Бурканчета за детска кухня

  • 56 705
  • 251
  •   1
Отговори
  • Мнения: 78
Здравейте
имам следния въпрос ще записваме синковеца на кухня но трябват някакви бурканчета
Моля ако знаете какви и откаде да ги вземе кажете

благодаря ви предварително   bouquet

# 1
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Бурканчетата са малки стъклени с винтови капачки от старите на Ганчев. Сега съм виждала само едни пюрета Hello, които все още се продават в такива бурканчета. Чувала съм че по пазарите се продават такива бурканчета, а и в пунктовете за изкупуване на стъклен амбалаж. На нас ни искаха 30 бурканчета и 60 капачки.

# 2
  • Мнения: 78
да и на нас ни искат 30 бурканчета и 60 капачки

# 3
  • Мнения: 2 521
Не знам от кой град сте,но на нас в Димитровград ни искат 6 бурканчета със широко отгоре за да се сипва по-лесно храната.Вземам си супата,основно и десерт и оставям 3 бурканчета за следващия ден.Тогава оставям празните и вземам пълните Peace

# 4
  • Мнения: 179
Здравей ние сме от Варна и от утре сме на кухня при нас искат 3 бурканчета .Всеки път си носиш сипват ти на място и така всеки ден включително  събота и неделя.Взеx си бурканчета от стъкло от домашни потреби да не поема миризмите,понеже пластмасовите имай в предвид че поемат.Също така и термо чантичка за да задържа топлината Peace

# 5
  • Мнения: 161
При нас също си носиш бурканчета - 3 бр. всеки ден и в тях ни сипват храната на момента. Неписано правило е да са с широко гърло, иначе лелките правят физиономии и нарочно ти дават бурканчетата целите омазани. В петък може да се вземе двойна порция, но събота и неделя не работят. Сега през лятото също почиват цял месец.

# 6
  • Мнения: 252
И пюретата на "Ам-Ам" са с такива капачки.

# 7
  • Мнения: 1 554
ей,къде това в софия Whistling тук във Варна няма такива екстри,носиш си бурканчетата и ти сипват на място Peace

# 8
  • Мнения: 1 596
И мен ме чака същото....в София.
30 бурканчета-60 капачки.
Къде ще ги търся....ум да ти зайде.
21ви век сме.
Ужас Crazy

# 9
  • София
  • Мнения: 1 185
Тъкмо казвах на мъжа ми, че ще проуча за детската кухня и като видях тази тема лошо ми стана!  newsm78 май съм виждала бурканчета да се продават на "Женския пазар"!

# 10
  • София
  • Мнения: 4 588
И на мен ми казаха, че на Женския пазар продавали. Друг вариант са пюретата Ам-Ам и Hello.
Можете да поразпитате и други майки, ако имат излишни. Аз направих така. Оказа, че всяка има по няколко и щяха да ми услужат.

# 11
  • Мнения: 864
На Женския пазар има и бурканчета и капачки  Peace

# 12
  • Мнения: 78
От София сме
благодаря на всички
ще търся пък дажидим дали ще намеря

# 13
  • Мнения: 1 155
Българските плодови пюрета на АМ АМ са в такива бурканчета, но купувай САМО  тези от 90 гр. защото тези от 80 гр. не ги приемат в кухнята.

# 14
  • Мнения: 3 695
190 ml  са бурканчетата, капачки има по пазарите или в магазините за 1 лв.
С бурканите и ние видяхме голям зор - изхвърлихме едни сладка от мазето и една позната ми даде малко.  Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 44 106
пуснете и по една тема тук и в продавалника.
има мами, които имат излишни и продават.

иначе - хело и ам-ам(190 гр) стават.

аз имах късмета една приятелка да ми подари Simple Smile

Чела съм, че на женския пазар продават, но не знам къде точно.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
бурканчета и капачки продават на пазара

# 17
  • София
  • Мнения: 5 720
бурканчета и капачки продават на пазара

 Peace

# 18
  • Мнения: 259
На нас ни искат 6 буркана от 400 мл с широк отвор.

# 19
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
На нас ни искат 3 буркана и ги носим всеки ден. Аз нося такива от лютеница Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 78
днес ходих на Кирков пазара и не намери ако някой знае къде точно се продават там нека каже

# 21
  • София
  • Мнения: 44 106
Може да провериш дали са останали


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=273604.0
http://www.prodavalnik.com/ppc/showproduct.php?product=223605&cat=10
http://www.prodavalnik.com/ppc/showproduct.php?product=233902&cat=10

най-добре да пуснеш наистина тема че търсиш и в продавалника и в тукашния подфорум купувам....

# 22
  • Мнения: 78
неочаквах да бъде толкова трудно да се намерят тия бурканчета , още немога да намеря ходих и до Красносело пазара и до кирков пазара и нищо

# 23
  • София
  • Мнения: 44 106
ами винаги имаш варианта да купиш от била или пикадили 30 буркана hello и да ги изпразниш Simple Smile))
Ама така ще ти излезе 30 кинта...+ че ще трябва да купиш инови капачки...

# 24
  • Мнения: 78
Никой ли незнае къде точно се продават тези бурканчета по пазарите

# 25
  • Мнения: 2 960
ей,къде това в софия Whistling тук във Варна няма такива екстри,носиш си бурканчетата и ти сипват на място Peace
Peace

# 26
  • Мнения: 471
Голяма философия с тези бурканчета че и 30 на брой !!!!
Ужас мами все едно казарма ще храним  Crazy

# 27
  • София
  • Мнения: 44 106
Ам оправданието им е , че се пукат при изваряване, сипване и т.н. а все пак ти служат за 2 години....и понеже не се взима от кухня майка, а от раздавателни пунктове, няма как да си носиш и да ти сипват....

# 28
  • Мнения: 77
В София, само на женския пазар ли се намират такива бурканчета?  Thinking

# 29
  • Мнения: 1 428
При нас всеки ден си носиш бурканчетата и ти ги пълнят на място.

# 30
  • Мнения: 87
а  при нас не искат бурканчета ами слагат храната в пластмасови кутиики всеки път/за еднократна употреба които са/

# 31
  • София
  • Мнения: 44 106
При нас всеки ден си носиш бурканчетата и ти ги пълнят на място.

Да, защото взимаш от кухня майка, а в софия е една кухня майка за район и кола разнасят по пунктовете храната, т.е. няма как да ти я сипват на място Wink

# 32
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
за София - на пазара на Красно село продават бурканчета и капачки.
На нас ни искат 20 бр.

# 33
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
При нас всеки ден си носиш бурканчетата и ти ги пълнят на място.

Да, защото взимаш от кухня майка, а в софия е една кухня майка за район и кола разнасят по пунктовете храната, т.е. няма как да ти я сипват на място Wink

не е защото се взема от кухнята-майка, във всички пунктове така правят при нас в В.Търново

# 34
  • Мнения: 77
за София - на пазара на Красно село продават бурканчета и капачки.
На нас ни искат 20 бр.

Благодаря за отговора, пазара е точно до нас   bouquet

# 35
  • София
  • Мнения: 1 078
за София - на пазара на Красно село продават бурканчета и капачки.
На нас ни искат 20 бр.
А може ли да кажеш къде точно?   bouquet Спешно трябва да купя утре-вдругиден 30 бурканчета и 60 капачки и направо се ужасявам от мисълта къде да ги търся.

# 36
  • Мнения: 257
От всеки магазин за домашни потреби можеш да си купиш
Аз лично си купих 3 защото при нас  толкова искаха но определено има голям избор на бурканчета мисля че няма кои знае какво значение каква големина са въпроса е да ти са удобни

# 37
  • София
  • Мнения: 1 078
Не е така. Тук искат определени бурканчета, както едновремешни на Ганчев с капачки на винт, май са по 190 гр.

Ако някой знае със сигурност къде се продават такива, моля да споделите Praynig

# 38
  • Мнения: 257
Не е така. Тук искат определени бурканчета, както едновремешни на Ганчев с капачки на винт, май са по 190 гр.

Ако някой знае със сигурност къде се продават такива, моля да споделите Praynig
Не разбрах че искат строго определени бурканчета  но точно такива аз имам от първото си дете от пюретата на Ганчев  ако искаш  мога да ти дам така седят

# 39
  • София
  • Мнения: 1 735
за София - на пазара на Красно село продават бурканчета и капачки.
На нас ни искат 20 бр.
И аз съм виждала там,на гърба на сергиите, на които продават мед.Капачки има на Кирков пазара/майка ми купи от там,но не знам точно къде/.

# 40
  • Мнения: 1 187
При нас също сипват на място. Използвах буркани за подправки  - стъклени, с пластмасов капак, с винт. Бяха ми много удобни.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 078
Не е така. Тук искат определени бурканчета, както едновремешни на Ганчев с капачки на винт, май са по 190 гр.

Ако някой знае със сигурност къде се продават такива, моля да споделите Praynig
Не разбрах че искат строго определени бурканчета  но точно такива аз имам от първото си дете от пюретата на Ганчев  ако искаш  мога да ти дам така седят
С удоволствие бих се възползвала, ама ти си в Пловдив пък аз в София Confused
Помолих една приятелка, която работи до Кр. село да види и, ако има, да купи.

# 42
  • Мнения: 17
Здравейте ,

Някой да е купил бурканчета най сетне , да каже поне къде има ?

# 43
  • София
  • Мнения: 1 078
Да, все забравях да пиша. МОята приятелка ми купи от Красно село. Било е на някаква сергия с чушки Laughing , горе били закачени капачки най-различни и човека продавал и буркани. Не винаги имал, но имал Laughing За 30 бурканчета и 60 капачки платих 11 лв.
А навремето, бащата на моята приятелка й е взел на нея от Женския пазар. Така че все някъде ще има. На Д.Петков също продавали.

# 44
  • Мнения: 512
Капачки и аз купих от пазара, а бурканчета събрахме с помощта на роднини и приятелки! Искаха ни 30 бурканчета и 60 капачки.  Peace

# 45
  • BG
  • Мнения: 1 900
При нас искат 3 стъклени бурканчета с винт.

# 46
  • Мнения: 1 674
На нас ни искат 6 буркана от 400 мл с широк отвор.
Такъв грамаж-от дуралекс и пласмасова капачка има по магазините за домашни потреби.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 078
Сега си купих вече бурканчетата, както написах по-горе, а също и споделих къде, но не разбирам защо през пост някой пише нещо от сорта "на нас искат еди колко си бурканчета Peace"... Адски изнервящо беше, поне за мен, да чета всичките възгласи как при еди кой си искат три бурканчета, при условие, че темата е КЪДЕ могат да се купят, а не КОЛКО искат във вашата кухня.

# 48
  • Мнения: 1 364
Аз ползвах бурканче с винт, който стават за сол, червен пипер.....

# 49
И какво сега? Четох, четох, то излиза, че някои сме жестоко прецакани.
Вместо да улеснят майките, гледат само как да те затормозят.
И най-накрая някой може ли все пак да обясни къде се продават въпросните бурканчета в София!
Много моля пишете по темата!!! А не, на кого колко бурканчета му искали, в мазето имах, взех от познати!!!

Благодаря предварително!

# 50
Току-що се върнах от Женския пазар с 30 бурканчета и 60 капачки от тъй желаните. Моите ги взех от един мъж на павилион 106. Продава мед и капачки човекът, но си викам що пък да не го питам, и ей на - имал човекът. Наоколо покрай него също продаваха хората, но трябва да ги питаш.
Къде се намира това - движейки се по посока от Лъвов мост към халите, след онова място, което е с остъклен покрив или нещо там стъклено беше, от лявата му страна. Долу-горе срещу магазин за един лев.
Или тръгвайки по улицата, на която се намира училището Пеньо Пенев към пазара - директно попадате на заветното място, е с две-три крачки наляво.
Късмет!

# 51
  • Мнения: 130
Аз също се видях в чудо докато ги събера. Накаря купих на Ам АМ. Едистевиенто, които успях на намеря на пазара с такива бурканчета. Малката изобщо не им хареса съдържанието, и се наложи за го изхвърля. Доста скъпи ми излязоха в крайна сметка  Thinking Новите на Ганчев не стават.

# 52
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
nikimik, колко струват бурканчетата и капачките?

# 53
  • Мнения: 476
В домашни потреби и в магазините за 1 лв има. Като питаш за буркани за детска кухня, ще ти дадат. Като се наредим на обяд за кухнята, всички сме с едни и същи буркани  Laughing

# 54
  • Мнения: 4 393
В домашни потреби и в магазините за 1 лв има. Като питаш за буркани за детска кухня, ще ти дадат. Като се наредим на обяд за кухнята, всички сме с едни и същи буркани  Laughing

Понеже ми е далече Женския пазар, остава магазините за 1 лв.да преровя...и бурканчета има, не само капачки, така ли?А тези бурканчета колко грама са?

# 55
  • Мнения: 2 447
Сега си купих вече бурканчетата, както написах по-горе, а също и споделих къде, но не разбирам защо през пост някой пише нещо от сорта "на нас искат еди колко си бурканчета Peace"... Адски изнервящо беше, поне за мен, да чета всичките възгласи как при еди кой си искат три бурканчета, при условие, че темата е КЪДЕ могат да се купят, а не КОЛКО искат във вашата кухня.
Темата е КАКВИ бурканчета и от КЪДЕ могат да се купят и тъй като не е казано от кой град е ....

# 56
  • София
  • Мнения: 1 078
Темата е тооолкова стара, че едва ли на този, който я пусна му трябва информацията.

# 57
  • Мнения: 4
ехо тук при нас в поморие няма такива работи с бурканчета на кухнята,дават ти храната в кутиики за еднократна упетреба ,като тези от готовите салати който продават по магазините и е много  по удобно и хигиенично.

# 58
  • Мнения: 8
Момичета,ако ядете мариновани рибки,спокойно можете да ползвате после бурканчетата за децката кухня.

# 59
  • Мнения: 17
Току-що се върнах от Женския пазар с 30 бурканчета и 60 капачки от тъй желаните. Моите ги взех от един мъж на павилион 106. Продава мед и капачки човекът, но си викам що пък да не го питам, и ей на - имал човекът. Наоколо покрай него също продаваха хората, но трябва да ги питаш.
Къде се намира това - движейки се по посока от Лъвов мост към халите, след онова място, което е с остъклен покрив или нещо там стъклено беше, от лявата му страна. Долу-горе срещу магазин за един лев.
Или тръгвайки по улицата, на която се намира училището Пеньо Пенев към пазара - директно попадате на заветното място, е с две-три крачки наляво.
Късмет!

Да, и аз от там купих . Човекът е възрастен и трябва да го попитате ,защото бурканите не са изложени на масата .Цената е 0.30 лв. за бурканче Peace

# 60
  • Мнения: 1 427
Извинявам се за оф-топика, но се зачудих newsm78....като ви искат бурканчета от 190гр, така не ви ли дават доста по-малко от полагаемото се количество? Защото те се водят по 190, но реално събират 150-180 домашно готвено /не е толкова гъсто като купешкото/. Сигурна съм, понеже докато приготвях на дъщеря ми домашни пюрета, понякога теглех на дом.везна, за да знам колко изяжда.
Във варненската държавна кухня искат големи буркани - от 300-400мл. И порциите са около 250-300гр /пак съм теглила Wink/. По-точно - супата идва около 150-200, пюрето между 250-300 и кремчето около 250.
С тия малки буркани яко ви цакат в грамажа Wink

# 61
  • София
  • Мнения: 15 219
А ти сигурна ли си, че домашното ти кантарче измерва точно?  Wink Peace

# 62
  • Мнения: 1 427
Да, точно ми е кантарчето - засичала съм го с фабрично опаковани продукти.Напр.кофичка кис мляко, пакет захар и др.
А и е логично - знаете колко са гъсти купешките пюрета, няма начин същия обем готвено и доста по-рядко пюре да има същото тегло. Но това всеки може да си го провери и сам - теглите първо празното и после пълното бурканче и ще разберете колко точно ви сипват.
По ценообразуване порционът за І-ва група е:
100гр супа
200гр пюре
200гр крем
На нашия разливочен пункт сипват по 2 черпака и идва малко повече - към 250 - 280гр
Не искам да ставам дребнава, и ми е ясно че за 1,20 не може да се очаква кой знае колко, но все пак малко ли ни прецакват навсякъде другаде, че и на детската храна да посягат!

# 63
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 795
Лелее. Какви са тези буркани, какво е това нещо. Преди 3 години в Плевен ни искаха само 12 бурканчета, а от миналата година това нещо отпадна изцяло и храната ни я дават в пластмасови еднократни кутийки.

# 64
  • Мнения: 8 939
Извинявам се за оф-топика, но се зачудих newsm78....като ви искат бурканчета от 190гр, така не ви ли дават доста по-малко от полагаемото се количество? Защото те се водят по 190, но реално събират 150-180 домашно готвено /не е толкова гъсто като купешкото/. Сигурна съм, понеже докато приготвях на дъщеря ми домашни пюрета, понякога теглех на дом.везна, за да знам колко изяжда.
Във варненската държавна кухня искат големи буркани - от 300-400мл. И порциите са около 250-300гр /пак съм теглила Wink/. По-точно - супата идва около 150-200, пюрето между 250-300 и кремчето около 250.
С тия малки буркани яко ви цакат в грамажа Wink

Ами няма как да няма разлика за щото милилитрите са мярка за обем, а грамовете за тегло. Всяко ядене си има различна плътност и е нормално едно да тежи повече, друго по малко, а да заемат един и същи обем. Бурканчетата в държавната кухня в София са по 190 мл.

Hug

# 65
  • Мнения: 1 427
Алина, точно това обяснявам и аз- поради различната плътност на купешкото и готвеното пюре, няма как един и същ обем да тежи еднакво - 190гр. А порционът освен това е 200грама! Просто няма шанс в малко бурканче да се събере повече от 160-180 гр готвено пюре или крем.
Наясно съм, че милилитрите са мярка за обем, а грамовете за маса. Работата е, че масата няма как да отговаря на изискванията при този малък обем.
Не знам как по-ясно да се изразя, ето нагледно количеството, което сипват във Варненската ДК сравнено с количеството което събира малко бурканче.  Големият буркан е от 300 милилитра и в него има точно 230 грама крем.
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=13513917

# 66
  • Мнения: 8 939
Не се заяждам, но не мислиш ли че много издребняваш за 20 - 30 грама или милилитра или там какво си решиш. Ако толкова много мислиш че си прецакана от кухнята, защо не готвиш ти или не си купуваш пюрета?!? Не мисля че детето + - 20 мл. ще бъде прехранено или пък ще остане гладно. Ако пък толкова се дразниш се обърни към Агенция за защита на потребителите, те ще могат най-адекватно да ти обърнат внимание.

Успех!


Hug

# 67
  • Мнения: 1 427
Алина, заяждаш се безпричинно , и на всичкото отгоре дори не си си направила труда да прочетеш написаното от мен. Къде точно прочете, че АЗ се чувствам прецакана, та ме пращаш и да си готвя сама?!
На нашия разливочен пункт сипват по 2 черпака и идва малко повече - към 250 - 280гр


Във варненската държавна кухня искат големи буркани - от 300-400мл. И порциите са около 250-300гр /пак съм теглила Wink/. По-точно - супата идва около 150-200, пюрето между 250-300 и кремчето около 250.
С тия малки буркани яко ви цакат в грамажа Wink

Аз съм доволна от нашата кухня/Варна/, сипват повече от това което трябва. Но ми е чудно, защо в София така ви затрудняват с намирането на точно определени бурканчета, че и точно определена бройка, които на всичкото отгоре са прекалено малки за да съберат полагаемият се порцион. newsm78 А разлика от 50гр за седмица прави почти една допълнителна порция!
И на никой не му прави впечатление, че хем ви затрудняват, хем ви ощетяват.
Коментирах и споделих информация, само за да са наясно майчетата от София, че само при тях е така и да се поинтересуват защо. Щом по другите градове могат да искат нормални големи буркани и да сипват големи порции, защо при вас не е така newsm78
Нямам намерение да влизам в спорове и повече няма да пиша по темата, щом получавам такива отговори.

Последна редакция: пн, 13 юли 2009, 15:46 от E.L.

# 68
  • Мнения: 8 939
Нямаше нужда да се само-цитираш, много добре прочетох, това което си писала.
При вас искат големи буркани защото ви сипват храната на място ако не се лъжа. Тук бурканчетата са готови сипани, и оставяш 3 празни и 3 капачки и вземаш пълни. Така става доста по бързо, предвид текучеството на хора.


Hug

# 69
  • Мнения: 790
Нямаше нужда да се само-цитираш, много добре прочетох, това което си писала.
При вас искат големи буркани защото ви сипват храната на място ако не се лъжа. Тук бурканчетата са готови сипани, и оставяш 3 празни и 3 капачки и вземаш пълни. Така става доста по бързо, предвид текучеството на хора.


Hug

В този случай само три не са ли достатъчни или да кажем 6 за да дадеш едни в аванс? Защо ви искат 30?  Thinking

# 70
  • Мнения: 8 939
Нямаше нужда да се само-цитираш, много добре прочетох, това което си писала.
При вас искат големи буркани защото ви сипват храната на място ако не се лъжа. Тук бурканчетата са готови сипани, и оставяш 3 празни и 3 капачки и вземаш пълни. Така става доста по бързо, предвид текучеството на хора.


Hug

В този случай само три не са ли достатъчни или да кажем 6 за да дадеш едни в аванс? Защо ви искат 30?  Thinking

И аз се чудя, но леличките казаха, че за времето, което ползваме кухнята се чупят много буркани и за това искат повече. Същото е и с капачките, те пък се изхабяват, нищо че аз и много майки дават чисто нови капачки, а аз много рядко виждам на бурканчетата чисто нови.

Hug

# 71
  • Мнения: 0
Здравейте  и от мен. Аз съм от Враца и тук не ни искат специални бурканчета нито в държавните кухни, нито в частната

# 72
  • Мнения: 342
здравейте и от мен.Значи в Пловдив неискат буркани,носиш си в кухнята всеки ден и ти ги пълнят и си ти ги дават.Тук в София не го разбирам 30 бурканчета 60 капачки и после не ги връщат и отделно всеки ден си носиш.За какво са им нестава ясно.Както и да е.....Искам да попитам дали някой от вас не продава такива бурканчета понеже нашите са с еднократна капачка,или някъде откъдето да си намеря такива бурканчета.Благодаря предварително  Hug

# 73
  • Мнения: 3 993
Бурканчета и нови капачки се продават на Женския пазар. Аз ги купих от една сергия, където продават основно мед, пада се в средата на пазара, където е уличката, водеща до училището "Пеню Пенев". Направих един тегел и питах наред, докато намерих.
30 бурканчета и 60 капачки, колкото искат в държавната кухня в София, струваха 11 лв. преди 5 месеца. Не знам дали в момента цената е същата.

....Тук в София не го разбирам 30 бурканчета 60 капачки и после не ги връщат и отделно всеки ден си носиш. За какво са им нестава ясно....

Напротив, всичко е много ясно, за да имат достатъчно в обръщение, затова са им!
maminka87 , връщаш обратно всеки ден бурканите, които си ползвала предишния ден! Все пак те затова ги искат от стъклените, не са опаковки за еднократна употреба! С 30 бурканчета колко дни ще изкараш, ако са за еднократна употреба, а!  Laughing

Последна редакция: ср, 05 авг 2009, 10:16 от Little wingels

# 74
  • Мнения: 403
мен лично този начин на предварително пълнене и само размяна пълно за празно ме притеснява  -  доколко са чисти бурканчетата ... дали не се разчита на това, че си ги миете старателно!? надявам се имат някакъв стерилизатор преди да ви ги напълнят Praynig

# 75
  • Мнения: 8 939
мен лично този начин на предварително пълнене и само размяна пълно за празно ме притеснява  -  доколко са чисти бурканчетата ... дали не се разчита на това, че си ги миете старателно!? надявам се имат някакъв стерилизатор преди да ви ги напълнят Praynig

При нас (кухня майка, София) в момента в икойто оставя чистите бурканче, две лелички започват да ги мият с чета и препарат.. Зад тях се виждат стерилизаторите. Абсолютно съм сигурна, че бурканите се мият по два пъти и се стерилизират.


Hug

# 76
  • Мнения: 2
Ние си ги купихме от склада на Ганчев в София,на ул.Войводина могила 48 в княжево до хлебозавода на  Нилана,отделно има и пюрета и сокове на заводски цени,памперси,адаптирани млека,каши и е супер евтино всичко,а и на всеки 5 продукта дават по един безплатен. Simple Smile

# 77
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 067
Момичета, и аз опрях до 30те бурканчета. Само дето на женския пазар вече не се намират. Някакви идеи къде могат да се купят в настоящия момент?

# 78
  • София
  • Мнения: 1 078
Аз все още имам бурканчета и капачки, само че с 4-5 по-малко от 30 (не съм ги броила, детегледачката взе 3 оборотни и може би още 1-2 буркана). Всичките 30 буркана и 60 капачки ми струваха 11 лв. - за 8 лв. ще дам каквото имам. Живея до Щъркел на Стамболийски, а ако имаш интерес, пиши на лични. Simple Smile

# 79
  • Мнения: 17
Днес и аз се сблъсках с проблема относно бурканчетата. От нерви чак се разревах - не е нормално да не можеш да запишеш детето си на детска кухня, защото бурканите не отговаряли на техните изисквания. А като я питах лелката колко грама трябва да са(че моите били големи), тя ми каза "Ми не знам" #2gunfire #2gunfire #2gunfireЕдно мамче ми каза, че са от 190, обиколих цялата рода и като прошляк съм събирала по 2-3 бурканчета от всеки, защото те ти искат и промишлено количество - 30бр. Много съм възмутена, това го има само в София и мисля, че не е нормално.

# 80
  • София
  • Мнения: 15 219
Ние си ги купихме от склада на Ганчев в София,на ул.Войводина могила 48 в княжево до хлебозавода на  Нилана,отделно има и пюрета и сокове на заводски цени,памперси,адаптирани млека,каши и е супер евтино всичко,а и на всеки 5 продукта дават по един безплатен. Simple Smile

Този пост, малко по-горе, не го ли видяхте?
Може и да не е приемливо да се искат по 30 бурканчета при записване на ДК, но след като това е условието и има лесен начин да се изпълни-не изпадайте в криза, има от къде да се снабдите.  Peace

# 81
  • Мнения: 7 640
интересно ми е всичките ли 30 се напукват за периода на ползване на кухнята newsm78 и няма ли вариант да се прехвърлят на  новозаписаните майки от порастналите или отказали се деца

# 82
  • Мнения: 8 939
интересно ми е всичките ли 30 се напукват за периода на ползване на кухнята newsm78 и няма ли вариант да се прехвърлят на  новозаписаните майки от порастналите или отказали се деца

И аз съм си мислила това, но нали знаеш на едно такова място, правилата са от десетки години, няма шанс да стане нещо извън наложения ред, овен ако не си със супер дебели връзки. ... а и това си е амбалаж Wink ....


Hug

# 83
  • Мнения: 1 152
А някой знае ли какви точно са условията за кухня-майка в Младост 1 до настоящите социални?

# 84
  • Мнения: 202
Незнам авторката от кой град е , но в София в квартала в който живея искат 6 бурканчета на "ганчев" и се държи да не са от старите който са на винт.

# 85
  • Мнения: 835
Ние си ги купихме от склада на Ганчев в София,на ул.Войводина могила 48 в княжево до хлебозавода на  Нилана,отделно има и пюрета и сокове на заводски цени,памперси,адаптирани млека,каши и е супер евтино всичко,а и на всеки 5 продукта дават по един безплатен. Simple Smile

Аз едвам събрах бурканчетата, а какво миене падна Joy Joy Joy При нас за едно петънце от лепило връщат!!!

Колко струват бурканчетата в склада, защото една приятелка сега събира.

# 86
  • Мнения: 1
Здравейте татковци и мами,


Ето и нашият опит с жена ми с бурканчетата за детска кухня:

1. Проверете типа и бройката на бурканчетата / капачките, които точно изискват от Детската кухня, където ще записвате Вашият малчуган. Всяка кухня според мен си има своите изисквания.

На нас (в Люлин, София), ни искаха 25 бурканчета и не знам си колко още капачки.

Жена ми намери бурканчета от познат, а капачки купи от някъде, но след RESEARCH-a, който направих преди това е следният:

БУРКАНЧЕТА:
- на Женски пазар има 1 продавач на Мед. Местните там го знаят медаря от Банкя. Намира се на N1 сергия (на покрития пазар).
Не знам как се казва, но му имам GSM 0887 / 98 94 84. Ктаза, че може да доставя нови празни бурканчета от производителя.

- Бурканчета на „АМ АМ”. Трябва да проверите дали стават, преди това!!! Продават само пълни, но може да си купите и да ги изпапкате Simple Smile

Производител: "БФК-Никси" ЕАД
гр.София
тел.:02 931 37 74/ 931 37 76
GSM: 0888 253 320
e-mail: manager@bpcniksi.com


- Бурканчета на „Ганчев”. Трябва да проверите дали стават, преди това!!! Продават само пълни, но може да си купите и да ги изпапкате Simple Smile

Производител: "Ганчев" ЕООД
София, кв.”Княжево”
ул.”Войводина могила” 48
Тел:(02) 857 50 61
       (02) 857 47 14

КАПАЧКИ:

-   всякакъв модел капачки на винт - на Женски пазар (по средата от дясно в посока ул.Екзарх Йосиф -> Сливница), адреса е точно ул.Стефан Стамболов 44. GSM 0885 / 412 913 Радка Радулова

Това е.
Надявам се да бях полезен!

P.S. На горе посочените лица не съм рекламно лице или PR, просто реших да посоча конкретни телефони и адреси Simple Smile

# 87
  • Мнения: 330
mr_cec Благодаря за инфото. Опита е безценна работа. Аз пък се чудя защо трябва да е толкова сложно, не може ли да си ги платим и от кухнята да ги купят от производителя. Нямам си друга работа, само бурканчета да търся остана.

# 88
Samo v Sofiq iskat 30 burkana i 60 kapa4ki.Luda rabota.Navsqkade drugade iskat nai-mnogo po tri predvaritelno i tri kato se vzema hranata.

# 89
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
И какво, ако искам да запиша децата на кухня, ще ми трябват 60 бурканчета и 120 капачки ли?!  #CrazyДобре, че нямам тризнаци. Joy

# 90
  • Razgrad
  • Мнения: 282
В разград носиш бурканче и ти сипват.Не е много хигиенично но няма как.

# 91
  • Мнения: 212
Бурканчета има на Женският пазар по 0.30 лв/бр. - вчера си купих и капачки се намират там по 0.09 лв/бр.

# 92
  • Мнения: 227
В разград носиш бурканче и ти сипват.Не е много хигиенично но няма как.
Защо да не е хигиенично когато детето се наяде си ги слагам в миялната и на другия ден са готови измити.

# 93
  • Мнения: 1 152
Днес купих от Женския пазар бурканчета по 40 ст. и капачки по 8 ст. 

# 94
  • София
  • Мнения: 231
Сасано  от този човек -продавача на мед ли  или от друго място? Ако е от другаде ,моля ,кажи от къде !

# 95
  • Мнения: 1 152
Kafenceto, не обърнах тогава внимание какво продава човека, но се намира в покритата част почти в началото на пазара в дясно, веднага след цветята.

# 96
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Момичета, аз имам бурканчета - около 15 броя - който иска- давам ги!  Peace

# 97
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз пък подарявам около 10-15 бурканчета!  Peace

# 98
На мен ми трябват 15 бурканчета заедно с капачките. Ще се раздвам , ако се споразумеем нещо, не за друго, а нямам време да търся, а пък ми трябват за понеделник.

# 99
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
На мен ми трябват 15 бурканчета заедно с капачките. Ще се раздвам , ако се споразумеем нещо, не за друго, а нямам време да търся, а пък ми трябват за понеделник.
Напиши ми на лични координатите си - телефон, скайп... Ще те потърся, за да се разберем как да ти ги дам - и без това ми пречат....

# 100
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз пък подарявам около 10-15 бурканчета!  Peace
Офертата е валидна....

# 101
Търся да си закупя бурканчета и капачки за детска кухня. Много ще съм благодарна, ако някой от вас може да ми помогне.

# 102
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Търся да си закупя бурканчета и капачки за детска кухня. Много ще съм благодарна, ако някой от вас може да ми помогне.
Аз пък търся на кого да подаря около 15 бурканчета!  Peace

# 103
  • София
  • Мнения: 210
Имам бурканчета от купешки пюрета всякакви, не разбрах кои стават. На мен ми пречат и искам да ги подаря на някой. Само кажете кои стават, за да ги отделя.

# 104
  • Мнения: 56
И аз си търся бурканчета някой ако има в излишък  Praynig

# 105
  • София
  • Мнения: 15 219
triffy, за детската кухня стават бурканчетата с по-широкия винт. Като тези от пюретата Ам-Ам, например. Повечето пюрета се продават в бурканчета с тесния винт. Тях не ги взимат в кухнята.

# 106
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Моите са точно на Ам-Ам.
Хайде, да идва някой да ги взема.....

# 107
  • Мнения: 781
И се записвам. От две седмици търся и не мога да намеря Sad
Ще съм благодарна ако ми дадете съвет къде да търся Hug
Ако някоя мама продава ще ги вземам веднага

# 108
  • Мнения: 2 805
Преди една седмица съпруга ми купи бурканчета и капачки от Женския пазар до въпроснте продавачи на мед. Нови, 30 броя капачки и 30 броя бурканчета, излезнаха 15 лв.  Peace

Оказа се обаче, че за да си вземем кухнята в понеделник ни трябват още три и аз, за да не се разкарваме пак до Женския пазар, купих пюрета на Малечко.

Ама то няма маханее това лепило, протрих си ръцете, кажете моля Ви как се маха това чудо?!

# 109
  • Мнения: 7 640
Преди една седмица съпруга ми купи бурканчета и капачки от Женския пазар до въпроснте продавачи на мед. Нови, 30 броя капачки и 30 броя бурканчета, излезнаха 15 лв.  Peace

Оказа се обаче, че за да си вземем кухнята в понеделник ни трябват още три и аз, за да не се разкарваме пак до Женския пазар, купих пюрета на Малечко.

Ама то няма маханее това лепило, протрих си ръцете, кажете моля Ви как се маха това чудо?!

слагаш ги в леген с гореща вода и ги забравяш за няколко часа Grinning

# 110
  • Мнения: 2 805
Преди една седмица съпруга ми купи бурканчета и капачки от Женския пазар до въпроснте продавачи на мед. Нови, 30 броя капачки и 30 броя бурканчета, излезнаха 15 лв.  Peace

Оказа се обаче, че за да си вземем кухнята в понеделник ни трябват още три и аз, за да не се разкарваме пак до Женския пазар, купих пюрета на Малечко.

Ама то няма маханее това лепило, протрих си ръцете, кажете моля Ви как се маха това чудо?!

слагаш ги в леген с гореща вода и ги забравяш за няколко часа Grinning

Благодаря! Така и направихме, но после се наложи и изстъргване с нож  ooooh!
Успяхме де и днес си взехме кухнята, но направо не знам, какво чудо щеше да е ако всичките ни 30 бурканчета бяха с етикети ...ужас, добре, че намерихме нови.

Всъщност и самите продавачи на мед, продавали нови бурканчета ( инфо за тези които се интересуват)

# 111
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ох, чудя се вече....на какъв език да говоря....
Не знам колко пъти казах, че ПОДАРЯВАМ около 15 бурканчета....
Никой не ги иска, така ли?  Crossing Arms

# 112
  • Мнения: 2
Те не дават ли бурканчета гледам аз тук и виждам че за това даже събират 10 лв Simple Smile
http://www.herrbebe.com/prices.php
иначе бурканчета всеки би тр да има поне ние пазим нялоклко Simple Smile
сегапогледнаг и на ozi-food.com и там даже се фекат с нова опаковка ...

# 113
  • Мнения: 24
Zdraveite! I na men mi predstoi detskata kuhnq i az se sbluskah s problema burkan4eta i kapa4ki.Ako nqkoi prodava,molq neka pi6e.(za Sofiq stava vupros)Blagodarq vi predvaritelno i uspe6en den!

# 114
  • Мнения: 2 805
Zdraveite! I na men mi predstoi detskata kuhnq i az se sbluskah s problema burkan4eta i kapa4ki.Ako nqkoi prodava,molq neka pi6e.(za Sofiq stava vupros)Blagodarq vi predvaritelno i uspe6en den!

Не четете ли?!
Един пост по-нагоре една мама подарява бурканчета. Написано е с червено.

Няколко поста по-назад съм написала от къде аз съм си закупила бурканчета съвсем наскоро.

# 115
  • Мнения: 24
blagodarq,ve4e pisah na mai4eto s burkan4etata v 4erveno Simple Smile)))

# 116
  • Мнения: 0
Здравейте,

изчетах всички коментари по темата....Предстои ми да записвам дъщеря ми на детска кухня и ми трябват прословутите бурканчета.Ходих до Женския пазар,но не ги открих....Купих и две, три пюрета на Ам ам,но не иска да ги яде.Не ми се купуват 30 броя,които да изхвърля:(Моля ако някой има още информация,от къде могат да се закупят празните бурканчета да сподели.
Благодаря!

# 117
  • София/Люлин
  • Мнения: 61
Здравейте. И аз търся бурканчета, ако има мама на която са и излишни моля пишете.

# 118
  • Варна
  • Мнения: 691
аз имам бурканчета-какви по точно ти трябват

# 119
  • Мнения: 160
Здравейте!
 И аз си търся бурканчета за детска кухня и бих купила ако някой има! благодаря ви!  Hug

# 120
  • София
  • Мнения: 48
Някой има ли излишни?  Sad  Cry  Cry
От София съм. Бих купила 25 броя.

# 121
  • Мнения: 19
Ако мога да помогна, ние си купихме от женския пазарq близо до чешмата има магазинче с малка табелка с надпис "бурканчета за детска кухня",продават също пластмасови чаши, лъжички и т.н., мен ме прати приятелка иначе сигурно щях да ги подмина няколко пъти:)

# 122
  • Мнения: 0
А можеш ли да ми кажеш колко струват бурканчетата, за да знам колко парички да си приготвя за това. Благодаря предварително!

# 123
  • Мнения: 0
някой да продава 2,3 бурканчета, че счупих и не ми стигат да ги заменям. благодаря  Simple Smile

# 124
  • Мнения: 3 589
Хайде и аз да се включа в темата с бурканчетата. Пюрена на Ам-ам не намерих, къде се продават? На Малечко бурканчетата стават ли? Последно кога сте купували от Женския пазар - сега или преди -  има ли го още това място до чешмата, за което се споменава?

И съм възмутена въобще от тази цялата процедура.  #Cussing out всички, които познавам, храним децата си с пюретата с "тесните" гърла! откъде накъде ще купувам нови, а тези ще ги изхръля...ейй, българска работа.

И в частните кухни ли искат от тия ретро буркани???

 

# 125
  • София
  • Мнения: 210

И в частните кухни ли искат от тия ретро буркани???
 

От частна кухня храната идва в еднократни пластмасови кофички.

# 126
  • Мнения: 15 379
Пюрена на Ам-ам не намерих, къде се продават? На Малечко бурканчетата стават ли?

И съм възмутена въобще от тази цялата процедура.  #Cussing out всички, които познавам, храним децата си с пюретата с "тесните" гърла! откъде накъде ще купувам нови, а тези ще ги изхръля...ейй, българска работа.

Пюрета Ам-ам съм виждала в магазини Европа и Штъркел.
Бурканчета от пюрета Малечко стават.

Не се възмущавай.
Бурканите от пюрета с тесен винт обикновено е почти невъзможно да бъдат затворени отново след отварянето, или пък ако успееш е много възможно това да е накриво и супата на бебето ти да изтече, докато я занесеш вкъщи, за да го нахраниш.
Съхранението на храна в стъкло е далеч по-здравословен и безопасен вариант от пластмасовата опаковка.
Защото храната се разсипва вряла, а пластмасата отделя някои вредни емисии в храната.
Не на последно място пластмасовата опаковка не е и екологична.


П.П. И е българска работа - да. Защото детски кухни има само тук.
А пък някой като не го устройва нещо по трасето на услугата, просто не я ползва.
В твоя случай - готвиш, или взимаш от частна кухня или продължаваш да храниш с готови пюрета.

# 127
  • Мнения: 3 589
На мен пък някакви мити-недомити стъкларии обща употреба въобще не ми се виждат здравословен и безопасен вариант. Завиждам на майките от провинцията, които си носят собствените бурканчета и сипват на място.

Дали ще се ползва услугата не е въпрос на личен избор. Я ми дойде реда,  я не. Да, българска работа е  ooooh! Местата не достигат. Да не можеш да дадеш детето си на държавна ясла или градина, да не можеш да му вземеш храна от държавна кухня - за какви "услуги" въобще говорим?! А за съдържанието на храната за тези пари пък въобще не искам да си мисля. Така че пластмасата на частните кухни ми се вижда по-малкото зло и това ще да е.

Колкото до бурканчетата, някои кухни все пак предлагали алтернатива - за да не се чудиш откъде да изровиш тази ретро стъклария, има вариант да купиш и занесеш повече капачки. Кухнята в Павлово е така  Peace

# 128
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 795
Майките от Плевен не си сипват изобщо нищо. Кухнята ни е страхотна и се използват еднократни пластмасови кутийки.

# 129
  • Мнения: 8 939
На мен пък някакви мити-недомити стъкларии обща употреба въобще не ми се виждат здравословен и безопасен вариант. Завиждам на майките от провинцията, които си носят собствените бурканчета и сипват на място.

Дали ще се ползва услугата не е въпрос на личен избор. Я ми дойде реда,  я не. Да, българска работа е  ooooh! Местата не достигат. Да не можеш да дадеш детето си на държавна ясла или градина, да не можеш да му вземеш храна от държавна кухня - за какви "услуги" въобще говорим?! А за съдържанието на храната за тези пари пък въобще не искам да си мисля. Така че пластмасата на частните кухни ми се вижда по-малкото зло и това ще да е.

Колкото до бурканчетата, някои кухни все пак предлагали алтернатива - за да не се чудиш откъде да изровиш тази ретро стъклария, има вариант да купиш и занесеш повече капачки. Кухнята в Павлово е така  Peace


Мити-недомити в нашата кухня, буркани - няма. Първо майките носят измити буркани, има жена която проверява всеки буркан, когато майките ги оставят. След това се вижда, как веднага жените започват да ги мият с телени четки и препарат. Редят се в метални тави и се стерилизират.

Ред за кухня ще ти дойде, на всички им идва реда, виж за ясла и градина е друг въпроса.

Съдържанието на храната изобщо не струва само 1.30 лв. Кухнята е държавна и ние плащаме само половината от стойността на храната. В нашата кухня в Бъкстон, на Белмекен 13, готвят страхотно. Всички майки го казват. Дъщеря ми ходи в яслата там и яде от същата храна все още, казва че много и харесва.

Нека не мислим негативно, а когато нещо не ни харесва, да мислим как да го оправим, а не да се оплакваме.

И да - въпрос на личен избор е, щом не ти харесват стъклените буркани и храната от държавната кухня, щом смяташ че няма да ви дойде ред - не вземай от нея, ще си спестиш доста нерви, ако приемаш така нещата.

 Hug

# 130
  • Мнения: 3 589
alina_si Точно за същата кухня говоря, вашата! Значи в нея реда си е отделен, по пунктове за записване. Средно на месец, на пункт са придвижвали с 5-10 деца нагоре (т.е. 5-10 деца навършват години и се отписват).
Малката другият месец става на 10 месеца, а чакаме още 40 деца да се отпишат от нашия пункт. Това означава най-рано и в най-добрия случай май месец да ни дойде реда.
А съм подала миналата година октомври.  Crossing Arms

Ако имаш идея как да мисля позитивно при това положение - моля да споделиш.
Също и как мога да допринеса да се оправят нещата, вместо да се оплаквам?

Единственият принос, който мога да дам, е да ползваме частна кухня и така да освободим 1 място в държавната - за друго детенце, което чака от 7 месеца и което не може да си позволи по-високата цена на купончето в частната.... Confused Така и ще направим  Peace


 

# 131
  • Мнения: 33
Офф, това с бурканите е пълна простотия. Носи 30, пък после пак носи, чупели се, не знам какво ставало. За еднократни съдове не са ли чували...Както всичко в София(и в България) и с детските кухни нищо не е наред. Не стига,че места няма по градините и по яслите, ами и за храна трябва половин година по-рано да се записваш. И за разлика от частните детски кухни в другите градове, тук са поне 2 - 3 пъти по скъпи от държавната. А бе, пълна пародия е всичко. Всеки изминал ден все повече съжалявам,че си родих детето в България. В 21 век буркани от пазарите ще ходим да търсим,за да си нахраним децата. Или сигурно трябваше и на детска градина да го запиша преди да се е родило,че да съм сигурна след някоя друга година,че ще се отвори място за него?
Sorry за негативния пост, обаче много се дразня от подобни неща.

Та, да си дойдем на думата, някой да продава от въпросните хупер специални буркани,ама точно от тези, че да не ме върнат лелките от кухнята или по-точно - специалистите по буркани,ако съм занесла по-големи или друг модел?

# 132
  • Мнения: 3 589
Гледам бебчо ти е малък още, имаш време да ги събереш, ако се прежалиш да го храниш с пюрета на Малечко или Мандев... Wink Ам-ам и hello аз не съм виждала по магазините, но щом другите казват, че се продават още - и техните бурканчета стават.
На женския пазар до градинката/с чешмичката да продават такива стъкла (както бяха казали други майки) аз не видях. Можеш да следиш и тук в темата - понякога даже се подаряват.

Според мен постът ти си е чист реализъм, но сравнени с оптимистките по горе (да им се чудиш на какво отгоре си носят розовите очила?! #Crazy newsm78) ние с теб изглеждаме черногледи  Joy hahaha Joy

Аз съм много доволна от варианта с частните кухни. Не се занимавам да мия буркани, не ходя чак до пункта на държавна кухня в този студ и мраз, не съм длъжна да взимам храната в уречения час, не трябва да купувам купони с месец напред (за да ми изгорят няколко ако пътуваме в този месец),  мога спокойно да си планирам седмица за седмица и ден за ден, не се чудя с какво да го храня в съботни и празнични дни, защото частниците си бачкат, мога да си избирам грамаж и меню, включително за алергични деца...
Толкова са гъвкави, това си е пазарния принцип. За отношението да не говорим - перфектно. Друго си е лелята от държавната кухня да ти каже "кат ни тъ устройвъ, двайситинъ чакът за твойту мясту" Stop

Въобще единствения недостатък на частната кухня е цената, но тя се компенсира от безкрайните предимства. Money Sunglasses




# 133
  • София
  • Мнения: 44 106
Doro - кат не те кефи никой не те кара да ползваш. Винаги има варианта и сама да готвиш - хем по-евтино, хем хигиената и състава ще зависят от теб.

Аз лично от държавната и три частни кухни категорично най-доволна съм от държавната. Далеч не заради цената.

# 134
  • Враца
  • Мнения: 2 225
случайно мернах темата.
аз от повече от месец съм пуснала обява в подфорума за продажби, но никой не ме потърси  Simple Smile
продавам 30 бурканчета за детска кухня, с капачките.
продавам ги само заедно, не деля.
за софия, само ако можете да дойдете да ги вземете.
който ги иска- да ми пиша на ЛС Peace

# 135
  • Враца
  • Мнения: 2 225
ками13
моля те, освободи си пощенската кутия, защото не мога да ти отговоря!

# 136
  • Мнения: 3
Мити-недомити в нашата кухня, буркани - няма. Първо майките
носят измити буркани, има жена която проверява всеки буркан,
когато майките ги оставят. След това се вижда, как веднага
жените започват да ги мият с телени четки и препарат. Редят
се в метални тави и се стерилизират.

Съдържанието на храната изобщо не струва само 1.30 лв.
Кухнята е държавна и ние плащаме само половината от
стойността на храната. В нашата кухня в Бъкстон, на
Белмекен 13, готвят страхотно. Всички майки го казват.
Дъщеря ми ходи в яслата там и яде от същата храна все
още, казва че много и харесва.
[/quote]

prisuedinjavam se i az!!!!  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
i nie vzimame ot Belmeken i sme mnogo
dovolni. dosadno mi be6e dokato subera burkani,
no posle burzo zabravih za emozijata.


присъединявам се и аз!!!!  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
и ние взимаме от Белмекен и сме много доволни. досадно беше докато събера буркани, но после бързо забравих за емоцията.

____________________

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: пн, 07 мар 2011, 21:57 от Vivi

# 137
  • Мнения: 3 589
Doro - кат не те кефи никой не те кара да ползваш. Винаги има варианта и сама да готвиш - хем по-евтино, хем хигиената и състава ще зависят от теб.

Да, затова не ползвам  Peace Но изразявам мнение. Проблем?!?

Моето време не е никак евтино и не бих го губила в готвене - ако ще прекарвам времето си вкъщи, мога да го правя по-пълноценно за детето и за себе си.

А състава по никакъв начин не зависи от мен, защото аз не отглеждам пилци/телета/зеленчуци и плодове. При занижения контрол на тези продукти в България, няма как да гарантирам с какво са натъпкани суровините, независимо дали ги сготвям аз или друг.

Така че преди да пишем клишета, добре е и да мислим малко... Rolling Eyes

# 138
  • София
  • Мнения: 44 106
"А за съдържанието на храната за тези пари пък въобще не искам да си мисля"

това си писаал - да това  зависи от теб.
Като не гледаш пилци и телета, може да купуваш био, от някоя салска баба дето гледа и т.н.

За хигиената също....
В частната кухня ъсщо няма да е по-цвете...

За скъпото ти време не знам...така и така детето ще стане един ден на 3 и ще трябва ти да готвиш...а и предполагам и ти и съпруга ти трябва нещо да ядете....освен ако разбира се не пестиш скъпото си време ходейки само по ресторанти.
Където хигиената, качеството и т.н....също са толкова под въпрос, колкото и в детската кухня.... пък за ясли и градини какво ли да кажем в този ред на мисли.

А от постовете ти съдя, че не ползваш щото не сте се доредили, а не щото не те кефи качеството и хигиената....

# 139
  • Враца
  • Мнения: 2 225
angel dust
нашата кухна, която явно е кухня и на половин софия- белмекенската- е до 2 и половина години. Peace

относно дореждането- днес продадох бурканчетата на едно момиче, чието дете е но година и 2 месеца, и е записано на 5 месеца. чакали са 9 месеца да им дойде ред.
записвайте се по-отрано, момичета!

# 140
  • Мнения: 3 589
А от постовете ти съдя, че не ползваш щото не сте се доредили, а не щото не те кефи качеството и хигиената....

Да, за белмекенската кухня се чака сигурно 9 месеца. Възмутително и още как. За кухнята разнасяща от Красна поляна (съответно пунктове в Стрелбище и Иван Вазов) нещата са отпушени и там става веднага, т.е. от следващия месец след като подадеш. Но не съм я пробвала. Поставих под въпрос хигиената и съдържанието, защото ми е малко особено съдове за обща употреба и ми напомня за Студенстския стол  Laughing

И не, наистина не готвя редовно вкъщи, рядко се случва. Ако детето ми чака да яде от нашето сготвено...ще загуби хубавата си топчеста наднормена форма.

За яслите и градините - не ме карайте сега и за там да мисля ... Живот и здраве смятам детето ми след няколко месеца да опознае отблизо тези заведения, не искам да се съмнявам за чистотата и там... Confused

# 141
  • София
  • Мнения: 44 106
аз съм взимала от Иван Вазов пункта, храната тогава(преди 2,6 години спрях да взимам) беше много хубава...и да точно така отидох и почнахме на другият месец да взимаме.
С хигиената проблем не съм видяла, кухнята беше до три годинки...

И така или иначе наистина след като свърши ДК ще ти се наложи да готвиш, дори детето да ходи на детска/ясла, ще трябва да вечеря в къщи...както и всички дни , в които е болно ще трябва да яде Wink(или мислиш все на частна кухня да го кара до пубертета) Wink

Просто ми стана странно хем искаш да го запишеш, но няма места...хем оплюваш хигиената и качеството Simple Smile

Иначе има как поне до някъде в къщи да контролираш нещата и без да си производител на всички продукти - т.е. ще купуваш био продукти, ще ги избираш поне сама, ще знаеш, че слагаш масло, а не маргарин и зехтин, а не олио, че каймата е от мляно, добре изглеждащо , чисто месо, а не готова кайма с еди какви си други примеси в нея и т.н и т.н...  Wink
Но е въпрос на желание разбира се....и приоритети предполагам...

А то и в ресторантите сервират в едни и същи чинии...как се храниш в такива?
Поне за малките деца в кухните и градините има изскване всичко да се стерилизира...ми в ресторантите и това не правят...Wink

# 142
  • Мнения: 3 589
Бабата ще гледа детето докато е болно и тя ще му готви тогава, това съм го измислила.
Виж вечер, не знам.... Rolling Eyes Rolling Eyes Laughing
Тази сутрин говориха в предаването на М.Вачкова за нововъведението Биоменю в детските кухни. Дано са поне наистина био. В Ян Бибиян почват да предлагат такова меню, но цените наистина са луксозни. А аз другата седмица мисля да пробваме кухня Ози Simple Smile

И дааа.....Оплювам чакането за държавна кухня и ще продължавам, дааааааааааааа, пълно безобразие е това...  Sick И бурканите, и липсата на гъвкавост също. Независимо дали аз ще я ползвам някога или не.

Спирам с офф-топика в темата за бурканите, но то и без това няма кой знае каква активност, че да преча  Wink

# 143
  • Мнения: 3 589
А то и в ресторантите сервират в едни и същи чинии...как се храниш в такива?

поръчките за вкъщи ни ги носят в еднократни  Laughing

# 144
  • Мнения: 2 805
Спирам с офф-топика в темата за бурканите, но то и без това няма кой знае каква активност, че да преча  Wink
Няма значение активността по темата.
Тя е за детските бурканчета, но влизайки да получа инфо за това, ще трябва да изчета 15 мнения, които не ме интересуват и нямат нищо общо с темата. Спам.

# 145
  • Мнения: 47
Здравейте,включвам се направо да питам има ли някоя мама,която има бурканчета за продаване,трябват ми 20 броя.Нямам време да чета темата назад.Ето това е телефова ми 0888 12 57 42.Моля обадете се,трябват ми спешно.Или пък ако знаете от къде да отида да си купя.Този дядото от женския пазар няма в момента

# 146
  • Мнения: 902
Имам 15 буркани от по-големите от 314мл се водят с капачки, но не знам дали ще ви свършат работа.

# 147
  • Враца
  • Мнения: 2 225
Имам 15 буркани от по-големите от 314мл се водят с капачки, но не знам дали ще ви свършат работа.
[/quote



в софия- не Simple Smile

# 148
# 149
  • Враца
  • Мнения: 2 225
аз отново имам 20 броя буранчета, а до десетина дни ще са 30  Simple Smile
само за сф. Peace

# 150
  • София
  • Мнения: 5 720
И аз искам 30 бурканчета да си изнамеря ако някой иам да пише!   bouquet

# 151
  • Мнения: 366
на мен не ми достигат 20  бр.
ако някой продава моля да ми пише на лични

# 152
  • Мнения: 36
Спирам с офф-топика в темата за бурканите, но то и без това няма кой знае каква активност, че да преча  Wink
Няма значение активността по темата.
Тя е за детските бурканчета, но влизайки да получа инфо за това, ще трябва да изчета 15 мнения, които не ме интересуват и нямат нищо общо с темата. Спам.
thumbsup Точно! Майчето е изляло негативизма си към детските кухни, поради не знам си кви нейни причини, но мисля че в неподходящатата тема.. Whistling освен това,  ако ни беше спестила негативните си постове, щеше да е по-приятно разглежането на темата.. Naughty Wink

И моя въпрос е бурканчета от къде?! newsm78 #Crazy Преди 4-5 години като записвах малкия имаше все още на Ганчев, та бях събрала...сега като се оглеждам няма никъде дори подобие на тези бурканчета.. ooooh! Иначе и ние бяхме към Белмекен и пак ще сме Супер доволни останахме от вкуса и качеството на храната..Дребния ядеше всичко, въпреки, че ми е доста капризен и злояд..щом и шоколад едам го карам да яде.. Crazy За хигиена не говоря, яко търкат измитите буркани, нищо че и ние сме ги мили преди тва.. Laughing
А за чакането, чакахме около 7-8 мия му месец, защото го бях записала моментално, след като си взех акта от общината.. Wink

# 153
  • Мнения: 15 379
Ако ти се купуват пълни буркани, а съдържанието да изхвърлиш или ти да изядеш - Ам-ам, Хелоу, Малечко - все са бурканчета от 190мл., широк винт.

# 154
  • Мнения: 36
Има ли ги още?! Shocked Аз не съм ги засичала скоро никъде, и от къде мога да си ги закупя?! Thinking

# 155
  • Мнения: 15 379
Има.
В Штъркел със сигурност има Ам-ам. В магазини Европа също.
Малечко има в Пикадили, Т-маркет.

# 156
  • Мнения: 36
Има.
В Штъркел със сигурност има Ам-ам. В магазини Европа също.
Малечко има в Пикадили, Т-маркет.

Благодаря ти!  bouquet

# 157
  • гр.София
  • Мнения: 2 757
Здравейте ако някой се интересува само от капачки за бурканчета за София , аз си купих от
Дружба 1 /пазара до пощата/ от магазин за 1лев до Фантастико ,в пличкета по-15бр. са по-1,50лв.
, иначе Ам-Ам и Малечко си взимам от Кауфланд . Дано да съм ви била полезна ,че доста се озорих докъто си намеря само капачки ,че в нашта кухня искат 30 буркана +60 капачки  Shocked

# 158
  • София
  • Мнения: 1 541
Мацки и аз търся бурканчета ако някои продава да ми пише на лични - от София съм.

# 159
  • Мнения: 3 695
И на мен ми трябват 30 буркана и 30 капачки. Rolling Eyes
Все още продават ли се на Женския пазар и къде точно? newsm78
  bouquet

# 160
  • Мнения: 3 993
tini-mini, аз за последно купувах от Женския пазар преди 2 години, затова не мога да ти отговоря на първата част на въпроса. Но предполагам, че още се продават, ще ти кажа къде:

Ако влезеш в Женския пазар откъм училището, 5-то вечерно "Пеньо Пенев", което е на пресечка на ул. "Вашингтон" и ул. "Кирил и Методий", се насочваш към най-близките ти павилиони на пазара, тези закритите, където продават мед и други стоки пакетирани. Подминаваш онези дето продават цветя и растения. Мисля, че се падат на ул "Княз Борис I". И питаш в тези павилиони къде продават бурканчета за детска кухня. На мен ми бяха казали конкретен номер на павилион, който да намеря, забравила съм го, беше число 100 и нещо. Намерих го с питане и след като няколко продавачи ме препратиха нататък по веригата.
Хайде, успех!  Peace   

# 161
  • Мнения: 307
В кауфланд продават горчица с бурканчета дето стават.

# 162
  • Мнения: 15 379
Днес по случайност минах пред Кооперативния пазар в Люлин.
Имаше бурканчета по 40 стотинки и капачки по 9 стотинки.

# 163
  • София
  • Мнения: 5 720
И аз търся обаче 60 бурканчета Simple Smile ако някой може да помогне да пише на ЛС!
От София съм!

# 164
  • Мнения: 327
Бурканчетата на Бебо,Мандев,АМ-ам ,Малечко също стават.Има ги в Кауфланд.Капачки също има .

# 165
  • Мнения: 1
В София бурканчета и капачки се продат на пазара Кирков в магазин за домашни потреби до р-т Драгоман.

# 166
  • Мнения: 11
Във всеки магазин за домашни потреби ги има. Цена около 0,30-0,35 ст. за бурканче и 0,10-0,13 ст. за капачка.

# 167
  • Мнения: 3 589
В някои кухни май приемат и със стари капачки?

# 168
  • Мнения: 1 243
Във всеки магазин за домашни потреби ги има. Цена около 0,30-0,35 ст. за бурканче и 0,10-0,13 ст. за капачка.

не, съвсем не е така - в някои магазини наистина има, но в повечето няма!

момичета, а колко струват бурканчетата на женския пазар? продават такива и на "ситняково", но на цена 0,70 лв, което ми се струва абсурдно скъпо..
 Crossing Arms

# 169
  • Мнения: 307
Е то за толкова по-добре да си купиш гадни пюрета амам и да ги изхврълиш те по толова излизат

# 170
  • Враца
  • Мнения: 2 225
аз имам отново 60 бурканчета с капачки.
продавам ги за софия, ако някой ги иска да ми пише лично съобщение Peace

# 171
  • Мнения: 884
Здравейте, мами!
Виждам, че търсите бурканчета! Имам 30 броя от "Малечко", със свалени етикети и с капачки!
Продавам ги, ако иска някой, да пише на лични!
Усмивки! Simple Smile

# 172
  • Мнения: 0
Здравейте мами, аз намерих бурканчета и капачки за детската кухня на пазара на Красно село в един магазин за домашни потреби - 0,35ст. бурканче и 0,16ст. капачката

# 173
  • Мнения: 884
Е то за толкова по-добре да си купиш гадни пюрета амам и да ги изхврълиш те по толова излизат

А къде продават от пюретата АМ АМ? Моята дъщеря ги харесваше, но отдавна не ги виждам по магазините, където влизам!

# 174
  • Мнения: 307
последно ги засичах в Кауфланд. Плодовите бяха на някаква промоция мисля по 0.50 ст.

# 175
  • Мнения: 15 379
Ам-ам съм виждала в Штъркел.

# 176
  • Мнения: 884
последно ги засичах в Кауфланд. Плодовите бяха на някаква промоция мисля по 0.50 ст.

Е, Кауфланд е далеч от нас, аз не шофирам, така че не си струва таксито да се разхождам до там Simple Smile
Все пак някой ден ще имам предвид Simple Smile

Благодаря!

Ако някой иска бурканчетата ми, с капачките, нека пише на лични, имам една примамка за вас! Simple Smile

# 177
  • София
  • Мнения: 38 489
Няма  пюрета ам-ам в Кауфланд. Има едни Малчо със стари капзчки, ама избора при тях е доста ограничен.
В Младост ми искат 33 бурканчета и капачки! Това са 17 кинта.
Няма да ги дам.
Записвам се на частна кухня!

# 178
  • Мнения: 3 589
Няма  пюрета ам-ам в Кауфланд.

и аз никога не съм виждала, поне 20 пъти съм ходила през последната година-две.

# 179
  • Мнения: 3 993
Няма  пюрета ам-ам в Кауфланд. Има едни Малчо със стари капзчки, ама избора при тях е доста ограничен.
В Младост ми искат 33 бурканчета и капачки! Това са 17 кинта.
Няма да ги дам.
Записвам се на частна кухня!

Що така? Каква е връзката между цената на бурканчетата и тази на частната кухня?  Laughing

# 180
  • София
  • Мнения: 38 489
Няма  пюрета ам-ам в Кауфланд. Има едни Малчо със стари капзчки, ама избора при тях е доста ограничен.
В Младост ми искат 33 бурканчета и капачки! Това са 17 кинта.
Няма да ги дам.
Записвам се на частна кухня!

Що така? Каква е връзката между цената на бурканчетата и тази на частната кухня?  Laughing

Ами бурканчетата плюс купоните на държавната за месец ми излизат толкова, колкото и частната кухня.

# 181
  • Враца
  • Мнения: 2 225
Няма  пюрета ам-ам в Кауфланд. Има едни Малчо със стари капзчки, ама избора при тях е доста ограничен.
В Младост ми искат 33 бурканчета и капачки! Това са 17 кинта.
Няма да ги дам.
Записвам се на частна кухня!

Що така? Каква е връзката между цената на бурканчетата и тази на частната кухня?  Laughing

Ами бурканчетата плюс купоните на държавната за месец ми излизат толкова, колкото и частната кухня.

но бурканчетата се дават само веднъж. после държавната кухня е по 1-1.30 на ден / в различните градове.
частната кухня е минимум 3лв на ден, като има е по-скъпи.
най-сериозният плюс на държавната кухня е, че е вкусна и децата си хапват добре от нея, а частната е доста по-гадна...

# 182
  • София
  • Мнения: 44 106
Няма  пюрета ам-ам в Кауфланд. Има едни Малчо със стари капзчки, ама избора при тях е доста ограничен.
В Младост ми искат 33 бурканчета и капачки! Това са 17 кинта.
Няма да ги дам.
Записвам се на частна кухня!

Що така? Каква е връзката между цената на бурканчетата и тази на частната кухня?  Laughing

Ами бурканчетата плюс купоните на държавната за месец ми излизат толкова, колкото и частната кухня.

извинявай, но тези бурканчета ти ги искат 1 път...за колко там време ползваш кухнята - около 2 години?
може би за първият месец да ти излезе колкото най-евтината възможна кухня...въпреки, натам ще ти излиза доста по-евтино...

# 183
  • Мнения: 1 243

доколкото мога да смятам и на мен ми се струва, че единственият вариант държавната + бурканчетата да излязат по-скъпо от частната, е да ползваш кухня само месец-два..

# 184
  • Мнения: 3 589
Може да се случи скапана кухня. Може детето да не я хареса. Може някои дни в часовия интервал на раздаване да не успеете да я вземете и тогава купончето гори предполагам.
Отгоре на това се налага допълнително дохранване, защото грамажите на държавната кухня са много малки.
А може и детето да тръгне на ясла след някой и друг месец.
Така че е напълно възможно първоначалната инвестиция в бурканчета да се окаже неоправдана.

# 185
  • София
  • Мнения: 44 106
550 гр храна е малко и трябва дохранване....еха...какви бебета имало Simple Smile
Ако някой планира след 2 месеца да спре да взима храна, защото ще си пуска бебето на ясла, надали би изобщо записвал на държавна...
А дали ще хареса храната - може 2-3 дни да взима просто пробно и ще се види и това...

# 186
  • Мнения: 307
Абе какво е това чудо значи държавната кухня е 2 ястия от по 180гр и едно от 150гр. Значи аз лично съм давала местното на обяд десерта в 16 часа а супата за вечеря и му е стигало на малчо въпреки че е от много ящните бебета ( нищо, че не му личи). То и аз някой път като му ям манджата когато е боледувал или пък не я е харесвал нещо и на мен ми е ставало лошо от количеството.

На Митко много повече си му хареса държавната кухня, частните не му харесваха (от тях само кремчетата ама не винаги).
+ това винаги може да подариш картата на друга мама, която не се е сетила навреме да си запише детето или да го продадеш срещу сумата, която си инвестирала в бурканчетата.

При всички положения си струва да се опита държавната кухня. Логично е и при нея контролът и качеството на храните да е по-строг от колкото на частните. (На мен ми се е случвало в реномирана уж частна кухня в бебешкото ядене да има черен пипер в ястието)

# 187
  • София
  • Мнения: 38 489
ХМ, замислихте ме.
Бях на път да се откажа от държавната кухня, но ще размисля.
Въпреки че и една частна тук я хвалят и е по 3 лв.

# 188
  • Мнения: 2 805
ХМ, замислихте ме.
Бях на път да се откажа от държавната кухня, но ще размисля.
Въпреки че и една частна тук я хвалят и е по 3 лв.

L'Agent, опитай с държавната, особено младостката е много добра Simple Smile

Пробвали сме всички частни, на моята девойка не й допадат особено, да не кажа въобще, но държавната си я хапва.

Коя частна са ти похвалили?

# 189
  • София
  • Мнения: 38 489
Хер Бебе, които носят в магазинчето на Манията.

# 190
  • Мнения: 2 805
Хер Бебе, които носят в магазинчето на Манията.

Ммда, тя от частните най-става, но е сравнително еднообразна.

# 191
  • Мнения: 3 589
550 гр храна е малко и трябва дохранване....еха...какви бебета имало Simple Smile

Храната от частна кухня стига за 2 пълни дневни хранения (3 порции х 220 г), от държавната са 3 порции х 170 г средно . Някой се усмихва, но май е бягал от часовете по математика Simple Smile)

# 192
  • Мнения: 3 589
Абе какво е това чудо значи държавната кухня е 2 ястия от по 180гр и едно от 150гр. Значи аз лично съм давала местното на обяд десерта в 16 часа а супата за вечеря и му е стигало на малчо въпреки че е от много ящните бебета
....
+ това винаги може да подариш картата на друга мама, която не се е сетила навреме да си запише детето или да го продадеш срещу сумата, която си инвестирала в бурканчетата.

еее, много ящно бебе... Ящните бебета си хапват 250-300 г храна на ядене.

Не знаех, че може да се подарява карта. А знаете ли дали може да се подари.."реда" така да се каже. На нас ни излезе реда за кухня, която се чака по 7-8 месеца, мога ли да го преотстъпя на някое майче, за да не гори?  Thinking

# 193
  • София
  • Мнения: 44 106
550 гр храна е малко и трябва дохранване....еха...какви бебета имало Simple Smile

Храната от частна кухня стига за 2 пълни дневни хранения (3 порции х 220 г), от държавната са 3 порции х 170 г средно . Някой се усмихва, но май е бягал от часовете по математика Simple Smile)

2х190+1х160 =540...
това, което се дава в детските кухни е обедна порция...кой как и защо я дели е отделен въпрос за обяд е повече от достатъчно.
На мен първата година  ми стигаше идеално за обед, следобедна закуска и вечеря.
Втората година взимах 2 порции и пак ми покриваха обяда и вечерята(кремовете спря да ги яде там някъде или хапваше малко за десерт на обяд).
Частна кухня не харесваше  до колкото помня 3 пробвахме.

# 194
  • Мнения: 307
Абе какво е това чудо значи държавната кухня е 2 ястия от по 180гр и едно от 150гр. Значи аз лично съм давала местното на обяд десерта в 16 часа а супата за вечеря и му е стигало на малчо въпреки че е от много ящните бебета
....
+ това винаги може да подариш картата на друга мама, която не се е сетила навреме да си запише детето или да го продадеш срещу сумата, която си инвестирала в бурканчетата.

еее, много ящно бебе... Ящните бебета си хапват 250-300 г храна на ядене.

Не знаех, че може да се подарява карта. А знаете ли дали може да се подари.."реда" така да се каже. На нас ни излезе реда за кухня, която се чака по 7-8 месеца, мога ли да го преотстъпя на някое майче, за да не гори?  Thinking

Никакъв проблем, но трябва да и дадеш копие от акта за раждане на детето и да изкараш на детето ти бележка от лекарката, че е правилно захранено и може да яде кухня. И даваш документите на другата жена тя пише името на твоето дете за координати изписва твоето име но нейния телефон. И си взима карта на името на твоето дете и си взима купони с картата без проблем.

А колкото за двата дни моят син вчерашна манджа не яде не знам как я надушва ама не я ще.

# 195
  • Мнения: 3 993
Ами бурканчетата плюс купоните на държавната за месец ми излизат толкова, колкото и частната кухня.

Няма начин  Laughing
Груба сметка: купони от държавната да кажем за 20 дни * 1,30 лв. прави 26,00 лв., добавям 17 лв. за бурканчетата, обща сума 43,00 лв. за първия месец. За всеки следващ месец по 26 лв. за купони (примерно).
Ако взимаш храна от частната кухня 20 дни * 3 лв. на ден прави 60 лв.
Кажи сега как 43 е равно на 60...и то само за първия месец, за следващите цифрите са 26 срещу 60 Laughing 

Може да се случи скапана кухня. Може детето да не я хареса. Може някои дни в часовия интервал на раздаване да не успеете да я вземете и тогава купончето гори предполагам.
Отгоре на това се налага допълнително дохранване, защото грамажите на държавната кухня са много малки.
А може и детето да тръгне на ясла след някой и друг месец.
Така че е напълно възможно първоначалната инвестиция в бурканчета да се окаже неоправдана.

И частната кухня може да се случи скапана. Ако има условия да се поръчва за цялата седмица накуп, "гориш" с...18 лв. или колкото са там. Ако се поръчва ден за ден и храната днес се случи скапана, за утре оставаш без храна и трябва да поръчаш от друга частна или сам да сготвиш.   Simple Smile
За допълнителното дохранване вече сте разнищили въпроса.  Laughing

# 196
  • София
  • Мнения: 44 106
А колкото за двата дни моят син вчерашна манджа не яде не знам как я надушва ама не я ще.

какви два дни и вчерашна храна?
ако имаш предвид моите 2 порции, че съм взимала, давах двете втори на куп на едното ядене и двете супи на куп на другото...не че в два поредни дни съм взимала 2 еднакви.
ако имаш предвид, което казах за 2-3 дни пробно...то имам предвид поредни дни да се взима храната за деня, т.е. всеки ден различна храна...

Иначе не знам някой да поръчва в един ден 3 порции и да ги дава 3 поредни дни....може би някои правят това петъс за петък и събота....знам ли...

# 197
  • Мнения: 884
"...+ това винаги може да подариш картата на друга мама, която не се е сетила навреме да си запише детето или да го продадеш срещу сумата, която си инвестирала в бурканчетата. ..."

Е, и има ли някоя мама, която да иска бурканчета, капачки или картонче?

Пишете ми на ЛС, плийз! Simple Smile

# 198
  • Мнения: 3 993
Никакъв проблем, но трябва да и дадеш копие от акта за раждане на детето и да изкараш на детето ти бележка от лекарката, че е правилно захранено и може да яде кухня. И даваш документите на другата жена тя пише името на твоето дете за координати изписва твоето име но нейния телефон. И си взима карта на името на твоето дете и си взима купони с картата без проблем.

Е хубава работа! Не мога да повярвам, че препоръчваш подобна документна измама  Shocked, но тази схема има сериозни пропуски и подозирам, че няма да сработи!  Mr. Green
Първо, именно твоето име, както и името и възрастта на твоето дете са записани в списъка на чакащите, като ви излезе реда, се знае, че става дума за Иванчо, ЕГН еди-кое-си, с майка Пенка. Второ, за издаване на картата на детето е необходима ръчно подписана молба от родителя (в случая майката). Значи майката, с която правите измамата, следва да подпише молба от твое име и с (твоя) фалшив подпис, така ли? Mr. Green
Интересно, дали майката и детето с фалшивите самоличности трябва да се наричат помежду си с имената, които са "откраднали", когато посещават кухнята, когато купуват купони и подават картата на касиерката, за да не се разкрие измамата пред околните... newsm78...ама то обикновено на лъжата краката са къси, сигурно ще попаднат на познати, които бързо ще ги разконспирират.  Rolling Eyes
Накрая бих те попитала, ако се случи някоя развалена храна или "другото" дете не дай боже се натрови или направи някоя алергична реакция примерно, другата майка, която е клиента фантом, какво ще прави? 

# 199
  • Мнения: 2 805
Накрая бих те попитала, ако се случи някоя развалена храна или "другото" дете не дай боже се натрови или направи някоя алергична реакция примерно, другата майка, която е клиента фантом, какво ще прави? 

Little wingels много сложни въпроси задаваш, кой ти се замисля за тези работи...(да не говорим за фалшивите документи от лекари за имунизации, че темата съвсем ще отиде....)

# 200
  • Мнения: 884
Майки мацки, остана един сиротен комплект бурканчета, капачки и някакво си картонче!
На някоя не й ли трябва нещо от това???
  bouquet Praynig

# 201
  • Мнения: 307
Никакъв проблем, но трябва да и дадеш копие от акта за раждане на детето и да изкараш на детето ти бележка от лекарката, че е правилно захранено и може да яде кухня. И даваш документите на другата жена тя пише името на твоето дете за координати изписва твоето име но нейния телефон. И си взима карта на името на твоето дете и си взима купони с картата без проблем.

Е хубава работа! Не мога да повярвам, че препоръчваш подобна документна измама  Shocked, но тази схема има сериозни пропуски и подозирам, че няма да сработи!  Mr. Green
Първо, именно твоето име, както и името и възрастта на твоето дете са записани в списъка на чакащите, като ви излезе реда, се знае, че става дума за Иванчо, ЕГН еди-кое-си, с майка Пенка. Второ, за издаване на картата на детето е необходима ръчно подписана молба от родителя (в случая майката). Значи майката, с която правите измамата, следва да подпише молба от твое име и с (твоя) фалшив подпис, така ли? Mr. Green
Интересно, дали майката и детето с фалшивите самоличности трябва да се наричат помежду си с имената, които са "откраднали", когато посещават кухнята, когато купуват купони и подават картата на касиерката, за да не се разкрие измамата пред околните... newsm78...ама то обикновено на лъжата краката са къси, сигурно ще попаднат на познати, които бързо ще ги разконспирират.  Rolling Eyes
Накрая бих те попитала, ако се случи някоя развалена храна или "другото" дете не дай боже се натрови или направи някоя алергична реакция примерно, другата майка, която е клиента фантом, какво ще прави?  

Не си разбрала. Значи майката която ме пита и е дошъл редът, но не иска да го ползва. Става въпрос за ЕГН и други на записаното дете не това което ще ползва кухнята. И така вече 2 мои познати ползват чужд ред и чуждо картонче. От опит го казвам. И никой никога не е правил проблем. Ако толкова ви е шубе докъто издават картончето може майката на записаното дете да е там ако има време и желание да си се подпише саморъчно. Иначе докато си взимаш храната никой нищо не те пита даваш купона оставяш бурканите и взимаш манджата. Имаш купон взимаш манджа нямаш не взимаш това е положението.

Значи никоя майка, ако знае че детето и има някакъв проблем или алергия няма да дава храна съобразена с алергията. И никоя майка няма да дава кухня примерно на дете под възрастта. Кухнята е за деца над 10 месеца, които са си здрави.Освен това тези бележки от лекарите са толкова фиктивни, че просто няма на къде те са едни хвърчащи като едновремешните извинителни бележки от лекарите.  Ако пък толкова се притеснява майката ще пита личната педиатърка дали детето и може да използва млечна кухня, и ако отговора е положителен действа.

Последна редакция: ср, 12 окт 2011, 12:25 от sinapovaaya

# 202
  • София
  • Мнения: 44 106
какво им е фиктивното, може да е хвърчащо лисче, но на него пише детето проявило ли е или не алергии и ако има такива, надали някой лекар ще ви издаде, че няма...
а тук из фоума многократно са питали хора с деца на по 6-7 м как да взимат кухня или са споделяли че дават от частна...

Иначе честно казано ако детето ми се натрови или получи алергична реакция към храна...ще ми е все тая дали е станало от детска кухня, в къщи или в ресторант...

Но според мен ако някой иска да си преотстъпи реда, би трябвало да може да го направи съвсем редовно...другото е ясно, че в крайна сметка им е все тая кой взима храната с талоните и кой я яде в крайна сметка.

# 203
  • Мнения: 1 243

а пък на мен, като на майка, която чака вече месец и 1/2, за да й дойде реда за кухня и може би ще чака поне още толкова, изобщо не ми е все тая кой фактически е на ред..

значи аз най-коректно съм си занесла документите, приготвила съм си бурканчета и си чакам да ми се обадят, а междувременно 100 човека може да са си преотстъпили реда, понеже не им се ползва кухня вече или са се преместили или кой знае какво..

# 204
  • София
  • Мнения: 44 106
разбира се...и ако приятелка ти каже - отказвам се от ДК искаш ли моят ред...ти  ще отговориш...аааа не ще си почакам поще няколко месеца...може и година, супер ми е така Wink

# 205
  • Мнения: 3 993
Не си разбрала. Значи майката която ме пита и е дошъл редът, но не иска да го ползва. Става въпрос за ЕГН и други на записаното дете не това което ще ползва кухнята. И така вече 2 мои познати ползват чужд ред и чуждо картонче. От опит го казвам. И никой никога не е правил проблем. Ако толкова ви е шубе докъто издават картончето може майката на записаното дете да е там ако има време и желание да си се подпише саморъчно. Иначе докато си взимаш храната никой нищо не те пита даваш купона оставяш бурканите и взимаш манджата. Имаш купон взимаш манджа нямаш не взимаш това е положението.

Значи никоя майка, ако знае че детето и има някакъв проблем или алергия няма да дава храна съобразена с алергията. И никоя майка няма да дава кухня примерно на дете под възрастта. Кухнята е за деца над 10 месеца, които са си здрави.Освен това тези бележки от лекарите са толкова фиктивни, че просто няма на къде те са едни хвърчащи като едновремешните извинителни бележки от лекарите.  Ако пък толкова се притеснява майката ще пита личната педиатърка дали детето и може да използва млечна кухня, и ако отговора е положителен действа.

Много добре съм те разбрала. Ползването на чужд ред и чужд картон с имената и ЕГН-то на друго дете, е измама. Също така този, който предоставя личните си данни, тези на детето си и подписа си, също участва в измамата. Това, че никой никога не е правил проблем, не прави измамата законно действие Naughty
Като е дошъл нечий ред и не искат да го ползват, просто да се отпишат от списъка на чакащите. Така чакащите ще дръпнат с 1 място нагоре.  Mr. Green
И какво по-точно им е фиктивно на бележките от педиатъра? В случая на твоята измама бележката е фиктивна, защото информацията в нея се отнася за друго дете.

Иначе честно казано ако детето ми се натрови или получи алергична реакция към храна...ще ми е все тая дали е станало от детска кухня, в къщи или в ресторант...

Е как ще ти е все тая?! Ще продължиш ли да купуваш храна от същата кухня или да ядеш в същия ресторант?
На мен пък въобще няма да ми е все тая. Много ще ми е важно да установя източника на развалената храна, за да предотвратя повтаряне на случката.
Между другото, случвало ми се е да ни доставят прокиснала храна, от частна детска кухня. Установих след като дадох на детето хапка, а то я изплю, аз опитах после. Обадих им се, разправях се с тях, извиниха се и т.н. В нашата държавна кухня не се е случвало никога, слава богу.   

# 206
  • Мнения: 1 243

Като е дошъл нечий ред и не искат да го ползват, просто да се отпишат от списъка на чакащите. Така чакащите ще дръпнат с 1 място нагоре.  Mr. Green
 

точно така! и ако всички съвестно правят така, няма да се налага хора като мен да чакат половин година, а месец и половина сигурно.. това е принципната позиция! а лично за мен - не си падам по такива схеми и не участвам в тях обикновено...

затова явно има да си чаааааакам (и не само за детската кухня, за съжаление)...  Rolling Eyes

# 207
  • София
  • Мнения: 44 106
Little wingels - да, все тая ще ми е, последиците вече ще са на лице. Вероятно източника все ще се изясни...но така или иначе надали ще тръгна да търся отговорност, че да ми се налага да доказвам детето ми ходи ли или не, във въпросната ДК, както и не си пазя бележките от ресторантите, за да доказвам евентуално , че детето ми е яло там, ако нещо се случи часове по-скъсно...
Аз така или иначе , докато давах неща от бурканчета(независимо купени  готови или от ДК) винаги съм опитвала преди него всичко. Никога не ми се е падало нещо развалено.

# 208
  • Мнения: 3 993
Little wingels - да, все тая ще ми е, последиците вече ще са на лице. Вероятно източника все ще се изясни...но така или иначе надали ще тръгна да търся отговорност, че да ми се налага да доказвам детето ми ходи ли или не, във въпросната ДК, както и не си пазя бележките от ресторантите, за да доказвам евентуално , че детето ми е яло там, ако нещо се случи часове по-скъсно...
Аз така или иначе , докато давах неща от бурканчета(независимо купени  готови или от ДК) винаги съм опитвала преди него всичко. Никога не ми се е падало нещо развалено.

Е, аз пък винаги си търся правата на клиент в такива случаи. Затова си плащам. Но не ми отговори дали ще продължиш да купуваш от тази кухня, дали ще продължиш да се храниш в този ресторант?

# 209
  • София
  • Мнения: 44 106
това много важен въпрос ли е? не знам...надали...от друга страна ако веднъж купя нещо развалено от магазина, надали ще спра завинаги , изобщо да пазарувам от същият....но казвам - опитвам какво давам на детето, така че няма как да го нахраня с нещо развалено...
Ти ако детето ти се натрови в градината или училището ще го преместиш ли другаде да учи?

А спец ако прояви алергия към храна,  която не е опитвало, никак не мисля, че кухнята или ресторанта ще са ми виновни за това(нали от бележките за алергии тръгнахме)

# 210
  • Мнения: 3 993
Не знам дали ще го преместя, по-вероятно не, но няма да оставя случката без последствие. Това няма как да стане, обаче, ако детето ми е там с фалшиви документи. Оттам тръгнахме, документната измама. За някои от пишещите тук, не е "биг дийл" да се купува храна от кухнята с фалшива карта на друго дете и хич не трябва да обръщаме внимание, щото било масова практика ooooh!. Затова попитах дамата, която препоръчва схемата на измамата, какво ще прави, ако се наложи да си търси правата или ако друг разкрие измамата. Но Самсара правилно предположи - кой ти се замисля по толкова сложни въпроси.  Rolling Eyes

# 211
  • София
  • Мнения: 44 106
ами аз за това съм на мнение, че такова преотстъпване е редно или да се прави легално или не.... но ако чакам вече 3 месеца и някой ми предложи реда си...не знам, вероятно ще го приема.

# 212
  • София по рождение
  • Мнения: 322
Майки мацки, остана един сиротен комплект бурканчета, капачки и някакво си картонче!
На някоя не й ли трябва нещо от това???
  bouquet Praynig

Аз отчаяно се нуждая от бурканчета с капачки...ако все още ги предлагаш. Embarassed
Живея в Борово, а ти? Пиши ми на лични, да не спамим тук.

# 213
  • Мнения: 884
Здравей, писах ти ЛС Simple Smile

# 214
  • Мнения: 1 243

момичета, кажете - а връщат ли бурканчетата след като спреш да ползваш кухнята?

(страшно некомпетентен въпрос зададох..  Embarassed )

# 215
  • Мнения: 884
Въпросът ти е съвсем резонен. Не, не ги връщат, доколкото знам. Презумпцията е, че по време на ползването на кухнята може да се счупи някое бурканче, да се загубят или да остареят капачките. И все пак ми се струват много тези 30 бурканчета, при положение, че винаги, когато чупя, нося нови от пюрета. Досега не съм върнала само 1 бурканче след такова счупване.

# 216
  • София
  • Мнения: 38 489
А дали ще приемат бурканчета от Ганчев?

# 217
  • Мнения: 307
Не, искат от старите малки бурканчета.

Последна редакция: вт, 18 окт 2011, 20:17 от Vivi

# 218
  • Мнения: 8 939


Аз отчаяно се нуждая от бурканчета с капачки...ако все още ги предлагаш. Embarassed
Живея в Борово, а ти? Пиши ми на лични, да не спамим тук.


Щом живееш в Борово, пазара Красно село не ти е далеч. На пазара точно под табелата в ляво има магазин за домашни потреби, там продават бурканчета и капачки.

# 219
  • Мнения: 15 379
момичета, кажете - а връщат ли бурканчетата след като спреш да ползваш кухнята?

Не. Никога и никъде не ги връщат.

# 220
  • Мнения: 884


Аз отчаяно се нуждая от бурканчета с капачки...ако все още ги предлагаш. Embarassed
Живея в Борово, а ти? Пиши ми на лични, да не спамим тук.


Щом живееш в Борово, пазара Красно село не ти е далеч. На пазара точно под табелата в ляво има магазин за домашни потреби, там продават бурканчета и капачки.


Точно в ПОНЕДЕЛНИК бях на пазара на Красно село - НЯМА БУРКАНЧЕТА на сергията! Взех нови капачки от там и попитах.
Отдавна няма бурканчета. Иначе точно от тази сергия мамите си купуваха.
Но ако мамата иска, нека се разходи до пазара, вместо до пункта на кухнята, където мога да й занеса комплекта.
 bowuu

# 221
  • Мнения: 8 939


Аз отчаяно се нуждая от бурканчета с капачки...ако все още ги предлагаш. Embarassed
Живея в Борово, а ти? Пиши ми на лични, да не спамим тук.


Щом живееш в Борово, пазара Красно село не ти е далеч. На пазара точно под табелата в ляво има магазин за домашни потреби, там продават бурканчета и капачки.


Точно в ПОНЕДЕЛНИК бях на пазара на Красно село - НЯМА БУРКАНЧЕТА на сергията! Взех нови капачки от там и попитах.
Отдавна няма бурканчета. Иначе точно от тази сергия мамите си купуваха.
Но ако мамата иска, нека се разходи до пазара, вместо до пункта на кухнята, където мога да й занеса комплекта.
 bowuu


Но това което обяснявам не е сергия, а магазин за домашни потререби и в дъното вътре имаше кашони с буркани.

# 222
  • Враца
  • Мнения: 2 225
Майки мацки, остана един сиротен комплект бурканчета, капачки и някакво си картонче!
На някоя не й ли трябва нещо от това???
  bouquet Praynig

Аз отчаяно се нуждая от бурканчета с капачки...ако все още ги предлагаш. Embarassed
Живея в Борово, а ти? Пиши ми на лични, да не спамим тук.


аз продадох единият комплект, но имам още един. Wink
живея в кв. лагера...

# 223
  • Мнения: 3 589


Аз отчаяно се нуждая от бурканчета с капачки...ако все още ги предлагаш. Embarassed
Живея в Борово, а ти? Пиши ми на лични, да не спамим тук.


Щом живееш в Борово, пазара Красно село не ти е далеч. На пазара точно под табелата в ляво има магазин за домашни потреби, там продават бурканчета и капачки.


Точно в ПОНЕДЕЛНИК бях на пазара на Красно село - НЯМА БУРКАНЧЕТА на сергията! Взех нови капачки от там и попитах.
Отдавна няма бурканчета. Иначе точно от тази сергия мамите си купуваха.
Но ако мамата иска, нека се разходи до пазара, вместо до пункта на кухнята, където мога да й занеса комплекта.
 bowuu


Бурканчета имаше преди по-малко от месец, нали лично пратих една мама от форума и тя ми благодари, че си е купила, така че какво означава "отдавна няма бурканчета", да не би да говорим за различни места. Да копирам от кореспонденцията си упътването:
...точно на централния вход на пазар Кр. село - вляво, след магазина за детски играчки, пред ъгловия магазин за бельо, преди да почнат сергиите.

# 224
  • Мнения: 884
Сигурно има някакъв магазин на пазара, който не го знам. Аз си знам сергията, от която за мен си купих бурканчета, когато се записвахме за кухнята. После ходих още веднъж след време, казаха ми, че от завода им искали високи цени и затова спират да продават малки бурканчета. Този понеделник исках да си комплектовам бурканчетата, които предлагам, с нови 60 капачки, и отидох да купя, като попитах и за бурканчета. И продавачката ми каза "Отдавна нямаме". Е това е.

А според мен най-добре ако някой иска, лично да ходи да се убеди, да потърси сергия, магазин и т.н. Но от опит знам, че е трудно една майка да планира такова пътешествие с бебо в тези студове.
Та затова е абсолютно реципрочно като цена
и несравнимо по-удобно като време и студуване
да дойде до пункта на кухнята и да си вземе от мен или от друга мама комплект бурканчета с капачки.
Но всеки си избира сам. Не виждам защо трябва да навиваме някого за един или друг вариант.
Аз лично си пласирах единия комплект, имам още един, все някой ще го вземе - така ми се връщат част от инвестициите в плодови пюрета, които моята дъщеря яде като ламя - по три наведнъж, и пита за още - сериозно Simple Smile

# 225
  • Мнения: 227
Имам нужда от 60 бр. бурканчета с капачки/може и без/.За близнаци, че ги приеха на кухня.
Тръдна работа било с тия буркани,УЖАС.
Моля някой ако има да ги дава насам.

# 226
  • Мнения: 884
Таня, имам 33 бурканчета с 63 капачки. Мога да ти намеря още, ако искаш. Нека си пишем ЛС, да се уговорим! Там ще ти напиша телефон и координати Simple Smile
  bouquet

# 227
  • София
  • Мнения: 498
Моля, ако някой продава бурканчета за детска кухня да ми пише. Трябват ми 33 бр. бурканчета и 66 капачки. Може и само бурканчета , капачки предполагам , че има на пазара !

# 228
  • Мнения: 884
Моля, ако някой продава бурканчета за детска кухня да ми пише. Трябват ми 33 бр. бурканчета и 66 капачки. Може и само бурканчета , капачки предполагам , че има на пазара !

Пиша ти ЛС Simple Smile

Ей, защо искат 33 броя??? Нещо взеха да покачват мизата, доскоро искаха само 30! Simple Smile
Въобще не ми е ясна тази логика, но щом ги искат... Трябва да ги търсим! Simple Smile
Аз ги имам! Simple Smile

# 229
  • София
  • Мнения: 5 720
33 защото 3 са оборотни Simple Smile
аз до 15 ина дни ще имам около 30 бурканчета така,че мога да подаря за софия!

# 230
  • Мнения: 4 202
Лятото купувахме бурканчета от женския пазар. Към 15-16 лв. излиза комплекта - 30 буркана и 60 капачки  Peace

Това само за информация  Wink

# 231
  • Мнения: 0
Ако има мами от София, които могат да услужат или продадат 33бр. бурканчета...моля пишете ми на лични. Мерси!

# 232
  • Мнения: 0
Здравейте,

Вече имаме бурканчета. Мерси на Гери Simple Smile
Да видим дали малкия ще хареса кухнята.

# 233
  • Мнения: 2
        Здравейте,
Днес записах сина ми на детска кухня, но се оказа, че искат 30 бурканчета и 60 капачки. Трябва да ги занеса до 10 дни, а не знам от къде да намеря. Моля някой, ако знае къде има бурканчета да ми пише или някоя мама има и вече не и трябват да ми ги продаде

# 234
  • Мнения: 1 243

уф, аз тъкмо купих 30 бурканчета и 30 капачки и ми се обадиха от кухнята, че сме приети и искат да им занеса 25 бурканчета и 50 капачки..

те ли не знаят какво искат.. не ми е ясно..  ooooh!

# 235
  • Мнения: 4 202

уф, аз тъкмо купих 30 бурканчета и 30 капачки и ми се обадиха от кухнята, че сме приети и искат да им занеса 25 бурканчета и 50 капачки..

те ли не знаят какво искат.. не ми е ясно..  ooooh!

Е нищо де, другите бурканчета си ги пази за оборотни  Peace
Но за капачките със сигурност искат да са 2 пъти повече от бурканите, нямам представа защо, може би се амортизират по-бързо  Thinking

# 236
  • София
  • Мнения: 38 489
Аз събрах и занесох всичко - бурканчета и документи, но явно тази година няма да успея да се доредя за купони! #Cussing out
Така че пак се записахме на частна кухня, както го бях замислила от началото.

# 237
  • Мнения: 4 202
Явно на някои места е много драматично, чака се с месеци  Shocked
При нас беше песен - занесохме бурканите и след 2-3 седмици започнахме да взимаме. Явно зависи от района.

# 238
  • Мнения: 884
        Здравейте,
Днес записах сина ми на детска кухня, но се оказа, че искат 30 бурканчета и 60 капачки. Трябва да ги занеса до 10 дни, а не знам от къде да намеря. Моля някой, ако знае къде има бурканчета да ми пише или някоя мама има и вече не и трябват да ми ги продаде

Здравей, пиши в кой квартал живеете?

Ние много ползваме пюретата "Малечко", които са точно в тия бурканчета.
Така че като събера, купувам още малко капачки и ги продавам на някоя мама.
Така вече минаха два комплекта Simple Smile
Сега още не съм събрала 30 броя, но ако ти имаш някое и друго бурканче, мога да намеря и от приятелки, а и като папаме тия дни, ще се съберат още.
пиши ми тук или на ЛС Simple Smile

# 239
  • Мнения: 1 243

аз лично подадох документите веднага след края на лятната им почивка - примерно да е било 10-ти септември и ни приеха днес! от 21-ви ноември ще започна да взимам храна, което прави около два месеца и половина чакане..

бих казала - направо е някакъв ужас!!  ooooh!

# 240
  • Мнения: 2
Хммммм,

 май наистина има значение за кой квартал става въпрос. Ние сме в Дружба 2. Вчера отидох да попитам информативно само за условията на кухнята и се оказа, че срока за записване е до днес. Взех си копие на акта за раждане, бележка от педиатъра, че детето няма алергии и ... всичко беше готово. В понеделник ще платя таксата за месец Декември и от 1 декември започвам да вземам храна на злоядото ми мъниче  baby_neutral .... ааа само трябва да занеса 30 буркана и 60 капачки, което май трябваше да стане при записването, но жената беше много разбрана и каза, че ще ме изчакат малко за бурканчетата

# 241
  • София
  • Мнения: 38 489
Аз вече започвам да се ядосвам.
Декември се обаждах - няма купони.
Сега се обадих първата седмица на Януари и почнаха да ме разиграват -обадете се в петък.
Обаждам се аз в петък - обадете се следващата седмица. В понеделник пак - обадете се в петък!
Писна ми! #Cussing out
Чудя се къде да се оплача - мейл до Общината ли да пиша, какво ли?

# 242
  • Мнения: 4 202
Поне при нас, купони се продават само 2 пъти в месеца и датите винаги се знаят.

# 243
  • Враца
  • Мнения: 2 225
аз отново имам един комплект бурканч
ета с капачки- 30 броя.
при интерес , пишете ми на лични, само за софия ги продавам
javascript:void(0);

# 244
  • Мнения: 433
Имам въпрос, за да не започвам нова тема - купих чисто нови бурканчета и капачки за ДК, та в този случай трябва ли да ги измия преди да ги дам или те си имат начини за миене. Бурканчетата са абсолютно чисти от към лепенки и тн

# 245
  • Мнения: 15 379
Имам въпрос, за да не започвам нова тема - купих чисто нови бурканчета и капачки за ДК, та в този случай трябва ли да ги измия преди да ги дам или те си имат начини за миене. Бурканчетата са абсолютно чисти от към лепенки и тн

Да, редно е да измиеш и подсушиш бурканчета и капачки.

# 246
  • Мнения: 344
Здравейте, имам следния въпрос: детето ми беше записано на Държавна кухня, но след като тръгна на ясла, си върнах картата, за да може друго детенце да се храни. Днес съпруга ми е попитал кога ще ни върнат бурканчетата /30 броя/, но са му отговорили, че не се връщали. Редно ли е според вас? Има ли логика да ни ги задържат?

# 247
  • Мнения: 15 379
Десита, бурканчетата никога не се връщат, няма такава практика.

# 248
  • Мнения: 344
Чери, това се прави с оглед на покриване на фирата, която дават при миене и печене ли?

# 249
  • Мнения: 15 379
Да, Деси. Няма да ти върнат бурканчетата.

# 250
  • Мнения: 344
Благодаря ти!   bouquet

# 251
  • Мнения: 15 379
За нищо Hug.

Общи условия

Активация на акаунт