
  • Мнения: 161
То под произведен се има предвид де е сглобяван, ама къде са му произведени чарколяците е друга работа.....

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Честито и със здраве да си го ползваш!
Новата серия на Тошиба - А300 е супер неудобен за работа (клавиатурата имам предвид и тачпад-а). Голямо е дърво.

# 59

Общи условия

Активация на акаунт