какъв лаптоп да си избера като марка?

  • 23 460
  • 153
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 161
принципно нищо не купувам без да проверя - http://www.notebookcheck.net/
Особено консултантите на големите хипермаркети са толкова големи дървета, че не ги питам за нищо.
Принципно асуса е по-многофункционален, макар процесора като спецификация да ме съмнява да не би да е ТЛ-60, защото QL60  не се среща по ревютата.
Предполагам че телевизора ви е с кинескоп от 100-херцовите, а не LCD или Плазма. Би следвало и обикновен S-video изход на лаптопа да свърши работа(ако случайно телевизора ви е ЛСД трябва лаптопа да е с ДиВиАй изход). Все пак, провери какви входове има вашият телевизор и след това какви са изходите на лаптопа, дори и като наименования да не са същите пак трябва да може да се измислят преходници.
Видеокартата на Асуса е по-добра и е от най-ниския възможен клас, който може да разкодира блу-рей видео файлове, така че предполагам че лаптопа е поне с ДиВиАй изход, въпреки че не го пише. (бедна ти е фантазията колко анимета съм пускал на детето през лаптопа - има всякакви колекции Том и Джери и пр.)
Така че общо взето препоръчвам Асуса. Има си всичко което можеш да поискаш от един интернет компютър с повече от приличен твърд диск (малко ще ти грее процесора, но няма да задълбаваме чак толкова). Блутуут-а може да се ползва само със самоидентифициращи се устройства, а на card-reader-а имай предвид че се слага специална приставка на всяка карта, не можеш просто да пъхнеш картата вътре.
Сега следва безжичен рутер за домашно ползване от сорта на Нетгиър или Д-линк и почваш да пишеш като мен от double zero room Laughing

Последна редакция: нд, 31 авг 2008, 08:00 от chefolino

# 31
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
chefolino,много много ти благодаря  Peace
Телевизора ни е 100 херцов да.Незнам защо,просто нямам идея,но мен асоса повече ме влечеше Peace Лошото е ,че нищо не разбирам от параметри,но ти ме посветна   bouquet Имаше и още един лаптоп с 50 лв. повече,но процесора бил 5 Crazy,а тоя бил 2 .Неразбирам пак казвам  EmbarassedМоже би тогава тоя с 5 тица е по-добрия вариянт .

# 32
  • Мнения: 161
Ами трябва да му дадеш спецификацията, иначе няма как да се коментира. Сайта на технополис е толкова съвършен колкото и на 8 годишно дете.
Пак казвам на консултанти от технополис не вярвам. Като купувах моето фуджицу го накарах да ми даде мнение между моя и един асус - вика ми асуса е по-добър, защото се доверява на глупостите в описанието, което не е писал той самия. Въобще не си правят труда да седне да провери малко какво продава. Там бяха написали че видеокартата на асуса била до 896 МБ, а на моята че е 256. Тъй, тъй ама не беше тъй, защото видеото на асуса беше без собствена памет и 896 МБ можеше да стигне ако лап-а беше с 4 Гб рам, докато видеото на моята си беше 256 ама собствени и можеше да шерне още 1 Гб ако се наложи, отделно използваната технология за обработка на изображенията беше доста по-добра и т.н.

# 33
  • Мнения: 2 229
Който и да купиш, ще се скапе за 2-3 години,
така че като че ли е все тая. Наслука!

Какво имаш предвид под "скапе"? Скапе или остарее?
Моят лаптоп е толкова стар, че не го произвеждат, камо ли да го продават някъде, но (да чукам на дърво) си работи екстра, имам си интернет, най-важните програми, даже фотошоп тръгва. Е, не мога да гледам филми, но просто защото не ми се слагат видеокарти и допълнително рам за повече пари от цената на самия лаптоп.
Опредлено не мисля, че е скапан, просто невероятно остарял за доста повече от 3те си години.

# 34
  • София
  • Мнения: 44 122
dell - няма да се скапе, щот са качествени Simple Smile виж от изброените...никой....

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 423
dell - няма да се скапе, щот са качествени Simple Smile виж от изброените...никой....

`баси обобщението...
Аргументирай се.

# 36
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
На мен ми е ясно,че DELL са хубави,но не са джоба на всеки.... Не искам темата да се превръа  "Аз съм важна,заото имам лаптоп DELL, а всичко друго е буклук". Освен това ,кое първо е се скапе гаранция няма....

# 37
  • София
  • Мнения: 44 122
изобщо не съм важна...и нямам лаптоп делл...мъж ми има...аз лаптопи не понасям...ужасни са ми...но факт е, че просто са по-висок клас от изброените и има моделчета и за по 1000лв....зависи какво търсиш и за какво ще го използваш...по принцип делл са качествени, което до някъде дава гаранция, че ще се скапят по-бавно от един НР(е това е фирма дето едно свясно нещо не съм видяла да направи...все нещо не е в ред и куца....)...

# 38
  • Мнения: 161
Специално за компютрите продължителността на жизнения им цикъл е най-много 2-3 години. След това ги продаваш на някого за да бъдат пишещи машини или ги даваш на лапето да си играе. Затове не бих робувал на марки особено ако лаптопа ще се разнася само из къщата, а не да ти се налага да пишеш в самолет например често често.
Аз лично съм виждал Делл-чета дето са такива дървета че не ми се говори. Случило се несполучливо дъното и това е - ниска производителност, батерията трае има -няма час  и т.н. Хем беше нов и гледаш добри характеристики ама беше два пъти по-бавен от Acer-а който имах тогава.
Не се оливайте  има и Леново модели дето не са лоши, въпреки че са китайски, то всъщност кое ли не е китайско тия дни.

И не съм съгласен че трябва да купиш outlet модел на престижна марка, заради престижността на марката пък с остарели компоненти, пък била тя ЕйчПи, Делл или Леново.

# 39
  • София
  • Мнения: 44 122
За да търси някой лаптоп за най-много 1000 лв, все си мисля, че няма да го ползва за кой знае какво....ако е за форумстване, чат и незнам какво от сорта....може да живее и повече от 2-3 години и да върши работа....ако е за работа и то повече от машинописна - влагат се повече пари, които с времето се възвръщат и си струва....и марката е важна....сега, че може да има някой вроден дефект - може, всичко може, но по-точно спадат към изключенията....

# 40
  • Мнения: 161
Computer geek-овете едно време, когато трябваше да правят бързопроизводителни и железни конфигурации гледаха да сложат дъно Asus или Gygabyte, така че те са достатъчно добри производители. Това че още не са се наложили на пазара понеже са сравнително по-отскоро, нищо не значи . Китайският Acer вече  е на трето място в света по продажби на лаптопи....
За мен работата малко отива на робуване на марки...

# 41
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Аз не искам да дам 1000 лв за DELL,с малки възможности,като мога да си купя друг за съите пари, с по-добри параметри  newsm78
Само и само да е DELL?!

# 42
  • Варна
  • Мнения: 480
Аз не искам да дам 1000 лв за DELL,с малки възможности,като мога да си купя друг за съите пари, с по-добри параметри  newsm78
Само и само да е DELL?!

Разбирасе илонитка.
Просто си вземи някакъв с хубави характеристики, не го мисли толкова!Няма нищо вечно на тоя свят, така че смело в магазина!

# 43
  • Мнения: 1 554
марката няма значение,важното е характеристиките да са добри Peace преди 3 години като си купувах лаптоп ми казваха 'вземи си ACER" най - доброто на пазара,и аз слушам не разбирам от компютри,купих си acer и к'во на 8 месец ми изгоря процесора Crazy дадох го на ремонт отидох и си купих Тошиба сателит,беше на промоция 999лв е ми не е мръднал за почти 3 години ,пу пу пу. сега си имам два Peace

# 44
  • Мнения: 330
HP ще ти излезе по-скъпо, защото трябва да си доплатиш за още 1-2 години гаранция. Стандартната е 1 год. и точно след първата може да ти се случи да изгори. Иначе и аз имам 17"-ов HP и 9"-ов Asus Eee 901. И от двата съм много доволна, но те са съвсем различни класове. Избери според възможностите си като цена и според това, за което ти трябва. Марките вече не са толкова важни.

Общи условия

Активация на акаунт