Модерни танци - Варна ?

  • 28 032
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
# 16
аз съм възпитаничка на Милена Попова,която е основателка на балет ,,Мелъди'' и съм много доволна.Винаги се прибираме с купи или медали от най-висока класа (златни).Също така имаме и много изяви в страната и чужбина и това ни държи на световна класа.Балет ,,Мелъди'' се намира в Младежки дом-Орбита.Препоръчвам ви да запишете децата си при нас.Приема деца от 5 годишна възраст.Само да ви предопредя,че децата ви трябва да са по издръжливи,защото Милена обича да вика повече,но в замяна на това танците й са много добри и ние възпитаниците сме добри в танците.Можете да дойдете в четвъртък от 18:00 или в събота и неделя от 12:30 или ако я няма Милена Попова може и в 13:00. newsm18 newsm74

# 17
  • Варна
  • Мнения: 10 791
  Водя дъщеря ми вече за втора година (учебна) в читалище Асен Златаров, в "Чайка". Залата им е новичка, чиста, имат съблекалня, часовете им тази година са 4 пъти седмично, но аз пропускам поне веднъж  Wink. Госпожицата е мила и едновременно строга, освен нея си имат и господин, което си е голям плюс. Имат групи за начинаещи, напреднали, и възрастни дори. Миналата година организираха две тържества, да ни покажат какво са научили,а накрая имаше почерпка и дори клоун да забавлява децата. Таксата е 35лв. А за да ви подсетя за читалището - преди години там се помещаваше бившата дискотека FACE.

Къде по точно се намира това, до кой блок?

С какво са облечени по време на танците? И по кое време се провеждат занятията?

# 18
  • Мнения: 4
Приятно ми е да се запозная с всички майки, които търсят къде да танцуват децата им докато са още малки.
Мога да помогна на всички, които са от Варна и да споделя част от опита ми в танците, за да ви помогна да бъдете полезни на децата си.

И така... вашето дете е под 6 години... Това е проблем в танците..  не че не може да се направи нещо с 5 годишно дете и то да затанцува нещо.. това е лесно и това е бързо... но.. това "но" разделя различните видове обучение..
Чета горните постове и виждам, интересни редове... трябвало детето да издържа, трябвало да носи на викане??????????????
Всеки си има методика, но пак опираме до "но"..

Ако все пак искате да дадете добра основа и правилно обучение нещата според мен изглеждат доста по-различно.
Всеки ден се срещам с такива трудности, но уви те са факт.
Децата НЯМАТ основна двигателна култура и защото са малки тя трябва да бъде създадена. С викане или издръжливост може и да стане при някои деца.. но не мисля, че трябва да се травмират от малки.. не е това целта..

Хората по света са го измислили и го правят и си постигат желаните резултати и не откриват топлата вода.
Всичко е много просто и си има име -  класически танц - класически балет.
Според мен първо децата ви трябва да научат буквите и възможната поредност, за да могат да пишат думички, после да подреждат думички и да съставят изречения.. прескочите ли ученето на буквите - грешни думи, прескочите ли граматиката - грешни изречения... и така.. като резултат сте запълнили времето на детето си, "но" с какво???

Къща с лоши основи ще падне ако не на първия, то на втория или третия етаж със сгромолясване..

Разбирам голямото желание на всички родители и деца да отидат в залата за танци и на 5-та тренировка вече да са затанцували и след месец и половина да играят пред публика... Уви.. това не е истина.
Има уникални деца, 1-1000, но спокойно вашето не е от тях..
В детските градини също ви учат..за да не се изразя по-грубо..на запълване на времето на децата..и накрая след 5-6 месеца ви ги сервират на концерт с интересни дрешки.. Нито е мястото нито е верния начин там и рядко там е верния учител с правилна нагласа и мотивация..

Модерния танц или модерния балет има много много разновидности, но това е при условие, че имате основата.. А децата ви не могат да имат основа модерен танц и модерен балет..
Ами децата на 7-9 години бъркат ляво с дясно и крак с ръка.. да не говорим за модерно разбиране за танц, при който механиката на тялото трябва да е налична, а не да се създава танц и после механика на движението.. за да се получи танц..
У нас все сме от главата за краката.. Механиката на тялото се нарича - класически танц и балетен екзерсиз.

Зная как се провежда при групите за модерни танци (модерен балет) Балетен екзерсиз... и за това няма една танцьорка от тях, която да може да се върти коректно, да е изправена, да има правилни позиции в ръце и тяло и отлична координация и баланс. И си мисля, че това се дължи на обратния път ... почваме с танците и после - дайте да оправим ръцете краката...

Разбира се има изключения, но са толкова малко... че..

Занимавам се с танци от 11г. и съм учител в нашия клуб - училище 6 години. Преподавам спортни танци и основно специализирам латиноамерикански на хора от 4 до 64 годишни.

През последните 3 години наши състезатели се занимават с балет и по-точно насочен към техните танци балетен екзерсиз, който да им помага и имаме видим резултати.

Същата учителка ръководи при нас вече 4 класа за деца до 6г. и един за малко по-големи.

Споделих всичко това с вас, защото ми стана малко тъжно как се губи време и се върви по грешен път. И когато го разберете късно, вашето дете вече ще е пораснало.


Моята лична препоръка е следната:

Докато вашите деца са малки, се опитайте да им дадете правилна постановка и отлична механика и баланс на тялото. Когато те станат на 7-8 и нагоре години, те ще могат да танцуват всичко модерно и немодерно, всичко, всичко, което си поискат и то с лекота и удоволствие, защото ще могат да управляват тялото си. Не се полъгвайте от модерните течения, защото те идват и си отиватм, сменят се..а вашите деца ще могат всичко, когато са имали добра основа - задължителното условие.
Запишете децата си независимо от пола на класически балет, като най-добра основа. Не е нужно да стават балерини и балетисти, а така ще получат най-добрата танцова основа.

Бъдете търпеливи. Истинското танцуване се учи бавно и то е част от живота.. не само период от 3 месеца. Бъдете постоянни и след като видите след време как един малък човек израства с танца и се развива ще бъдете истински щастливи.

Надявам се да съм бил полезен.
Ще си маркирам темата, за да следя за отговори и ако имате нужда и желаете ще помагам с удоволствие!

Калин Петков

Последна редакция: пт, 22 яну 2010, 14:43 от krp

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 268
krp Съгласна съм с всичко, което сте написал. Но ми изниква въпросът, как успявате да задържите вниманието на едно 5 годишно дете, докато прави упражненията? Трудно ми е да си представя, как се мотивира едно малко дете да се занимава усърдно с такова скучно начинание.  newsm78

# 20
  • Мнения: 4
Там си има думата учителя. Ясно е, че това не е лесно. Но за това си има специалисти, които да могат да се занимават с деца и то не с едно, а повече. И тези, които са добри са търсени.. Повярвайте Северина има такива хора.
А да не говорим, че ако дете се занимава индивидуално с учител.. могат да се постигнат много добри резултати. Тогава нямат възможност да се крият и да бягат в общата група, защото са сами и гледат да се мобилизират, за да не се изложат.
От личен опит, когато се работи в двойка има добра мобилизация (разбира се зависи от двойката). А когато се тренира един човек, той се променя до неузнаваемост и е много производителен и прогресира.

Не мисля, че е скучно едно дете да танцува. Скучно е поради друга причина и тя е че това, което трябва да научи не е поднесено по правилния начин. Все пак това си е дете и трябва да бъде предадено на неговия език. Било под близка форма на игра, закачка, задача, похвала. Детето трябва да се спечели, да се задържи и да се развива и разбира се да се поддържа интереса му. Сложно е, но въпреки всичко си е много приятно да видиш учениците ти пораснали от 5 до 10-11 и нагоре години. И да им опишеш само идея на нещо или поредица от фигури и те да ги изтанцуват..

# 21
  • Мнения: 100
Аз пък мога да препоръчам Let`s Dance, които имат школи в читалище Асен Златаров в Чайка и в читалище Просвета в Аспарухово

# 22
За балет Лидер мога да ви кажа няколко думи - децата са от 4-5г. до около 16г. Има общо 4 групи, но 1 и 2 (малките) репетират отделно от 3 и 4 (по-големите). Таксата е около 40лв. месечно. Едната ръководителка е бивша гимнастичка, а другата бивша балерина. Отнасят се добре с децата, но когато не слушат естествено им се карат малко...Това мога да кажа. Но са добри и измислят интересни танци Simple Smile

# 23
  • Мнения: 2 133
krp Съгласна съм с всичко, което сте написал. Но ми изниква въпросът, как успявате да задържите вниманието на едно 5 годишно дете, докато прави упражненията? Трудно ми е да си представя, как се мотивира едно малко дете да се занимава усърдно с такова скучно начинание.  newsm78
Ами трудно е.Затова нашият треньор по спортни танци НЕ ги взема в школата до 6 годишни.Иначе отиди в най-голямата варненска школа и може да видиш и 3 годишни, които, обаче, нямат никакво развитие в близките толкова.Поне!
За Милена от Мелъди съм ЗА с две ръце.Много изисква и е много строга.Всяка година готви хореография на два танца за нашето у-ще.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 58
Г-н Петков, чудесен пост!
Наистина повечето състави пренебрегват основата и го карат малко като "художествената самодейност" едно време в училище. И това е жалко, но по-добре от Вас не мога да го кажа.
Колкото до Милена - много от най-добрите танцьори в града са излезли от нейната школа. Но че е луда - луда си е. Беше преди години, напоследък не знам как се  е променила, но май не бих си дала детето там толкова малко. Ако по-нататък реши, че иска да се занимава с това и да си "изстрада" пътя - ОК. За малко дете, което трябва да опознае танца и да реши дали това му харесва, да придобие двигателна култура, бих избрала по-благ учител. И определено място, където ще започнат от А и Б.

# 25
  • Мнения: 100
  Водя дъщеря ми вече за втора година (учебна) в читалище Асен Златаров, в "Чайка". Залата им е новичка, чиста, имат съблекалня, часовете им тази година са 4 пъти седмично, но аз пропускам поне веднъж  Wink. Госпожицата е мила и едновременно строга, освен нея си имат и господин, което си е голям плюс. Имат групи за начинаещи, напреднали, и възрастни дори. Миналата година организираха две тържества, да ни покажат какво са научили,а накрая имаше почерпка и дори клоун да забавлява децата. Таксата е 35лв. А за да ви подсетя за читалището - преди години там се помещаваше бившата дискотека FACE.

Къде по точно се намира това, до кой блок?

С какво са облечени по време на танците? И по кое време се провеждат занятията?

Киса, и аз в своя пост писах точно за тези школи. Намира се до 68-ми блок в кв. Чайка, ако това нищо не ти говори, ще се опитам по-отдалеч да започна.  Като се движиш по Княз Борис І в посока Почивка-Център  има една отбивка вдясно това е първатя след почивка, няма друга. Завиваш надясно, караш напред, стигаш до една Банка ДСК  и от там надясно и на 15м. по диагонал е читалището! А най-най-най лесно е да влезеш в bgmaps и да напишеш читалище Асен Златаров, даже може да ти покаже и маршрут!

Успех, мисля, че ще си доволна!

# 26
  • Мнения: 2
zdraveiiteeeeeeeeeee!!!
az sym lora i sym ot lider

# 27
  • Мнения: 2
мога да ви кажа много неща

# 28
  • Варна
  • Мнения: 10 791
мога да ви кажа много неща


Разкажете за вас тогава.  Simple Smile Къде са ви танците, какви са таксите, от каква възраст набирате деца?

# 29
  • Мнения: 102
И аз се записвам да следя Grinning

Общи условия

Активация на акаунт