какъв лаптоп да си избера като марка?

  • 23 458
  • 153
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 181
Аз имам HP и съм много доволна,но е над 1000лв.Моят съвет е да не правиш компромис с цената,но много зависи и за какво искаш да го изполваш.

# 16
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Аз по напред бях дала линкове на два модела под 1000 лв.Толкова ли са зле,че ми казвате да дам повече пари? Питам,защото не разбирам,добри ли са им процесорите?

# 17
  • Мнения: 3 423
Който и да купиш, ще се скапе за 2-3 години,
така че като че ли е все тая. Наслука!

# 18
  • Мнения: 950
Моят е НР много съм доволна но беше  доста над 1000 лв. Peace
А за това кой къде е произведен мисля че е излишно да се интересуваш всичко в от Китай ?

# 19
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Който и да купиш, ще се скапе за 2-3 години,
така че като че ли е все тая. Наслука!
Това е много точно,хем като купувах домашния кампютър точно това си казах .... Благодаря ти Лиска,как не се сетих до сега да погледна нещата от тоя ъгъл  newsm78  bouquet

# 20
  • Мнения: 57
Ми аз имам два - acer i asus. Доволна съм и от двата. добри са

# 21
  • Мнения: 212
АSUS е марката на която трябва да се спреш. Всичко ми е ASUS - и лаптопа и настолния компютър и всичко в него. Ако правеха и коли и колата ми щеше да е ASUS Simple Smile
Между другото в заводите на АSUS се правят повечето от частите за компютрите на HP, DELL, TOSHIBA и т.н. Аз лично досега не съм видял лаптоп който да не е произведен в Китай или Тайван. Всички лаптопи в България идват от там. Така че каквото и да си вземеш все ще е китайско или тайванско поне да е оргинална тайванска марка като ASUS.

# 22
  • София
  • Мнения: 313
Зависи за какво ти трябва.
Аз от известно време съм с Fujitsu Siemens AMILO и за нуждите за които го използвам съм изключително доволна от него.
Използвам го за интернет, отдалечен достъп до служебния ми компютър, office приложения и т.н.
Даже сега (мисля до 03.09.) в Билла има същите на промоция 699 лв.  Shocked, а аз го купих за 850 преди няколко месеца.
Успех в избора  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 161
Аз купих Фуджицу февруари месец с по-добри характеристики от онзи Асус, но  за 1200 лв че беше и с безплатен рутер за безжичен нет.
Мои приятели казват че на Асусите много лесно им се скапват клавиатурите. Предполагам зависи от използването.
От двата модела които си посочила не ми харесва процесора на Асуса, но пък е с добра видео карта, предполагам че дори има ДиВиАй или ЕйчДиЕмАй входове. Иначе като го гледам надали са го оставили без вграден микрофон, въпреки че не го пише.
Фуджицуто е с много малко видеоя, процесора е добър. Ако си Скайп-фен проблем е че няма вгр. камера и микрофон, имането им си е добре в общия случай.
Бих те посъветвал да вдигнеш мизата малко и да уточниш за какво ще ползваш лаптопа - ще пускаш ли от него филми на плазма (можеш да го ползваш като блурей) само че без пари, само интернет и забавления ли, ако има и професионални приложения - какви са те, какви програми и т.н.
Само така ще получиш смислени отговори и съвети. Иначе при компютрите марката в последно време няма чак такова значение, стига да подбереш добре характеристиките и дъното.
Всякакви глупости като ЕйчПи, Делл, Сони или пък Асус са безпочвени ако не уточниш за какво ти трябва-
Ето аз например лаптопа го ползвам за различни работи, но на него не мога да пусна САС или СТАТА обработка, защото ми трябва многоядрен процесор за целта, а моя лаптоп с двуядрения си процесор ще има да го чакам горкия да свърши нещо.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Ползвам ASUS Еее 1000Н, направо си е малко бижу машинката, с добри характеристики (за целите, за които на мен ми е нужен), супер цена, ултрамобилен заради компактните размери и тегло.
Ето по-подробно за него

# 25
  • София
  • Мнения: 3 997
Винаги избирам лаптом Тошиба и телефон Нокиа. Преди месец си купих този: http://www.dilex.bg/bg/products/toshiba/toshiba-tecra/view/tecra-s5-13d.html, доволна съм, има 3 год.гаранция, дето се вика докато мине гаранцията и пак дошло време за нов. В твоя ценови диапазон :http://www.dilex.bg/bg/products/toshiba/satellite-l-300-series/v … ite-l300-15w.html, http://www.dilex.bg/bg/products/toshiba/satellite-l-300-series/v … ite-l300-17l.html, http://www.dilex.bg/bg/products/toshiba/satellite-a200-a210/view … ite_a200_1yu.html

# 26
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Лаптопа ще го ползвам за интернетосновно,имаме си ДВД за филми,но няма да е зле ако мога да си пускам филмите и на тв-то( не разбирам много не ми се смейте),т.е. да има картата тв аут.кой знае какви програми не ползвам,но този ми комп е доста старичък ....,него смятам да му сложа малко памет ,да го дам на хлапето,а аз да си ползвам лаптопа...

# 27
  • Мнения: 161
А какъв ви е телевизора - размер, технология2
Ако е само за интернет Онзи Асус еее по-горе ще свърши работа, ако търсиш мобилност. Ако търсиш и възможности за филми - зависи от телевизора, но тогава трябва малко по-добро видео.
Тези с малките екрани като асуса ми се струват страшно неудобни за писане - има я пълноразмерна клавиатура, но са така намалени копчетата, че аз с мойта 10 пръстна система ще се изпочупя докато напиша нещо.
Тошибите дето са ти ги препоръчали по-горе са остарели дървета и не си заслужават парите.

# 28
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
ами телевизора ни е LG с плосък екран на година и половина е newsm78 29 инча
кой е по-добрия от  http://www.technopolis.bg/product.php?pid=245 и http://www.technopolis.bg/product.php?pid=244 ?

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 423
А какъв ви е телевизора - размер, технология2
Ако е само за интернет Онзи Асус еее по-горе ще свърши работа, ако търсиш мобилност. Ако търсиш и възможности за филми - зависи от телевизора, но тогава трябва малко по-добро видео.
Тези с малките екрани като асуса ми се струват страшно неудобни за писане - има я пълноразмерна клавиатура, но са така намалени копчетата, че аз с мойта 10 пръстна система ще се изпочупя докато напиша нещо.

10-инчовият Асус, който аз съм показала по-горе е с full size 19мм клавиатура и няма проблем с десетопръстната. Малките му размери залъгват.

Общи условия

Активация на акаунт