Бурканчета за детска кухня

  • 56 757
  • 251
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 38 596
Няма  пюрета ам-ам в Кауфланд. Има едни Малчо със стари капзчки, ама избора при тях е доста ограничен.
В Младост ми искат 33 бурканчета и капачки! Това са 17 кинта.
Няма да ги дам.
Записвам се на частна кухня!

Що така? Каква е връзката между цената на бурканчетата и тази на частната кухня?  Laughing

Ами бурканчетата плюс купоните на държавната за месец ми излизат толкова, колкото и частната кухня.

# 181
  • Враца
  • Мнения: 2 267
Няма  пюрета ам-ам в Кауфланд. Има едни Малчо със стари капзчки, ама избора при тях е доста ограничен.
В Младост ми искат 33 бурканчета и капачки! Това са 17 кинта.
Няма да ги дам.
Записвам се на частна кухня!

Що така? Каква е връзката между цената на бурканчетата и тази на частната кухня?  Laughing

Ами бурканчетата плюс купоните на държавната за месец ми излизат толкова, колкото и частната кухня.

но бурканчетата се дават само веднъж. после държавната кухня е по 1-1.30 на ден / в различните градове.
частната кухня е минимум 3лв на ден, като има е по-скъпи.
най-сериозният плюс на държавната кухня е, че е вкусна и децата си хапват добре от нея, а частната е доста по-гадна...

# 182
  • София
  • Мнения: 44 174
Няма  пюрета ам-ам в Кауфланд. Има едни Малчо със стари капзчки, ама избора при тях е доста ограничен.
В Младост ми искат 33 бурканчета и капачки! Това са 17 кинта.
Няма да ги дам.
Записвам се на частна кухня!

Що така? Каква е връзката между цената на бурканчетата и тази на частната кухня?  Laughing

Ами бурканчетата плюс купоните на държавната за месец ми излизат толкова, колкото и частната кухня.

извинявай, но тези бурканчета ти ги искат 1 път...за колко там време ползваш кухнята - около 2 години?
може би за първият месец да ти излезе колкото най-евтината възможна кухня...въпреки, натам ще ти излиза доста по-евтино...

# 183
  • Мнения: 1 243

доколкото мога да смятам и на мен ми се струва, че единственият вариант държавната + бурканчетата да излязат по-скъпо от частната, е да ползваш кухня само месец-два..

# 184
  • Мнения: 3 589
Може да се случи скапана кухня. Може детето да не я хареса. Може някои дни в часовия интервал на раздаване да не успеете да я вземете и тогава купончето гори предполагам.
Отгоре на това се налага допълнително дохранване, защото грамажите на държавната кухня са много малки.
А може и детето да тръгне на ясла след някой и друг месец.
Така че е напълно възможно първоначалната инвестиция в бурканчета да се окаже неоправдана.

# 185
  • София
  • Мнения: 44 174
550 гр храна е малко и трябва дохранване....еха...какви бебета имало Simple Smile
Ако някой планира след 2 месеца да спре да взима храна, защото ще си пуска бебето на ясла, надали би изобщо записвал на държавна...
А дали ще хареса храната - може 2-3 дни да взима просто пробно и ще се види и това...

# 186
  • Мнения: 307
Абе какво е това чудо значи държавната кухня е 2 ястия от по 180гр и едно от 150гр. Значи аз лично съм давала местното на обяд десерта в 16 часа а супата за вечеря и му е стигало на малчо въпреки че е от много ящните бебета ( нищо, че не му личи). То и аз някой път като му ям манджата когато е боледувал или пък не я е харесвал нещо и на мен ми е ставало лошо от количеството.

На Митко много повече си му хареса държавната кухня, частните не му харесваха (от тях само кремчетата ама не винаги).
+ това винаги може да подариш картата на друга мама, която не се е сетила навреме да си запише детето или да го продадеш срещу сумата, която си инвестирала в бурканчетата.

При всички положения си струва да се опита държавната кухня. Логично е и при нея контролът и качеството на храните да е по-строг от колкото на частните. (На мен ми се е случвало в реномирана уж частна кухня в бебешкото ядене да има черен пипер в ястието)

# 187
  • София
  • Мнения: 38 596
ХМ, замислихте ме.
Бях на път да се откажа от държавната кухня, но ще размисля.
Въпреки че и една частна тук я хвалят и е по 3 лв.

# 188
  • Мнения: 2 805
ХМ, замислихте ме.
Бях на път да се откажа от държавната кухня, но ще размисля.
Въпреки че и една частна тук я хвалят и е по 3 лв.

L'Agent, опитай с държавната, особено младостката е много добра Simple Smile

Пробвали сме всички частни, на моята девойка не й допадат особено, да не кажа въобще, но държавната си я хапва.

Коя частна са ти похвалили?

# 189
  • София
  • Мнения: 38 596
Хер Бебе, които носят в магазинчето на Манията.

# 190
  • Мнения: 2 805
Хер Бебе, които носят в магазинчето на Манията.

Ммда, тя от частните най-става, но е сравнително еднообразна.

# 191
  • Мнения: 3 589
550 гр храна е малко и трябва дохранване....еха...какви бебета имало Simple Smile

Храната от частна кухня стига за 2 пълни дневни хранения (3 порции х 220 г), от държавната са 3 порции х 170 г средно . Някой се усмихва, но май е бягал от часовете по математика Simple Smile)

# 192
  • Мнения: 3 589
Абе какво е това чудо значи държавната кухня е 2 ястия от по 180гр и едно от 150гр. Значи аз лично съм давала местното на обяд десерта в 16 часа а супата за вечеря и му е стигало на малчо въпреки че е от много ящните бебета
....
+ това винаги може да подариш картата на друга мама, която не се е сетила навреме да си запише детето или да го продадеш срещу сумата, която си инвестирала в бурканчетата.

еее, много ящно бебе... Ящните бебета си хапват 250-300 г храна на ядене.

Не знаех, че може да се подарява карта. А знаете ли дали може да се подари.."реда" така да се каже. На нас ни излезе реда за кухня, която се чака по 7-8 месеца, мога ли да го преотстъпя на някое майче, за да не гори?  Thinking

# 193
  • София
  • Мнения: 44 174
550 гр храна е малко и трябва дохранване....еха...какви бебета имало Simple Smile

Храната от частна кухня стига за 2 пълни дневни хранения (3 порции х 220 г), от държавната са 3 порции х 170 г средно . Някой се усмихва, но май е бягал от часовете по математика Simple Smile)

2х190+1х160 =540...
това, което се дава в детските кухни е обедна порция...кой как и защо я дели е отделен въпрос за обяд е повече от достатъчно.
На мен първата година  ми стигаше идеално за обед, следобедна закуска и вечеря.
Втората година взимах 2 порции и пак ми покриваха обяда и вечерята(кремовете спря да ги яде там някъде или хапваше малко за десерт на обяд).
Частна кухня не харесваше  до колкото помня 3 пробвахме.

# 194
  • Мнения: 307
Абе какво е това чудо значи държавната кухня е 2 ястия от по 180гр и едно от 150гр. Значи аз лично съм давала местното на обяд десерта в 16 часа а супата за вечеря и му е стигало на малчо въпреки че е от много ящните бебета
....
+ това винаги може да подариш картата на друга мама, която не се е сетила навреме да си запише детето или да го продадеш срещу сумата, която си инвестирала в бурканчетата.

еее, много ящно бебе... Ящните бебета си хапват 250-300 г храна на ядене.

Не знаех, че може да се подарява карта. А знаете ли дали може да се подари.."реда" така да се каже. На нас ни излезе реда за кухня, която се чака по 7-8 месеца, мога ли да го преотстъпя на някое майче, за да не гори?  Thinking

Никакъв проблем, но трябва да и дадеш копие от акта за раждане на детето и да изкараш на детето ти бележка от лекарката, че е правилно захранено и може да яде кухня. И даваш документите на другата жена тя пише името на твоето дете за координати изписва твоето име но нейния телефон. И си взима карта на името на твоето дете и си взима купони с картата без проблем.

А колкото за двата дни моят син вчерашна манджа не яде не знам как я надушва ама не я ще.

Общи условия

Активация на акаунт